fbpx

Darmowy limit w koncie od Banku Millennium nawet przez 107 dni w roku bez odsetek + brak prowizji oraz 150 zł na start z Kontem 360º

W Banku Millennium trwa aktualnie promocja zapewniająca solidną dawkę bonusów: 150 zł premii na start, do 250 zł w ramach programu poleceń, darmowy roczny pakiet assistance oraz korzystne produkty oszczędnościowe (rachunek oszczędnościowy na 2,7% w skali roku, a także lokatę na 2,5% w skali roku). Oprócz tego, promowane Konto 360º zapewnia między innymi darmowe prowadzenie rachunku, bezpłatną kartę debetową oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Okazuje się, że Bank Millennium ma w swojej ofercie jeszcze jedną ciekawą promocję. Nowi klienci, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie posiadali limitu w koncie mogą liczyć na zwolnienie z prowizji za jego udzielenie. Standardowo opłata ta wynosi 2,49% wartości limitu, nie mniej niż 69 zł. Ponadto przez 30 pierwszych dni, bank nie będzie naliczał odsetek z tytułu korzystania z debetu, zaś w następnych miesiącach darmowy limit będzie dostępny przez 7 dni w każdym miesiącu. Sumarycznie daje to 107 dni darmowego kredytu w ciągu roku. Udostępnione środki możecie ulokować na koncie oszczędnościowym lub krótkoterminowej lokacie. W ten sposób zarabiacie na odsetkach, wykorzystując w ten sposób pieniądze banku. Perpetuum mobile! 🙂

 

 

Darmowy limit w koncie – opis działania

Na początek, krótko czym jest limit w koncie. Co do samej nazwy, możecie również spotkać się z określeniami debet w koncie lub odnawialna linia kredytowa. Limit w koncie daje możliwość wypłaty pieniędzy w przypadku, gdy na rachunku nie posiadacie wolnych środków. Wypłata może odbyć się poprzez wykonanie przelewu, czy też wypłatę gotówki w bankomacie. Gdybyście nie posiadali aktywnego limitu, takowe zlecenie nie mogłoby zostać zrealizowane (poza przypadkami, gdy transakcja odbywa się w trybie offline i saldo na krótki okres przyjmuje ujemną wartość). Limit ustanawia się na 12 miesięcy, po czym możecie go odnawiać na kolejne lata. Osobiście nazywam limit w koncie „uśpionym kredytem”. Pomimo, iż jest on ciągle aktywny, realnie kredyt uruchamiany jest dopiero, gdy saldo jest mniejsze od zera. Spłata debetu odbywa się poprzez zapewnienie wpływów na konto osobiste. Wówczas środki księgowane są jako spłata limitu (jest on spłacany w pierwszej kolejności poza przypadkami, gdy konto zajęte jest w wyniku egzekucji, wówczas w pierwszej kolejności zaspokajane są zobowiązania z tytułu egzekucji).

Po złożeniu wniosku o limit w koncie (na przykład za pośrednictwem bankowości online), bank będzie badał Waszą zdolność kredytową. W tym celu zostaniecie poproszeni o uwiarygodnienie, iż posiadacie stałe dochody. W przypadku otrzymywania wynagrodzenia, należy dostarczyć do wyboru: PIT za ostatni rok, wyciąg z przelewami wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące lub zaświadczenie o dochodach. Więcej na temat dokumentowania dochodu (również z innych tytułów) w przydatnych informacjach na stronie banku. Bank może udzielić limitu we wnioskowanej kwocie, odmówić jego udzielenia lub zaproponować niższą kwotę. Z czasem, bank może zaproponować Wam podwyższenie maksymalnej kwoty limitu. Wiąże się to zazwyczaj z zapłatą prowizji za „podwyższenie limitu”. Przewagą limitu w koncie nad tradycyjnym kredytem gotówkowym jest elastyczność. Zdolność kredytowa badana jest na początku 12-miesięcznego cyklu, po czym limit możecie wykorzystywać wedle uznania w momencie, gdy potrzebujecie środków. W przypadku kredytu gotówkowego, niezbędny jest nowy wniosek za każdym razem, gdy potrzebujecie finansowania. Odnowienie limitu na kolejny okres odbywa się zazwyczaj automatycznie. Jeśli nie chcecie go odnawiać, możecie złożyć wypowiedzenie umowy o linię kredytową z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia (lub w trybie 14-dniowym, ale nie do końca rozumiem kiedy można go zastosować). Limit jest również zamykany wraz z zamknięciem konta osobistego. Ogólne warunki funkcjonowania limitu w koncie stosowane przez Bank Millennium znajdziecie w regulaminie świadczenia usług bankowych (strony 8 i 9).

 

Promocja limitu w koncie złożona jest z dwóch części. Pierwsza z nich to zwolnienie z opłaty za udzielenie limitu. Opłata ta, dla umów zawartych po 1 kwietnia 2017 roku wynosi 2,49%, nie mniej niż 69 zł. Przykładowo dla limitu 10.000 zł prowizja wyniosłaby 249 zł, dla 20.000 zł – niemal 500 zł. Prowizja naliczana jest na początku, po przyznaniu limitu. Kolejna pobierana jest po 12 miesiącach, przy tak zwanym odnowieniu limitu kredytowego. Przy odnowieniu niestety promocja już nie obowiązuje, więc najlepszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z limitu po 12 miesiącach. No chyba, że bank zaproponuje Wam darmowe odnowienie. Wówczas warto się nad tym zastanowić.

Druga część promocji to zwolnienie z odsetek od wykorzystanego limitu przez pierwsze 30 dni od jego uruchomienia. Przykładowo, 1 marca 2018 roku wypłacacie środki w ramach limitu, po czym do 15 kwietnia 2018 roku możecie nimi dowolnie obracać. Przypomina to nieco promocję „pierwszej pożyczki gratis” w parabanku, aczkolwiek w o wiele bardziej „cywilizowanym” wydaniu. Ponadto limit w koncie może mieć zdecydowanie wyższą wartość niż pożyczka pozabankowa. To jednak nie wszystko. W standardzie, Bank Millennium zapewnia 7 dni darmowego korzystania z limitu w każdym miesiącu. W ciągu 12 miesięcy daje to 84 dni darmowego finansowania. W naszym przykładzie będzie to 30 dni + 11 miesięcy x 7 dni, co daje łącznie 107 dni kredytowania bez odsetek. Środki te możecie przelać na konto oszczędnościowe lub lokatę bankową, dzięki czemu będziecie osiągać pasywny dochód. Pamiętajcie tylko, że nie wolno Wam przekraczać 7-dniowego okresu darmowego limitu (to znaczy ogólnie wolno, ale ja Wam nie pozwalam :D). Wówczas za cały okres korzystania z limitu zostaną naliczone odsetki (również za te 7 dni). Oprocentowanie limitu jest wysokie, ponieważ wynosi aż 10% w skali roku. W związku z tym, cały zysk z oszczędności zjedzą odsetki od kredytu. Dopytałem w banku, jak wyliczany jest 7-dniowy okres bez odsetek. Poniżej przykład:

 

Wykonuję przelew uruchamiający limit w czwartek 15.02.2018 o godzinie 12:00. Darmowe 7 dni naliczane jest według schematu:

  • 15.02 – 1 dzień
  • 16.02 – 2 dzień
  • 17.02 – 3 dzień
  • 18.02 – 4 dzień
  • 19.02 – 5 dzień
  • 20.02 – 6 dzień
  • 21.02 – 7 dzień

Aby odsetki nie zostały naliczone, 22 lutego 2018 roku środki powinny znaleźć się z powrotem na rachunku.

 

Darmowy limit w koncie – formalności

Zwolnienie z prowizji przysługuje w przypadku osób, które:

  • złożą wniosek o udzielenie limitu i otrzymają pozytywną decyzję kredytową,
  • w dniu wnioskowania nie posiadają oraz w okresie 6 miesięcy poprzedzających datę wnioskowania nie posiadały limitu innego niż ten, którego dotyczy wniosek,
  • zawrą umowę nowego limitu do 31 grudnia 2018 roku.

Umowę limitu w koncie możecie zawrzeć poprzez infolinię lub system bankowości elektronicznej.

Szczegóły – regulamin oferty specjalnej „Limit w koncie osobistym za 0 zł”. Zgodnie z informacją na stronie banku RRSO wynosi 10,47%.

 

30 dni bez odsetek

Druga część promocji, a mianowicie „30 dni bez odsetek” ma osobny regulamin. Okres przystąpienia do promocji jest krótszy, ponieważ trwa on do 28 lutego 2018 roku. Aby skorzystać z promocji wystarczy złożyć wniosek o limit w koncie, otrzymać pozytywną decyzję kredytową oraz podpisać umowę o udzieleniu limitu. 

Po spełnieniu powyższych warunków, oprocentowanie od wykorzystanego limitu w koncie osobistym w okresie 30 kolejnych dni wyniesie 0 %. Termin ten liczony jest od momentu udostępnienia środków z limitu. Po upływie 30 dni, oprocentowanie będzie zgodne ze tabelą oprocentowania. Oczywiście, jak wcześniej wspominałem, przez 7 dni w miesiącu możecie korzystać z limitu bez odsetek. Szczegóły w dalszej części artykułu.

 

Z promocji wykluczone są podwyższenia kwoty limitu w koncie dokonane w okresie promocji. Jeśli zatem w ciągu pierwszych 30 dni bank zaproponuje Wam zwiększenie limitu, lepiej nie przyjmować tej oferty.

Szczegóły – regulamin promocji „30 dni bez odsetek”.

 

Załóż Konto 360º i odbierz 150 zł premii na start

 

7-dniowy okres bez odsetek w kolejnych miesiącach

Informacja o 7-dniowym okresie bez odsetek zawarta jest w przekazie reklamowym na stronie banku oraz w cenniku produktów kredytowych:

Odsetki za wykorzystanie Limitu w Koncie Osobistym pobierane są w miesięcznych cyklach rozliczeniowych, za okres: od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca. W przypadku wykorzystania Limitu w Koncie Osobistym do 7 dowolnych dni w miesięcznym cyklu rozliczeniowym oprocentowanie nie jest naliczane (dotyczy Limitów w Koncie Osobistym w wysokości do 150 000 PLN). W przypadku wykorzystania Limitu w Koncie Osobistym przez więcej niż 7 dni oprocentowanie jest naliczane za wszystkie dni wykorzystania Limitu, a naliczone odsetki są pobierane ostatniego dnia roboczego miesiąca.

 

 

Podsumowanie

Podsumowując, limit w koncie przeznaczony jest dla osób rozważnych, które wiedzą, że „nie popłyną”. Jeśli macie obawy, iż na czas nie będziecie w stanie spłacić limitu, lepiej z niego nie korzystajcie. Limit w koncie to jeden z droższych rodzajów kredytów, jeśli wpada się w „okres odsetkowy”. Jedynie zachowanie zasad promocji, które przedstawiam w dzisiejszym wpisie może sprawić, iż dzięki limitowi zwiększycie swoje dochody, zamiast płacić bankowi. Ci, którzy potrafią narzucić sobie samodyscyplinę mogą zarobić w skali roku nawet kilkaset złotych. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę limitu przydzieli Wam bank. Jeśli będzie to na przykład 20.000 zł czy 30.000 zł, zarobek może przebić wszelkie promocje bankowe, z których skorzystacie w ciągu roku. Jeśli zatem macie zamiar „zostać rentierami”, oferty najlepszych lokat oraz kont oszczędnościowych znajdziecie w zakładce Rankingi.

 

Załóż Konto 360º i odbierz 150 zł premii na start

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów