„Coraz lepsze konto osobiste” w Credit Agricole
z premią 250 zł oraz…100 zł w przypadku braku satysfakcji + lokata na 3% dla kwoty do 10000 zł

Credit Agricole po dłuższej przerwie wraca do aktywnej kampanii mającej na celu pozyskanie nowych klientów. Bank ten nie zadowala się jednak samym otwarciem konta. Jego krwiożercze 🙂 nastawienie do konkurencji doprowadziło do powstania promocji, w której do zdobycia jest 250 zł za przeniesienie konta z innego banku. Przeniesienie oznacza zamknięcie konta w dotychczasowym banku oraz otwarcie „Coraz lepszego konta osobistego” w Credit Agricole. Bank zapewnia za Was wszelkie formalności w kwestiach przenosin, wystarczy tylko złożyć odpowiednie pełnomocnictwo. Z racji, iż promocja nazywa się „przenieś konto z gwarancją satysfakcji” należy wytłumaczyć czym ma się objawiać tytułowa gwarancja satysfakcji. Otóż bank wypłaci Wam 100 zł premii… jeśli nie będziecie zadowoleni z konta i postanowicie przenieść je do innego banku. Premia za zamknięcie konta? Na to wygląda, aczkolwiek o szczegółach dowiecie się w dalszej części. Jako wisienkę na torcie bank dorzuca dobrze oprocentowaną lokatę (3%) na 2 miesiące dla kwoty do 10 tysięcy złotych. 

 

 

Uczestnicy

Credit Agricole docenia zarówno całkiem nowych jak i powracających klientów banku.

W promocji nie może uczestniczyć osoba fizyczna, która w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta była Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy.

Przykładowo jeśli dziś podpisywalibyście umowę (17.05.2016), wówczas swoje poprzednie konto musielibyście zamknąć rok temu, czyli 17 maja 2015 roku lub dla pewności nieco wcześniej.

 

Jak założyć konto i zapisać się do promocji 

Umowę o konto należy podpisać w placówce banku. Możecie zatem wypełnić wniosek o konto w oddziale (co niestety trwa dość długo) lub wypełnić go przez Internet, zaś w samej placówce podpisać gotową umowę. Oprócz konta, należy również zawnioskować o kartę debetową. Regulamin nie mówi nic za to na temat utrzymywania aktywnej karty przez określony czas. Do wyboru macie 4 konta: 1Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. O szczegółach kont opowiem pod koniec artykułu.

Ponadto podczas wizyty w oddziale należy złożyć pełnomocnictwo do przeniesienia konta z obecnego banku. Wielu z czytelników posiada po kilka kont w różnych bankach, które „ostały” się po przeprowadzanych promocjach. Warto więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, a mianowicie zamknąć nieużywane konto, a jednocześnie otworzyć nowe, które zapewni dodatkowy dochód 🙂 Lista banków, z których możecie się ewakuować dostępna jest tutaj.

W pełnomocnictwie należy podać co najmniej:

1) nazwę dotychczasowego banku,

2) prawidłowy numer rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w dotychczasowym banku,

3) dyspozycję zamknięcia rachunku w dotychczasowym banku z zachowaniem umownego wypowiedzenia,

4) nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez bank o zmianie rachunku bankowego przez klienta.

Wniosek z pełnomocnictwem powinien zostać złożony w momencie podpisania umowy konta lub nie później niż w ciągu 7 dni od dnia podpisania umowy. Podpis na wniosku i pełnomocnictwie musi być zgodny ze wzorem podpisu złożonym w dotychczasowym banku.

Promocja obowiązuje do 31 lipca 2016 roku włącznie.

 

30ea5914b8457036c3

 

Warunki uzyskania 250 zł premii

Aby zdobyć 250 zł należy złożyć w banku zlecenie przekazywania środków oraz zapewnić w ciągu trzech kolejnych miesięcy wpływy na konto minimum 1500 zł miesięcznie. Co ciekawe, pomimo potrzeby złożenia informacji o pracodawcy wypłacającego wynagrodzenie, wymagane wpływy mogą być z dowolnych tytułów (przelew zewnętrzny czy wpłata gotówkowa). Szczegółowo wytłumaczone jest to w paragrafie 2., w punkcie 9. regulaminu. To wystarczy do uzyskania premii wynoszącej 250 zł netto (premia zwolniona jest z opodatkowania).

Po szczegóły odsyłam do dość krótkiego i przejrzystego regulaminu promocji.

 

100 zł bonusu za brak satysfakcji z konta

Teraz przeanalizuję tajemniczy bonus za rezygnację z konta (bo tak można go nazwać sądząc po zasadach opisanych w regulaminie). Otóż jeśli zamiast 3 wpływów, zapewnicie 6 wpływów w następujących po sobie 6 miesiącach kalendarzowych, wówczas będziecie mogli brać udział w promocji „premia za niewypełnienie przez bank gwarancji satysfakcji”.

Aby uzyskać 100 zł należy:

nie wcześniej niż w siódmym, lecz nie później niż w ósmym miesiącu kalendarzowym od dnia otwarcia Konta:

a) złożyć w innym banku Wniosek z Pełnomocnictwem w celu przeniesienia rachunku Konta z Credit Agricole Bank Polska S.A. do innego banku,

b) poinformować Bank o przyczynach niezadowolenia z usług świadczonych przez Bank, wypełniając Formularz.

Formularz zawiera podstawowe dane Uczestnika Promocji (imię, nazwisko, numer rachunku konta w Banku) oraz opis przyczyn niezadowolenia z jakości oferowanych przez Bank usług (nie więcej niż 1000 znaków). Formularz jest dostępny w Placówkach Banku oraz na stronie internetowej Banku.

 

Kwestię przyczyn niezadowolenia zostawiam już Wam 🙂 Zbyt wysokie opłaty, niemiła obsługa, „nie ten co potrzeba” kolor karty debetowej.

 

Pamiętajcie jednak, iż :

Otwarcie rachunku w innym banku bez złożenia w tym banku Wniosku z Pełnomocnictwem i samodzielne wypowiedzenie umowy konta w Credit Agricole Bank Polska S.A., nie uprawniają Uczestnika do otrzymania wypłaty Premii za niewypełnienie przez Bank gwarancji satysfakcji (rozumianej jako niezadowolenie Klienta z usług świadczonych przez Bank).

Początkowo myślałem, iż jest to niejako „chłyt martekingowy” sprezentowany przez Credit Agricole i że żaden inny bank nie zajmuje się tego typu przenoszeniem konta. Po wejściu na strony internetowe przykładowych banków (ING Bank Śląski oraz BZ WBK) okazało się, iż taka procedura jest standardem. W Banku Zachodnim taka usługa nazywa się proste przejście do BZ WBK, zaś w Banku Śląskim przenieś konto do ING.

 
 

Szczegóły kont osobistych w Credit Agricole

 

  • Dla osób do 27 roku życia:

 1 Konto (polecam)

– prowadzenie konta jest bezpłatne, karta debetowa jest bezpłatna w przypadku wykonania 1 transakcji bezgotówkowej (na minimum 1 zł), w przeciwnym wypadku opłata za kartę to 2,90 zł.

 

  • Dla osób powyżej 27 roku życia:

 

Konto PROSTOoszczędzające (nie polecam)

– stała opłata za prowadzenie konta 4,90 zł oraz za kartę debetową 3,90 zł

 

Konto PROSTOoszczędzające PLUS (polecam)

– opłata za prowadzenie konta 0 zł (jeśli dokonamy wpływ na co najmniej 1500 zł , brak wpłaty – 9,90 zł)

– opłata za kartę debetową 0 zł (przy dokonaniu transakcji bezgotówkowych kartą na co najmniej 500 zł, brak obrotu – 7,90 zł)

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

 

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM

– opłata za prowadzenie konta 0 zł (jeśli dokonamy wpływ na co najmniej 10000 zł,
brak wpłaty – 14,90 zł)

– opłata za kartę debetową 0 zł

– darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Szczegóły znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji, link: TOiP Credit Agricole 

Jeżeli macie mniej niż 27 lat, zdecydowanie polecam 1 Konto. Gdy jesteście starsi i posiadacie wolne środki pieniężne (min. 10000 zł) konto w wersji Premium jest najprostsze jeśli chodzi o uniknięcie opłat. W przeciwnym wypadku skorzystajcie z konta w wersji PLUS.

 

Lokata mobilna na 3%

Nowi klienci mogą jednorazowo skorzystać z lokaty mobilnej banku oprocentowanej na 3% w skali roku. Kwota jaką możecie ulokować mieści się w granicach 1000 – 10.000 zł, zaś okres lokaty to 2 miesiące. Oferta promocyjnego depozytu dostępna jest tylko do 31 lipca 2016 roku. Oferując lokatę mobilną, bank niejako promuje swoją nową aplikację mobilną, która dość niedawno pojawiła się na rynku. Co ciekawe prace nad nią trwały kilka lat 🙂 

 

Pamiętajcie również o szeregu innych aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

„Plan depozytowy” w Toyota Banku + 120 zł premii

Darmowa karta kredytowa Simplicity w Citibanku z voucherem na 400 zł

Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe z premią do 300 zł

Karta kredytowa Simplicity w Citibanku z tabletem Lenovo

Premia 100 zł za założenie konta w Inteligo

100 zł za założenie konta w BGŻ BNP Paribas z 3-letnią gwarancją darmowości

100 zł za założenie konta Direct w ING Bank Śląski

Do 560 zł premii w promocji Banku Millennium

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe? Polub stronę na facebooku lub zapisz się na newsletter

.

 

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

.

Zapisz się na Newsletter


 

 

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów