Citi Handlowy: rekordowe 600 zł premii gotówkowej w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity – II edycja

Trwa do:
15 lipca 2022
Dostępność wniosków
1000

Hit powrócił! W banku Citi Handlowy ruszyła II edycja promocji, w której do zdobycia jest aż 600 zł premii gotówkowej za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity. Co tu kryć, jest to najprzyjemniejsza forma bonusu… a nie tam jakieś bony, czy vouchery 😉 W artykule dodatkowo podpowiadam co zrobić, by nie zapłacić za kartę kredytową Citi Simplicity ani grosza (przez pierwszy rok jest to wyjątkowo łatwe). Umowę o kartę możecie sfinalizować w pełni online. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ pula wniosków to jedynie 1000 sztuk! Oprócz tego możecie założyć w pełni darmowe Citikonto, które zapewnia ponad 270 zł premii ekstra!

Uczestnicy promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowym w okresie od 1 stycznia 2020 roku.

Jeśli posiadaliście natomiast inny produkt, przykładowo konto osobiste, konto oszczędnościowe lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Warunki otrzymania karty kredytowej

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Zasady promocji – jak zawnioskować o kartę

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 15 lipca 2022 roku lub do wyczerpania puli 1000 promocyjnych wniosków. Co tu kryć, promocja jest bardzo dobra i nie ma co zwlekać, żeby nie zostać z niczym.

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu wniosku umowę zawrzecie zdalnie, za pośrednictwem selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Ewentualnie podczas wnioskowania możecie wybrać opcję kontaktu z konsultantem oraz finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Zasady promocji – jak zdobyć 600 zł premii pieniężnej

Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a umowa zostanie podpisana, zalogujcie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile (pobierzecie ją na telefon za pomocą Google Play lub Apple Store) lub do bankowości elektronicznej. Macie na to czas do końca kolejnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy – przykładowo do końca sierpnia, jeśli umowę podpiszecie w lipcu. Ponadto aktywujcie swoją kartę kredytową – przez aplikację mobilną albo bankowość elektroniczną.

Łączna nagroda w promocji podzielona jest na 5 bonusów. Pierwszy bonus ma wartość 200 zł, zaś cztery kolejne są o wartości 100 zł każdy.

Aby zdobyć pierwszy bonus pieniężny o wartości 200 zł należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł w każdym z trzech miesięcy następujących po zawarciu umowy (w każdym miesiącu z osobna).

Kolejne bonusy (każdy o wartości 100 zł) otrzymacie, jeśli identyczne warunki (transakcje na łączną kwotę minimum 300 zł) spełnicie w czterech kolejnych miesiącach.

Przykładowo, podpisując umowę w lipcu 2022 roku, warunki spełnijcie od sierpnia do października 2022 roku (otrzymacie za to jeden bonus o wartości 200 zł) oraz od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku (otrzymacie za to cztery bonusy po 100 zł).

Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym (również przez Google Pay i Apple Pay). Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Przekazanie nagrody

Informacji o przyznaniu nagrody szukajcie w skrzynce odbiorczej swojej bankowości internetowej CitiBank Online w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków (na przykład do końca listopada, za warunki spełnione od sierpnia do października).

W ciągu 60 dni od momentu otrzymania wiadomości otrzymacie wypłatę bonusu o danej wartości (200 zł lub 100 zł) na rachunek karty. Bank zabezpiecza się tak długim okresem na wypadek nieprzewidzianych problemów. Te jednak zdarzają się rzadko, a doświadczenie pokazuje, iż nagrody przekazywane są znacznie szybciej (w większości przypadków). Wypłacona nagroda albo zredukuje aktualnie wygenerowane zadłużenie, albo też utworzy nadpłatę na rachunku, którą będziecie mogli wydać podczas rutynowych zakupów.

Szczegółów akcji Citibanku szukajcie natomiast w regulaminie promocji.

Karta Citi Simplicity – szczegóły

Standardowo opłata miesięczna za kartę (za dany cykl rozliczeniowy) wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym cyklu rozliczeniowym na kwotę co najmniej 1000 zł. Jednak uczestnicy niniejszej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, przez pierwsze 12 cykli rozliczeniowych, kwota transakcji zwalniająca z opłaty za kartę to tylko 300 zł. Pozostałe szczegóły związane z kartą to:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
  • okres bezodsetkowy – 56 dni.Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple pay.

Standardowe maksymalne RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 25,06%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym), nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek, a Wasze RRSO wyniesie okrągłe 0%. Więcej o tym, czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

Czy po odebraniu nagród można zrezygnować z karty?

Jeżeli pod odebraniu wszystkich nagród będziecie chcieli jednak zrezygnować z karty, możecie to uczynić w każdej chwili i to bez wychodzenia z domu. To Wy decydujecie, jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania każdej nagrody musicie być posiadaczami karty. Kartę możecie zamknąć poprzez krótką wiadomość w ramach poczty wewnętrznej. Kto wie, może Citi będzie chciał Was utrzymać dłużej i zaproponuje jakiś bonus za lojalność?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów