Citi Handlowy: darmowe Citikonto z 270 zł premii na start – III edycja oraz 660 zł w promocji karty kredytowej

Trwa do:
31 maja 2022
Dostępność wniosków
3000

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna. Do zdobycia jest 350 zł premii w promocji darmowego Citikonta, do 160 zł moneyback oraz 900 zł bonusu w promocji karty kredytowej.

W banku Citi Handlowy ruszyła III edycja promocji rachunku CitiKonto, czyli w pełni darmowego konta osobistego (darmowe prowadzenie konta – bezwarunkowo, darmowa obsługa karty debetowej – bezwarunkowo, darmowe przelewy internetowe, w tym 3 przelewy natychmiastowe, a także 4 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce). Tym razem Citi Handlowy rozdaje na start 270 zł łatwej premii gotówkowej. Dodatkowo możecie zdobyć 100 zł premii ekstra za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile. Konto możecie zarówno otworzyć, jak i zamknąć bez wychodzenia z domu i bez przyjmowania kuriera. Natomiast jeśli po założeniu konta, zdecydujecie się również na wyrobienie karty kredytowej, wówczas będziecie mogli zdobyć dodatkowo do 100 zł moneyback. Akurat jest ku temu świetna okazja – aktualnie trwa promocja karty kredytowej, gdzie do zdobycia jest rekordowe 660 zł premii na start lub 600 zł premii na zakupy.

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy po 1 września 2020 roku nie posiadali w Citi Handlowym konta osobistego lub konta oszczędnościowego. Co ważne, posiadanie innych produktów banku (w tym przede wszystkim karty kredytowej) nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej akcji.

To dość ważne zagadnienie, ponieważ wielu czytelników bloga posiada już kartę z logo Citi. Ba, w ten sposób proces założenia konta będzie jeszcze prostszy, ponieważ bank posiada już wasze dane w swoim systemie.

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 31 maja 2022 roku lub do wyczerpania puli 3000 promocyjnych wniosków. W przypadku, gdy dojdzie do wyczerpania puli, strona promocji po prostu zaprzestanie przyjmować nowe wnioski. Dotychczasowe edycje promocji pokazały, iż jest to wystarczająca pula i nie ma raczej obaw jej wyczerpania. Być może to taki zabieg motywacyjny, aby skłonić Was do sprawnego założenia konta. Jednak nawet i bez takich zabiegów marketingowych – jest się po co schylić 😉

Wniosek możecie wypełnić na komputerze lub na smartfonie. Na koniec otrzymacie SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której wykonacie foto-weryfikację. Chodzi tutaj o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie) oraz zdjęcia dowodu osobistego z wykorzystaniem waszego smartfona. Szczegółowy opis zakładania konta z wykorzystaniem biometrii znajdziecie tutaj.

W razie jakiegokolwiek niepowodzenia w przypadku składania wniosku (nieudana weryfikacja lub zamknięcie przeglądarki), na maila otrzymacie link, za pośrednictwem którego dokończycie wniosek. Ewentualnie bank skontaktuje się z Wami z propozycją dokończenia zakładania konta (poprzez ponowną foto-weryfikację, za pośrednictwem kuriera, w oddziale lub zdalnie przez infolinię).

Taki komunikat ujrzycie na końcu wniosku.

Podczas wypełniania wniosku wyraźcie zgody na:

 • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
 • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Jak zdobyć premie w ramach promocji?

Zestaw nagród dostępny w niniejszej promocji, podzielony jest na cztery części oraz nagrodę specjalną.

Pierwsza nagroda – 20 zł premii

Pierwsza nagroda to 20 zł premii gotówkowej. Środki te otrzymacie za samo podpisanie umowy oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowo-handlowych do momentu wydania nagrody.

Druga nagroda – 100 zł premii gotówkowej

Drugą nagrodę w postaci 100 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu otwarcia konta – wykonacie co najmniej 3 płatności bezgotówkowe BLIKIEM na łączną kwotę minimum 300 zł. Zaliczają się do tego zarówno płatności za zakupy (stacjonarnie oraz internetowo), jak i przelewy na telefon. Zatem 3 przelewy po 100 zł na swoje konto w innym banku lub do znajomego załatwią sprawę.

Przykładowo, otwierając konto w maju 2022 roku i spełniając powyższy warunek w czerwcu 2022 roku, nagrodę otrzymacie w lipcu 2022 roku.

Trzecia nagroda – 100 zł premii gotówkowej

Trzecią nagrodę w postaci 100 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta:

 • przynajmniej jeden raz zapewnicie wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 2000 zł lub
 • wykonacie za pośrednictwem modułu Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej) wymianę walut na łączną kwotę 2000 zł lub jej równowartość w innej walucie – zdecydowanie rekomenduję tę opcję (szczegółowy przykład prezentuję nieco niżej).

Wpłata wynagrodzenia, o której mowa powyżej oznacza sumę wpływów na konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:

 • wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/ zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na konto przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie.

Warto zwrócić uwagę na frazę „w szczególności”. Moim zdaniem nie oznacza ona, iż środki muszą bezwzględnie pochodzić z wymienionych źródeł, ale mogą być również z innych. Bank ponadto zaznacza, iż wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych. W praktyce…numer konta rachunku indywidualnego nie różni się niczym od rachunku firmowego. Oprócz tego bank zastrzega, iż na poczet promocji nie zostanie zaliczone wykonanie przelewu ze swojego konta w innym banku.

Natomiast w przypadku transakcji walutowych, zlecenie walutowe oznacza zlecenie zawarcia transakcji natychmiastowej zamiany waluty bazowej na walutę docelową po zaakceptowanym kursie walutowym. Przykładem transakcji spełniającej warunki promocji może być zakup dolarów za równowartość 2000 zł i przetrzymanie ich z myślą o lepszych czasach 😉 Inny przykład – zakup euro za 1000 zł, a następnie sprzedaż za co najmniej taką samą kwotę w trakcie trwania promocji. Moim zdaniem to najprostszy sposób na spełnienie warunków tej części premii. Jako, że Citi Handlowy oferuje swoim klientom bardzo konkurencyjne kursy walut w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne), tego typu transakcja nie powinna wygenerować zbyt dużych kosztów, maksymalnie kilka złotych.

Przykładowe kursy walut z modułu CitiKantor z dnia 20.10.2021.

Przykładowo, jeśli bank Wam sprzeda dolary o równowartości 1050 zł po kursie 3,9559, na waszym koncie znajdzie się 265,43 USD. Następnie sprzedając tę kwotę bankowi (bank kupuje walutę, czyli stosuje się kurs kupna), otrzymacie 1043,30 zł. Cała zabawa będzie Was kosztowała mniej niż 7 zł 🙂

Przykładowo, otwierając konto w maju 2022 roku i spełniając powyższy warunek do końca lipca 2022 roku, nagrodę otrzymacie w sierpniu 2022 roku.

Czwarta nagroda – 50 zł premii gotówkowej

Czwartą nagrodę, w kwocie 50 zł zdobędziecie, jeśli po prostu spełnicie warunki obowiązujące dla premii numer 2 i 3. Będzie to zatem taka premia ekstra za skrupulatne wywiązanie się ze wszystkich warunków.

Przykładowo, otwierając konto w maju 2022 roku, „premię ekstra” otrzymacie w sierpniu 2022 roku, razem z nagrodą numer 3.

Nagroda specjalna „Razem lepiej” – 1% moneyback, do 100 zł zwrotu

Ta nagroda trafi do 1000 pierwszych osób, które oprócz konta, w trakcie trwania promocji wyrobią również kartę kredytową. Co tu kryć, jest to bardzo opłacalny biznes, ponieważ w ramach promocji karty kredytowej do zdobycia jest 660 zł premii na start lub 600 zł premii na zakupy. Warunkiem skorzystania z promocji „Razem lepiej” jest nieposiadanie karty kredytowej Citi po 1 stycznia 2020 roku.

Zwrot będzie wypłacany jako 1% wartości sumy transakcji wykonanych zarówno kartą debetową, jak i kartą kredytową w okresie 4 kolejnych pełnych miesięcy po miesiącu wydania karty kredytowej. Maksymalny miesięczny zwrot to 25 zł, czyli w skali całej promocji 100 zł premii.

Bezcenne Chwile – vouchery o wartości 100 zł

Oprócz premii pieniężnej na start możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych w ramach akcji „Wiosenne przyspieszenie” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 67.500 sztuk (czyli bardzo dużo). Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały zarejestrowanej żadnej karty płatniczej w programie Bezcenne Chwile w terminie przed 28 marca 2022 roku. Mówiąc prościej, akcja ta przeznaczona jest dla całkiem nowych klientów programu Bezcenne Chwile.

W celu zdobycia pakietu 8000 punktów należy do 30 czerwca 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 3 miesiące. Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Empika, Allegro, Decathlona, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. Więcej na temat działania programu pisałem w tym artykule.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Ponad 1000 zł premii do zdobycia…

Podsumowując, do zdobycia jest 270 zł premii gotówkowej + 100 zł z punktami Bezcenne Chwile + 100 zł moneyback + 660 zł lub 600 zł za kartę kredytową. Sumarycznie daje to ponad 1000 zł dodatkowego dochodu. Cóż…warto zostać klientem Citi Handlowego 😉

W chwili wydania danej nagrody musicie rzecz jasna posiadać aktywne konto. Jeśli zaś CitiKonto nie przypadnie Wam do gustu, możecie je zamknąć w pełni online, poprzez bankowość elektroniczną. Więcej na temat zamykania kont pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

CitiKonto – analiza rachunku

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową z usługą wielowalutową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy internetowe Express Elixir w miesiącu, każdy kolejny 5 zł,
 • 0 zł za wypłaty ze gotówki z bankomatów Citi,
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi, każda kolejna 8 zł,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych,
 • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym,
 • uczestnictwo w programie Citi Rabaty oraz Bezcenne Chwile (Priceless Specials),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Cóż, tak prostych i przejrzystych warunków nie oferuje żaden inny bank. Korzystając z rachunku w tradycyjny sposób – nie zapłacicie z tytułu jego użytkowania ani złotówki. Ba, nawet gdy kartę wrzucicie na dno szuflady, również żadne opłaty się nie pojawią. Pamiętajcie tylko, aby podczas otwierania konta nie wnioskować o żadne dodatkowe usługi typu CitiPhone (jej koszt to 9 zł) lub CitiAlerts (koszt 6 zł lub 10 zł). Usługi te nie są wymagane na poczet promocji, a mogą tylko niepotrzebnie zwiększyć koszty użytkowania rachunku.

Korzystne rozwiązania walutowe

Citi Handlowy udostępnia kantor walutowy online z bardzo korzystnymi kursami w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne). Możecie je śledzić na bieżąco na tej stronie. Ponadto wydawana do konta karta debetowa może spełniać funkcję karty wielowalutowej w ramach usługi Citi Global Wallet. Oznacza to, iż płacąc za granicą, karta „wyczuje” płatność walutową i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (dostępne konta to EUR, USD oraz GBP). Oczywiście wcześniej musicie zasilić dane konto środkami, przykładowo wymieniając PLN na walutę obcą w ramach usługi kantoru Citi Handlowego.

Jeśli zaś płacicie w walucie innej niż posiadane konta walutowe (przykładowo w jenach albo w rublach), wówczas bank rekomenduje przepięcie karty (w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej) na domyślne konto w walucie Euro. Wówczas przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnym kursie zapewnianym przez organizację Mastercard.

Więcej na temat usługi Citi Global Wallet znajdziecie pod tym linkiem.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów