CoinSmart – FAQ zwane Q&A, czyli pytania i odpowiedzi dotyczące programu poleceń z 10 euro premii dla obu stron

Artykuł na temat platformy kryptowalutowej CoinSmart wywołał spore poruszenie wśród czytelników bloga. I dobrze – wreszcie jakaś odmiana w stosunku do nudnych promocji bankowych. Rzadko się zdarza, że platforma kryptowalutowa wypłaca premię za samo zasilenie konta, bez wykonywania jakiejkolwiek transakcji. Wystarczy zapewnić depozyt, a premia będzie wasza. Idąc za ciosem, na bazie dotychczasowych pytań i własnych doświadczeń stworzyłem artykuł uzupełniający do artykułu bazowego. Zawrę w nim najważniejsze pytania i odpowiedzi związanie z użytkowaniem giełdy, programu poleceń oraz najważniejszego tematu, czyli wypłaty środków.

Czy konto w CoinSmart może założyć osoba niepełnoletnia?

Konto w CoinSmart może założyć każda osoba, która ukończyła 18 lat, zamieszkująca jeden z obsługiwanych krajów (lista).

Czy konieczna jest weryfikacja wideo?

Nie, weryfikacja tożsamości w CoinSmart odbywa się poprzez zrobienie selfie oraz przesłanie zdjęć/skanu dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Nie ma potrzeby (ani nawet możliwości) osobistej rozmowy twarzą w twarz z konsultantem. Cały proces weryfikacji zajmuje zwykle kilka minut (do 12 godzin w skrajnych przypadkach).

Jaka jest minimalna kwota wypłaty środków?

Aktualnie minimalna kwota wypłaty w walutach tradycyjnych to 50 euro.

Jak w takim razie wypłacić środki?

Kwotę depozytu, powiększoną o wypłacony bonus możecie wypłacić poprzez stosowne zlecenie wypłaty. W celu wypłaty środków w walutach fiducjarnych, wystarczy wejść w zakładkę Wallet (prawy górny róg), wybrać waluty Fiat oraz kliknąć opcję Withdraw przy portfelu Euros. Teraz wypełnijcie formularz do wypłaty środków (kwota, numer IBAN, numer SWIFT banku). Pieniądze dotrą do Was w przeciągu od 1 do 5 dni. Koszt przelewu w walucie euro jest darmowy.


Nadal mam problem z wypłatą. Czym jest Google Authenticator?

W CoinSmart dość opornie przechodzą wypłaty potwierdzane SMS-em. Po wpisaniu kodu z SMS-a zazwyczaj nic się nie dzieje, po czym zostajemy wylogowani z panelu. To błąd systemu, który prawdopodobnie ma charakter przejściowy. Można sobie jednak z tym poradzić w bardzo łatwy sposób. Przy okazji zadbacie o bezpieczeństwo podczas każdego logowania.

Chodzi tutaj o aplikację Google Authenticator, która dość mocno przypomina funkcjonowanie systemu BLIK. W celu powiązania konta CoinSmart z Google Authenticator, zalogujcie się do panelu, wejdź w profil (tam gdzie wyświetla się imię i nazwisko) i zakładkę Account Settings, a następnie Security. Tam ustawcie podwójną weryfikację z użyciem Google Authenticator. Instrukcje będą wyświetlone podczas ustawienia podwójnej weryfikacji. Chodzi o pobranie aplikacji Google Authenticator i zeskanowanie za jej pośrednictwem wyświetlanego kodu QR. Od tej pory, przy każdym logowaniu do CoinSmart będziecie proszeni o podanie 6-cyfrowego kodu. O ten sam kod system poprosi Was podczas wypłaty gotówki lub transakcji kryptowalutowej.

Jak wypłacić środki w kryptowalutach?

Doskonałym sposobem na wypłatę środków z CoinSmart jest zakup kryptowaluty, a następnie przetransferowanie jej na portfel lub do innej giełdy. Może to być któraś z giełd opisywanych na blogu – BlackCatCard, Bison, Luno, Coinbase, czy Bitpanda (znajdziecie je w blogowej wyszukiwarce, a przy okazji zgarniecie kolejny bonus).

Jaką kryptowalutę wybrać? To już zależy od Was. Bitcoin – wiadomo to król kryptowalut. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zakup Litecoina lub XLM. Obrót obydwiema wymienionymi kryptowalutami generuje tak naprawdę groszowe koszty.

W celu zakupu danej kryptowaluty (ja pokażę to na przykładzie Litecoina) – wejdźcie w zakładkę Wallet. Przy sekcji Litecoin kliknijcie Open Wallet, a następnie Buy.

CoinSmart – Litecoin

W kolejnym kroku wybierzcie źródło pochodzenia środków (portfel euro) oraz wartość za jaką chcecie kupić kryptowalutę (najłatwiej kliknąć Max).

CoinSmart – zakup Litecoina

Teraz już tylko kliknijcie Buy Now i właśnie kupiliście swoje kryptowaluty (ewentualnie zostaniecie jeszcze poproszeni o potwierdzenie kodu z Google Authenticator).

CoinSmart – potwierdzenie zakupu LitecoinaAby wytransferować kryptowalutę ponownie należy wejść w Wallet i w sekcję Litecoin. W tym miejscu wybierzcie opcję Withdraw. Po zaakceptowaniu informacji o ryzykach, uzupełnijcie najpierw adres na który wysyłacie Litecoiny (LTC Wallet Address) oraz ilość wysyłanych coinów (LTC Amount). Jeśli chcecie wypłacić wszystko, kliknijcie Withdraw Total Balance. Po kliknięciu Submit i wpisaniu kodu z Google Authenticator, wasze krytpowaluty zostaną wysłane. Powinny dotrzeć na wskazany adres w mniej niż 1 godzinę.

Kryptowaluty możecie gromadzić przykładowo na portfelu w formie aplikacji mobilnej na smartfona. Polecam tutaj „Bitcoin Wallet” oraz „Trust Wallet”. Oba zapewniają obsługę Litecoina, są bardzo popularne oraz dobrze zabezpieczone. Ewentualnie Litecoiny możecie wymienić na dowolnej giełdzie, przykładowo Luno, Coinbase czy Bitpanda. Inna opcja to wypłata w bitomatach lub kantorach stacjonarnych kryptowalut.

Czy CoinSmart na pewno wypłaca środki?

Tak, CoinSmart w mojej opinii uczciwie wypłaca środki za polecenia, jak i bonusy startowe. Być może niektóre polecenia „gdzieś się gubią”, ale jest to już specyfika tego typu promocji. Na potwierdzenie wypłat, screen z mojego konta.

CoinSmart – wypłaty

Czy CoinSmart ma własną aplikację mobilną?

Tak, aplikacja występuje w wersji na urządzenia mobilne Apple (tutaj), jak i dla urządzeń z Androidem (tutaj).

Jak usunąć konto CoinSmart?

W tym celu należy opróżnić swoje konto z posiadanych tam jednostek walut i kryptowalut, a następnie napisać wiadomość na adres e-mail: [email protected] lub poprzez okienko czatu. Zamknięcie konta nic nie kosztuje, można zrobić to w dowolnym momencie.

Jakie kryptowaluty można kupować i sprzedawać w CoinSmart?

W ofercie platformy znajdziecie aktualnie 9 kryptowalut:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Chainlink (LINK)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • EOS (EOS)
 • Stellar (XLM)
 • Cardano (ADA)
 • USD Coin (USDC)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Polkadot (DOT)
 • Shiba Inu (SHIB)
 • Uniswap (UNI)
 • Solana (SOL)

Giełda pracuje nad regularnym dodawaniem nowych kryptowalut. Swoje sugestie można zgłaszać, kontaktując się z działem wsparcia przez okienko czatu lub adres e-mail: [email protected]

Czy CoinSmart to bezpieczne miejsce?

CoinSmart jest kontrolowany przez kanadyjskie organizacje finansowe (w tym najpopularniejszą – FINTRAC). W kwestii bezpieczeństwa finansowego giełda korzysta z rozwiązań firmy BitGo, współpracującej również z innymi platformami tego typu.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów