fbpx

Karta kredytowa Diners Club z premią 100 zł lub 200 zł, zwolnieniem z opłaty rocznej, darmowym ubezpieczeniem podróżnym oraz wstępem do saloników lotniskowych (5 lub 10 razy w roku)

Promocja BlueBonus ponownie zaskakuje! Tym razem na blogu debiutuje całkiem nowy produkt, a mianowicie ekskluzywna karta kredytowa Diners Club. O ile dotychczasowo karta ta skierowana była wyłącznie do segmentu premium, tak tym razem przetestować ją mogą wszyscy, by przy okazji odebrać premię. W przypadku kart w wariancie Traveler oraz LOT bonus startowy wynosi 100 zł. Oprócz tego uzyskacie zwolnienie z opłaty rocznej w pierwszym roku użytkowania (oszczędność na poziomie 100 zł lub nawet 350 zł). Dla wariantu Premium Vintage premia wynosi aż 200 zł. Jednak w tym przypadku roczny koszt karty w pierwszym roku to 500 zł (standardowa opłata to 1000 zł, zatem najbardziej wybredni klienci i tak mogą sporo zaoszczędzić). Karty Diners Club to nie tylko premia, czy darmowe użytkowanie, ale przede wszystkim bogate pakiety usług, skierowane głównie do osób lubiących podróżować. W wariancie LOT otrzymujecie 5 wejść do saloników lotniskowych (oszczędność na poziomie 625 zł), zaś dla karty Prestige 10 wejść (oszczędność na poziomie 1250 zł). Inne benefity to usługa Fast Track, czy też solidne ubezpieczenie podróżne z maksymalną kwotą ubezpieczenia do 1 miliona złotych. Oprócz premii startowej, uzyskacie również punkty lojalnościowe na start, które będziecie mogli wykorzystać w formie zniżek na zakup biletów lotniczych. A jeśli karta nie przypadnie Wam do gustu, wypowiedzenie umowy możecie złożyć mailowo.

 

 

Kilka słów o Diners Club

Czy istnieje życie poza planetą Ziemia? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. A czy na rynku kart płatniczych istnieje „jakieś życie” poza VISA i Mastercardem? Okazuje się, że tak! Inne istoty podmioty również wydają swoje karty, w tym bohater dzisiejszego artykułu. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej, Diners Club Polska wydaje na terenie Polski karty płatnicze z okresem bezodsetkowym sięgającym 59 dni. Karty Diners Club są dedykowane małym i średnim firmom, przedstawicielom wolnych zawodów i aktywnym podróżnikom, ceniącym wygodę i bezpieczeństwo. Karty DC oferują bogaty pakiet ubezpieczeniowy, narzędzia ułatwiające rozliczanie zakupów biurowych i podróży służbowych. Są one akceptowane w ponad 29 milionach punktów handlowo-usługowych i bankomatach w 190 państwach. Karta Diners Club jako jedyna na rynku umożliwia firmom zbieranie mil w programie Miles&More.

Co ciekawe, marka Diners Club działa na polskim rynku już od 1997 roku, jednak nie jest tak znana wśród szerokiego grona odbiorców jak jej główni konkurenci. Karty DC dotychczasowo kojarzyły się z ekskluzywnością i…wysokimi cenami. Na szczęście to drugie zostało wyeliminowane w niniejszej promocji. Minusem kart Diners Club jest mniejsza akceptowalność w terminalach płatniczych na terenie Polski. Może się zatem zdarzyć, iż wasza płatność w sklepie lub przez Internet zostanie odrzucona.

 

Jako, że produkty Diners Club to nowość na blogu, w kolejnych akapitach przedstawię najpierw szczegółowe analizy poszczególnych kart. Dopiero później przejdę do analizy samej promocji z premią na start 🙂

 

 

Szczegóły kart kredytowych Diners Club

 

Karta Diners Club Traveler oferuje:

  • Usługę Fast Track w portach lotniczych w Warszawie (dla karty w wariancie LOT), Gdańsku, Katowicach i Wiedniu. Fast Track to indywidualna kontrola bezpieczeństwa przed wejściem do strefy odlotów, pozwalająca zaoszczędzić czas i dająca ogromne poczucie komfortu,
  • Bezpłatny okres bezodsetkowy do 59 dni. Po tym czasie oprocentowanie niespłaconej kwoty to tylko 8 % w skali roku.
  • Platforma rezerwacyjna ClubMiles (na start otrzymacie 1000 punktów lojalnościowych o wartości około 30-50 zł zniżki na zakup biletów lotniczych) oraz zwrot 5% kwoty rezerwacji na booking.com,
  • Możliwość podróżowania za punkty-mile w programie lojalnościowym ClubMiles,
  • Kompleksowe ubezpieczenie podróży zagranicznej dla całej rodziny (koszty leczenia, choroby przewlekłe, amatorskie uprawianie sportów, między innymi narciarstwo, nurkowanie, opóźnienie lotu czy bagażu, OC). Maksymalna kwota ubezpieczenia podróży zagranicznej dla karty Traveler to 500.000 zł.

 

 

Karta Diners Club Traveler jest darmowa przez pierwszy rok. W kolejnych latach opłata roczna wynosi 100 zł. Limit kredytowy dla karty Traveler wynosi 3000 zł.

Moja rekomendacja: kartę tę polecam głównie dla osób, które chcą zdobyć 100 zł łatwej premii oraz w mniejszym stopniu mają zamiar korzystać z benefitów dołączanych do kart Diners Club.

 

 

Karta Diners Club LOT posiada zdecydowanie bogatszy zakres usług niż karta Traveler. Największa zaleta karty to możliwość skorzystania z 5 darmowych wizyt w ponad 850 salonikach lotniskowych na świecie (standardowy koszt jednej wizyty to 125 zł). Aby wizyta była darmowa, w ciągu 30 dni poprzedzających wizytę w saloniku należy wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 1000 zł.

W przypadku tej karty zamiast punktów ClubMiles, będziecie uczestniczyli w programie lojalnościowym Miles&More (na start otrzymacie 2000 punktów). Ponadto karta LOT zapewnia odprawę przy stanowiskach klasy biznes na lotniskach w Polsce przy połączeniach PLL LOT, nawet z biletem w klasie ekonomicznej. Maksymalna kwota ubezpieczenia podróży zagranicznej dla karty LOT to 1.000.000 zł.

 

 

Karta Diners Club LOT jest darmowa przez pierwszy rok. W kolejnych latach opłata roczna wynosi 350 zł. Limit kredytowy dla karty LOT wynosi 15.000 zł.

Moja rekomendacja: jest to mój faworyt, jeśli chodzi o tę promocję. Karta standardowo kosztuje 350 zł, a w ramach promocji można ją mieć za darmo. Darmowe saloniki lotniskowe to bardzo wygodna opcja w porównaniu do oczekiwania na samolot w hali lotniskowej. Do tego 100 zł premii, wyższa suma ubezpieczenia oraz punkty startowe, które mogą Wam się przydać podczas rezerwacji lotu.

 

 

Karta Diners Club Premium Vintage zapewnia aż 10 wizyt w salonikach lotniskowych. W jej przypadku uczestniczycie zarówno w programie ClubMiles (2000 punktów na start), jak i Miles&More (3000 punktów na start). Dla karty Premium Vintage maksymalna kwota ubezpieczenia podróży zagranicznej to 1.000.000 zł. Ponadto karta ta zapewnia:

  • usługę concierge i home assistance,
  • pomoc w odzyskaniu utraconych kluczy i przedmiotów codziennego użytku w ramach usługi Diners Club Safer World,
  • assistance rowerowe oraz ubezpieczenie sprzętu golfowego i narciarskiego w podróży,
  • ubezpieczenie w podróży na terenie Polski,
  • 3 karty dodatkowe w ramach opłaty rocznej za kartę główną.

 

 

Karta Diners Club Premium Vintage w pierwszym roku kosztuje 500 zł. W kolejnych latach opłata roczna wynosi 1000 zł. Limit kredytowy dla karty Premium Vintage wynosi 30.000 zł.

Moja rekomendacja: jest to produkt dla osób poszukujących obsługi na wyższym poziomie, a nie tylko darmowych rozwiązań. 200 zł premii nieco rekompensuje opłatę roczną, która wynosi 500 zł. Jeśli dużo podróżujecie i chcecie mieć zapewnione ubezpieczenie na wysokim poziomie bez samodzielnego przeszukiwania ofert – karta Premium Vintage jest dla Was.

 

Cóż, karty Diners Club prezentują się bardzo okazale również pod względem wizerunkowym…

 

Uczestnictwo w promocji

Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z oferty Diners Club. Na szczęście, produkt ten jest na tyle słabo rozpowszechniony wśród Polaków, że większość czytelników bloga będzie mogło skorzystać z promocji.

Osobna kwestia to wasza zdolność kredytowa umożliwiająca wydanie karty. Na to nie mamy już jednak wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje Diners Club. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją aktualną sytuację kredytową wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

 

Jak prawidłowo złożyć wniosek w promocji?

Jeśli zatem spełniacie warunki uczestnictwa, możemy przejść do działania. Cały proces zajmie Wam góra kilka minut. Zanim złożycie docelowy wniosek o pożyczkę, na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczcie wszystkie zgody – okienka pod wnioskiem). Następnie otrzymacie maila z linkiem aktywacyjnym, który z powrotem przeniesie Was na stronę promocji.

 

 

Po ustaleniu hasła do panelu i kliknięciu w Przejdź do promocji, zostaniecie przeniesieni już na stronę Diners Club, gdzie złożycie docelowy wniosek o kartę kredytową. Na rejestrację w promocji macie czas do 31 marca 2020 roku. Promocja jest nielimitowana!

 

Jeśli posiadacie już konto w serwisie Blue Bonus pozostałe po promocji z Net Credit lub Smart Pożyczką, wystarczy, że po przejściu na stronę promocji zalogujecie się korzystając z opcji ZALOGUJ SIĘ (w prawym górnym rogu). Po zalogowaniu, śmiało możecie składać wniosek o kartę Diners Club.

 

 

Gdy przejdziecie na stronę Diners Club, na początek podajcie swoje podstawowe dane kontaktowe oraz ewentualnie zaakceptujcie zgody zamieszczone pod formularzem. Są one jednak dobrowolne.

 

 

Dalsze kroki to już tradycyjny wniosek, jak o każdy inny produkt bankowy. Po wypełnieniu wniosku nastąpi weryfikacja danych przez pracowników Diners Club. O wstępnej decyzji na temat wydania karty i o dalszym postępowaniu zostaniecie poinformowani w ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania wniosku. Uzyskanie karty zależne jest od waszej zdolności kredytowej. Diners Club ma prawo odmówić wydania karty lub zaproponować inny wariant karty. Umowę otrzymacie za pośrednictwem kuriera.

Po otrzymaniu karty, aktywujcie ją na infolinii (to jeden z warunków promocji).

 

Warunki uzyskania premii wypłacanej na rachunek karty kredytowej

Gdy już aktywujecie swoją kartę, pozostaje Wam jedno bardzo proste zadanie. Mianowicie, w ciągu 30 dni od momentu aktywacji karty wykonajcie co najmniej jedną transakcję gotówkową lub bezgotówkową. Jako, że wymagana płatność może opiewać na dowolną kwotę, warunek spełnicie choćby poprzez zakup wody mineralnej w osiedlowym sklepie.

 

W terminie 14 dni od wykonania powyższej płatności, Diners Club prześle do organizatora akcji informację o spełnieniu warunków promocji. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, nie później niż w terminie kolejnych 14 dni organizator przeleje bonus na rachunek waszej karty Diners Club. W ten sposób na karcie zostanie zredukowane aktualne zadłużenie lub też zostanie utworzona nadwyżka. Oznacza to, że premia powędruje na wasze konto w terminie krótszym niż 1 miesiąc od momentu aktywacji karty.

 

Szczegóły w regulaminie promocji „BlueBonus III”oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

 

 

 

Saloniki lotniskowe, czyli…

Na koniec kilka informacji o salonikach lotniskowych, o których sporo wspominałem w dzisiejszym artykule. Mianowicie są to specjalnie wydzielone strefy na lotniskach, w których wybrani pasażerowie mogą oczekiwać na swój lot. Saloniki lounge, bo na taką nazwę również możemy się natknąć polecane są szczególnie osobom, które przesiadają się na inny lot, a przerwa pomiędzy lotami trwa kilka godzin. Wówczas za darmo możecie zjeść ciepły posiłek, zazwyczaj w ramach szwedzkiego stołu. Oprócz tego dostępne są różnego rodzaju przekąski oraz napoje zimne i ciepłe. Ponadto za darmo (i bez limitu) możecie spożywać alkohole, zarówno te słabsze, jak i naprawdę mocne 🙂 

Saloniki lotniskowe zapewniają także dostęp do wi-fi, ładowarki do telefonów, prasę, telewizję, odpoczynek na wygodnej sofie, a nawet możliwość skorzystania z prysznica.

 

Kilka słów o organizatorze promocji

Organizator promocji, czyli spółka Blue Services należy do giganta w zakresie rozwiązań płatniczych w Polsce, grupy Blue Media. Grupa ta nadzorowana jest przez KNF i działa na polskim rynku już od 20 lat. Blue Media słynie między innymi z przelewów natychmiastowych Blue Cash, serwisu do automatycznego opłacania rachunków bm.pl, czy też systemu opłacania przejazdów na autostradach Autopay. Więcej na temat spółki Blue Media znajdziecie na jej stronie internetowej, zaś o samej spółce Blue Services w tej zakładce. Warto też wspomnieć, iż Blue Services organizował już dwie akcje promocyjne z firmą Net Credit oraz ze Smart Pożyczką.

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn, bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów