fbpx

CoinSmart – FAQ zwane Q&A, czyli pytania i odpowiedzi dotyczące kontrowersyjnej promocji

Artykuł na temat platformy kryptowalutowej CoinSmart wywołał spore poruszenie wśród czytelników bloga. Z jednej strony jest to prawdopodobnie najczęściej czytana publikacja w tym roku, z drugiej zaś sama promocja wywołuje sporo emocji. I dobrze – wreszcie jakaś odmiana w stosunku do nudnych promocji bankowych. Na bazie waszych pytań i własnych doświadczeń stworzyłem artykuł uzupełniający do artykułu bazowego. Zawrę w nim najważniejsze pytania i odpowiedzi związanie z użytkowaniem giełdy, programu poleceń oraz najważniejszego tematu, czyli wypłaty środków. Zanim jednak zacznę – przypominam – akcja z podwyższoną premią (10 euro premii na start oraz 40 euro za polecenie) potrwa wyłącznie do 30 kwietnia 2021 rokututaj szczegóły.

Czy konto w CoinSmart może założyć osoba niepełnoletnia?

Konto w CoinSmart może założyć każda osoba, która ukończyła 18 lat, zamieszkująca jeden z obsługiwanych krajów (lista).

Czy konieczna jest weryfikacja wideo?

Nie, weryfikacja tożsamości w CoinSmart odbywa się poprzez zrobienie selfie oraz przesłanie zdjęć/skanu dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Nie ma potrzeby (ani nawet możliwości) osobistej rozmowy twarzą w twarz z konsultantem. Cały proces weryfikacji zajmuje zwykle kilka minut (do 12 godzin w skrajnych przypadkach).

Jaka jest minimalna kwota wypłaty środków?

Aktualnie minimalna kwota wypłaty w walutach tradycyjnych to 200 euro. W pierwszej połowie kwietnia zarówno limit wpłaty, jak i wypłaty wynosił 50 euro. O ile minimalny limit wpłaty został na niezmienionym poziomie, tak minimalna kwota wypłaty została zmieniona na 200 euro, ponieważ wiele osób dostawało bonus i od razu uciekało z CoinSmart. Moim zdaniem, lepiej tak nie robić. Twórcom promocji nie o to chodzi, by porozdawać kasę, tylko żeby mieć jak najwięcej nowych, a najlepiej aktywnych klientów. Stąd też wzięło się to obostrzenie, które chociaż nieco wyhamowuje odpływ klientów.

Jak w takim razie wypłacić środki?

Opcji jest kilka. Jak zauważyli czytelnicy bloga, można na początku wpłacić 190 euro, następnie zdobyć 10 euro premii na start i łączną sumę wypłacić na swoje konto. Inna opcja to początkowa wpłata minimalnej kwoty niezbędnej do zdobycia bonusu (równowartość 100 CAD, czyli około 70 euro), odebranie 10 euro premii oraz dopłata wymaganych środków, tak by saldo wyniosło 200 euro.

Moja rekomendacja to wpłata takiej sumy, by odebrać bonus, a następnie polecanie aplikacji swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 40 euro premii, czyli ponad 180 zł (przy założeniu, że kurs euro to więcej niż 4,50 zł). Przykładowo, polecając CoinSmart 5 osobom, zgarniecie 200 euro premii ekstra. W przeliczeniu na złotówki to ponad 900 zł ekstra. Taka stawka obowiązuje do 30 kwietnia 2021 roku. Później będzie to bazowe 10 euro (czyli około 45 zł). Ewentualnie CoinSmart wprowadzi inne zasady. Jednak cały czas będziecie mogli polecać aplikację swoim bliskim.

Nadal mam problem z wypłatą. Czym jest Google Authenticator?

Aktualnie w CoinSmart nie przechodzą wypłaty potwierdzane SMS-em. Po wpisaniu kodu z SMS-a nie się nie dzieje, po czym zostajemy wylogowani z panelu. To błąd systemu, który prawdopodobnie ma charakter przejściowy. Można sobie jednak z tym poradzić w bardzo łatwy sposób. Przy okazji zadbacie o bezpieczeństwo podczas każdego logowania.

Chodzi tutaj o aplikację Google Authenticator, która dość mocno przypomina funkcjonowanie systemu BLIK. W celu powiązania konta CoinSmart z Google Authenticator, zalogujcie się do panelu, wejdź w profil (tam gdzie wyświetla się imię i nazwisko) i zakładkę Account Settings, a następnie Security. Tam ustawcie podwójną weryfikację z użyciem Google Authenticator. Instrukcje będą wyświetlone podczas ustawienia podwójnej weryfikacji. Chodzi o pobranie aplikacji Google Authenticator i zeskanowanie za jej pośrednictwem wyświetlanego kodu QR. Od tej pory, przy każdym logowaniu do CoinSmart będziecie proszeni o podanie 6-cyfrowego kodu. O ten sam kod system poprosi Was podczas wypłaty gotówki lub transakcji kryptowalutowej.

Jak wypłacić środki w kryptowalutach?

Doskonałym sposobem na wypłatę środków z CoinSmart jest zakup kryptowaluty, a następnie przetransferowanie jej na portfel lub do innej giełdy. Może to być któraś z giełd opisywanych na blogu – Bitwala, Gemini, Bison, Luno, Coinbase.

Jaką kryptowalutę wybrać? To już zależy od Was. Bitcoin – król kryptowalut cechuje się dość wysokimi opłatami transakcyjnymi. Ciekawym rozwiązaniem będzie zatem zakup Litecoina. Jest on może mniej znany od Bitcoina, ale i tak należy do 10. największych kryptowalut świata. Obrót Litecoinem generuje tak naprawdę groszowe koszty.

W celu zakupu danej kryptowaluty (ja pokażę to na przykładzie Litecoina) – wejdźcie w zakładkę Wallet. Przy sekcji Litecoin kliknijcie Open Wallet, a następnie Buy.

CoinSmart – Litecoin

W kolejnym kroku wybierzcie źródło pochodzenia środków (portfel euro) oraz wartość za jaką chcecie kupić krytpowalutę (najłatwiej kliknąć Max).

CoinSmart – zakup Litecoin

Teraz już tylko kliknijcie Buy Now i właśnie kupiliście swoje kryptowaluty (ewentualnie zostaniecie jeszcze poproszeni o potwierdzenie kodu z Google Authenticator).

CoinSmart – potwierdzenie zakupu Litecoin

Aby wytransferować kryptowalutę ponownie należy wejść w Wallet i w sekcję Litecoin. W tym miejscu wybierzcie opcję Withdraw. Po zaakceptowaniu informacji o ryzykach, uzupełnijcie najpierw adres na który wysyłacie Litecoiny (LTC Wallet Address) oraz ilość wysyłanych coinów (LTC Amount). Jeśli chcecie wypłacić wszystko, kliknijcie Withdraw Total Balance. Po kliknięciu Submit i wpisaniu kodu z Google Authenticator, wasze krytpowaluty zostaną wysłane. Powinny dotrzeć na wskazany adres w mniej niż 1 godzinę.

Kryptowaluty możecie gromadzić przykładowo na portfelu w formie aplikacji mobilnej na smartfona. Polecam tutaj „Bitcoin Wallet” oraz „Trust Wallet”. Oba zapewniają obsługę Litecoina, są bardzo popularne oraz dobrze zabezpieczone. Ewentualnie Litecoiny możecie wymienić na dowolnej giełdzie, przykładowo Gemini, Coinbase czy Bitpanda.

Czy CoinSmart na pewno wypłaca środki?

Tak, CoinSmart w mojej opinii uczciwie wypłaca środki za polecenia, jak i bonusy startowe. Być może niektóre polecenia „gdzieś się gubią”, ale jest to już specyfika tego typu promocji. Na potwierdzenie wypłat, screen z mojego konta. Aktualnie mam na koncie ponad 300 euro z tytułu wygenerowanych poleceń.

CoinSmart – wypłaty


Czy promocja może się skończyć przed czasem?

Może się tak zdarzyć. Jeśli nadal większość osób będzie zakładała konto wyłącznie w celu otrzymania bonusu (bez żadnego obrotu kryptowalutami) – CoinSmart może się wkurzyć i poczęstować Polaków permanentnym banem. Takie sytuacje miały już miejsce w przypadku innych platform kryptowalutowych, które albo wygaszały swój program albo utrudniały warunki.

Czy CoinSmart ma własną aplikację mobilną?

Tak, aplikacja występuje w wersji na urządzenia mobilne Apple (tutaj). Wersja dla urządzeń z Androidem, jak informują twórcy platformy, jest już w drodze.

Jak usunąć konto CoinSmart?

W tym celu należy opróżnić swoje konto z posiadanych tam jednostek walut i kryptowalut, a następnie napisać wiadomość na adres e-mail: [email protected] lub poprzez okienko czatu. Zamknięcie konta nic nie kosztuje, można zrobić to w dowolnym momencie.

Jakie kryptowaluty można kupować i sprzedawać w CoinSmart?

W ofercie platformy znajdziecie aktualnie 9 kryptowalut:

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Ripple (XRP)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • EOS (EOS)
  • Stellar (XLM)
  • Cardano (ADA)
  • Tether (USDT)

Giełda pracuje nad regularnym dodawaniem nowych kryptowalut. Swoje sugestie można zgłaszać, kontaktując się z działem wsparcia przez okienko czatu lub adres e-mail: [email protected]

Czy CoinSmart to bezpieczne miejsce?

CoinSmart jest kontrolowany przez kanadyjskie organizacje finansowe (w tym najpopularniejszą – FINTRAC). W kwestii bezpieczeństwa finansowego giełda korzysta z rozwiązań firmy BitGo, współpracującej również z innymi platformami tego typu.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów