Deutsche Bank: 3% na 12-miesięcznej lokacie do 100.000 zł + 2,55% na koncie oszczędnościowym

W dzisiejszym wpisie przedstawiam propozycję, o której wspominałem w artykule dotyczącym końca promocyjnego oprocentowania Kont Godnych Polecenia w BZ WBK. Oferta Deutsche Banku, pomimo, że nie posiada żadnej premii na start, czy też moneybacku, z pewnością przypadnie do gustu osobom posiadającym wolne środki pieniężne o nieco większej wartości. Bank umożliwia ulokowanie nawet 100.000 zł z bardzo dobrym oprocentowaniem wynoszącym 3% w skali roku i to na okres 12 miesięcy. Dodatkowe 100.000 zł można zaangażować na koncie oszczędnościowym, które w ciągu 4 pierwszych miesięcy zapewnia oprocentowanie równe 2,55%. Pomimo, że konto prowadzone jest w ramach pakietu Premium, bez problemu możecie uniknąć wszelkich opłat związanych z jego użytkowaniem.

 

 

Lokata powitalna, czyli 3% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł

Nazwa lokaty może sugerować, że jest to krótkoterminowy wabik, w dodatku z niskim limitem kwotowym. Nic z tych rzeczy. Po pierwsze, okres trwania lokaty powitalnej to 12 miesięcy. Po drugie, na jednej lokacie możecie ulokować 20.000 zł. Po trzecie, bank umożliwia założenie nawet 5 lokat powitalnych, dzięki czemu łączne zaangażowanie środków może wynieść nawet 100.000 zł.

Założenie lokaty powitalnej dostępne jest w ciągu 30 dni od momentu założenia konta dbNET Premium. O ile umowę o konto dostarczy Wam kurier, o tyle otwarcie lokaty może się odbyć wyłącznie w placówce Deutsche Banku. Z lokaty powitalnej może skorzystać nowy klient banku, czyli osoba, która zgodnie z regulaminem spełnia jeden z poniższych warunków:

  • nie posiada zawartej Umowy z Bankiem (o prowadzenie rachunków bankowych) , albo
  • posiada indywidualnie zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM razem z inną osobą lub osobami, albo
  • razem z inną osobą lub osobami posiada zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM indywidualnie lub z osobą lub osobami innymi niż te, razem z którymi posiada zawartą Umowę z Bankiem;

Trochę to pogmatwane, aczkolwiek najważniejszą kwestią jest fakt, iż bank nie stosuje okresu karencji. Promocja Konta dbNET Premium trwa do 31 grudnia 2017 roku, zatem jeśli nawet teraz jesteście klientami DB, możecie zamknąć swoje konto i otworzyć nowe w ramach promocji.

 

db Konto Oszczędnościowe Plus

Kolejnym plusem oferty Deutsche Banku jest db Konto Oszczędnościowe Plus. Jego oprocentowanie w 4 pierwszych miesiącach wynosi 2,55% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Natomiast w przypadku, gdy saldo przekroczy wartość 100.000 zł, wówczas całość środków oprocentowana będzie na marne 1,05% w skali roku. W związku z tym lepiej nie przekraczać salda i na koncie oszczędnościowym ulokować na przykład nie więcej niż 99.000 zł. Wówczas dopisywane odsetki (kapitalizacja jest miesięczna) nie sprawią, iż zostanie przekroczona maksymalna granica. Po zakończeniu 4-miesięcznego okresu, konto oprocentowane będzie według stawki 1,05% w skali roku.

Otwarcie i prowadzenie db Konta Oszczędnościowego Plus jest darmowe. Co miesiąc możecie wykonać jedną darmową wypłatę z konta. Wszystkie kolejne obarczone będą opłatą wynoszącą 10 zł.

 

Lokata db Plan 500+Premia

Ten produkt oszczędnościowy szczegółowo analizowałem w artykule w sierpniu zeszłego roku. Oprocentowanie lokaty jest zmienne, oparte o wskaźnik rocznej stopy procentowej rynku międzybankowego WIBID O/N. Promocyjna lokata (a w zasadzie rachunek oszczędnościowy) zapewnia jednak wypłatę premii w zamian za regularne oszczędzanie na rzecz przyszłości waszych dzieci/dziecka. Roczna premia wynosi do 500 zł w przypadku, gdy taką właśnie kwotę będziecie przeciętnie odkładać co miesiąc na lokacie. dbPlan 500+Premia trwa przez okres 10 lat, aczkolwiek już po 5 latach możecie wycofać środki wraz z naliczonymi odsetkami oraz wypłaconymi premiami. Według mojej symulacji, po 5 latach oszczędzania możecie uzyskać rentowność wynoszącą 4,59% w skali roku (w porównaniu z tradycyjnym rachunkiem oszczędnościowym bez premii).

 

Szczegóły Konta dbNET Premium

Oprócz faktu, iż wśród znajomych będziecie mogli się przechwalać, że jesteście dla banku klientem klasy premium, konto w Deutsche Banku ma wiele innych wymiernych zalet. Po pierwsze jest ono oprocentowane na 1,3% w skali roku, co w przypadku ROR-ów zdarza się dość rzadko. Bank nie ustalił zarówno górnego, jak i dolnego limitu kwot, dla których obowiązuje oprocentowanie (choć pamiętajcie o limitach BFG). Kapitalizacja środków jest miesięczna.

Prowadzenie Konta dbNET Premium jest bezwarunkowo darmowe do końca 2017 roku. Od 1 stycznia 2018 roku opłata za prowadzenie będzie wynosić aż 20 zł, aczkolwiek będzie ją można w łatwy sposób uniknąć. Wystarczy posiadać wyrażoną zgodę marketingową oraz spełnić jeden z poniższych warunków:

  • będziecie posiadać w produktach depozytowych i inwestycyjnych aktywa na kwotę co najmniej 50.000 zł (wariant ten jest wygodniejszy dla osób posiadających większe środki na lokatach), lub
  • regularne wpływy na Konto dbNET Premium będą wynosiły minimum 5000 zł.

 

Regularne wpływy definiowane są według regulaminu jako:

suma miesięcznych wpływów bezgotówkowych powiększających saldo środków pieniężnych na Koncie dbNET Premium. Do Regularnych wpływów nie wlicza się transakcji pomiędzy rachunkami należącymi do tego samego Uczestnika;

Wydaje mi się, że chodzi tutaj o przelewy pomiędzy dwoma rachunkami w ramach Deutsche Banku. W związku z tym, przelew z waszego konta w innym banku raczej powinien spełnić warunek regularnego wpływu. Co ważne, liczy się tu suma wpływów, zatem możecie je wykonywać jednorazowo lub w częściach.

 

Karta wydawana do rachunku jest bezpłatna, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeśli zależy Wam na samych lokatach, nie musicie w ogóle wyrabiać karty. Oczywiście przelewy internetowe również są za 0 zł.

Wniosek o Konto dbNET premium dostępny jest na dedykowanej stronie banku. Podczas wypełniania wniosku sami wybieracie produkty, które Was interesują (poniżej screen).

Ważne dokumenty:

 

Sytuacja Deutsche Banku

Nie da się ukryć, że w mediach dość sporo mówi się na temat kondycji finansowej Deutsche Bank AG, czyli niemieckiej spółki-matki Deutsche Bank Polska. Jedni wspominają o możliwej upadłości, inni o możliwym wykupie przez Chińczyków. Dla nas najważniejsze jest, że DB Polska jest osobną spółką posiadającą wyodrębniony kapitał i majątek. Spółka-matka nie może sobie ot tak wyssać pieniądze ze spółki-córki i pozostawić wydmuszkę. Deutsche Bank Polska radzi sobie całkiem dobrze, przynosząc corocznie zyski. Jeśli chcecie mieć pewność bezpieczeństwa waszych środków, pamiętajcie o gwarancjach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, które wynoszą 100% dla kwoty do 100.000 euro (w chwili pisania tego artykułu około 425.000 zł). Jeśli zatem ulokujecie w DB na przykład 200.000 zł (100.000 zł na lokatach i taką samą kwotę na koncie oszczędnościowym), wówczas całość środków będzie objęta gwarancjami BFG.

Bardzo możliwy jest również scenariusz sprzedaży przez Niemców biznesu prowadzonego w Polsce. W mediach pojawiały się sygnały, iż zakupem Deutsche Bank Polska może być zainteresowany Commerzbank (właściciel mBanku). Polityka mająca zachęcić klientów do ulokowania środków pieniężnych o pokaźnych kwotach może mieć na celu podbicie rynkowej wartości banku, dzięki czemu Niemcy uzyskają za niego wyższą cenę (jest to dość powszechne działanie).

 

Złóż wniosek o Konto dbNET Premium

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów