fbpx

Credit Agricole: nowe Konto dla Ciebie z premią do 300 zł, 50 zł bonusu w programie poleceń oraz 3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam

Po tym jak Getin Bank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank oraz BZ WBK wprowadziły do swoich ofert nowe pakiety kont osobistych, na podobny krok zdecydował się Credit Agricole. Konto dla Ciebie, oto nowy, a zarazem bardzo nowoczesny rachunek, który ma na celu zachęcić nowych klientów do skorzystania z oferty francuskiego banku. Konto dla Ciebie w swojej podstawowej formie (oprócz niej dostępny jest również pakiet VIP oraz pakiety dla młodszej grupy klientów) zapewnia 0 zł za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także pakiet assistance za darmo przez 6 miesięcy. Warunkiem zwalniającym z opłat jest zapewnienie wpływu na minimum 1000 zł oraz wykonanie 1 płatności kartą. Hm, gdzieś to już widziałem. A tak, w Banku Millennium i Getinie 🙂 Nas oczywiście najbardziej interesują jednak promocje. Tym razem bank daje wybór: 200 zł za przeniesienie konta, do 300 zł zwrotu w formie 5% moneyback od płatności rachunków domowych lub do 300 zł jako dodatkowy bonus w usłudze CAsaver. Oprócz tego 50 zł za założenie konta w programie poleceń, do 500 zł za polecanie oferty znajomym oraz 3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam dla kwoty do 100.000 zł. Cóż – oferta kompletna i to z krótkim, a nawet bardzo krótkim okresem karencji 🙂

 

 

Analiza Konta dla Ciebie

Przez ostatnie kilka lat flagowym rachunkiem Credit Agricole było Konto ProstoOszczędzające Plus. Rachunek ten mógł być zupełnie darmowy, aczkolwiek wymagało to dość sporo zachodu. W przypadku Konta dla Ciebie o wiele łatwiej będziecie mogli uniknąć opłat za podstawowe usługi. Wystarczy, że zapewnicie wpływy na 1000 zł oraz wykonacie 1 płatność kartą lub BLIKIEM w danym miesiącu, a w zamian otrzymacie:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za kartę debetową,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach w oddziałach banku,
 • 0 zł za wpłatę gotówki w kasie banku,
 • 0 zł za wypłatę gotówki w oddziale,
 • 7 zł za przelew EXPRESS ELIXIR,

W przypadku niespełnienia warunków darmowości, prowadzenie konta będzie Was kosztowało 7 zł miesięcznie, karta debetowa 9 zł, zaś wypłaty z obcych bankomatów 5 zł.

 

Inne warianty kont w Credit Agricole to:

 • Konto dla Ciebie GO! dla osób w wieku od 13 do 18 lat  (nie kwalifikuje się do promocji Korzyści dla Ciebie)

– prowadzenie konta i karta debetowa są darmowe bezwarunkowe, zaś wypłaty ze wszystkich bankomatów będą darmowe po wykonaniu 1 płatności kartą lub BLIKIEM,

 • Konto dla Ciebie MOVE! dla osób w wieku od 18 do 27 lat (nie kwalifikuje się do promocji Korzyści dla Ciebie)

– prowadzenie konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce będą darmowe po wykonaniu 1 płatności kartą lub BLIKIEM, sama karta debetowa będzie bezwarunkowo darmowa. Bez spełnienia warunków, prowadzenie konta kosztuje 3 zł, tak samo jak wypłaty z obcych bankomatów.

 • Konto dla Ciebie VIP

– prowadzenie rachunku będzie darmowe w przypadku zapewnienia wpływu na minimum 10.000 zł miesięcznie lub utrzymywania na rachunkach co najmniej 200.000 zł. W przypadku niespełnienia wymienionego warunku, konto będzie kosztowało 30 zł, karta debetowa i wszystkie bankomaty w Polsce i za granicą są natomiast bezwarunkowo darmowe.

 

Oprócz aspektów kosztowych, warto wspomnieć, iż klienci Credit Agricole mogą korzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej, systemu płatności BLIK, systemu przelewów ekspresowych EXPRESS ELIXIR, rabatów w Klubie Rabatowym, karty płatniczej z własnym wizerunkiem (koszt to 15 zł) oraz dostępu do ponad 500 placówek.

 

Karta wielowalutowa i konta walutowe

Credit Agricole posiada również przyzwoitą ofertę pod względem kont walutowych. Do wyboru macie konta w EUR, USD oraz GBP. Opłata miesięczna za dany rachunek wynosi 1 zł. Co ważne, każda z kart debetowych wydawanych przez Credit Agricole ma funkcję „wielowalutowości”. Oznacza to, iż w przypadku dokonania transakcji w walucie obcej (na przykład zakup w sklepie za granicą lub w zagranicznym sklepie internetowym), bank rozpozna automatycznie płatność walutową i bezprowizyjnie zaksięguje ją na poczet danego konta walutowego. Oczywiście w przypadku braku środków na koncie walutowym, kwota zostanie pobrana z rachunku w PLN wraz z prowizją za przewalutowanie wynoszącą 4% wartości transakcji. Karta wielowalutowa to bardzo wygodne rozwiązanie. Raz, że nie musicie nosić przy sobie kilku kart płatniczych, a dwa, iż nie musicie spełniać dodatkowych warunków darmowości dla kart walutowych. Wypłaty z bankomatów zagranicznych kosztują 10 zł w przypadku Konta dla Ciebie, 6 zł dla konta MOVE! oraz GO!, zaś w przypadku konta VIP – 0 zł.

 

Pakiet assistance Pomoc dla Ciebie

Pakiet assistance Pomoc dla Ciebie to kolejna wartość dodana, jaką niesie za sobą posiadanie Konta dla Ciebie. Przez pierwsze 6 miesięcy będziecie mogli skorzystać za darmo z pakietu Pomoc dla Ciebie PLUS na który składają się:

 • Pomoc ZDROWIE – pomoc lekarza lub pielęgniarki, transport medyczny, dostarczenie leków czy sprzętu rehabilitacyjnego w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania.
 • Pomoc DOM – pomoc fachowca np. ślusarza, hydraulika, elektryka, stolarza – na wypadek zdarzeń takich jak: włamanie, zalanie, pożar. Pomoc specjalisty w zakresie napraw sprzętu AGD/RTV w razie awarii.
 • Pomoc TELEFON i KIESZEŃ – ochrona na wypadek uszkodzenia lub kradzieży telefonu, utraty kluczy lub dokumentów, tablic rejestracyjnych, karty SIM lub gotówki pobranej z bankomatu przy użyciu Twojej karty do konta.
 • Pomoc KOMPUTER i INTERNET – pomoc w przypadku awarii lub cyberataku na Twój sprzęt komputerowy: naprawa sprzętu, odzyskiwanie danych, użyczenie sprzętu.
 • Pomoc SAMOCHÓD – pomoc w przypadku wypadku lub awarii samochodu: naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, auto zastępcze lub zakwaterowanie w hotelu.

Po upływie 6 miesięcy, każde pojedyncze ubezpieczenie kosztuje 4,50 zł. Możecie je jednak ubrać w pakiet Pomoc dla Ciebie (Zdrowie, Dom, Telefon i Kieszeń) za 9,50 zł miesięcznie lub pełny pakiet Pomoc dla Ciebie Plus za 16 zł miesięcznie. 

Szczegóły: Ogólne warunki Ubezpieczenia, Karta produktu, Tabela składek.

 

Korzyści dla Ciebie, czyli wybierz jedną z trzech promocji

W Credit Agricole sami wybieracie, z której promocji chcecie skorzystać. Do wyboru macie do 300 zł za opłacanie rachunków, do 300 zł premii z usługą CAsaver lub 200 zł za przeniesienie konta. Wybór danej promocji odbywa się podczas zakładania konta. Oprócz tego musicie wypełnić zlecenie przekazywania środków, w którym zadeklarujecie stałe wpływy na konto (kwota wpływów zależna jest od wyboru promocji). Wpływ na konto może pochodzić przykładowo z waszego rachunku w innym banku lub może to być wpłata gotówkowa.

 

Do 300 zł premii za opłacanie rachunków

W ramach tej promocji bank będzie wypłacał Wam 5% zwrotu za opłacanie rachunków domowych (gaz, prąd, woda bieżąca, telewizja kablowa lub satelitarna, Internet, telefon komórkowy, telefon stacjonarny). Maksymalny roczny zwrot to 300 zł. Nie ma znaczenia, czy „wykręcicie” go w ciągu miesiąca, czy też całego roku. Aby otrzymywać comiesięczne zwroty musicie zdefiniować odbiorcę płatności w bankowości elektronicznej oraz przedstawić potwierdzenie płatności (zazwyczaj będzie to faktura) w placówce banku lub wgrać skan (PDF, JPG lub PNG) za pomocą dedykowanego formularza. Potwierdzenie płatności musi być wystawione na Was lub waszego małżonka. Musi ono wskazywać adres nieruchomości, który podaliście do informacji banku jako adres zamieszkania, bądź adres korespondencyjny. Warunkiem wypłaty cashback jest zapewnienie wpływu na minimum 1000 zł w miesiącu poprzedzającym wykonanie danej płatności. Zwrot zostanie wypłacony zaraz po wykonaniu przelewu, zlecenia stałego lub polecenia zapłaty.

 

Do 300 zł premii w ramach 50% z CAsaver

Aby skorzystać z premii za oszczędzanie przy płatnościach kartą należy aktywować usługę „CAsaver” oraz powiązać ją z Rachunkiem Oszczędzam. Ponadto w danym miesiącu kalendarzowym korzystania z promocji należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę co najmniej 300 zł oraz zapewnić wpływ na minimum 1000 zł.

Premie będą naliczane w następujący sposób. Na początek w usłudze CAsaver ustalacie kwotę zaokrąglenia każdej pobranej płatności – do 0,50 zł, 1 zł lub 5 zł (najkorzystniej). Przykładowo, płacąc za zakupy 11,30 zł – bank zaokrągla kwotę do 15 zł. Różnica między 15 zł a 11,30 zł wynosząca 3,70 zł przenoszona jest na Rachunek Oszczędzam. Bank w ramach promocji dorzuca od siebie 50% wartości zaokrągleń w każdym miesiącu i przelewa na wasz rachunek (w tym przypadku będzie to 1,85 zł). Sumarycznie w skali miesiąca możecie otrzymać maksymalnie 25 zł „podwyżki”. Warto zatem wykonywać stosunkowo dużo transakcji na niewielkie kwoty, dzięki czemu uda się Wam dodatkowo dorobić…wydając. Ciekawym sposobem na szybkie spełnienie warunków promocji może być podzielenie zakupów na kilka części, korzystając na przykład z kasy samoobsługowej w markecie. Bądźcie kreatywni :)

 

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

W tym przypadku, oprócz podpisania umowy waszym zadaniem będzie również wypełnienie pełnomocnictwa do przeniesienia konta, podając w nim między innymi numer konta, które chcecie przenieść. Przeniesienie konta polega tak naprawdę na zamknięciu rachunku w obecnym banku i założeniu nowego konta w Credit Agricole. Jednak w tym przypadku nie musicie fatygować się do oddziału obecnego banku, lecz wszelkie formalności załatwi za Was Credit Agricole (po to właśnie udzielacie pełnomocnictwa).

Lista banków umożliwiających przeniesienia konta podana jest w tym załączniku. Ogólnie rzecz ujmując, w procesie przeniesienie konta uczestniczy większość banków w Polsce. Z tych „bardziej znanych” brakuje w zasadzie tylko Nest Banku.

Głównym warunkiem promocji jest zapewnienie stałych wpływów na rachunek. Do wyboru macie dwa warianty. Zapewniając wpływy na minimum 3000 zł możecie otrzymać 200 zł premii, zaś w przypadku wpływów na co najmniej 1000 zł, wasz bonus wyniesie 100 zł. Wpływy należy zapewniać przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe. Pierwszy wpływ powinien zostać dokonany najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia konta. Przykładowo podpisując umowę w kwietniu, wpływy możecie zapewnić w kwietniu, maju oraz czerwcu lub w maju, czerwcu oraz lipcu.

Premia zostanie wypłacona w miesiącu następującym po zaksięgowaniu ostatniego z wymaganych wpływów.

 

50 zł w programie poleceń

Aby otrzymać 50 zł w programie poleceń, wystarczy, że podczas zakładania konta wyrazicie zgodę marketingową oraz zgodę na otrzymywania informacji handlowych, a także zawrzecie umowę o bankowość elektroniczną. Pamiętajcie, iż w umowę o konto musicie zawrzeć w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku. Następnie w każdym z trzech następujących po sobie miesięcy kalendarzowych od daty otwarcia konta:

 • zapewnicie wpływ na konto na kwotę minimum 500 zł w przypadku konta MOVE! albo co najmniej 1500 zł w przypadku pozostałych pakietów kont, lub
 • zapewnicie transakcje bezgotówkowe dokonane główną kartą debetową wydaną do konta na łączną kwotę minimum 300 zł.

Oczywiście pierwszy wariant jest o wiele łatwiejszy. Na potrzeby promocji wystarczą przelewy z waszego konta w innym banku. Po tak dokonanym przelewie, środki możecie z powrotem przerzucić na wasze główne konto.

Premia zostanie wypłacona tradycyjnie w miesiącu następującym, po miesiącu, w którym spełnicie po raz ostatni warunki promocji. Oczywiście w tym momencie wasze konto i dostęp do bankowości elektronicznej muszą być aktywne (wraz z wyrażonymi wcześniej zgodami).

Po szczegóły odsyłam do regulaminu Programu Poleceń II.

 

Aby otrzymać 50 zł za założenie konta, podczas wypełniania wniosku należy podać kod polecenia. Jeżeli nikt z twoich znajomych lub członków rodziny nie bierze udziału w Programie Poleceń – Credit Agricole, możesz wykorzystać mój kod polecenia. W ten sposób masz pewność, że otrzymasz premię, ponieważ spełniam wszelkie warunki jako polecający w programie. Korzystając z mojego kodu dajesz mi oczywiście szansę na zarobienie 50 zł z tytułu polecenia, dzięki czemu zarabiamy oboje. Aby otrzymać kod polecenia napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt, wpisując w tytule maila „Kod polecenia Credit Agricole”. Poniżej screen przedstawiający, w którym miejscu należy wpisać kod podczas wnioskowania o konto.

 

 

Złóż wniosek o Konto dla Ciebie w Credit Agricole

 

Do 500 zł premii za polecanie konta znajomym

Jeśli posiadacie już rachunek w Credit Agricole lub macie zamiar założyć go w niniejszej promocji, będziecie mogli uzyskiwać dodatkowe dochody poprzez polecanie konta swoim znajomym. W ten sposób uzyskacie 50 zł za skuteczne polecenie. Maksymalna kwota premii do uzyskania to 500 zł (za 10 poleconych). Druga edycja programu poleceń trwa od 10 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 roku.

Aby zostać polecającym należy zarejestrować się na stronie programu poleceń, wybierając opcję Chcę Polecać Konto. Po rejestracji otrzymacie kod polecenia, który następnie będziecie przekazywać swoim bliskim. Kod otrzymacie w formie wiadomości mailowej oraz SMS. Pamiętajcie, aby wyrazić odpowiednie zgody oraz nie odwoływać ich w czasie trwania programu. Z programu wykluczeni są pracownicy banku.

Premia za polecenie zostanie wypłacona w miesiącu następującym, po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji. Jednorazowa premia wynosi 62 zł, aczkolwiek bank pobiera i odprowadza 19% zryczałtowanego podatku dochodowego, dzięki czemu otrzymujecie 50 zł netto. Skuteczne polecenie ma miejsce wtedy, gdy polecony otworzy konto w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku oraz nie odstąpi lub nie wypowie umowy przed wypłatą premii.

Jeżeli Polecający zawarł umowę Konta tego samego dnia, w którym przystąpił do Programu, to może dokonać Polecenia najwcześniej kolejnego dnia.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu Programu Poleceń II.

 

3% w skali roku na Rachunku Oszczędzam (do 100.000 zł)

Credit Agricole posiada również ciekawą ofertę oszczędnościową. Osoby, które zdecydują się założyć Konto dla Ciebie (w dowolnym pakiecie) będą mogły skorzystać z preferencyjnego oprocentowania na Rachunku Oszczędzam. Oprocentowanie to wynosi 3% w skali roku z kwartalną kapitalizacją odsetek. Maksymalna kwota obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 100.000 zł, zaś jego okres to 4 miesiące. Oprocentowanie dla nadwyżki w okresie promocyjnym oraz dla całości środków po 4 pierwszych miesiącach zgodne jest z obowiązującą tabelą oprocentowania. Konto oszczędnościowe zapewnia jedną darmową wypłatę środków w miesiącu. Każdy kolejny przelew kosztuje 5 zł w pakietach „dla młodych” oraz 10 zł w przypadku standardowego konta oraz w wersji VIP.

 

Złóż wniosek o Konto dla Ciebie w Credit Agricole

 

Uczestnictwo w promocji oraz jak założyć konto?

Promocja „Korzyści dla Ciebie” trwa od 10 kwietnia 2018 roku do 31 lipca 2018 roku. Zgodnie z regulaminem:

Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie.

Zatem, aby móc wziąć udział w promocji, wystarczy, że przed 10 kwietnia 2018 roku zamknęliście swoje dotychczasowe konto w Credit Agricole lub po prostu jesteście całkowicie nowymi klientami banku.

W przypadku programu poleceń, okres karencji jest nieco dłuższy, ponieważ wynosi…265 dni. Pytanie, czy bankowi chodziło na pewno o 265, a nie o 365 dni? Taki kwiatek w oficjalnym dokumencie? No cóż, regulamin to świętość, zatem przytaczam cytat z regulaminu + screen + regulamin zapisany na serwerze bloga (na dzień 18 kwietnia 2018 roku).

Polecony – pełnoletnia osoba fizyczna, którą Polecający zachęcił do zawarcia umowy Konta, a która w okresie 265 dni przed zawarciem umowy Konta nie była posiadaczem Konta;

 

 

Aby wziąć udział w promocji Korzyści dla Ciebie lub w obu promocjach naraz, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Jeśli korzystacie również z programu poleceń, pamiętajcie o wpisaniu kodu polecenia, o czym wspominałem wcześniej. Po wypełnieniu wniosku skontaktuje się z Wami konsultant, by potwierdzić dane. Umowę będziecie mogli zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów