Karta kredytowa Citibank World Mastercard z nagrodą o wartości 400 zł + nawet 300 zł w punktach Bezcenne Chwile

Trwa do:
17 stycznia 2022

W banku Citi Handlowy ruszyła kolejna promocja karty kredytowej. Jednak dla odmiany, tym razem akcja nie dotyczy najpopularniejszej kart Citi Simplicity, lecz bardziej ekskluzywnej karty Citibank World Mastercard. Na szczęście i tym razem bardzo łatwo unikniecie opłat z tytułu użytkowania karty. A żeby bardziej Was zachęcić do zawnioskowania akurat o ten plastik, Citi Handlowy uraczy Was punktami w programie lojalnościowym, które bez trudu wymienicie na vouchery o wartości 400 zł, przykładowo do H&M, Douglas, Sphinx, W.Kruk, czy Merlin.pl. Umowę o kartę możecie sfinalizować w pełni online. Oprócz tego możecie założyć w pełni darmowe Citikonto, które zapewnia ponad 300 zł premii ekstra!

Uczestnicy promocji

Udział w promocji przeznaczony jest dla osób, które nie posiadały jakiejkolwiek karty kredytowej Citi w terminie od 1 stycznia 2020 roku. Posiadanie innych produktów Citi Handlowego (na przykład lokaty czy konta oszczędnościowego) absolutnie nie wyklucza Waszego udziału. 

Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Warunki otrzymania karty kredytowej

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Jak zawnioskować o kartę Citibank World Mastercard

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas w terminie do 17 stycznia 2022 roku.

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu wniosku, umowę zawrzecie zdalnie, za pośrednictwem selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Ewentualnie podczas wnioskowania możecie wybrać opcję kontaktu z konsultantem oraz finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Citibank World Mastercard – zasady promocji

Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a umowa zostanie podpisana, zalogujcie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile (pobierzecie ją na telefon za pomocą Google Play lub Apple Store). Macie na to czas do końca kolejnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy – przykładowo do końca stycznia 2022 roku, jeśli umowę podpiszecie w grudniu 2021 roku.

Podczas pierwszego logowania możecie aktywować swoją kartę kredytową. Regulamin wymaga, by aktywacja karty nastąpiła właśnie poprzez aplikację mobilną. Aktywacja aplikacji przez przeglądarkę może pozbawić Was premii!

 

Teraz waszym głównym zadaniem będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł w ciągu 4 kolejnych miesięcy po zawarciu umowy o kartę (datę zawarcia umowy znajdziecie -a jakże, na swojej umowie). Oczywiście płatności należy wykonać w każdym miesiącu z osobna (po minimum 300 zł w każdym miesiącu). Przykładowo, podpisując umowę w grudniu 2021 roku, płatności wykonajacie w styczniu, lutym, marcu oraz kwietniu 2022 roku).

Na poczet promocji sumowane są transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym (również przez Google Pay i Apple Pay). W ramach akcji zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Przekazanie nagrody – Citibank World Mastercard

Za każdy miesiąc spełnienia warunków premii otrzymacie 6000 punktów w programie Citibank World Mastercard. Jeśli w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie nagrody za dany miesiąc, ale nadal pozostaniecie w promocji.

Informacji o przyznaniu nagrody szukajcie w skrzynce odbiorczej swojej bankowości internetowej CitiBank Online w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków. Natomiast same punkty zostaną przypisane do waszego salda w programie Citibank World Mastercard kolejnym miesiącu po otrzymaniu stosownej informacji. Przykład – za warunki spełnione w styczniu, informację o punktach otrzymacie w lutym, zaś sama nagroda zostanie dodana w marcu.

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji. Natomiast w tym dokumencie znajdziecie zasady wykorzystania poszczególnych voucherów.

Oprócz punktów dostępnych w ramach niniejszej promocji, na start otrzymacie dodatkowo 1000 punktów powitalnych. Wystarczy wykonać pierwszą transakcję kartą. Następnie będziecie odbierali punkty za rutynowe płatności – 1 punkt za każde wydane 5 zł lub 2 punkty za każde wydane 5 zł u partnerów programu (H&M, merlin.pl, Sphinx, Douglas, W.Kruk).

300 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile!

Klienci banku Citi Handlowego mają też szansę otrzymać nawet 300 zł w postaci punktów programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile. Punkty te wymienicie na nagrody rzeczowe, bilety do kina lub – co wzbudza największe zainteresowanie – vouchery do ulubionych sklepów. Przykładowo, za 3400 punktów „kupicie” voucher o wartości 50 zł do takich podmiotów jak: Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk i wielu innych.

O tym, jak działa program Bezcenne Chwile, przeczytacie tutaj.

Konkretnie mowa o dwóch promocjach. W ramach pierwszej z nich nowi i obecni klienci mogą otrzymać punkty o wartości 100 zł. Druga promocja skierowana jest wyłącznie do zaproszonych użytkowników (z dużym prawdopodobieństwem tych, którzy nie korzystali jeszcze z Mastercard Bezcenne Chwile z kartą Citi Handlowego), a możliwe do zyskania punkty mają wartość 200 zł. Omówmy pokrótce każdą z nich.

Promocja „Bądź Bliżej Celu na Gwiazdkę”

Pierwsza promocja trwa do 31 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania puli 2300 nagród, a jej uczestnikiem może zostać każdy posiadacz karty Mastercard, wydanej przez Citibank (kredytowej lub debetowej – bez znaczenia).

Zasady promocji są dziecinnie proste. W trakcie jej trwania powinniście zrobić zakupy za minimum 200 zł (łącznie – liczy się zrobienie kilku transakcji w jednym sklepie) w:

  • Empiku,
  • Allegro,
  • Home&You,
  • RTV EURO AGD,
  • Smyku
  • lub Homli.

O ile zakupy w Allegro należy rzecz jasna wykonać online, to w przypadku pozostałych sklepów macie pełną dowolność. Możecie zrobić w nich zakupy online lub stacjonarnie.

Nagroda zostanie przyznana w ciągu 31 dni od momentu spełnienia warunków, a punkty powinniście wymienić na nagrodę lub voucher w ciągu 2 miesięcy. Potem stracą ważność.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Bądź Bliżej Celu na Gwiazdkę”.

Promocja „Zgarnij punkty powitalne z programu Bezcenne Chwile”

Druga z promocji trwa również do 31 stycznia 2022 roku lub do wyczerpania puli 3400 nagród, a udział w niej zależy od tego, czy otrzymaliście od banku specjalne zaproszenie przez SMS, e-mail lub wiadomość w bankowości internetowej Citibank Online (dlatego warto jednak wyrażać zgody marketingowe – bez tego nigdy nie otrzymacie zaproszenia :)).

Po otrzymaniu zaproszenia należy zarejestrować kartę i wykonać za jej pomocą dowolne zakupy online lub stacjonarnie na minimum 200 zł. Mogą to być na przykład zakupy w sklepach premiowanych w opisanej wyżej promocji – spełnicie wtedy warunki obu akcji jednocześnie.

Wykluczone są wszelkie „transakcje szczególne”, czyli doładowania portfeli internetowych, wpłaty do bukmacherów i tak dalej.

Bank przekaże punkty na Wasze konto w programie w ciągu 10 dni. Punkty będą ważne przez 4 miesiące.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Zgarnij punkty powitalne z programu Bezcenne Chwile”.

Karta kredytowa Citibank World Mastercard – szczegóły

Wydanie karty jest oczywiście darmowe. Natomiast standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 18 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1500 zł. Jednak uczestnicy niniejszej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, przez pierwsze 12 miesięcy, łączna kwota transakcji zwalniających z opłaty za kartę zostaje obniżona do kwoty 300 zł.

Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.Karta Citibank World Mastercard to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard „Bezcenne chwile”.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 12,59%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym) nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. Więcej o tym czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

Czy po odebraniu nagród można zrezygnować z karty?

Jeżeli pod odebraniu wszystkich nagród będziecie chcieli jednak zrezygnować z karty, możecie to uczynić w każdej chwili i to bez wychodzenia z domu. To Wy decydujecie, jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania danej nagrody musicie być posiadaczami aktywnej karty. Kartę możecie zamknąć poprzez krótką wiadomość w ramach poczty wewnętrznej. Kto wie, może Citi będzie chciał Was utrzymać dłużej i zaproponuje jakiś bonus za lojalność?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów