fbpx

BZ WBK: połącz promocje i odbierz nawet 400 zł premii za założenie konta osobistego

Nie sztuka opisać na blogu nową promocję bankową. O wiele większym wyzwaniem jest znalezienie optymalnej formy wykorzystania promocji w celu uzyskania jak najwyższych dochodów. Przykładem takiego działania jest połączenie kliku promocji, które w danym momencie prowadzi dany bank. Obecnie, w Banku Zachodnim WBK możecie skorzystać z aż trzech promocji konta osobistego. Po mojej wnikliwej analizie okazało się, iż wszystkie trzy promocje można ze sobą połączyć, zyskując łącznie nawet 400 zł. BZ WBK jest dość liberalnym bankiem w zakresie łączenia kilku promocji. Niemal równo dwa lata temu opublikowałem wpis, w którym informowałem o możliwości skorzystania z dwóch równolegle prowadzonych akcji, dających łącznie 270 zł premii. Struktura dzisiejszego artykułu będzie następująca. Najpierw przeanalizuję III edycję programu poleceń „Polecaj Bank”, o którym jeszcze nie pisałem na blogu, a który pozwala zarobić 50 zł za założenie konta. Następnie przedstawię najważniejsze zapisy promocji „Aktywnie z kontem BZ WBK” (150 zł premii) oraz „200 zł na dzień dobry”. Pod koniec przedstawię Wam etapy weryfikacji możliwości połączenia dostępnych promocji oraz jak w praktyce otworzyć konto w BZ WBK.

 

 

Program „Polecaj Bank” – III edycja

Od 15 marca 2017 roku trwa trzecia edycja programu poleceń „Polecaj Bank”. Osoby, które zdecydują się na założenie konta w ramach programu mogą w łatwy sposób zdobyć 50 zł. Osobą poleconą może być zarówno całkiem nowy, jak i powracający klient BZ WBK. Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest nieposiadanie konta lub karty kredytowej w BZ WBK po 15 marca 2017 roku. Jak widzicie okres karencji jest niezmiernie krótki.

Gdy już otworzycie konto, głównym warunkiem otrzymania 50 zł premii będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych (kartą lub BLIK-iem) na kwotę co najmniej 200 zł. Płatności należy wykonać do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu złożenia wniosku (muszą być one zaksięgowane w miesiącu wykonania).  Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (sklepy, stacje benzynowe itd) jak i w Internecie (allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc).

Więcej na temat programu poleceń w regulaminie. O tym jak założyć promocyjne konto dowiecie się pod koniec artykułu. Program „Polecaj Bank” trwa do 31 grudnia 2017 roku.

 

Aktywnie z kontem BZ WBK – 150 zł premii

W tej promocji okres karencji jest nieco dłuższy. Uczestnikiem promocji może być osoba, która w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o konto osobiste nie posiadała żadnego rachunku osobistego w PLN (dotyczy posiadaczy i współposiadaczy).

W przypadku tej promocji bonus podzielony jest na pięć równych transz po 30 zł każda. Warunkiem otrzymywania premii jest zapewnianie wpływu wynagrodzenia w kwocie łącznej minimum 1000 zł oraz wykonywanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych (w punktach stacjonarnych lub Internecie) kartą debetową, kartą mobilną HCE lub BLIKIEM. Spełnianie warunków należy rozpocząć w miesiącu następującym po miesiącu, w którym podpiszecie umowę o konto i kartę. Przykładowo, podpisując umowę w w kwietniu, warunki należy spełniać od maja. Bonus wypłacany jest maksymalnie przez pięć kolejnych miesięcy.

W ramach warunków promocji bank poniekąd wymaga wpływu wynagrodzenia. Regulamin nie precyzuje jednak w jaki sposób weryfikowana będzie kwestia wpływów. Mało tego, w przekazie reklamowym na stronie promocji znajdziemy zapis: „Zapewnij wpływ min. 1000 zł na konto”. Być może wystarczy zatem przelew od kogoś z rodziny lub nawet z własnego konta w innym banku (oczywiście z odpowiednim tytułem). Bank nie ma możliwości weryfikacji, czy dany przelew jest rzeczywistym wynagrodzeniem.

Brak spełnienia warunków uprawniających do otrzymania nagród w jednym z miesięcy nie powoduje braku możliwości otrzymania nagród w kolejnych miesiącach w Okresie trwania Promocji.

Z Promocji wyłączone są Transakcje bezgotówkowe w punktach prowadzących działalność sklasyfikowaną jako zakłady bukmacherskie, kasyna – kod MCC 7995 oraz kod MCC 6540

Po szczegóły promocji odsyłam do regulaminu oraz do artykułu na temat tej promocji. Promocja trwa od 20 marca 2017 roku do 30 czerwca 2017 roku.

 

200 zł na Dzień dobry

W przypadku tej promocji oprócz konta, należy również wyrobić kartę kredytową. Jeśli z pewnych przyczyn nie możecie wnioskować o kartę kredytową lub wiecie, że jej nie otrzymacie (ze względu na brak zdolności kredytowej), pozostają Wam dwie pierwsze promocje, w których łącznie zdobędziecie 200 zł.

Akcja „200 zł na Dzień dobry” ma identyczny okres karencji jak poprzednia promocja. Tutaj również uczestnikiem może być osoba, która w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o konto osobiste nie posiadała żadnego rachunku osobistego w PLN (dotyczy posiadaczy i współposiadaczy). Oprócz tego, w ciągu 6 miesięcy poprzedzających pozytywną decyzję o wydaniu karty kredytowej nie dokonała zamknięcia dowolnej – poprzedniej karty kredytowej.

Warunkiem tej promocji jest dokonanie łącznie minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Muszą być one wykonane główną kartą kredytową, gdyż promocją nie są objęte transakcje wykonane kartami dodatkowymi. Na wykonanie płatności macie czas w miesiącu wydania karty oraz w 3 kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty. W tym momencie otrzymujecie prawo do 150 zł premii. Dodatkowe 50 zł otrzymacie jeśli spełnicie warunki do otrzymania premii głównej oraz w tym samym czasie (w miesiącu wydania karty oraz w 3 kolejnych miesiącach kalendarzowych) wykonacie minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą HCE (mobilna karta kredytowa).

Po szczegóły odsyłam do regulaminu oraz do wpisu na temat tej promocji.

 

Które konto wybrać oraz jak je założyć

Do wyboru macie dwa warianty skorzystania z promocji. Pierwszy z nich to założenie samego konta osobistego. W tym przypadku skorzystacie z programu poleceń oraz promocji „Aktywnie z kontem BZ WBK”, zaś wasz łączny bonus wyniesie 200 zł. Do wyboru macie Konto Godne Polecenia lub Konto 1|2|3. Szczegóły kont znajdziecie na samym końcu wpisu. W drugim wariancie nie macie wyboru, jedynym rachunkiem biorącym udział we wszystkich trzech promocjach jest Konto Godne Polecenia. W tym wariancie należy również wybrać kartę kredytową. Najtańszą (czyli w zasadzie darmową) opcją będzie karta Silver. O kartach kredytowych również opowiem na koniec wpisu.

Co do karty debetowej, w obu wariantach wybierzcie kartę debetową VISA SOL. Jest ona o wiele bardziej korzystna od MasterCard Omni. Ponadto każda z 3 promocji wymaga:

 • wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną,
 • nieskładania sprzeciwu wobec działań marketingowych banku,
 • podania numeru telefonu komórkowego do kontaktu.

 

Jeśli zdecydowaliście się na założenie konta, przejdźcie na stronę programu poleceń „Polecaj Bank”. Z prawej sekcji, dla „poleconych” klikacie w Otwórz Konto po czym wybieracie z listy rachunek, zgodnie z wybranym wariantem promocji. Dalszym krokiem jest wybór karty debetowej (rekomenduję VISA SOL) oraz sposób podpisania umowy. Możecie tego dokonać poprzez dostarczenie umowy przez kuriera lub poprzez przelew weryfikacyjny. W drugim przypadku pojawi się Wam krótka instrukcja zawierająca procedury zakładania konta z użyciem przelewu weryfikacyjnego.

 

Pod koniec wniosku znajduje się pole KOD POLECAJĄCEGO. To kluczowy element, jeśli chodzi o udział w programie poleceń. Kod polecenia możecie uzyskać od kogoś bliskiego, kto uczestniczy w programie. Ewentualnie możecie wykorzystać mój kod polecenia. W programach poleceń BZ WBK biorę udział od pierwszej jego edycji i tak samo będzie w tym przypadku. W ten sposób macie pewność, iż otrzymacie swoją premię za skorzystanie z polecenia. Warto pamiętać, iż gdyby polecający zdecydował się na zamknięcie konta przed wypłatą premii – Wy również jej nie otrzymacie. Jeśli chcecie uzyskać pewny kod polecający, napiszcie do mnie poprzez zakładkę Kontakt.

 

Pamiętajcie, iż po otwarciu konta, sami możecie polecać konta swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł, zaś Wasi bliscy 50 zł + zysk z pozostałych promocji. Bank nie narzuca żadnych limitów poleceń, zaś program trwa aż do końca tego roku. Zatem bawiąc się w bankiera możecie zapewnić sobie dodatkową pensję 🙂

O tym jak poleceń konta dowiecie się z lewej sekcji „Osoba polecająca” na stronie programu.

 

Łączenie kilku promocji – weryfikacja

Zanim opublikowałem niniejszy wpis starałem się jak najdokładniej zweryfikować, czy aby na pewno można połączyć promocje. Etapy weryfikacji były następujące:

1) Sprawdziłem czy w regulaminach są jawne wyłączenia, to znaczy, czy bank wprost zakomunikował, iż dana promocja nie łączy się z… Nic takiego nie znalazłem. Jedynie w promocji „200 zł na Dzień dobry” znajdziemy zapis: Promocja nie łączy się z promocją: Karta Kredytowa na Start. Nie ma to oczywiście związku z łączeniem promocji konta osobistego. Mało tego, zapis ten informuje, iż bank ma świadomość łączenia różnych promocji i nie ma nic przeciwko temu.

2) W regulaminach sprawdziłem również czy nie ma wyłączeń merytorycznych, czyli wzajemnych wykluczeń w toku realizacji promocji.

3) Porównałem linki do założenia konta na różnych stronach promocji. Nie zauważyłem różnic poza polem wyboru konta. W przypadku programu poleceń, w oświadczeniach znajduje się pole do akceptacji regulaminu programu „Polecaj Bank”. W przypadku pozostałych promocji nie ma takiego pola.

4) Kolejnym krokiem było już zapytanie o interpretację banku. Wysłałem maila z zapytaniem o możliwość połączenia wymienionych promocji wraz z linkami oraz adnotacją, iż będę się powoływał na tego maila w przypadku reklamacji. Dostałem dość szybko odpowiedź pozytywną.

5) Unikam kontaktu z wszelkimi infoliniami banków. Konsultanci dość często odpowiadają zgodnie z tym, co im się wydaje. Wykorzystałem jednak ten kanał i zapytałem wprost o możliwość łączenia promocji. Konsultant okazał się kompetentny, ponieważ stwierdził, iż nie ma pewności i woli spytać specjalisty. Po kilkuminutowym oczekiwaniu na linii również otrzymałem pozytywną odpowiedź.

 

Mimo wszystko, przed złożeniem wniosku, rekomenduję Wam zapytanie się o tę kwestię poprzez wysłanie maila do banku. Zapytajcie wprost, czy można połączyć ze sobą dwie lub trzy promocje w zależności od wybranego wariantu. W ten sposób będziecie mieli podkładkę w razie potrzeby złożenia reklamacji. Wówczas można się powołać na Kodeks cywilny oraz Kodeks pracy, argumentując, iż konsultant jest profesjonalistą oraz że za jego błędne decyzje odpowiada bank jako pracodawca. Być może to ja zostałem błędnie poinformowany, dlatego lepiej, abyście upewnili się na własną rękę „żeby nie było” 🙂 

 

Szczegóły Konta Godnego Polecenia

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę VISA SOL pod warunkiem rozliczenia 5 transakcji bezgotówkowych, w przeciwnym razie karta kosztuje 4 zł,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci BZWBK24, 2 zł w bankomatach sieci Cashzone oraz 3%, minimum 5 zł w pozostałych bankomatach,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za pierwsze 5 smsKodów w danym miesiącu, smsKod 6-ty i kolejny w danym miesiącu wiąże się z opłatą równą 20 groszy (do końca kwietnia smsKody są bezpłatne).

 

Szczegóły Konta 1|2|3

 •  0 zł za prowadzenie konta, jeśli zapewnicie wpływ na kwotę co najmniej 2000 zł, w przeciwnym wypadku opłata to 20 zł,
 •  0 zł opłaty miesięcznej za kartę VISA SOL w przypadku zapewnienia 5 transakcji bezgotówkowych, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł, 
 •  0 zł za wypłaty z bankomatów sieci BZWBK24, 2 zł w bankomatach sieci Cashzone oraz 3%, minimum 5 zł w pozostałych bankomatach,
 •  0 zł za przelewy internetowe,
 •  0 zł za pierwsze 5 smsKodów w danym miesiącu, 6-ty i kolejne smsKody w danym miesiącu wiążą się z opłatą równą 20 groszy (do końca kwietnia smsKody są bezpłatne).

 

Konto 1|2|3 zapewnia oprocentowanie zmienne wynoszące:

• 1% dla kwot od 0,01 zł do 1000,00 zł

• 2% dla kwot od 1000,01 zł do 2000,00 zł

• 3% dla kwot od 2000,01 zł do 3000,00 zł

0% dla kwot od 3000,01 zł 

W przypadku średniomiesięcznego salda powyżej 3000 zł oprocentowanie na koncie, dla wszystkich środków, wynosi 0% w skali roku. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest wpływ na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym w wysokości co najmniej 2000 zł. Jednocześnie, zapewnienie wpływu na taką kwotę zwolni Was z opłaty za prowadzenie konta.

Oprócz oprocentowania, możecie uzyskać dodatkowy dochód (a raczej oszczędność) dzięki opłacaniu rachunków z wykorzystaniem Konta 1|2|3. Maksymalny miesięczny zwrot to 25 zł, do 300 zł rocznie. Zwrot naliczany jest według schematu:

• 1% za gaz

• 2% za prąd

• 3% za Internet/TV/Telefon

Ostatni punkt zawiera zarówno mobilny jak i stacjonarny Internet oraz stacjonarny/komórkowy telefon. W celu otrzymywania zwrotów, należy udać się do dowolnej placówki banku (już po otwarciu konta), by potwierdzić opłacane faktury.

 

Oferta kart kredytowych BZ WBK

Spośród kart kredytowych dostępnych w ofercie BZ WBK (Promocja nie łączy się z promocją: Karta Kredytowa na Start), najtańszą opcją jest karta MasterCard Silver. Opłata roczna za kartę w pierwszym roku wynosi 0 zł pod warunkiem rozliczenia minimum 5 transakcji (z wyjątkiem przelewów z karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty. Jak widzicie, za jednym razem spełnicie wymagania do otrzymania 150 zł premii oraz uzyskacie zwolnienie z opłaty rocznej, która standardowo kosztuje 90 zł.

W kolejnych latach opłata miesięczna wynosi 7,50 zł miesięcznie. W tym przypadku również można ominąć opłatę poprzez wykonanie 5 transakcji, aczkolwiek warunek ten należy spełniać w każdym miesiącu. Oczywiście kwestia ta dotyczy osób, które pozostawią kartę na kolejny rok/lata. Regulamin promocji „150 zł na Dzień dobry” nie mówi nic na temat potrzeby utrzymania aktywnej karty kredytowej po otrzymaniu bonusu. Więcej na temat kart kredytowych banku na stronie BZ WBK.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów