Credit Agricole: konto firmowe w promocji z premią nawet 2400 zł + rok bez opłat za konto!

Trwa do:
30 czerwca 2023

Oferowane przez bank Credit Agricole konto firmowe jest ponownie dostępne w promocji dla nowych użytkowników, jednak tym razem z dużo większą niż dotychczas premią na start. Jak widać, oprócz akcji promującej konto osobiste z 555 zł premii i najlepszą na rynku lokatą oprocentowaną na 10% w skali roku, bank postanowił stanąć także do rywalizacji o kawałek rynku rachunków firmowych. Łączna maksymalna premia do zdobycia w tej promocji to aż 2400 zł, czyli o 700 zł więcej niż poprzednio. Ponadto warunki promocji zostały ułatwione, dzięki czemu uda Wam się realnie zyskać jeszcze większą kwotę bonusu. Oczywiście maksymalny wymiar premii dostępny będzie dla nielicznych osób, jednak patrząc na zasady promocji, przeciętny przedsiębiorca może liczyć na co najmniej tysiąc złotych. Wisienką na torcie będzie natomiast roczne zwolnienie z opłat za flagowe Konto Biznes.

Uczestnicy promocji

W promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, jednak okres karencji jest niemal symboliczny. Z akcji wykluczone są bowiem osoby, które na dzień 31 grudnia 2022 posiadały konto firmowe Credit Agricole. Jeśli więc zamknęliście Konto Biznes przed tą datą lub aktualnie posiadacie inne produkty banku (na przykład konto osobiste, lokatę czy kartę kredytową), możecie z powodzeniem wziąć udział w promocji.

Jako przedsiębiorcę regulamin rozumie osoby fizyczne, które samodzielnie lub w formie spółek osobowych prowadzą działalność gospodarczą i/lub wykonują wolne zawody. Dopuszczone do udziału w akcji są także osoby prawne i instytucje ze zdolnością prawną.

Zasady promocji Credit Agricole

Promocja Credit Agricole trwa do 30 czerwca 2023 roku. W tym czasie powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić wniosek, podpisując umowę i wyrażając potrzebne zgody marketingowe. Konieczne będzie też podpisanie załącznika do umowy, potwierdzającego przystąpienie do promocji.  

Po złożeniu wniosku resztę formalności należy dopełnić za pomocą aplikacji mobilnej CA24 Otwórz Konto Biznes lub CA24 Mobile (ta druga nie została jeszcze udostępniona). Aplikacje znajdziecie w Google Play oraz App Store. Jest to warunek otrzymania jednej ze składowych premii. Jeśli otworzycie konto przez przeglądarkę, będziecie musieli pożegnać się z prostą do zdobycia gotówką. 🙂

Po spełnieniu tych prostych warunków, bank nagrodzi Was zwolnieniem z opłat za prowadzenie konta i przelewy Elixir przez 12 miesięcy. Darmowe przelewy będą obowiązywały od następnego miesiąca przez 12 kolejnych pełnych miesięcy, zaś zwolnienie z opłaty za konto liczone jest już od chwili jego założenia.

Credit Agricole: konto firmowe z premią – jak zdobyć?

Poszczególne premie w Credit Agricole

Łączna premia o wartości nawet 2400 zł została oczywiście podzielona na różne elementy. W następnych akapitach opiszę dokładnie warunki uzyskania każdego z bonusów.

100 zł za otwarcie konta w aplikacji dla nowych klientów

Pierwsze 100 zł premii otrzymacie pod warunkiem, iż najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta – zapewnicie wpływ na konto w kwocie minimum 500 zł. Może to być przykładowo wpływ z waszego konta osobistego lub firmowego w innym banku. Oprócz tego należy spełnić podstawowy wymóg, czyli założyć konto za pomocą jednej z dwóch wspomnianych wcześniej aplikacji mobilnych (szczegóły powyżej).

1500 zł premii za aktywne korzystanie z konta i karty dla nowych klientów

Bank będzie także nagradzał Wasze transakcje bezgotówkowe wykonane kartą wydaną do konta przez okres 12 kolejnych miesięcy, zaczynając od kolejnego miesiąca po założeniu konta. Jeśli każdego miesiąca wykonacie co najmniej 3 płatności, wówczas otrzymacie zwrot o wartości 3% sumy wydanych kwot. Maksymalna wartość zwrotu to 125 zł miesięcznie, a więc 1500 zł łącznej premii do zdobycia.

300 zł za przelewy do ZUS lub US

Dodatkowe 25 zł premii miesięcznie możecie otrzymać za realizowanie regularnych przelewów do ZUS lub Urzędu Skarbowego co miesiąc – bez minimalnej kwoty. Jeśli któregoś miesiąca, z jakichkolwiek powodów nie wykonacie przelewu, przepadnie Wam premia tylko za ten jeden miesiąc. Maksymalnie możecie zdobyć więc 300 zł premii.

Zwrot za płatności oraz premia za przelewy ZUS/US będzie trafiać na Wasze konta do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków, czyli przykładowo do końca marca 2023 roku za płatności i przelewy wykonane w lutym 2023 roku.


500 zł za terminal lub produkt kredytowy – dla nowych i obecnych klientów

Dodatkowa premia w wysokości 500 zł trafi do Was, jeśli w ciągu 12 miesięcy od chwili założenia konta podpiszecie w banku umowę o dzierżawę terminala płatniczego, a następnie w ciągu 3 kolejnych miesięcy, będziecie zapewniać wpływy z tytułu płatności o łącznej wartości co najmniej 500 zł (w każdym miesiącu z osobna).

Alternatywnie możecie też w tym samym terminie, czyli w ciągu 12 miesięcy od założenia konta, zdecydować się na jeden z kredytów na sfinansowanie działalności. Jeśli bank przyzna Wam środki, otrzymacie dodatkowo 500 zł premii.

Jeden uczestnik promocji może otrzymać tylko jedną premię za terminal lub jedną premię za umowę kredytową.

Kilka ważnych wskazówek: 

  • Wypłata premii nastąpi do końca następnego miesiąca po miesiącu weryfikacji spełnienia warunków. Nie zamykajcie konta przed otrzymaniem całości premii.
  • Regulamin nie precyzuje kwestii pochodzenia wpływów na konto. Sugeruję jednak, by były to po prostu przelewy od klientów lub zasilenia z własnych rachunków prowadzonych w innych bankach.
  • Płatności kartą możecie wykonywać zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Możecie też korzystać z kart podpiętych w aplikacjach płatniczych. Pamiętajcie, że część transakcji jest wykluczona z promocji. Dokładną listę kodów MCC znajdziecie w regulaminie, jednak chodzi głównie o płatności u brokerów ubezpieczeniowych, doładowania portfeli internetowych czy hazard.
  • Jako przedsiębiorcy powinniście uwzględniać premie bankowe na liście przychodów, tym samym odprowadzając od nich podatek.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji

Konto Biznes w Credit Agricole – szczegóły

Biorąc udział w promocji unikniecie opłaty za prowadzenie konta przez okres 12 miesięcy. Uczestnicy akcji podlegają też zwolnieniu za przelewy Elixir (w tym do ZUS/US oraz Split Payment) wykonywane w CA24eBank oraz CA24 Mobile.

Konto Biznes występuje w kilku wariantach. Ich wybór zależy głównie od wielkości i firmy. Jednoosobowe działalności skorzystają z pewnością najchętniej z pakietu Solista, który zakłada:

  • darmowe prowadzenie w okresie promocji (potem koszt wyniesie 10 zł miesięcznie, chyba że w poprzednim miesiącu wykonacie przelew do ZUS/US lub zapewnicie wpływ na minimum 2000 zł),
  • darmowe wydanie karty debetowej,
  • darmowe użytkowanie karty (pod warunkiem spełnienia warunków bezpłatności konta – przelew do US/ZUS lub wpływ na minimum 2000 zł, w przeciwnym wypadku zapłacicie za kartę 7 zł),
  • darmowe wypłaty z bankomatów Credit Agricole i Santander Bank Polska (wypłaty z innych bankomatów obarczone są prowizją 3% i nie mniej niż 5 zł),
  • darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach przy placówkach Credit Agricole,
  • darmowe przelewy między własnymi rachunkami w ramach konta Credit Agricole. Przelewy w serwisie CA24 eBank i w aplikacji CA24 Mobile kosztują 1 zł, będą jednak darmowe przez 12 pierwszych miesięcy w ramach opisywanej promocji.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów