fbpx

Celsius Network – 50$ (niemal 200 zł) premii dla obu stron programu poleceń popularnej platformy kryptowalut

Celsius Network to kolejna platforma kryptowalutowa rodem z USA, umożliwiająca „zastawianie” swoich jednostek kryptowalut na określony procent. Pod tym względem przypomina między innymi opisywane niedawno Nexo z 10 USD premii na start. Celsius Network zgromadził wokół siebie społeczność liczącą ponad 1 milion aktywnych użytkowników! Łączna wartość aktywów to ponad 25 miliardów dolarów! W aktualnej edycji swojego programu poleceń Celsius wypłaci Wam 50 USD za założenie i zasilenie konta. Będziecie mogli również polecać platformę swoim znajomym, co przyniesie Wam taki sam zysk – 50 USD za każdego poleconego! Premia zarówno na start, jak i za każdą poleconą osobę to niemal 200 zł, czyli bardzo dużo jak na tak proste warunki. Co ważne, użytkowanie platformy jest w pełni darmowe!

Celsius Network – co to takiego?

Historia Celsius Network sięga 2017 roku, kiedy to jej dwaj założyciele – Alex Mashinsky i S. Daniel Leon – sporządzili na kawiarnianej serwetce wstępny plan stworzenia nowej marki (tak przynajmniej twierdzą na swojej stronie internetowej 🙂 ). 

Rok później wyemitowany został token CEL. Wtedy też powstała pierwsza wersja aplikacji Celsius Network. Już pod koniec 2018 roku wartość aktywów użytkowników przekroczyła 50 milionów dolarów. 

W 2021 roku dla platformy pracuje ponad 400 osób (firma planuje zatrudnić kolejne 1000 osób!) a wartość aktywów użytkowników to nie 50 milionów, a ponad 25 miliardów dolarów. Usługi Celsius Network dostępne są w ponad 100 krajach na całym świecie, a sama platforma może być obsługiwana na dowolnym urządzeniu. 

Celsius Network to platforma kryptowalutowa, która poza standardowymi opcjami kupna i sprzedaży wirtualnych monet daje możliwość inwestowania, zastawiania swoich jednostek w zamian za procent zysku, pożyczania środków na niski procent oraz przyjmowania i wykonywania płatności.

Za staking (udostępnianie kryptowalut i stablecoinów, co omówiłem w tym artykule) Celsius płaci w skali roku nawet 17%. Akurat do tego typu inwestycji raczej Was nie namawiam, wolę się skupić na pewnym zysku z tytułu programu poleceń.

W ostatniej rundzie finansowania, które zorganizowane zostało przez drugi z wiodących kanadyjskich funduszy emerytalnych i firmę WestCap, firma Celsius Network otrzymała zastrzyk 400 milionów dolarów na rozwijanie kolejnych narzędzi. Na stronie pojawiła się między innymi zakładka zapowiadająca nadchodzącą kartę kredytową Celsius Network. Ma być ona pozbawiona opłat, a spłacanie salda będzie możliwe za pomocą kryptowalut (w tym stablecoinów) oraz walut tradycyjnych. Wciąż brakuje jednak konkretnych informacji na ten temat. Zaczekajmy więc do premiery. 

Celsius stawia na pierwszym miejscu kilka wartości: dostępność, etyczność działań biznesowych i niskie koszty obsługi. Firma otwarcie mówi: Get Celsius. Unbank yourself, co w tłumaczeniu oznacza: Dołącz do Celsiusa. Porzuć bank

Misją firmy jest Oddanie wolności ekonomicznej w ręce ludzi.

Brzmi pięknie, jednak nie mnie oceniać motywy i intencje. Skupmy się więc na twardej analizie całej platformy i instrukcji uzyskania premii. 🙂

Opłaty i prowizje

Korzystanie z portfela i usług Celsius Network jest całkowicie darmowe. Brak tutaj opłat za wymianę, wpłatę/wypłatę/wymianę krypto (występują oczywiście opłaty sieciowe, niezależne od platformy) czy przelewy. Kupowanie monet w aplikacji może być natomiast obarczone kosztami, narzucanymi przez partnerów Celsius. Więcej na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Sprawdź również – 50 USD premii za założenie konta w OKcoin.

Bezpieczeństwo

Warto też zaznaczyć, że Celsius Network nie jest bankiem, a wpłacone do portfela pieniądze nie są chronione przez żaden z funduszy gwarancyjnych. Jest to oczywiście duża i stabilna firma o ugruntowanej pozycji z ponad milionem aktywnych użytkowników, jednak końcową ocenę ryzyka pozostawiam w Waszych rękach.

Więcej o bezpieczeństwie Celsius Network od strony technologicznej przeczytacie na dedykowanej stronie.

Jak założyć konto w Celsius Network – krok po kroku

Zakładanie konta zaczynamy od przejścia do dedykowanej strony promocji i kliknięcia Sign Up w dolnej części ekranu.

Rejestracja w Celsius Network

Wpiszcie podstawowe dane konta – adres e-mail, imię, nazwisko i nowe hasło – a następnie, dla pewności, gdyby link nie zadziałał, podajcie kod polecający: 170902c673 i kliknijcie Submit. To warunek uzyskania bonusu na start.

W kolejnym kroku powinniście stworzyć silny kod PIN, składający się z 6 cyfr. Nie mogą to być cyfry następujące po sobie. PIN musi się ponadto składać z co najmniej 4 unikalnych cyfr. Nie może też zawierać Waszej daty urodzenia.

Ustalanie kodu PIN w Celsius Network

Teraz pozostaje już tylko weryfikacja tożsamości. W formularzu wpiszcie swoje imię (lub imiona), nazwisko i datę urodzenia oraz płeć (male – mężczyzna, female – kobieta, other – inna). 

Kolejny ekran to dane adresowe. Wpiszcie ulicę i miejscowość, by wybrać odpowiednią opcję z rozwijanej listy. Kod pocztowy powinien uzupełnić się automatycznie. Wystarczy więc zweryfikować jego poprawność.

Weryfikacja przebiega według standardowej procedury KYC. Przygotujcie więc prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. Dla ułatwienia procesu całość odbywa się za pośrednictwem smartfona. Kliknijcie Get secure link, zeskanujcie kod QR lub skopiujcie link do schowka i otwórzcie go na telefonie. 

Weryfikacja Celsius Network na telefonie

W moim przypadku wystarczyło wykonanie zdjęcia głównej strony paszportu. Zweryfikowanie mojej tożsamości zajęło kilka godzin. Potem wystarczyło już tylko pobrać aplikację i zalogować się do swojego konta. W następnym akapicie zajmiemy się depozytem krypto, który zaprowadzi nas bezpośrednio do 50 USD premii!

Aplikacja Celsius Network w Google Play

50 USD premii – jak zdobyć bonus Celsius Network?

Warunkiem otrzymania premii jest zarejestrowanie się z linka polecającego lub wpisanie kodu polecającego w procesie rejestracji, a następnie zdeponowanie kryptowalut o wartości co najmniej 400 USD. Wpłacone środki powinniście zachować na koncie przez minimum 30 dni. Premia w formie BTC pojawi się na Waszym koncie od razu po wpłacie, ale będzie zablokowana przez wspomniany okres. Środki zostaną odblokowane, jeśli pierwsze doładowanie portfela pozostanie na Waszym koncie przez minimum 30 dni.

Premia Celsius Network na koncie
Blokada premii Celsius Network na 30 dni

Jak wpłacić krypto?

Żeby doładować swoje konto dowolną kryptowalutą, wystarczy na ekranie głównym kliknąć przycisk Receive Coins, a następnie wybrać kryptowalutę, którą zamierzacie przesłać. Z uwagi na fakt, że depozyt powinien zostać nienaruszony przez 30 dni, by premia nie przepadła, sugeruję wykorzystanie jednego ze stablecoinów, których kurs opiera się na walutach tradycyjnych, a co za tym idzie – nie powinien polecieć na łeb na szyję w tak krótkim okresie. Na ekranie pojawi się kod QR, który możecie zeskanować. Będzie tam też opcja tradycyjnego skopiowania adresu. Wpiszcie go w swoim portfelu, z którego przesyłacie kryptowaluty i gotowe.

Inna opcja to przesłanie kryptowalut, które i tak już posiadacie, a których nie mieliście zamiaru na razie sprzedawać. Osobiście do Celsius Network przesłałem Litecoiny, ponieważ tego typu transfer kosztował mnie mniej niż 1 zł.

Jak wypłacić środki?

Do taniej i szybkiej wypłaty środków z Celsius Network najlepiej wykorzystać jedną z tanich w obrocie kryptowalut. Premię w BTC najłatwiej będzie zamienić na kryptowalutę, którą wpłaciliście na portfel przed 30 dniami i całość przelać na swój główny portfel. Transfer BTC może być (choć nie musi) obarczony wysoką opłatą sieciową, dlatego lepszym wyborem będzie Litecoin lub któryś ze stablecoinów (jednym z najtańszych jest DAI, który bazuje na kursie USD). W chwili pisania tego artykułu opłata za przesłanie Bitcoinów oscylowała w granicy około 1$, zatem nie jest to również jakoś szczególnie wysoki koszt.

Polecaj Celsius Network dalej i zarabiaj po 50 USD!

Polecanie Celsius Network odbywa się na dwa sposoby – możecie przekazywać znajomym swój indywidualny link, który powinni wykorzystać do rejestracji lub też przekazać kod polecający, który należy wpisać w formularzu rejestracyjnym. Rekomenduję wpisanie kodu pomimo wykorzystania linku – dla pewności. 🙂

Obie opcje dostępne są w Waszym profilu, w zakładce Refer Your Friend.

Polecaj Celsius Network znajomym i zgarniaj premie!

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Aktualną stawkę w programie poleceń znajdziecie zawsze we wskazanej zakładce. 

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Celsius Network „w oryginale” dostępne są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów