Citi Handlowy: 350 zł premii w promocji darmowego Citikonta, do 100 zł moneyback oraz 900 zł bonusu w promocji karty kredytowej

Trwa do:
19 kwietnia 2023
Dostępność wniosków
3000

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Bez jakiejkolwiek przerwy ruszyła kolejna edycja promocji darmowego konta od banku Citi Handlowy z bonusem na start. Tym razem do zdobycia jest 350 zł łatwej premii na start oraz dodatkowe 100 zł w formie vouchera w programie Bezcenne Chwile. Natomiast jeśli po założeniu konta, zdecydujecie się również na wyrobienie karty kredytowej (nie jest to obowiązkowe), wówczas będziecie mogli zdobyć dodatkowo do 100 zł moneyback za płatności kartą. Aby mocniej Was zachęcić do założenia również karty kredytowej, bank przygotował promocję, w której do zdobycia jest aż 900 zł rekordowej premii na start. Co do samego rachunku, Citikonto to w pełni darmowe konto osobiste (darmowe prowadzenie konta – bezwarunkowo, darmowa obsługa karty debetowej – bezwarunkowo, darmowe przelewy internetowe, w tym 3 przelewy natychmiastowe, a także 4 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce). Co tu kryć, tak dobre warunki użytkowania konta to rzadkość na rynku bankowym w Polsce. Citikonto możecie zarówno otworzyć, jak i zamknąć bez wychodzenia z domu i bez przyjmowania kuriera.

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy w okresie po 31 grudnia 2020 roku nie posiadali w Citi Handlowym konta osobistego lub konta oszczędnościowego. Co ważne, posiadanie innych produktów banku (w tym przede wszystkim karty kredytowej) nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej akcji. To dość ważne zagadnienie, ponieważ wielu czytelników bloga posiada już kartę z logo Citi. Ba, w ten sposób proces założenia konta będzie jeszcze prostszy, ponieważ bank posiada już wasze dane w swoim systemie.

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 19 kwietnia 2023 roku lub do wyczerpania puli 3000 promocyjnych wniosków. W przypadku, gdy dojdzie do wyczerpania puli, strona promocji po prostu zaprzestanie przyjmować nowe wnioski. Dotychczasowe edycje promocji pokazały, iż jest to wystarczająca pula i nie ma raczej obaw jej wyczerpania. Być może to taki zabieg motywacyjny, aby skłonić Was do sprawnego założenia konta. Jednak nawet i bez takich zabiegów marketingowych – jest się po co schylić 😉

Wniosek możecie wypełnić na komputerze lub na smartfonie. Na koniec otrzymacie SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której wykonacie foto-weryfikację. Chodzi tutaj o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie) oraz zdjęcia dowodu osobistego z wykorzystaniem waszego smartfona. Szczegółowy opis zakładania konta z wykorzystaniem biometrii znajdziecie tutaj.

W razie jakiegokolwiek niepowodzenia w przypadku składania wniosku (nieudana weryfikacja lub zamknięcie przeglądarki), na maila otrzymacie link, za pośrednictwem którego dokończycie wniosek. Ewentualnie bank skontaktuje się z Wami z propozycją dokończenia zakładania konta (poprzez ponowną foto-weryfikację, za pośrednictwem kuriera, w oddziale lub zdalnie przez infolinię).

Taki komunikat ujrzycie na końcu wniosku.

Podczas wypełniania wniosku wyraźcie zgody na:

 • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach) oraz
 • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Jak zdobyć premie w ramach promocji?

Zestaw nagród dostępny w niniejszej promocji, podzielony jest na cztery części oraz nagrodę specjalną.

Citikonto – 350 zł premii na start

Pierwsza nagroda – 20 zł premii

Pierwsza nagroda to 20 zł premii gotówkowej. Środki te otrzymacie za samo podpisanie umowy oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowo-handlowych do momentu wydania nagrody.

Druga nagroda – 120 zł premii gotówkowej

Drugą nagrodę w postaci 120 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu otwarcia konta – wykonacie co najmniej 3 płatności bezgotówkowe BLIKIEM na łączną kwotę minimum 300 zł. Zaliczają się do tego zarówno płatności za zakupy (stacjonarnie oraz internetowo), jak i przelewy na telefon. Zatem 3 przelewy po 100 zł na swoje konto w innym banku lub do znajomego załatwią sprawę.

Przykładowo, otwierając konto w marcu 2023 roku i spełniając powyższy warunek do końca kwietnia 2023 roku (możecie to zrobić wcześniej), nagrodę otrzymacie w maju 2023 roku.

Trzecia nagroda – 120 zł premii gotówkowej

Trzecią nagrodę w postaci 120 zł premii gotówkowej otrzymacie pod warunkiem, iż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta:

 • przynajmniej jeden raz zapewnicie wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 2000 zł lub
 • wykonacie za pośrednictwem modułu Citi Kantor (w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej) wymianę walut na łączną kwotę 2000 zł lub jej równowartość w innej walucie – zdecydowanie rekomenduję tę opcję (szczegółowy przykład prezentuję nieco niżej).

Wpłata wynagrodzenia, o której mowa powyżej oznacza sumę wpływów na konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, oznacza wpływy z tytułu:

 • wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/ zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na konto przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie.

Bank zastrzega, iż na poczet promocji nie zostanie zaliczone wykonanie przelewu ze swojego konta w innym banku.

Natomiast w przypadku transakcji walutowych, zlecenie walutowe oznacza zlecenie zawarcia transakcji natychmiastowej zamiany waluty bazowej na walutę docelową po zaakceptowanym kursie walutowym. Przykładem transakcji spełniającej warunki promocji może być zakup dolarów za równowartość 2000 zł i przetrzymanie ich z myślą o lepszych czasach 😉 Inny przykład – zakup euro za nieco ponad 1000 zł, a następnie sprzedaż za co najmniej taką samą kwotę w trakcie trwania promocji. Moim zdaniem to najprostsze sposoby na spełnienie warunków tej części premii. Jako, że Citi Handlowy oferuje swoim klientom bardzo konkurencyjne kursy walut w dni robocze (w weekendy oraz w nocy kursy są już fatalne), tego typu transakcje nie powinny wygenerować zbyt dużych kosztów, maksymalnie kilka złotych. W tym przypadku dodatkowo będziecie musieli założyć (wyklikać w bankowości elektronicznej) konto walutowe, które na szczęście jest darmowe.

Przykładowe kursy walut z modułu CitiKantor z dnia 2 sierpnia 2022 roku

Przykładowo, jeśli bank Wam sprzeda dolary o równowartości 1050 zł po kursie 4,6243, na waszym koncie znajdzie się 227,06 USD. Następnie sprzedając tę kwotę bankowi (bank kupuje walutę, czyli stosuje się kurs kupna), otrzymacie 1039,20 zł. Cała zabawa będzie Was kosztowała około 10 zł 🙂

Przykładowo, otwierając konto w marcu 2023 roku i spełniając powyższy warunek do końca maja 2023 roku (możecie to zrobić wcześniej, choćby w marcu lub w kwietniu), nagrodę otrzymacie w czerwcu 2023 roku.

Czwarta nagroda – 90 zł premii gotówkowej

Czwartą nagrodę, w kwocie 90 zł zdobędziecie, jeśli po prostu spełnicie warunki obowiązujące dla premii numer 2 i 3. Będzie to zatem taka premia ekstra za skrupulatne wywiązanie się ze wszystkich warunków.

Przykładowo, otwierając konto w marcu 2023 roku, „premię ekstra” otrzymacie w czerwcu 2023 roku, razem z nagrodą numer 3. Jeśli warunki spełnicie wcześniej – premia również zostanie wypłacona szybciej.

Nagroda specjalna „Razem lepiej” – 1% moneyback, do 100 zł zwrotu

Ta nagroda trafi do 1000 pierwszych osób, które oprócz konta, w trakcie trwania promocji wyrobią również kartę kredytową. Co tu kryć, jest to bardzo opłacalny biznes, ponieważ w ramach promocji karty kredytowej do zdobycia jest 900 zł łatwej premii na start. Warunkiem skorzystania z promocji „Razem lepiej” jest nieposiadanie karty kredytowej Citi po 1 stycznia 2020 roku.

Zwrot będzie wypłacany jako 1% wartości sumy transakcji wykonanych zarówno kartą debetową, jak i kartą kredytową w okresie 4 kolejnych pełnych miesięcy po miesiącu wydania karty kredytowej. Maksymalny miesięczny zwrot to 25 zł, czyli w skali całej promocji 100 zł premii.

Szczegóły w regulaminie promocji.

100 zł ekstra w postaci 8000 punktów Bezcenne Chwile

Aktualizacja: Mastercard szacuje, że w dniu 27.04.2023 roku dojdzie do wyczerpania puli nagród w ofercie specjalnej „Punkty na start” („Oferta Specjalna”) i tym samym do jej zakończenia – szczegółowy komunikat.

Promocja skierowana jest do posiadaczy kart Mastercard wydanych przez dowolny bank. Punkty bonusowe otrzymają osoby, które nie rejestrowały dotychczas w programie Bezcenne Chwile karty danego banku. Jeśli więc jesteście już uczestnikami programu z kartą (przykładowo) Alior Banku, możecie wziąć udział w promocji, rejestrując w nim po raz pierwszy kartę banku Citi Handlowy. Oznacza to, iż z programu mogą skorzystać zarówno byli, obecni, jak i całkiem nowi uczestnicy programu.

Żeby odebrać 8000 punktów, należy spełnić następujące warunki: 

 • zarejestrować swoją kartę Mastercard za pomocą dedykowanej strony programu (choć ten krok pewnie jest już za wami) wyrażając tym samym chęć uczestnictwa w promocji – macie na to czas do dnia 17 maja 2023 roku lub do wyczerpania puli 78.333 nagród (organizator poinformuje o szacunkowym terminie wyczerpania puli na 7 dni przed tym faktem),
 • w ciągu 30 dni od momentu dołączenia do programu należy wykonać płatności bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 100 zł zarejestrowaną w programie kartą. Nie muszą to być transakcje wykonywane u partnerów programu. Możecie je wykonywać dowolnie – w punktach stacjonarnych lub w Internecie, z uwzględnieniem transakcji wykluczonych, o których mowa poniżej.

Oczywiście nie każda transakcja zostanie zaliczona w poczet płatności promocyjnych. Regulamin informuje o wykluczeniu płatności między innymi za składki ubezpieczeniowe, spłatę odsetek, przekazy pieniężne, wypłaty z bankomatów i w kilku innych przypadkach oraz transakcji zwróconych czy anulowanych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie promocji (żeby szybciej je wyszukać, skorzystajcie ze skrótu CTRL+F i wpiszcie frazę MCC).

Nagroda trafi na Wasze konto w ciągu 30 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Punkty będą ważne przez 3 miesiące. Po tym czasie bezpowrotnie przepadną, dlatego koniecznie pamiętajcie o ich wykorzystaniu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji – punkty na start o wartości 100 zł.

Punkty Mastercard Bezcenne Chwile – na co wymienić?

Na co można wymienić bonus? Dostępne są między innymi karty podarunkowe o wartości 50 zł do sklepów Carrefour/Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Circle K i wielu innych. Jedna karta będzie Was kosztować 4000 punktów – możecie nabyć więcej takich voucherów. Oprócz tego możecie skorzystać z oferty na bilety do kina, doładowania do telefonu czy vouchery do sklepu Google Play i wiele innych.

Vouchery Mastercard Bezcenne Chwile

Konto oszczędnościowe na 6% w skali roku

Citi Handlowy dołącza do grona banków oferujących solidne oprocentowanie na produkcie depozytowym. W przypadku Konta SuperOszczędnościowego możecie ulokować do 20.000 zł na 6% w skali roku. Nadwyżka zaprocentuje na nieco mniej, bo 3% w skali roku.

Co ciekawe, prowadzenie Konta SuperOszczędnościowego nie jest bezwarunkowo darmowe. Warunkiem zwalniającym z opłaty miesięcznej jest zapewnienie wpływów z tytułu wynagrodzenia na Konto osobiste w kwocie minimum 3000 zł. W przeciwnym wypadku konto oszczędnościowe będzie kosztować 15 zł miesięcznie.

Pierwsza wypłata gotówki w każdym miesiącu jest bezpłatna – za kolejne bank pobiera opłaty zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji. W chwili obecnej jest to 10 zł.

Szczegóły – Tabela oprocentowania oraz Tabela Opłat i Prowizji. O Koncie SuperOszczędnościowym możecie też poczytać na stronie banku.

Konto SuperOszczędnościowe wyklikacie w bankowości elektronicznej już po założeniu konta osobistego.

Lokata na Nowe Środki – 7% w skali roku

Lokata na Nowe Środki to depozyt 6-miesięczny, który dostępny jest wyłącznie dla osób, które założą promocyjne Citikonto. Co ciekawe, lokatę można założyć wyłącznie w placówkach stacjonarnych banku. Szczególnej uwadze zasługuje kwota jaką możecie ulokować na Lokacie na Nowe Środki. Mianowicie jest to przedział od 5000 zł do nawet 2 milionów złotych! Listę placówek obsługujących produkty oszczędnościowe znajdziecie tutaj.

Citi Handlowy – oszczędzanie

Niemal 1500 zł premii do zdobycia…

Podsumowując, do zdobycia jest 350 zł premii gotówkowej + 100 zł voucher Bezcenne Chwile + 100 zł moneyback + 900 zł za kartę kredytową. Sumarycznie daje to kwotę nawet 1450 zł dodatkowego dochodu oraz 7% na lokacie. Cóż…warto zostać klientem Citi Handlowego 😉

W chwili wydania danej nagrody musicie rzecz jasna posiadać aktywne konto. Jeśli zaś CitiKonto nie przypadnie Wam do gustu, możecie je zamknąć w pełni online, poprzez bankowość elektroniczną. Więcej na temat zamykania kont pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

CitiKonto – analiza rachunku

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową z usługą wielowalutową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy internetowe Express Elixir w miesiącu, każdy kolejny 5 zł,
 • 0 zł za wypłaty ze gotówki z bankomatów Citi,
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi, każda kolejna 8 zł,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych,
 • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym,
 • uczestnictwo w programie Citi Rabaty oraz Bezcenne Chwile (Priceless Specials),
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.
CitiKonto – podsumowanie opłatCóż, tak prostych i przejrzystych warunków nie oferuje żaden inny bank. Korzystając z rachunku w tradycyjny sposób – nie zapłacicie z tytułu jego użytkowania ani złotówki. Ba, nawet gdy kartę wrzucicie na dno szuflady, również żadne opłaty się nie pojawią. Pamiętajcie tylko, aby podczas otwierania konta nie wnioskować o żadne dodatkowe usługi typu CitiPhone (jej koszt to 9 zł) lub CitiAlerts (koszt 6 zł lub 10 zł). Usługi te nie są wymagane na poczet promocji, a mogą tylko niepotrzebnie zwiększyć koszty użytkowania rachunku.

Korzystne rozwiązania walutowe

Citi Handlowy udostępnia kantor walutowy online z bardzo korzystnymi kursami w dni robocze (w weekendy kursy są już fatalne). Możecie je śledzić na bieżąco na tej stronie. Ponadto wydawana do konta karta debetowa może spełniać funkcję karty wielowalutowej w ramach usługi Citi Global Wallet. Oznacza to, iż płacąc za granicą, karta „wyczuje” płatność walutową i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (dostępne konta to EUR, USD oraz GBP). Oczywiście wcześniej musicie zasilić dane konto środkami, przykładowo wymieniając PLN na walutę obcą w ramach usługi kantoru Citi Handlowego.

Jeśli zaś płacicie w walucie innej niż posiadane konta walutowe (przykładowo w jenach albo w rublach), wówczas bank rekomenduje przepięcie karty (w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej) na domyślne konto w walucie Euro. Wówczas przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnym kursie zapewnianym przez organizację Mastercard.

Więcej na temat usługi Citi Global Wallet znajdziecie pod tym linkiem.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów