fbpx

Citi Handlowy: nawet 2000 zł premii pieniężnej w promocji konta Citigold

Trwa do:
15 marca 2021
Dostępność wniosków
200

Nowa promocja banku Citi Handlowy z całą pewnością zasługuje na miano jednej z najbardziej elitarnych akcji, jakie kiedykolwiek opisywałem na moim blogu. W osłupienie wprawia nie tylko wartość możliwej do uzyskania premii, ale także warunki, jakie należy spełnić, aby zgarnąć nagrodę. Bonus został podzielony na dwie części: 1500 zł za otwarcie konta i 500 zł za zapewnienie wpływu wynagrodzenia lub otwarcie drugiego rachunku, tym razem firmowego. Konieczne będzie także utrzymanie salda w wysokości 400.000 zł przez trzy kolejne miesiące. Co ciekawe, premia może wynieść nawet 10.000 zł! Taka nagroda przewidziana jest dla osób, które zdecydują się na otwarcie konta Citigold Private Client. W tym przypadku średniomiesięczne saldo przez trzy następne miesiące musi jednak wynieść aż 4 miliony złotych. Jednocześnie przypominam o trwającej do końca stycznia promocji CitiKonta, w ramach której zgarniecie premię o wartości nawet 400 zł i to na dużo prostszych warunkach. 🙂

Uczestnicy promocji

W akcji mogą wziąć udział osoby, które po 1 stycznia 2019 roku nie były właścicielami żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego w Citibanku.

Z uwagi na fakt, że druga część premii (500 zł) przyznawana jest za wpływ wynagrodzenia lub otwarcie rachunku firmowego, trzeba też powiedzieć, że wykluczeni są w tym przypadku przedsiębiorcy, który na dzień startu promocji (3 stycznia 2021 roku) byli właścicielami rachunku firmowego prowadzonego w Citi Handlowym.

Jak zgarnąć premię – krok po kroku

Jeśli chodzi o złożoność warunków, najnowsza akcja Citibanku jest bardzo prosta. Nikogo nie zaskoczy fakt, że największą trudnością jest tutaj po prostu posiadanie odpowiedniej ilość gotówki, którą bez konsekwencji można zamrozić na 3 miesiące. 

Pamiętajcie też, że pula dostępnych nagród to 200 sztuk (200 osób może otrzymać po 2000 zł, a 15 dodatkowych osób do 10.000 zł w ramach promocji drugiego omawianego konta). Jednak ze względu na spore wymagania pod względem posiadania gotówki, pula prawdopodobnie długo nie zostanie wyczerpana.

Skoro premia została podzielona na dwie części, przyjrzyjmy się każdej z nich z osobna.

 

1500 zł za założenie konta i utrzymywanie salda

Krok pierwszy. Do 15 marca 2021 roku przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i załóżcie konto Citigold lub Citigold Private Client. Najpóźniej 10. dnia od momentu podpisania umowy z bankiem podpiszcie także regulamin promocji.

Krok drugi. Do końca 4. miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta zalogujcie się do aplikacji CitiMobile. 

Krok trzeci. W trzech następujących po sobie miesiącach kalendarzowych, licząc od następnego miesiąca po miesiącu założenia konta, utrzymujcie na rachunku średniomiesięczne saldo równe lub większe w kwocie 400.000 zł (w przypadku konta Citigold) lub 4 milionów zł (w przypadku konta Citygold Private Client).

Nagroda w wysokości 1500 zł lub 9000 zł – w zależności od wybranego konta i spełnionych warunków – pojawi się na waszym koncie do końca miesiąca, który nastąpi po miesiącu spełnienia warunków.

Średniomiesięczne saldo wyliczane jest z sumy wszystkich środków, jakie znajdują się na Waszych rachunkach dla klientów indywidualnych prowadzonych w Citibanku. Warunkiem jest bycie głównym posiadaczem konta.

Jak zyskać dodatkowe 500 lub 1000 zł

Jeśli bazowa premia Wam nie wystarcza, możecie dość łatwo zwiększyć ją o 500 zł lub 1000 zł (ponownie – w zależności od wybranego konta).

Istnieją dwa sposoby, żeby to zrobić:

  • oprócz utrzymywania miesięcznego salda na rachunku zapewnijcie także wpływ wynagrodzenia o wartości minimum 5000 zł miesięcznie,
  • otwórzcie rachunek firmowy w ciągu trzech miesięcy kalendarzowych, licząc od następnego miesiąca po miesiącu, w którym otworzyliście konto Citygold lub Citygold Private Client.

Druga część nagrody, podobnie jak pierwsza, zostanie przekazana na konto do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia dodatkowego warunku. 

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Promocja Citigold kontra lokata

Akcja banku Citi Handlowy może być przez Was potraktowana jako substytut przyzwoitej lokaty. Żeby jednak dokładnie policzyć, gdzie bardziej opłaca się zdeponować tak znaczne środki, obliczmy procentowy zwrot z tej inwestycji.

Weźmy pod uwagę łagodniejszy wariant promocji, czyli 2000 zł premii, zakładając, że uczestnik chce zdeponować minimalną wymaganą kwotę, czyli 400.000 zł. 

Nietrudno policzyć, że 2000 zł stanowi 0,5% kwoty 400.000 zł. Żebyśmy mogli porównać to z warunkami dostępnych na rynku lokat, należy jednak ująć procent zwrotu w skali rocznej – tak, jak podaje się to w przypadku lokat i kont oszczędnościowych. 0,5% w ciągu trzech miesięcy oznacza 2% w ciągu całego roku.

Skorzystanie z promocji Citibanku jest więc równoznaczne z wpłaceniem środków na trzymiesięczną lokatę z oprocentowaniem 2% skali roku. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż premia zwolniona jest z opodatkowania. Zatem wypłacony bonus jest substytutem lokaty na 2,47% w skali roku.

Tutaj jednak pojawia się mały problem, ponieważ depozytów z takim zwrotem, pozwalających na zdeponowanie aż 400 000 zł, praktycznie nie ma. 

Oczywiście, jak większość z Was z pewnością się domyśla, prowadzenie omawianych rachunków Citibanku nie należy do najtańszych, o czym powiem za chwilę. Wysokich opłat nie uwzględniam jednak w swoich obliczeniach, ponieważ warunki uzyskania premii są jednocześnie warunkami zwolnienia z kosztów.

Szczegóły konta Citigold i Citigold Private Client

Omawiane dzisiaj rachunki to zdecydowanie produkty segmentu premium. Co za tym idzie, koszty ich prowadzenia również należą do najwyższych na rynku.

W przypadku konta Citigold miesięczny koszt prowadzenia wynosi aż 220 zł. Droższy rachunek kosztuje już 300 zł. Opłaty można uniknąć, spełniając warunki, wymagane przez bank w samej promocji. Wystarczy więc, że właściciel konta utrzyma na nim średniomiesięczne saldo w wysokości 400.000 zł lub 4 milionów zł miesięcznie. 

Użytkownicy kont premium mogą liczyć na specjalne przywileje: pomoc osobistego opiekuna i zespołu ekspertów, doradzających w kwestii kredytów i inwestycyjnych, dostęp do analiz i opinii specjalistów, wstęp do saloników Executive Lounge na lotniskach w Polsce i atrakcyjne kursy wymiany walut. Oczywiście w standardzie otrzymujecie darmowe użytkowanie karty debetowej, przelewy oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Więcej szczegółów w tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów