Citi Handlowy: karta kredytowa + voucher do sklepu empik.com o wartości 300 zł lub 500 zł

Ostatnimi czasy bank Citi Handlowy raczył nas całą serią promocji kart kredytowych, w których to do zdobycia był voucher o wartości 400 zł do różnej maści sklepów. Ruszyła kolejna tego typu akcja, tym razem do zdobycia są bony do sklepu internetowego empik.com. Promocja ma dwa warianty nagród: 300 zł lub 500 zł. O ile zdobycie pierwszego bonu jest bajecznie łatwe, o tyle nagroda o wartości 500 zł wymaga skorzystania z dodatkowych rozwiązań płatniczych banku. Jak się pewnie domyślacie, nie będą one darmowe. Najważniejsze jednak, że bank daje dość spory wybór bonusów, jakie możecie otrzymać w zamian za wyrobienie karty kredytowej. Pod koniec wpisu znajdziecie odnośniki do pięciu aktualnych promocji kart kredytowych Citi.

 

 

Uczestnicy promocji

Okres karencji w niniejszej promocji jest identyczny, jak w przypadku pozostałych akcji banku. Zgodnie z regulaminem, z promocji wyłączone są osoby, które posiadały główną kartę kredytową w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2015 roku.

Tradycyjnie, z promocji nie mogą skorzystać pracownicy banku oraz spółek zależnych. Więcej na temat wykluczeń w regulaminie.

Dodatkową kwestią w zakresie uczestnictwa w promocji jest możliwość uzyskania karty kredytowej (po złożeniu wniosku bank będzie badał waszą zdolność kredytową). W ogólnym zarysie, oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, powyżej 21-go roku życia (lub 25 lat w przypadku przedsiębiorców), pracujących w obecnej firmie minimum 3 miesiące (umowa o pracę, umowa zlecenie lub umowa o dzieło). O kartę mogą również wnioskować renciści, emeryci, czy osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających dochody w załączniku – ostatnie strony regulaminu. W przypadku przedsiębiorców, działalność gospodarczą należy prowadzić przez co najmniej 2 lata.

 

Jak zawnioskować o kartę

Jeśli zdecydowaliście się na udział w promocji, pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza na dedykowanej stronie akcji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, pesel, numer kontaktowy oraz adres e-mail. Macie na to czas od 13 marca 2017 roku do 31 maja 2017 roku.

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić dane oraz poinformować o wymogach udokumentowania dochodu niezbędnego do ubiegania się o wydanie karty kredytowej. Jeśli wstępna decyzja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera.

Po podpisaniu dokumentów w obecności kuriera, zostaną one przesłane do centrali w celu weryfikacji. Jeśli wszystko będzie OK, karta zostanie wysłana pocztą.

 

Warunki promocji – wariant I

Gdy już otrzymacie swoją kartę, wystarczy, że nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia umowy będzie widoczna na umowie) zalogujecie się co najmniej 1 raz w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile. Podczas pierwszego logowania możecie na przykład aktywować swoją kartę.

Teraz przechodzimy do punktu kulminacyjnego promocji. Jeżeli wykonacie transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 500 zł nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia będzie widoczna na umowie) otrzymacie prawo do otrzymania bonu o wartości 300 zł. Szybko, łatwo i przyjemnie, ale czy ma to sens w obliczu pozostałych promocji, gdzie do zdobycia jest voucher o wartości 400 zł lub telefon LG K8 warty 549 zł? No nie bardzo. Zatem sprawdźmy, co trzeba zrobić, aby uzyskać nagrodę główną, czyli 500 zł do wydania na empik.com

 

Warunki promocji – wariant II

W tym przypadku również należy spełnić warunek zalogowania się do bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej. Ważniejszy jest jednak drugi warunek, który możecie spełnić na trzy sposoby:

  • złożycie dyspozycję dokonania przelewu w ramach limitu karty kredytowej na kwotę co najmniej 500 zł (bez przelewu na opłacenie rachunków), rozkładanego na raty w ramach planu spłat ratalnych „Komfort” lub
  • zawrzecie porozumienie w zakresie dodatkowego limitu kredytu do umowy o kartę kredytową Citibank na kwotę co najmniej 1000 zł, udzielanego w formie jednorazowego i nieodnawialnego przelewu rozkładanego na raty w planie spłat ratalnych „Komfort” lub
  • wykonacie transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 500 zł i złożycie dyspozycję rozłożenia kwoty przelewu na raty w ramach planu spłat ratalnych „Komfort”.

Ile to wszystko kosztuje? Prowizja za rozłożenie transakcji na raty w ramach planu spłat ratalnych „Komfort” sięga do 20% kwoty transakcji! Jest ona jednak ustalana indywidualnie, więc w waszym przypadku może być niższa. Z racji, iż w przypadku transakcji gotówkowych nie stosuje się okresu „bezodsetkowego”, już od pierwszego dnia od wygenerowanego na karcie zadłużenia naliczane będą odsetki (10% w skali roku). To jednak nie wszystko. Bank nalicza także opłatę operacyjną za obsługę planu spłat ratalnych „Komfort”, która w ramach limitu kredytu wynosi 20 zł miesięcznie, zaś dla dodatkowego limitu 30 zł w skali miesiąca. 

Pomimo, że karta Citi Simplicity jest darmowa (brak opłaty za jej wydanie czy opłaty miesięcznej), jak sami widzicie, naliczone opłaty i prowizje mogą skonsumować dużą część uzyskanej nagrody. Bank co prawda nie wymaga spłacania rat przez określony czas, dlatego spłacając zadłużenie jednorazowo (zaraz po rozłożeniu na raty) możecie uniknąć kolejnych opłat operacyjnych oraz odsetek. Prowizji jednak nie unikniecie. 

Być może lepiej skorzystać z innej dostępnej promocji karty Citi Simplicity, gdzie nie ma tak wyśrubowanych warunków:

 

Po szczegóły promocji odsyłam do regulaminu
 
Szczegóły karty Citi Simplicity

Konsultant podczas rozmowy zapyta Was, którą kartę kredytową chcecie otrzymać. Do wyboru macie kilka kart, aczkolwiek zawsze rekomenduję jedną – darmową kartę Citi Simplicity. Jej walory to:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł
  • opłata roczna za kartę – 0 zł
  • opłata za wysłanie monitu – 0 zł
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł
  • okres bezodsetkowy – 56 dni

Oprocentowanie poza okresem bezodsetkowym wynosi 10% w skali roku. Karta kredytowa Citi Handlowego może być obarczona opłatą za korzystanie z usługi Citiphone (6 zł). Jednak zaraz po aktywacji karty, warto zalogować się do serwisu Citionline. Tam, w wiadomości wewnętrznej najlepiej zrezygnować z Citiphone. Wystarczy napisać krótkie sformułowanie: Rezygnuję z obsługi Citiphone, jednocześnie zostaję zwolniony/a z comiesięcznej opłaty z tego tytułu. Więcej w tabeli opłat i prowizji.

 
Informacje na temat funkcjonowania kart kredytowych znajdziecie w poradniku Jak działa karta kredytowa?
 

Pamiętajcie, iż po otrzymaniu karty, możecie zwiększyć swoje dodatkowe dochody o kolejne 200 zł lub 300 zł. Wystarczy, że założycie konto Citi Priority oraz spełnicie warunki promocji. Po szczegóły odsyłam do wpisu.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów