fbpx

Citi Handlowy: darmowa pożyczka do 5000 zł (oszczędność kilkuset złotych) oraz do 720 zł moneyback

Trwa do:
31 grudnia 2020

W banku Citi Handlowy ruszyła bardzo ciekawa promocja darmowej karty kredytowej BP Motokarta. Tym razem zamiast premii na start, nagrodą w promocji jest całkowite zwolnienie z opłat (RRSO 0%) za 12-miesięczną pożyczkę o wartości nawet 5000 zł. Środki możecie ot tak przelać z rachunku karty na swoje konto w dowolnym banku i wykorzystać na dowolny cel. Jak sami się przekonacie, darmowa pożyczka zapewnia oszczędności rzędu kilkuset złotych (pokażę to na przykładzie). Ponadto za darmo zbudujecie pozytywną historię kredytową w bazach BIK-u. Kolejne plusy to ultra krótki okres karencji oraz brak opłat za użytkowanie karty. Oprócz tego Motokarta zapewnia moneyback przez okres 3 lat. W ten oto sposób możecie uzyskać nawet 720 zł premii! Swoje dochody będziecie mogli ponadto zwiększyć, gdy dodatkowo skorzystacie z promocji CitiKonta z 150 zł premii na start.

Uczestnictwo w promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowym po 31 grudnia 2019 roku. Co tu kryć, tak krótki okres karencji zdarza się naprawdę rzadko!

Jeśli natomiast posiadaliście lub nadal posiadacie inny produkt, typu konto osobiste, konto oszczędnościowe lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną na przykład do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. Nawet ułatwi to wnioskowanie o kartę, bo bank będzie miał już wasze dane.

Krok po kroku, czyli jak wziąć udział w promocji?

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 31 grudnia 2020 roku. Wniosek możecie złożyć na komputerze lub na smartfonie.

W przypadku wnioskowania o kwotę limitu wynoszącą więcej niż 5000 zł, zostaniecie poproszeni o udokumentowanie uzyskiwanych dochodów poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku, zazwyczaj w pliku PDF. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Jeśli zaś zależy Wam głównie na prostocie, lepiej wnioskować o limit nieprzekraczający kwoty 5000 zł. Wówczas bank zastosuje uproszczoną ścieżkę weryfikacyjną (choć i w tym przypadku możecie zostać poproszeni o udokumentowanie dochodów – to już indywidualna decyzja banku).

Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku dni zadzwoni do Was konsultant, aby potwierdzić dane we wniosku o kartę kredytową. Jeśli nie uda Wam się odebrać za pierwszym razem, konsultant będzie podejmował kolejne próby połączenia 🙂 Oprócz danych osobowych, konsultant dopyta również o waszą sytuację dochodową (warto zarezerwować na tę rozmowę kilka minut). Jeżeli wstępna weryfikacja będzie pozytywna, umowa zostanie zawarta zdalnie (otrzymacie ją na maila). Sama karta zostanie natomiast dosłana listownie.

Podczas wypełniania wniosku (w trakcie rozmowy z konsultantem), złóżcie również dyspozycję wykonania przelewu środków z limitu na karcie kredytowej na konto w dowolnym banku (w kwocie nie wyższej niż 5000 zł). Wypłacona kwota zostanie rozłożona na 12 rat w ramach planu spłat ratalnych “Komfort”. Ewentualnie możecie wybrać niższą kwotę oraz mniejszą liczbę rat, ale oczywiście najatrakcyjniejszą opcją jest wybór najwyższej kwoty na maksymalnie długi okres.

Warunki promocyjnej pożyczki

Przykładowo, zaciągając kredyt na 5000 zł na okres 12 miesięcy, miesięczna rata wyniesie 416,67 zł. Spłacacie sam kapitał, zaś łączny koszt kredytu wyniesie 0 zł. Mało tego, wpłacając kwotę pożyczki na konto oszczędnościowe (na przykład konto oszczędnościowe w banku Pekao na 2% w skali roku) osiągniecie niewielki, ale jakby nie patrzeć dodatkowy dochód wygenerowany pieniędzmi uzyskanymi od banku. Spłacając terminowo pożyczkę przy okazji zbudujecie pozytywny ślad w BIK-u. Więcej informacji o tym jak działa BIK znajdziecie pod tym linkiem.

Co ważne, w przypadku promocyjnej pożyczki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, ani zakładanie konta osobistego. Do spłaty pożyczki będzie służył rachunek karty, na który co miesiąc należy wykonywać zlecenie spłaty. Jeśli natomiast będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł. Podsumowując szczegóły pożyczki:

 • oprocentowanie promocyjne – 0%,
 • prowizja za udzielenie pożyczki oraz otwarcie planu spłat „Komfort” – 0%,
 • prowizja za transakcję gotówkową (przelew z karty) – 0 zł,
 • opłata operacyjna za obsługę plany spłat ratalnych – 0 zł,
 • promocyjne RRSO 0%.

Na stronie promocji znajdziecie co prawda info o RRSO na poziomie 7,44%, aczkolwiek jest to wartość w przypadku standardowych warunków pożyczki. Tego typu zapis wymagany jest ustawowo. Was natomiast obowiązują warunki promocyjne, zapewnione przez regulamin promocji.

Ile można na tym zaoszczędzić

Aby ukazać Wam jak wartościowa jest niniejsza promocja, pokusiłem się o sprawdzenie rynkowych kosztów podobnej pożyczki ratalnej. W tym celu użyłem dostępnego w Internecie kalkulatora pożyczkowego totalmoney, dla kwoty 5000 zł oraz 12-miesięcznego okresu spłaty. Przykładowy ranking 4 najlepszych ofert z dnia 24 sierpnia 2020 roku prezentuję poniżej:

źródło: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe,porownanie

Jak widzicie, w przypadku najlepszej pożyczki Alior Banku (która i tak jest obwarowana dodatkowymi warunkami) łączny koszt pożyczki przekracza 350 zł. Podobnie jest w przypadku Citi Handlowego. Santander Bank Polska zainkasuje już ponad 500 zł, zaś BNP Paribas zażyczy sobie ponad 800 zł. W związku z tym śmiało możemy przyjąć, iż korzystając z niniejszej promocji możecie zaoszczędzić kilkaset złotych z tytułu darmowego kredytu.

Warunki uzyskania nagrody – do 720 zł moneyback

To jeszcze nie wszystko. Oprócz darmowej pożyczki, możecie jeszcze zarabiać w kolejnych miesiącach użytkowania karty. Łączna premia podzielona jest na 36 miesięcznych okresów, jeśli przedstawiliście dokument dochodowy lub na 30 miesięcznych okresów w przypadku wersji uproszczonej. Zatem do zdobycia jest 720 zł lub 600 zł moneyback.

Aby zdobyć 20 zł bonusu za dany miesiąc należy wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł. Co ważne, w ramach tej kwoty co najmniej 250 zł powinno być wydane na stacjach paliw BP. Pozostałe transakcje możecie wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, na przykład doładowanie Revoluta.

Wypłata moneyback, czyli nieco nietypowo, ale dość przyjemnie

Odbiór moneyback będzie możliwy w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Stosowne zlecenie możecie złożyć w bankowości online. Środki zostaną wypłacone w ciągu trzech kolejnych dni roboczych. Możecie również zlecać wypłatę hurtowo (maksymalnie za 12 okresów), aczkolwiek czy jest sens z tym czekać 😉

Wypłacona premia zredukuje aktualne zadłużenie lub utworzy nadpłatę na rachunku karty. Co prawda, Citi Handlowy nie lubi tego typu nadpłat i standardowo nalicza za nie opłaty, tak w tym przypadku możecie być spokojni, iż żadna opłata nie zostanie pobrana. Oczywiście wypłacone premie zwolnione są z opodatkowania. 

Szczegóły w regulaminie promocji.

Szczegóły karty Citibank-BP Motokarta

 • opłata za wydanie karty – 0 zł,
 • opłata roczna za kartę – 0 zł,
 • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
 • okres bezodsetkowy – 56 dni,
 • dostęp do programu Payback,
 • dostęp do przedsprzedaży na największe koncerty w Polsce,
 • możliwość dodania karty do Google Pay,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Oprócz podstawowych usług, Citi Handlowy dorzuca za darmo bardzo wygodną usługę Citi Alerts, czyli powiadomienia SMS o każdej wykonanej transakcji gotówkowej i bezgotówkowej na rachunku karty. Dzięki temu będziecie mieli poczucie bezpieczeństwa, iż nikt nie dokonał nieautoryzowanej transakcji waszą kartą. Ponadto na bieżąco będziecie mogli śledzić saldo wygenerowanego zadłużenia. 

Obecnie trwa również loteria dla klientów banku Citi Handlowy z cennymi nagrodami. Do zdobycia między innymi samochód o wartości 83.000 zł!

Kto może otrzymać kartę kredytową Citibank-BP Motokarta?

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

 • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
 • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
 • wiek minimum 18 lat.

Dodatkowo, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie. Druga kwestia, to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów