Darmowy kredyt do 4000 zł w Getin Banku na okres 10 miesięcy, czyli oprocentowanie oraz prowizja 0%, a do tego 150 zł za założenie konta

Promocja zakończona!

Jakiś czas temu na blogu opublikowałem analizę darmowego kredytu od Getin Banku. Z moich informacji wynika, iż artykuł cieszył się sporym zainteresowaniem ze względu na bezkosztową możliwość zbudowania pozytywnej historii w bazach BIK-u. Postanowiłem ponownie przyjrzeć się tej ofercie ze względu na zmiany, jakie zaszły w Getin Banku. Przede wszystkim, maksymalna wartość kredytu wzrosła dwukrotnie z 2000 zł do 4000 zł. Oprócz tego, zakładając konto możecie zyskać 150 zł premii na start oraz ulokować środki na koncie oszczędnościowym na 3,5% w skali roku. Jak zapewne wiecie, jestem dość sceptycznie nastawiony do wszelkiej maści zadłużania się na potrzeby konsumpcyjne. Jedyne kredyty jakie toleruję to takie, które pozwalają zarobić poprzez wypłacaną premię lub za pośrednictwem których możemy zbudować pozytywną historię kredytową w bazach BIK-u. Pośród klasycznych kredytów gotówkowych dość trudno znaleźć oferty za prawdziwe 0 zł. Getin Bank jest w tej materii niemalże rodzynkiem, ponieważ ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy, który rzeczywiście nic nie kosztuje (RRSO wynosi 0%), zaś okres jego spłaty to 10 miesięcy (w przeciwieństwie do pożyczek-chwilówek). Z niniejszej promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Getin Banku.

 

 

Oferta darmowego kredytu gotówkowego w Getin Banku

Nie da się ukryć, iż banki nie są instytucjami charytatywnymi, dlatego filantropia w przypadku udzielania kredytów może dziwić na pierwszy rzut oka. Jednak sprawa jest tutaj bardzo oczywista. Oferta ma charakter promocji, której celem jest zachęcenie klientów do wypróbowania usług Getin Banku. Tak jak w przypadku kont czy lokat z premią, tak i tutaj bank oferuje bonus w postaci niepobierania opłat za udzielenie pożyczki. Trzeba przyznać, iż koszt takowego kredytu na tradycyjnych warunkach wyniósłby z pewnością kilkaset złotych. W przypadku Getin Banku warunki są bardzo przejrzyste:

 

 • oprocentowanie kredytu – 0%,
 • prowizja za udzielenie kredytu – 0%,
 • pozostałe koszty (w tym ubezpieczenie) – 0 zł,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 0%.

 

Szukając „haczyków” moglibyśmy spodziewać się sytuacji, w której Getin Bank wyzeruje jedną opłatę, po czym odbije ją sobie w przypadku innej – na przykład prowizji. Oferta promowana jest jednak jako „Oddasz dokładnie tyle, ile pożyczysz!”. W związku z tym wszelkie ukryte koszty byłyby swoistym strzałem w kolano ze strony banku. Klient, który weźmie kredyt ma być zadowolony, tak, by związać się z bankiem na dłużej.

 

Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 500 zł do 4000 zł. Okres spłaty wynosi 10 miesięcy, zaś raty spłacane są miesięcznie. Wysokość rat wynosi od 50 zł w przypadku kredytu na 500 zł do 400 zł dla kredytu o najwyższej możliwej kwocie.

 

Uczestnictwo w promocji

Na wstępie należy zaznaczyć, kto może skorzystać z promocyjnego kredytu. Zgodnie z notą zawartą na stronie promocji:

Oferta skierowana jest do osób, które na dzień złożenia wniosku o kredyt nie posiadały i nie posiadają relacji kredytowej z Getin Noble Bankiem SA lub posiadają relację kredytową nie dłużej niż od 30 dni oraz mają wyrażone lub wyrażą dla Banku zgody marketingowe (w tym na sms, e-mail i telefon).

 

Oznacza to, iż akcja przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Getin Banku. Promocja nie ma typowego regulaminu, aczkolwiek dowiedziałem się z banku, iż aktualni posiadacze konta, czy też innego produktu niekredytowego także mogą skorzystać z promocji. Ważne jest, aby posiadać wyrażone wszelkie zgody marketingowe, o których mowa w powyższej nocie.

 

Jak skorzystać z promocji

Aby skorzystać z promocji, wypełnijcie formularz zgłoszeniowy na dedykowanej stronie banku. Następnie skontaktuje się z Wami konsultant, który przedstawi szczegóły oraz umówi dla Was spotkanie w oddziale. Cała procedura odbywa się podczas jednej wizyty w placówce. Z moich informacji wynika, iż kredyt udzielany jest „na dowód osobisty”, czyli samo oświadczenie o osiąganych dochodach. Pamiętajcie jednak, iż polityka kredytowa jest dość indywidualną kwestią, dlatego możecie zostać poproszeni o dostarczenie dokumentów potwierdzających uzyskiwanie dochodów. Wszystkiego dowiecie się podczas wstępnej rozmowy z konsultantem. Pamiętajcie również, iż decyzja o udzieleniu kredytu to już wewnętrzna procedura banku. Z moich doświadczeń mogę podpowiedzieć, iż niektórzy pracownicy placówek odmawiają przyjęcia wniosku w przypadku, gdy jesteście obecnymi lub nawet byłymi klientami Getin Banku. Jest to oczywiście niezgodne z zasadami promocji. Gdybyście się znaleźli w tego typu sytuacji, pokażcie doradcy stronę promocji oraz ewentualnie skontaktujcie się przy nim z infolinią. Z pewnością to pomoże 🙂 …nie mówiąc już o groźbie złożenia reklamacji.

 

Czym jest RRSO?

RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania). W związku z tym, że wszelkie koszty związane z darmowym kredytem w Getin Banku wynoszą 0% (lub 0 zł), RRSO równiez wynosi 0%, co jest potwierdzeniem braku ukrytych opłat. Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczenia. Na szczęście nie jest ono wymagane w przypadku darmowego kredytu, no chyba, że sami będziecie chcieli z niego skorzystać.

 

Po co brać darmowy kredyt?

Tutaj dochodzimy do meritum, czyli sensu zaciągania darmowej pożyczki. Ja znalazłem trzy cele, którymi można tłumaczyć skorzystanie z niniejszej promocji:

 • polepszenie zdolności kredytowej – cel główny,
 • ulokowanie środków z kredytu na rachunku oszczędnościowym – cel dodatkowy,
 • praktyczna nauka zaciągania i spłacania kredytu – cel dodatkowy.

 

Jeśli planujecie w przyszłości zaciągnąć jakieś ważne zobowiązanie (zapewne będzie to kredyt hipoteczny), warto wówczas zaistnieć w bazie Biura Informacji Kredytowej. Darmowy kredyt od Getin Banku jest ku temu bardzo dobrą okazją, gdyż polepszenie scoringu odbędzie się bezkosztowo. Na wielu forach możemy znaleźć zachęty, żeby „wziąć cokolwiek na raty” lub niedużą pożyczkę, by niewielkim kosztem (prowizja, odsetki, ubezpieczenie) zbudować sobie podstawową historię kredytową. Pamiętajcie jednak, aby pożyczkę koniecznie spłacić terminowo jeszcze przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny.

 

 

Przy okazji, przypominam, iż innym sposobem na polepszenie zdolności kredytowej jest wyrobienie karty kredytowej. Oczywiście i tutaj podstawą jest jej terminowe spłacanie, najlepiej zaraz po wystawieniu wyciągu. Ważne jest jednak, aby kartę kredytową zamknąć jeszcze przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. Wówczas limit kartowy nie będzie obciążał waszej zdolności kredytowej. W tym przypadku również bezkosztowo możecie polepszyć swoją wiarygodność, korzystając przykładowo z darmowej karty Citi Simplicity. Dodatkowo, biorąc udział w promocji możecie otrzymać jedną z poniższych nagród:

 

 

Teraz cel numer dwa, czyli ulokowanie środków uzyskanych z kredytu na wybranym produkcie oszczędnościowym. Nie da się ukryć, iż suma odsetek w tym przypadku nie będzie powalająca. Jednak, skoro środków uzyskanych z kredytu i tak nie przeznaczycie na konsumpcję – warto skorzystać z nadarzającej się okazji do uzyskania dodatkowego dochodu. Lokując 4000 zł na rachunku oszczędnościowym z oprocentowaniem 3% w skali roku, po 10 miesiącach uzyskamy nieco ponad 100 zł odsetek brutto (od tego należy oczywiście odjąć podatek od zysków kapitałowych). Lepsze to niż nic 😉

 

Na koniec ostatni cel, czyli przetestowanie czym jest kredyt, jak się go spłaca, jak wygląda harmonogram spłat, umowa kredytowa i tak dalej. Darmowy kredyt możecie potraktować zatem w celach edukacyjnych. Na żywym organizmie wyrobicie sobie nawyk regularnego spłacania rat kredytowych, który może się Wam przydać w przyszłości.

To chyba tyle. Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem darmowego kredytu od Getin Banku, wypełnijcie krótki formularz na dedykowanej stronie promocji i poczekajcie na kontakt od konsultanta. Dajcie również znać w komentarzu, jak wyglądała procedura udzielenia kredytu w waszym przypadku 🙂

 

Zestaw promocji od Getin Banku

Oprócz darmowego kredytu, Getin Bank posiada ciekawy zestaw promocji:

 • 50 zł premii za założenie Konta Proste Zasady,
 • 100 za polecanie konta swoim bliskim,
 • 50 zł do sklepów Decathlon za założenie konta Junior,
 • Elastyczne konto oszczędnościowe na 2,7 % w skali roku (do kwoty 200.000 zł),
 • lokata mobilna na 3% w skali roku (do 10.000 zł),
 • konto oszczędnościowe na 3,5% w skali roku (do kwoty 10.000 zł),
 • darmowy pakiet assistance Pakiet Niezawodny.

 

Więcej na ten temat znajdziecie w dedykowanym artykule.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów