fbpx

Coinbase – 10 USD premii dla obu stron programu poleceń + ponad 100 USD z Coinbase Earn

W lutym 2021 roku świat obiegła informacja, iż Elon Musk „grubo wchodzi w Bitcoina”. Na światło dzienne wyszła wiadomość, iż Tesla zakupiła Bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Jak się okazało, Tesla nabywała kryptowaluty poprzez jedną z największych na świecie platform do wymiany kryptowalut – Coinbase (drugie miejsce, zaraz po Binance). Dzisiaj i wy możecie być jak Elon Musk. Po założeniu konta w Coinbase otrzymacie 10$ premii w ramach programu poleceń. Później sami będziecie mogli zarabiać poprzez polecanie aplikacji swoim bliskim. Obie strony programu otrzymują po 10$ wypłacane w kryptowalutach. To jednak nie wszystko. Coinbase dość mocno stawia na edukację w zakresie szerzenia wiedzy na temat kryptowalut. Dzięki temu oglądając kilka filmików otrzymacie ekstra bonusy o wartości ponad 100 USD! Oczywiście Coinbase zapewnia darmowe: prowadzenie konta, przechowywanie kryptowalut oraz wysyłkę kryptowalut na inne portfele.

Coinbase – charakterystyka

Coinbase to jedna z największych i najbardziej znanych platform do wymiany kryptowalut na świecie. Aktualnie Coinbase szykuje się do debiutu na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Jej wartość wyceniana jest nawet na 90 miliardów dolarów. Platforma powstała w 2012 roku, a jej główna siedziba znajduje się w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Klientów z Europy obsługuje spółka Coinbase Ireland Ltd. Nie da się ukryć, iż Irlandia jest najbardziej liberalnym krajem w Europie, dlatego tam właśnie lokują swoje europejskie biznesy takie tuzy jak Coinbase, Google, czy też Facebook. Konta w walucie Euro obsługiwane są natomiast przez bank z siedzibą w Tallinie. Cóż, Estonia to natomiast najbardziej liberalne miejsce pod względem obsługi bankowej na terenie strefy euro. Miejmy nadzieję, iż w przyszłości to właśnie Polska stanie się centrum finansowym dla zachodnich korporacji.

Dla nas Europejczyków serwis zapewnia konto bazowe w walucie euro. Serwis przetłumaczony jest na język polski, w dodatku jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. Możecie korzystać z wersji przeglądarkowej lub z aplikacji mobilnej.

Oprócz Bitcoina, Coinbase zapewnia możliwość nabycia kilkudziesięciu innych kryptowalut. Niektóre są naprawdę odjechane 🙂 Oczywiście oprócz zakupu i sprzedaży kryptowalut, Coinbase umożliwia wygodne przyjmowanie i wysłanie ich na inny portfel.

Konto Coinbase – szczegóły

 • 0 zł za założenie konta,
 • 0 zł za prowadzenie konta w walucie Euro – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wpłatę Euro i Bitcoinów,
 • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
 • 0,15 euro za przelewy wychodzące SEPA.
 • 1,49% prowizji przy zakupie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa,
 • 1,49% prowizji przy sprzedaży kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa,
 • w przypadku, gdy transakcja opiewa na kwotę mniejszą niż równowartość 200 USD, wówczas zamiast prowizji – pobierana jest opłata ryczałtowa (od 0,99 euro do 2,99 euro),
 • darmowe wysyłanie kryptowalut pomiędzy użytkownikami Coinbase,
 • 0 zł za przesłanie kryptowaluty + aktualna opłata sieciowa.


Jak założyć konto w Coinbase

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

 • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty,
 • wydruk rachunku za media – prąd, wodę, gaz, ogrzewanie lub Internet albo wyciąg z konta bankowego, fintechu lub karty kredytowej z widocznym adresem zamieszkania.

Wniosek o konto Coinbase możecie zacząć składać na smartfonie lub na komputerze. W obu przypadkach, po kliknięciu w link na dedykowanej stronie promocji, na pierwszej stronie znajdziecie formularz do podania podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail oraz ustalenie hasła. Dla wygody, osobiście proces przeprowadziłem na komputerze, aby w formie wygodnych screenów przestawić Wam, co i jak należy wykonać. Na uznanie zasługuje fakt, iż serwis przetłumaczony jest na język polski. Ba nawet kwoty bonusów wyrażone są w polskim złotym. Wartość wyświetlanej premii zależna jest od aktualnego kursu dolara (premia to w końcu 10 USD).

Coinbase – rejestracja.

Po kliknięciu Utwórz konto pojawią się Wam ekrany z informacją potwierdzającą stosowanie RODO oraz zapytanie o wysyłkę newsletterów. Teraz zweryfikujcie swój adres e-mail. Stosowny link do weryfikacji otrzymaliście już zapewne na maila (kliknijcie w mailu Zweryfikuj adres e-mail). Jak pewnie się domyślacie w kolejnym kroku należy podać numer telefonu oraz zweryfikować go kodem.

Przyszedł czas na wprowadzanie danych. Na początek – obywatelstwo, a dalej już intuicyjnie 😉 W adresie nie podawajcie kreseczki w kodzie pocztowym, a także ukośnika pomiędzy numerem domu a mieszkania (zamiast tego lepiej użyć przecinka). Po tym przychodzi czas na weryfikację, czy znane i lubiane KYC 🙂

Coinbase – weryfikacja.

W pierwszym kroku weryfikacji wybierzcie dokument, którym chcecie potwierdzić swoje dane. Coinbase podpowiada, by było to prawo jazdy. Dobry pomysł, w końcu tam jest najmniej danych osobowych.

W drugim kroku należy wykonać zdjęcie dowodu tożsamości. Możecie to zrobić kamerką w komputerze, telefonem lub wysyłając zdjęcie w pliku, który wcześniej przygotowaliście. Wykonując zdjęcie, dokument najlepiej położyć na płaskim podłożu, w dobrze oświetlonym miejscu, jednak tak by światło zbyt mocno się nie odbijało od dokumentu. Zdjęcia należy wykonać z obu stron. Co ważne, Coinbase nie wymaga robienia zdjęcia twarzy (selfie). Nie musicie zatem poprawiać fryzury 😉 Weryfikacja może potrwać do kilku godzin. U mnie zajęła…kilka sekund.

W trzecim kroku należy natomiast potwierdzić adres zamieszkania. W tym celu wybierzcie, jaki dokument ma potwierdzić Wasz adres zamieszkania – wyciąg bankowy, rachunek za media lub wyciąg z karty kredytowej. Jeśli macie już przygotowany stosowny dokument (może być oryginał w pdf, nie musicie już wykonywać zdjęcia), wgrajcie go do systemu. Po kilku minutach na ekranie pojawi się bardzo pozytywny komunikat 🙂

Coinbase – pozytywna weryfikacja

Dodanie karty płatniczej

Po zweryfikowaniu danych, przyszedł czas na dodanie karty płatniczej. W tym celu kliknijcie Skonfiguruj kartę bankową. Możecie dodać kartę polskiego banku lub fintechu, na przykład Bitwala. Karty Revoluta są niestety odrzucane, ponieważ nie są traktowane jako karty debetowe. W sumie, to jaką kartę podacie jest bez znaczenia. Doładowanie konta i tak odbywa się tradycyjnym przelewem. Co prawda, kryptowaluty można też kupować w Coinbase za pośrednictwem karty płatniczej (bezpośrednio), ale wiąże się to z prowizją na poziomie 3,99% wartości transakcji. Po pozytywnej weryfikacji metody płatniczej, zostaniecie zalogowani do platformy. Wasze konto zostało utworzone i w pełni możecie korzystać z jego możliwości 🙂

Jak wpłacić środki do Coinbase

Opcja doładowania konta dostępna jest po wejściu w Portfel oraz wybór poniżej konta w Euro. Możliwe, że przed pierwszą wpłatą system będzie Was chciał ponownie zweryfikować prosząc o ponowne wgranie zdjęcia dokumentu oraz zrobienie zdjęcia twarzy.

Dla nas Europejczyków jest to waluta bazowa do rozliczeń. Jedyna opcja dodania środków do portfela Euro to przelew SEPA. Klikamy zatem Wpłać albo Dodaj środki. W tym miejscu uzupełniamy szczegóły płatności, czyli nazwę banku, imię, nazwisko (bez polskich znaków) oraz kwotę wpłaty. W tym miejscu ukaże Wam się numer referencyjny, który koniecznie musicie podać w tytule przelewu. Należy go skopiować oraz potwierdzić ten fakt, odhaczając stosowny checkbox.

Coinbase – pamiętajcie o kodzie referencyjnym.

Po akceptacji pojawią się Wam pełne dane do wykonania przelewu. Większości z nich w zasadzie nie musicie nawet podawać w formularzu przelewu.

Coinbase – dane do wykonania przelewu.

Konto możemy doładować wyłącznie z rachunku prowadzonego na nasze imię i nazwisko. Przykładowo może to być Bitwala, Monese, Vivid Money, Revolut, czy każdy inny fintech. Inne opcje to przelew z kantoru walutowego, konta walutowego w polskim banku lub zwykłego konta złotówkowego. W ostatnim przypadku może jednak dojść do niezbyt korzystnego przewalutowania środków po kursie waszego banku. Bardzo wygodną opcją jest wykonanie przelewu z konta w Bitwala (oferującego 15 euro premii na start). Taka możliwość dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na komputerze. Oto przykład:

Coinbase – przykładowy przelew

W moim przypadku środki zostały zaksięgowane w kolejnym dniu roboczym po wykonaniu przelewu.

Odbiór 10 USD premii na start

Premia zostanie wypłacona pod warunkiem wykonania transakcji zakupu kryptowaluty o równowartości co najmniej 100 USD. Jako, że my operujemy w Euro, trzeba w pierwszej kolejności przeliczyć te środki na walutę europejską. Warto pamiętać, iż podczas zakupu Bitcoinów na kwotę o równowartości do 200 USD występuje opłata transakcyjna (2,99 euro) i symboliczna opłata sieciowa. Dobrym pomysłem będzie zatem wpłacenie nieco większej ilości środków niż absolutne minimum.

Zakup Bitcoinów jest bardzo prosty. Wystarczy wejść w zakładkę Portfel i wybrać dowolną kryptowalutę, którą chcecie zakupić (w moim przykładzie będzie to Bitcoin). Teraz wystarczy ustalić kwotę w walucie euro za jaką chcecie kupić kryptowalutę oraz wybrać źródło z którego będą pobrane środki (w przypadku wyboru karty płatniczej naliczone zostanie aż 3,99% prowizji, dlatego lepiej wybrać doładowany wcześniej portfel Euro). Po kliknięciu Kup teraz, wystarczy teraz oczekiwać na finalizację zakupu.

Na premiowany zakup krytptowaluty macie aż 180 dni. Po co jednak zwlekać? Im szybciej dokonacie zakupu, tym szybciej premia trafi na wasze konto. Środki otrzymacie na konto w kryptowalucie. Będą one dostępne w ciągu maksymalnie 4 dni roboczych. W moim przypadku, promocyjne krypotwaluty pojawiły się w przeciągu kilku minut od dokonania transakcji. Fakt ten został dodatkowo potwierdzony mailem.

Szczegóły na stronie programu poleceń Coinbase.

Coinbase – potwierdzenie wypłaty.

Jak wypłacić środki z Coinbase?

Po wypłacie bonusu, sami zdecydujecie co dalej. Możecie dalej zdobywać bonusy w programie poleceń, utrzymywać swoje kryptowaluty z myślą o wzroście ich wartości, czy też zamienić kryptowaluty na walutę tradycyjną i odesłać na konto z którego dokonaliście zasilenia. W celu wypłaty środków, wystarczy wejść w Portfel, wybrać konto Euro oraz wpisać odpowiednią kwotę w zakładce Wypłać. Po kliknięciu Kontynuuj, wystarczy już tylko potwierdzić dane do wysyłki przelewu na wasze konto. Koszt przelewu to 0,15 euro.

Innym rozwiązaniem będzie przetransferowanie swoich bitcoinów do innego portfela, jeśli takowy posiadacie lub wykorzystanie kryptowaluty w inny sposób (na przykład wypłata w Bitomacie lub zakup sushi w serwisie Pyszne.pl). Wysyłka bitcoinów jest bardzo prosta. Wystarczy wejść w portfel Bitcoin, kliknąć Wysłano (trochę źle przetłumaczone), wpisać kwotę oraz podać adres portfela do wysyłki. Po kliknięciu Kontynuuj ukażą się Wam szczegóły transakcji, w tym przede wszystkim wartość opłaty sieciowej. Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy kliknąć Wyślij teraz. Po zrealizowaniu transakcji, kryptowaluty znajdą się na waszym koncie.

Zarabiaj z Coinbase Earn – nawet 158 USD!

Premia w ramach programu poleceń to jeszcze nie wszystko. O wiele więcej można zarobić w ramach inicjatywy edukacyjnej Coinbase Earn. Na czym to polega? Przejdźmy do rzeczy.

Po zalogowaniu w serwisiie schodzimy na dół strony i klikamy Zdobywaj kryptowaluty. W tym miejscu znajdziemy listę różnych projektów kryptowalutowych oraz filmików z zawartą wiedzą na ich temat. Przy każdym filmie znajdziecie wartości nagród wyrażone w dolarach. Wypłaty będą jednak się odbywały w kryptowalutach, których dotyczą filmiki. Będziecie je mogli później wymienić na tradycyjne waluty lub przykładowo na Bitcoiny. Po każdym obejrzanym filmiku należy wykonać prosty test sprawdzający waszą wiedzę z danego zagadnienia.

Zapis na poszczególne lekcje jest prosty i intuicyjny. Niektóre kryptowaluty mogą być już wyczerpane. Na innych znajdziecie się natomiast na liście oczekujących. Warto jednak się nie poddawać i oczekiwać na start danego kursu. Informację o zakwalifikowaniu do danego kursu otrzymacie poprzez powiadomienie w serwisie oraz stosownego maila.

Szczegóły na stronie Coinbase Earn oraz w dziale pomocy.

Coinbase Earn

Program poleceń, czyli 10 dolarów za skuteczne polecenie – bez limitu!

Polecanie serwisu Coinbase możliwe jest zaraz po aktywacji konta. Link polecający wygenerujecie po zalogowaniu w serwisie. Jest on widoczny w widoku głównym Podaruj znajomemu bezpłatną kryptowalutę, a każde z was dostanie… Swój link będziecie mogli udostępniać po kliknięciu w przycisk Skopiuj link. Link polecający możecie przesyłać bezpośrednio do znajomych (na przykład mailem lub SMS-em), podając ich adres e-mail, bądź też poprzez wykorzystanie social mediów.

Coinbase – polecaj znajomym

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach (od razu będą usuwane). Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w serwisie (w przeliczeniu na złotówki). Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus. Obecnie jest to po 10 USD premii w Bitcoinach dla obu stron programu za założenie konta i wykonanie pierwszej transakcji zakupu Bitcoina za równowartość co najmniej 100 USD.

Szczegóły na stronie programu poleceń Coinbase.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów