Citi Handlowy: 400 zł premii na zakupy w Lidlu w promocji darmowej karty kredytowej Simplicity

Wreszcie coś nowego w banku Citi Handlowym! Tym razem w najnowszej promocji darmowej karty Citi Simplicity możecie zdobyć kartę prezentową o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Lidl! Jest to niejako odpowiedź wobec promocji z voucherem do Biedronki. Jak wiemy, wojna na linii „ja wolę bardziej Lidla, a ja Biedronkę” nigdy nie osiągnie szczęśliwego finału, zatem Citi Handlowy pogodził obie strony sporu 🙂 Natomiast sama karta Citi Simplicity to moim zdaniem najlepszy „plastik” na rynku, zapewniający bezwarunkowo darmowe użytkowanie oraz dodatkowe rozwiązania jak monity, czy wygodne powiadomienia SMS po każdej transakcji. Jeśli zamiast zakupów w Lidlu wolicie transakcje online, przypominam o trwającej równolegle promocji, w której do zdobycia jest voucher Allegro o wartości 400 zł.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowym po 1 stycznia 2018 roku. Jeśli posiadaliście natomiast inny produkt, przykładowo konto osobiste, konto oszczędnościowe lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną na przykład do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

 

Krok po kroku, czyli jak wziąć udział w promocji?

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 20 kwietnia 2020 roku. Pamiętajcie jednak, że im szybciej spełnicie warunki promocji, tym szybciej otrzymacie swoją nagrodę.

 

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku, zazwyczaj w pliku PDF. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT.

 

Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku dni zadzwoni do Was konsultant, aby potwierdzić dane we wniosku o kartę kredytową. Oprócz danych osobowych, konsultant dopyta również o waszą sytuację dochodową (warto zarezerwować na tę rozmowę kilka minut).

Jeżeli wstępna weryfikacja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera. Po podpisaniu dokumentów, zostaną one przesłane do centrali w celu ostatecznej weryfikacji. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie dosłana listownie.

 

Warunki uzyskania nagrody

Gdy już odbierzecie swoją kartę od listonosza, na początek zainstalujcie aplikację mobilną Citi Mobile i za jej pośrednictwem aktywujcie kartę kredytową. Następnie, najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po wydaniu karty co najmniej raz zalogujcie się do bankowości elektronicznej w ramach aplikacji mobilnej Citi Mobile.

 

Teraz waszym głównym zadaniem będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą (sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym) na łączną kwotę co najmniej 2000 zł. Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (czytaj: wpłaty do Revoluta).

 

 

…moja opinia na ten temat jest taka:

Na spełnienie wymienionych warunków macie sporo czasu, ponieważ okres ten będzie liczony jako cząstkowy miesiąc wydania karty + 3 pełne miesiące kalendarzowe. Spełnianie warunków promocji możecie rozpocząć zaraz po aktywacji karty. Przykładowo, gdy karta dojdzie do Was w marcu 2020 roku, wówczas na wykonanie płatności będziecie mieli czas do końca czerwca 2020 roku. Średnia suma miesięcznych transakcji to nieco ponad 500 zł, zatem warunki możecie spełnić poprzez rutynowe zakupy w sklepach. Ewentualnie może macie w planach jakiś większy zakup na kwotę co najmniej 2000 zł?

 

 

Jak otrzymam voucher o wartości 400 zł?

W kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji otrzymacie wiadomość w ramach bankowości online z informacją o przyznaniu nagrody. Sama nagroda w postaci karty prezentowej do stacjonarnych sklepów Lidl będzie wysłana pocztą tradycyjną. Nastąpi to do końca drugiego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Zatem im szybciej spełnicie warunki, tym szybciej zdobędziecie bonus. W dniu przyznania nagrody musicie być posiadaczami aktywnej karty.

Szczegóły w regulaminie promocji z voucherem do Lidla.

 

 

 

 

Zasady wykorzystania karty prezentowej do Lidla

Aby zapłacić za zakupy voucherem należy poinformować kasjera o posiadaniu karty prezentowej przed rozliczeniem transakcji (po zeskanowaniu ostatniego z produktów). Następnie wręczcie kartę kasjerowi, tak by mógł ją zeskanować. Karta może być wykorzystywana wielokrotnie aż do wyzerowania salda wynoszącego 400 zł (nie wydaje z niej się reszty). Jeśli natomiast wartość towarów jest wyższa od wartości vouchera, wówczas należy dopłacić różnicę w cenie (kartą lub gotówką). Termin ważności karty prezentowej wynosi 6 miesięcy.

W przypadku dokonania zwrotu lub reklamacji towarów nabytych przy użyciu karty prezentowej, Lidl przekaże Wam środki pieniężne stanowiące równowartość wartości transakcji rozliczonej kartą prezentową w gotówce. Także tego 😉

Szczegóły na temat działania kart prezentowych do Lidla pod tym linkiem.

 

 

Dlaczego Citi Simplicity to najlepsza karta kredytowa na rynku?

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata roczna za kartę – 0 zł,
  • opłata za wysłanie monitu – 0 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
  • okres bezodsetkowy – 56 dni,
  • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Oprócz podstawowych usług Citi dorzuca za darmo dwie bardzo wygodne opcje. Pierwsza z nich to Citi Alerts, czyli powiadomienia SMS o każdej transakcji gotówkowej i bezgotówkowej na rachunku karty. Dzięki temu będziecie mieli poczucie bezpieczeństwa, iż nikt nie dokonał transakcji waszą kartą. Ponadto na bieżąco będziecie mogli śledzić saldo zadłużenia. Druga opcja to powiadamienia o braku spłaty karty. Jeśli nawet zdarzy Wam się zapomnieć o spłacie karty, wówczas otrzymacie bezpłatne przypomnienie.

 

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay.

 

 

 

 

 

Kto może otrzymać kartę kredytową Citi Simplicity?

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

 

Dodatkowo, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia, to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów