fbpx

Karta kredytowa Citi Simplicity: 200 zł premii na zakupy w Lidlu

Promocje karty kredytowej Citi Simplicity powracają na bloga! Po przerwie wywołanej pandemią, bank Citi Handlowy postanowił ponownie oferować solidne premie za wyrobienie swojej najpopularniejszej karty. O ile na bonusy rzędu 400 zł nie mamy co liczyć (rekordowo niskie stopy procentowe drastycznie obniżyły rentowność produktów kredytowych), o tyle 200 zł na zakupy w Lidlu może się przydać. Jest to szczególnie ważne w obliczu bardzo łatwych warunków, uprawniających do odbioru premii oraz możliwości uniknięcia opłat z tytułu użytkowania karty.

Uczestnictwo w promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowym po 1 stycznia 2018 roku. Jeśli posiadaliście natomiast inny produkt, przykładowo konto osobiste, konto oszczędnościowe lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

Krok po kroku, czyli jak wziąć udział w promocji?

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 31 lipca 2020 roku. Pamiętajcie jednak, że im szybciej spełnicie warunki promocji, tym szybciej otrzymacie swoją nagrodę.

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku, zazwyczaj w pliku PDF. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku dni zadzwoni do Was konsultant, aby potwierdzić dane we wniosku o kartę kredytową. Jeżeli wstępna weryfikacja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera. Po podpisaniu dokumentów, zostaną one przesłane do centrali w celu ostatecznej weryfikacji. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie dosłana listownie.

Warunki uzyskania nagrody

Gdy już odbierzecie swoją kartę od listonosza, na początek zainstalujcie aplikację mobilną Citi Mobile i za jej pośrednictwem aktywujcie kartę kredytową. Następnie, najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po wydaniu karty co najmniej raz zalogujcie się do bankowości elektronicznej w ramach aplikacji mobilnej Citi Mobile.

Teraz waszym głównym zadaniem będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą (sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym) na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (czytaj: wpłaty do Revoluta). Na wykonanie powyższych płatności macie czas do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia umowy będzie widoczna na umowie o kartę).

Przykładowo podpisując umowę o kartę w lipcu, na spełnienie warunków płatniczych będziecie mieli czas do października 2020 roku. Przeciętna wartość płatności miesięcznej oscyluje w granicach 300 zł. Nie da się ukryć, że to bardzo łatwe warunki 🙂

Jak otrzymam voucher o wartości 200 zł?

W kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji otrzymacie wiadomość w ramach bankowości online z informacją o przyznaniu nagrody. Sama nagroda w postaci karty prezentowej do stacjonarnych sklepów Lidl będzie wysłana pocztą tradycyjną. Nastąpi to do końca drugiego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Zatem im szybciej spełnicie warunki, tym szybciej zdobędziecie bonus. W dniu przyznania nagrody musicie być posiadaczami aktywnej karty.

Zatem z naszym powyższym przykładem, wiadomość otrzymacie w listopadzie, zaś samą kartę prezentową w grudniu 2020 roku.

Od uzyskanej nagrody nie musicie uiszczać żadnych podatków. Szczegóły w regulaminie promocji z voucherem do Lidla.

Zasady wykorzystania karty prezentowej do Lidla

Aby zapłacić za zakupy voucherem należy poinformować kasjera o posiadaniu karty prezentowej przed rozliczeniem transakcji (po zeskanowaniu ostatniego z produktów). Następnie wręczcie kartę kasjerowi, tak by mógł ją zeskanować. Karta może być wykorzystywana wielokrotnie aż do wyzerowania salda wynoszącego 200 zł (nie wydaje z niej się reszty). Jeśli natomiast wartość towarów jest wyższa od wartości vouchera, wówczas należy dopłacić różnicę w cenie (kartą lub gotówką). Termin ważności karty prezentowej wynosi 6 miesięcy.

W przypadku dokonania zwrotu lub reklamacji towarów nabytych przy użyciu karty prezentowej, Lidl przekaże Wam środki pieniężne stanowiące równowartość wartości transakcji rozliczonej kartą prezentową w gotówce. Także tego 😉

Szczegóły na temat działania kart prezentowych do Lidla pod tym linkiem.

tak wygląda karta podarunkowa LIDL 🙂

Kto może otrzymać kartę kredytową Citi Simplicity?

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Dodatkowo, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia, to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

Szczegóły karty Simplicity

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata miesięczna za kartę – 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
  • okres bezodsetkowy – 56 dni.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple pay.

Więcej na temat opłat związanych z kartą Simplicity w Tabeli opłat i prowizji.

Awaryjna furtka zawsze otwarta!

Jeżeli pod odebraniu premii będziecie chcieli jednak zrezygnować z karty, możecie to uczynić w każdej chwili i to bez wychodzenia z domu. To Wy decydujecie jak długo chcecie z niej skorzystać. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania nagrody musicie być posiadaczami karty. Kartę możecie zamknąć poprzez krótką wiadomość w ramach poczty wewnętrznej. Kto wie, może Citi będzie chciał Was utrzymać dłużej i zaproponuje jakiś bonus za lojalność?

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów