Budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u, czyli Tańszy kredyt gotówkowy w BZWBK24z prowizją 0% oraz RRSO na poziomie 2,99%

W dzisiejszym artykule powracam do kontynuacji cyklu „budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u”. Tym razem produktem, który pozwoli Wam poprawić scoring jest kredyt gotówkowy od BZ WBK. W ramach promocji Tańszy kredyt gotówkowy w BZWBK24 prowizja wyniesie okrągłe 0%, zaś oprocentowanie kredytu to jedyne 2,91% w skali roku. Ogromnym plusem oferty jest fakt, iż możecie z niej skorzystać w pełni online i to bez żadnych zaświadczeń. Promocja skierowana jest zarówno do obecnych, byłych jak i nowych klientów BZ WBK.

 

 

Tańszy kredyt gotówkowy w BZWBK24 z RRSO na poziomie 2,99%

Promocyjne warunki, a mianowicie:

  • prowizja na poziomie 0% oraz
  • oprocentowanie stałe równe 2,91% w skali roku

obowiązuje w przypadku okresu od 6 do 72 miesięcy (czyli aż 6 lat!). Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 1000 zł do 4000 zł. W przypadku chęci spłaty kredytu przed czasem, bank nie pobierze z tego tytułu żadnej opłaty. Co ważne, bank nie wymaga korzystania z ubezpieczenia kredytu.

 

Jak zawnioskować o kredyt

Promocja trwa od 11 sierpnia do 9 września 2018 roku. Wniosek o promocyjną pożyczkę znajdziecie po zalogowaniu w BZWBK24 w zakładce Oferta Banku lub w bankowości mobilnej. Oferta „na klik” jest bardzo szybka i wygodna – decyzja kredytowa zapada niemal błyskawicznie. Jeśli nie macie jeszcze dostępu do systemu BZWBK24, zachęcam Was do założenia Konta Jakie Chcę w promocji z 450 zł premii. W ten sposób, raz, że uzyskacie dodatkowe dochody dzięki promocji konta, a dwa, będziecie mogli skorzystać z promocyjnego kredytu dzięki dostępowi do bankowości online.

Wypełnienie wniosku zajmie Wam góra 5 minut. Oprócz podstawowych danych osobowych, bank zapyta jakie są wasze zarobki netto, wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów). Ponadto sami ustalicie datę pierwszej spłaty oraz będziecie mogli dostosować wysokość raty. 

Po wypełnieniu wniosku na maila otrzymacie informację z decyzją o przyznaniu kredytu. Jeśli będzie ona pozytywna, w załączniku znajdziecie umowę, harmonogram oraz inne dokumenty związane z udzieleniem pożyczki. Teraz pozostanie Wam już tylko zatwierdzenie umowy.

 

 

Po co brać darmowy (lub prawie darmowy kredyt)? Informacje na ten temat znajdziecie pod koniec artykułu dotyczącego darmowego kredytu w Getin Banku. Jeśli natomiast chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Inne przykładowe sposoby umożliwiające zbudowanie pozytywnej historii kredytowej:

 

 

Sprawdźmy to na przykładzie

Przykładowe wyliczenie ze strony promocji wygląda następująco:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 2,99 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2300,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 2376,96 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 2,91% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 1,5% i marży banku w wysokości 1,41 p.p.), całkowity koszt kredytu 76,96 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 76,96 zł), umowa zawarta na okres 26 miesięcy, 25 miesięcznych rat równych w kwocie 91,74 zł, ostatnia rata 83,46 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 23.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania).

 

Ja zaś pokażę Wam koszty kredytu na własnym przykładzie. Wnioskując o 1000 zł na okres 12 miesięcy, prowizja wyniesie mnie 0 zł, zaś łączne odsetki 14,50 zł. Wysokość raty miesięcznej to 84,56 zł (ostatnia rata wyrównawcza jest nieco niższa, ponieważ wyniesie 84,34 zł). Zakładając, iż kredyt zaciągam 20 sierpnia 2018 roku, a spłata rozpoczyna się 1 września 2018 roku, harmonogram spłaty kredytu wygląda następująco:

 

Zatem łączny koszt budowania śladu w BIK-u to 14,50 zł, choć…nie do końca. Jeśli wypłacony 1000 zł wpłacicie na konto oszczędnościowe z oprocentowaniem wynoszącym 3% w skali roku (tego typu konto możecie otworzyć przykładowo w Getin Banku i to dla kwoty do 200.000 zł, oprócz tego otrzymacie solidną premią na start), wówczas po roku zarobicie 11,12 zł w odsetkach (oczywiście regularnie wypłacając środki na spłatę kredytu). Podsumowując, koszt budowania historii kredytowej wyniesie Was 14,50 zł – 11,12 zł = 3,38 zł. Trzeba przyznać, że to niewiele, mając w perspektywie fakt zaoszczędzenia grubych tysięcy złotych na kluczowym kredycie, który zaciągniecie w przyszłości. A oto moje wyliczenia dla konta oszczędnościowego (wpłata środków oraz wypłata pierwszej raty następuje 1 września 2018 roku):

 

 

Zweryfikuj to sam, czyli dokumenty związane z analizą kredytu od BZ WBK:

 

Sprawdź promocję Konta Jakie Chcę z 450 złpremii

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów