fbpx

Rekord w Citi Handlowy: 660 zł premii za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity i natychmiastowa wypłata!

Trwa do:
16 maja 2022

Karta Citi Simplicity wydawana przez bank Citi Handlowy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na rynku kredytówek. To także zdecydowanie najchętniej promowany przez bank produkt kredytowy oraz niepowstrzymana „jedynka” w naszym blogowym rankingu. Organizator promocji postanowił najwyraźniej namieszać na promocyjnym rynku i jeszcze bardziej wzmocnić jej pozycję, ponieważ premia w najnowszej akcji Citi Handlowego to aż 660 zł! Gdyby sama kwota nie zachęciła Was do złożenia wniosku, pewnie zrobi to fakt natychmiastowego przyznania premii – jeszcze tego samego dnia, gdy kurier dostarczy ją do Waszego domu. Cała akcja polega bowiem na zrobieniu zakupu za minimum 600 zł oraz rozłożeniu go na 12 rat, które spłaci za Was bank. Alternatywnie możecie skorzystać z promocji z 600 zł premii na zakupy w serwisie Allegro.

Uczestnictwo w promocji

Promocja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały głównej karty kredytowej w banku Citi Handlowym od 1 stycznia 2019 roku. Jeśli posiadaliście natomiast inny produkt, przykładowo konto osobiste, konto oszczędnościowe lub wyłącznie kartę dodatkową (wydaną do karty głównej członka waszej rodziny), śmiało możecie wziąć udział w niniejszej promocji. Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Kto może otrzymać kartę kredytową Citi Simplicity?

Aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie posiadać zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

  • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
  • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
  • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Krok po kroku, czyli jak wziąć udział w promocji banku Citi Handlowy

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 16 maja 2022 roku lub do wyczerpania puli 2000 wniosków.

Podczas wypełniania wniosku poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie (Załącznik nr 1). Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku.

Po wypełnieniu formularza, w ciągu maksymalnie kilku dni zadzwoni do Was konsultant, aby potwierdzić dane we wniosku o kartę kredytową. Jeżeli wstępna weryfikacja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera. Po podpisaniu dokumentów zostaną one przesłane do centrali w celu ostatecznej weryfikacji. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Warunki uzyskania premii

Gdy już odbierzecie swoją kartę od listonosza, aktywujcie ją za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile lub bankowości elektronicznej.

  • Po aktywacji karty, co najmniej raz zalogujcie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile lub do bankowości elektronicznej Citibank Online. Macie na to czas najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po zawarciu umowy o kartę.
  • W ciągu trzech miesięcy po zawarciu umowy o kartę wykonajcie za jej pomocą jednorazowy zakup na minimum 600 zł.
  • Do końca miesiąca, w którym wykonacie zakup, korzystając z Planu Spłat Ratalnych Komfort, rozłóżcie spłatę kwoty na 12 rat (czynność jest wolna od jakichkolwiek opłat, odsetki z kolei pokryje comiesięczna premia).
  • Przez kolejnych 12 miesięcy, licząc od miesiąca, w których wykonacie płatność, wykorzystujcie swoją kartę do robienia zakupów za minimum 300 zł miesięcznie (sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym).

Za każdy z miesięcy, w których spełnicie warunek wykonania płatności, otrzymacie 55 zł premii. Całość razem da 660 zł, co wystarczy na pokrycie zakupu (600 zł) oraz odsetki wynikające ze spłaty ratalnej. W praktyce więc bank sfinansuje Wasz zakup na kwotę 600 zł (zakup może być oczywiście większy, ale wtedy nie odzyskacie całej kwoty 🙂 ). Możecie zrobić zakupy i otrzymać sprzęt, zarezerwować hotel lub kupić cokolwiek sobie wymarzycie, a późniejsze korzystanie z karty zapewni Wam spłatę. Jeśli nie uda się spełnić warunku w jednym z miesięcy, nie przekreśli to szansy na zdobycie późniejszych premii w kolejnych okresach.

Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Przykładowo, jeśli umowę o kartę kredytową podpiszecie w marcu 2022 roku, to najpóźniej do końca kwietnia powinniście zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (oprócz logowania w celu aktywacji karty). Do końca czerwca 2022 roku wykonajcie premiowany zakup o wartości minimum 600 zł i w tym samym miesiącu rozłóżcie spłatę na 12 rat. Przez kolejnych 12 miesięcy wydawajcie kartą minimum 300 zł miesięcznie.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Przekazanie nagrody

Swoją nagrodę otrzymacie tak naprawdę już pierwszego dnia, wydając kartą 600 zł. Później wystarczy już tylko aktywne korzystanie z karty, a wpadające w jej saldo premie będą zasilały kredyt rozłożony na 12 rat. Informacja o przyznaniu każdej z części premii dotrze do Was do końca następnego miesiąca po tym, w którym spełnicie warunki promocji. W ten sposób możecie kontrolować, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Comiesięczna rata wraz z odsetkami (w przypadku kwoty równej 600 zł) to 53,45 zł. Premia z kolei zakłada przyznanie 55 zł miesięcznie. Bank najwidoczniej postanowił zabezpieczyć się na wypadek podniesienia stóp procentowych, więc nawet taki scenariusz nie będzie dla uczestników problemem, a promocja nadal pozostanie „bezobsługowa”.

Premia w całości zwolniona jest z opodatkowania. Nie musicie więc też przejmować się fiskusem.

Szczegóły karty Simplicity banku Citi Handlowy

Standardowo opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł lub 0 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu na kwotę co najmniej 1000 zł. Jednak uczestnicy niniejszej promocji traktowani są priorytetowo. Mianowicie, kwota transakcji zwalniająca z opłaty za kartę to tylko 300 zł w każdym z miesięcy, w których spełnicie warunki promocji. Możecie więc unikać opłat za pomocą niższej kwoty transakcji (300 zł) przez łącznie 15 miesięcy (pierwszy miesiąc i tak standardowo jest darmowy). Pozostałe szczegóły związane z kartą to:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
  • okres bezodsetkowy – 56 dni.

Więcej szczegółów w Tabeli opłat i prowizji.

Karta Simplicity to również dodatkowe korzyści dzięki zniżkom i rabatom. Z jednej strony będziecie mogli korzystać z programu banku Citi Specials, z drugiej zaś zbierać punkty w programie Mastercard Priceless Specials „Bezcenne chwile”. Kartę Simplicity będziecie mogli wygodnie dodać do aplikacji Google Pay lub Apple Pay.

Standardowe RRSO poza okresem bezodsetkowym wynosi 14,20%. Rzecz jasna, terminowo spłacając kartę (w okresie bezodsetkowym) nie zapłacicie ani złotówki z tytułu naliczonych odsetek. Więcej o tym czym jest RRSO znajdziecie w tym artykule.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów