Citi Handlowy (aktualizacja): darmowe Citikonto z 270 zł premii na start + ponad 100 zł bonusu w punktach Bezcenne Chwile

Trwa do:
31 sierpnia 2022
Dostępność wniosków
3000

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do zdobycia jest 500 zł premii w promocji, lokata na 7% w skali roku oraz 1200 zł bonusu w promocji karty kredytowej.

Promocja konta od banku Citi Handlowy stała się jeszcze atrakcyjniejsza. Oprócz 270 zł premii na start, możecie zdobyć 100 zł bonusu ekstra w w ramach programu Bezcenne Chwile. Mówiąc bardziej precyzyjnie, otrzymacie 10.000 punktów powitalnych, które wymienicie na vouchery o wartości ponad 100 zł (między innymi Allegro, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Frisco, Free Now, wiele sklepów odzieżowych). Dla przypomnienia, rachunek Citikonto to w pełni darmowe konto osobiste (darmowe prowadzenie konta – bezwarunkowo, darmowa obsługa karty debetowej – bezwarunkowo, darmowe przelewy internetowe, w tym 3 przelewy natychmiastowe, a także 4 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce). Miłym dodatkiem jest konto oszczędnościowe na solidne 5,5% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł (szczegółowo opisuję je pod koniec artykułu). Citikonto możecie zarówno otworzyć, jak i zamknąć bez wychodzenia z domu i bez przyjmowania kuriera. Natomiast jeśli po założeniu konta, zdecydujecie się również na wyrobienie karty kredytowej, wówczas będziecie mogli zdobyć dodatkowo do 100 zł moneyback. Akurat jest ku temu świetna okazja – aktualnie trwa promocja karty kredytowej, w której do zdobycia jest rekordowe 600 zł premii na zakupy w Biedronce!

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy w okresie po 31 grudnia 2020 roku nie posiadali w Citi Handlowym konta osobistego lub konta oszczędnościowego. Co ważne, posiadanie innych produktów banku (w tym przede wszystkim karty kredytowej) nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej akcji. To dość ważne zagadnienie, ponieważ wielu czytelników bloga posiada już kartę z logo Citi. Ba, w ten sposób proces założenia konta będzie jeszcze prostszy, ponieważ bank posiada już wasze dane w swoim systemie.

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 31 sierpnia 2022 roku lub do wyczerpania puli 3000 promocyjnych wniosków. W przypadku, gdy dojdzie do wyczerpania puli, strona promocji po prostu zaprzestanie przyjmować nowe wnioski. Dotychczasowe edycje promocji pokazały, iż jest to wystarczająca pula i nie ma raczej obaw jej wyczerpania. Być może to taki zabieg motywacyjny, aby skłonić Was do sprawnego założenia konta. Jednak nawet i bez takich zabiegów marketingowych – jest się po co schylić 😉

Wniosek możecie wypełnić na komputerze lub na smartfonie. Na koniec otrzymacie SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której wykonacie foto-weryfikację. Chodzi tutaj o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie) oraz zdjęcia dowodu osobistego z wykorzystaniem waszego smartfona. Szczegółowy opis zakładania konta z wykorzystaniem biometrii znajdziecie tutaj.

W razie jakiegokolwiek niepowodzenia w przypadku składania wniosku (nieudana weryfikacja lub zamknięcie przeglądarki), na maila otrzymacie link, za pośrednictwem którego dokończycie wniosek. Ewentualnie bank skontaktuje się z Wami z propozycją dokończenia zakładania konta (poprzez ponowną foto-weryfikację, za pośrednictwem kuriera, w oddziale lub zdalnie przez infolinię).

Taki komunikat ujrzycie na końcu wniosku.

Podczas wypełniania wniosku wyraźcie zgody na:

 • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
 • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Jak zdobyć premie w ramach promocji?

Zestaw nagród dostępny w niniejszej promocji, podzielony jest na cztery części oraz nagrodę specjalną.

Pierwsza nagroda – 20 zł premii

Pierwsza nagroda to 20 zł premii gotówkowej. Środki te otrzymacie za samo podpisanie umowy oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowo-handlowych do momentu wydania nagrody.

Druga nagroda – 100 zł premii gotówkowej

Drugą nagrodę w postaci 100 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu otwarcia konta – wykonacie co najmniej 3 płatności bezgotówkowe BLIKIEM na łączną kwotę minimum 300 zł. Zaliczają się do tego zarówno płatności za zakupy (stacjonarnie oraz internetowo), jak i przelewy na telefon. Zatem 3 przelewy po 100 zł na swoje konto w innym banku lub do znajomego załatwią sprawę.

Przykładowo, otwierając konto w sierpniu 2022 roku i spełniając powyższy warunek we wrześniu 2022 roku, nagrodę otrzymacie w październiku 2022 roku.

Trzecia nagroda – 100 zł premii gotówkowej

Trzecią nagrodę w postaci 100 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta:

 • przynajmniej jeden raz zapewnicie wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 2000 zł lub
 • wykonacie za pośrednictwem modułu Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej) wymianę walut na łączną kwotę 2000 zł lub jej równowartość w innej walucie – zdecydowanie rekomenduję tę opcję (szczegółowy przykład prezentuję nieco niżej).

Wpłata wynagrodzenia, o której mowa powyżej oznacza sumę wpływów na konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, oznacza wpływy z tytułu:

 • wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/ zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na konto przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie.

Bank zastrzega, iż na poczet promocji nie zostanie zaliczone wykonanie przelewu ze swojego konta w innym banku.

Natomiast w przypadku transakcji walutowych, zlecenie walutowe oznacza zlecenie zawarcia transakcji natychmiastowej zamiany waluty bazowej na walutę docelową po zaakceptowanym kursie walutowym. Przykładem transakcji spełniającej warunki promocji może być zakup dolarów za równowartość 2000 zł i przetrzymanie ich z myślą o lepszych czasach 😉 Inny przykład – zakup euro za 1000 zł, a następnie sprzedaż za co najmniej taką samą kwotę w trakcie trwania promocji. Moim zdaniem to najprostszy sposób na spełnienie warunków tej części premii. Jako, że Citi Handlowy oferuje swoim klientom bardzo konkurencyjne kursy walut w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne), tego typu transakcja nie powinna wygenerować zbyt dużych kosztów, maksymalnie kilka złotych.

Przykładowe kursy walut z modułu CitiKantor z dnia 2 sierpnia 2022 roku

Przykładowo, jeśli bank Wam sprzeda dolary o równowartości 1050 zł po kursie 4,6243, na waszym koncie znajdzie się 227,06 USD. Następnie sprzedając tę kwotę bankowi (bank kupuje walutę, czyli stosuje się kurs kupna), otrzymacie 1039,20 zł. Cała zabawa będzie Was kosztowała około 10 zł 🙂

Przykładowo, otwierając konto w sierpniu 2022 roku i spełniając powyższy warunek do końca października 2022 roku, nagrodę otrzymacie w listopadzie 2022 roku.

Czwarta nagroda – 50 zł premii gotówkowej

Czwartą nagrodę, w kwocie 50 zł zdobędziecie, jeśli po prostu spełnicie warunki obowiązujące dla premii numer 2 i 3. Będzie to zatem taka premia ekstra za skrupulatne wywiązanie się ze wszystkich warunków.

Przykładowo, otwierając konto w sierpniu 2022 roku, „premię ekstra” otrzymacie w listopadzie 2022 roku, razem z nagrodą numer 3.

Nagroda specjalna „Razem lepiej” – 1% moneyback, do 100 zł zwrotu

Ta nagroda trafi do 1000 pierwszych osób, które oprócz konta, w trakcie trwania promocji wyrobią również kartę kredytową. Co tu kryć, jest to bardzo opłacalny biznes, ponieważ w ramach promocji karty kredytowej do zdobycia jest 600 zł premii na zakupy w Biedronce. Warunkiem skorzystania z promocji „Razem lepiej” jest nieposiadanie karty kredytowej Citi po 1 stycznia 2020 roku.

Zwrot będzie wypłacany jako 1% wartości sumy transakcji wykonanych zarówno kartą debetową, jak i kartą kredytową w okresie 4 kolejnych pełnych miesięcy po miesiącu wydania karty kredytowej. Maksymalny miesięczny zwrot to 25 zł, czyli w skali całej promocji 100 zł premii.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Vouchery o wartości 100 zł od Mastercarda

Oprócz nagrody głównej, otrzymacie możecie również otrzymać 10.000 punktów Mastercard Bezcenne Chwile w ramach akcji „Rozwijaj swoje pasje w szkole”. Ich wartość to ponad 100 zł.

Ta promocja trwa od 19 sierpnia 2022 roku do 30 września 2022 roku lub do wyczerpania puli 8920 nagród , a jej uczestnikiem może zostać każdy posiadacz karty Mastercard, wydanej przez Citibank (kredytowej lub debetowej – bez znaczenia). Oczywiście na początek należy zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile i dodać tam swoją kartę Citi.

Zasady promocji są dziecinnie proste. W terminie do 30 września 2022 roku powinniście zrobić zakupy na kwotę minimum 100 zł (łącznie – liczy się zrobienie kilku transakcji w jednym sklepie) w:

 • Empiku,
 • Intersport,
 • RTV EURO AGD lub
 • Smyku.

W każdym przypadku możecie zrobić zakupy zarówno online, jak i stacjonarnie. Dokonując zakupu w jednym sklepie otrzymacie 5000 punktów, zaś w przypadku spełnienia warunków w dwóch sklepach – tytułowe 10.000 punktów.

Nagroda zostanie przyznana w ciągu 31 dni od momentu spełnienia warunków, a punkty powinniście wymienić na nagrodę rzeczową lub vouchery w ciągu 2 miesięcy. Po tym okresie stracą ważność. Przykładowo, za 4000 punktów „kupicie” voucher o wartości 50 zł do takich podmiotów jak: Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Allegro i wielu innych. Starczy zatem na vouchery o wartości 100 zł oraz przykładowo 2 bilety do kina (po 800 punktów za każdy).

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Rozwijaj swoje pasje w szkole”.

Konto oszczędnościowe na 5,5% w skali roku

Citi Handlowy dołącza do grona banków oferujących solidne oprocentowanie na produkcie depozytowym. W przypadku Konta SuperOszczędnościowego możecie ulokować do 20.000 zł na 5,5% w skali roku. Nadwyżka zaprocentuje na nieco mniej, bo 2,5% w skali roku.

Co ciekawe, prowadzenie Konta SuperOszczędnościowego nie jest bezwarunkowo darmowe. Warunkiem zwalniającym z opłaty miesięcznej jest zapewnienie wpływów z tytułu wynagrodzenia na Konto osobiste w kwocie minimum 3000 zł. W przeciwnym wypadku konto oszczędnościowe będzie kosztować 15 zł miesięcznie.

Pierwsza wypłata gotówki w każdym miesiącu jest bezpłatna – za kolejne bank pobiera opłaty zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. W chwili obecnej jest to 10 zł.

Szczegóły – Tabela oprocentowania oraz Tabela Opłat i Prowizji. O Koncie SuperOszczędnościowym możecie też poczytać na stronie banku.

Konto SuperOszczędnościowe wyklikacie w bankowości elektronicznej już po założeniu konta osobistego.

Niemal 1000 zł premii do zdobycia…

Podsumowując, do zdobycia jest 270 zł premii gotówkowej + 100 zł moneyback + 600 zł za kartę kredytową. Sumarycznie daje to niemal 1000 zł dodatkowego dochodu oraz 5,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym. Cóż…warto zostać klientem Citi Handlowego 😉

W chwili wydania danej nagrody musicie rzecz jasna posiadać aktywne konto. Jeśli zaś CitiKonto nie przypadnie Wam do gustu, możecie je zamknąć w pełni online, poprzez bankowość elektroniczną. Więcej na temat zamykania kont pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

CitiKonto – analiza rachunku

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową z usługą wielowalutową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy internetowe Express Elixir w miesiącu, każdy kolejny 5 zł,
 • 0 zł za wypłaty ze gotówki z bankomatów Citi,
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi, każda kolejna 8 zł,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych,
 • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym,
 • uczestnictwo w programie Citi Rabaty oraz Bezcenne Chwile (Priceless Specials),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Cóż, tak prostych i przejrzystych warunków nie oferuje żaden inny bank. Korzystając z rachunku w tradycyjny sposób – nie zapłacicie z tytułu jego użytkowania ani złotówki. Ba, nawet gdy kartę wrzucicie na dno szuflady, również żadne opłaty się nie pojawią. Pamiętajcie tylko, aby podczas otwierania konta nie wnioskować o żadne dodatkowe usługi typu CitiPhone (jej koszt to 9 zł) lub CitiAlerts (koszt 6 zł lub 10 zł). Usługi te nie są wymagane na poczet promocji, a mogą tylko niepotrzebnie zwiększyć koszty użytkowania rachunku.

Korzystne rozwiązania walutowe

Citi Handlowy udostępnia kantor walutowy online z bardzo korzystnymi kursami w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne). Możecie je śledzić na bieżąco na tej stronie. Ponadto wydawana do konta karta debetowa może spełniać funkcję karty wielowalutowej w ramach usługi Citi Global Wallet. Oznacza to, iż płacąc za granicą, karta „wyczuje” płatność walutową i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (dostępne konta to EUR, USD oraz GBP). Oczywiście wcześniej musicie zasilić dane konto środkami, przykładowo wymieniając PLN na walutę obcą w ramach usługi kantoru Citi Handlowego.

Jeśli zaś płacicie w walucie innej niż posiadane konta walutowe (przykładowo w jenach albo w rublach), wówczas bank rekomenduje przepięcie karty (w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej) na domyślne konto w walucie Euro. Wówczas przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnym kursie zapewnianym przez organizację Mastercard.

Więcej na temat usługi Citi Global Wallet znajdziecie pod tym linkiem.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów