fbpx

BNP Paribas: 400 zł, a nawet 420 zł premii w ramach promocji darmowej karty kredytowej +485 zł bonusu w promocji konta

Trwa do:
31 lipca 2022

Po krótkiej przerwie powróciła świetna promocja karty kredytowej BNP Paribas. W najnowszej edycji promocji odbierzecie 400 zł premii do wykorzystania w serwisie Allegro. Ponadto, za punkty zebrane w programie lojalnościowym mamBonus otrzymacie dodatkową kartę podarunkową Allegro o wartości 20 zł lub jakiś inny voucher. Oprócz tego bank zapewnia bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za kartę (w tym za kartę dodatkową) przez pierwsze 12 miesięcy. W ten sposób premię uzyskacie bezkosztowo. Co ważne, w stosunku do ostatniej edycji promocji, okres karencji został skrócony miesiąc. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji. Promowanym produktem ponownie są karty kredytowe Mastercard w opcji Standard oraz Gold. Druga z kart nie dość, że prezentuje się bardzo okazale to na dodatek zapewnia bezpłatne ubezpieczenie w podróży zagranicznej. Kryteria przyznania karty Gold nie są szczególnie wyśrubowane, a tego typu karty działają na zmysły. Łącząc promocję karty kredytowej oraz konta osobistego, możecie dodatkowo zdobyć łatwe 485 zł premii.

Kto może wziąć udział w promocji? 

Promocja skierowana jest do wszystkich osób pełnoletnich, które nie posiadały karty kredytowej w BNP Paribas w terminie od 1 lutego 2021 roku do momentu startu promocji.

Natomiast posiadanie innego produktu (na przykład konta osobistego lub pożyczki) w żaden sposób nie koliduje z możliwością wzięcia udziału w niniejszej promocji. Ba, posiadanie konta w BNP Paribas ułatwi proces zarządzania kartą oraz przyspieszy proces spłaty. Ponadto klienci wewnętrzni danego banku zazwyczaj mają uproszczoną ścieżkę wnioskowania o kartę. Przykładowo, gdy osobiście wyrabiałem kartę BNP Paribas, wówczas wystarczył sam dowód osobisty, bez dostarczania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów. 

Ponadto posiadając konto i kartę kredytową w BNP Paribas możecie ustanowić automatyczną spłatę karty, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Dlatego śmiało możecie zainteresować się również promocją z 485 zł premii.

Jak wyrobić promocyjną kartę kredytową?

Promocja trwa w terminie od 1 czerwca do 31 lipca 2022 roku. W tym czasie powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić formularz, wnioskując o wydanie karty kredytowej Mastercard Standard lub Mastercard Gold. Po wypełnieniu formularza, bank będzie się z Wami kontaktował w celu realizacji dalszych kroków. W moim przypadku konsultant zadzwonił dosłownie w ciągu minuty (choć w przypadku dużego zainteresowania promocją należy poczekać nawet kilka dni). Podczas rozmowy, doradca bankowy pobierze od Was szczegółowe dane osobowe i dochodowe. Warto sobie wcześniej przygotować informacje dotyczące stażu pracy, stanowiska, danych pracodawcy czy też wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Pamiętajcie, aby podczas procesu wnioskowania o kartę wyrazić zgody marketingowe oraz utrzymać je do momentu wydania nagród.

W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, konsultant albo zaprosi Was do placówki w celu finalizacji umowy lub proces ten odbędzie się w pełni zdalnie. Podczas rozmowy z konsultantem należy podać również, jaka kwota limitu kredytowego Was interesuje. Wiadomo, jeśli podacie zbyt wygórowany limit, bank co najwyżej zaproponuje Wam niższą kwotę. Nie radzę wnioskować o minimalny limit. Wówczas bank może pomyśleć, iż zależy Wam na samej premii, przez co wniosek może zostać odrzucony. Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, iż BNP Paribas udostępnia następujące limity dla kart kredytowych:

 • od 2000 zł do 30.000 zł – dla karty Mastercard Standard,
 • od 5000 zł do 50.000 zł – dla karty Mastercard Gold.

Wystarczy zatem zawnioskować o kwotę 5000 zł, by móc ubiegać się o kultową złotą kartę.

Zasady promocji

Głównym warunkiem uzyskania bonusu jest aktywne korzystanie z karty kredytowej. Mianowicie, w ciągu czterech kolejnych miesięcy kalendarzowych (licząc od miesiąca następującego po tym, w którym została wydana karta), powinniście wykonywać za jej pomocą płatności na łączną kwotę co najmniej 1000 zł każdego miesiąca. Płatności możecie wykonywać zarówno stacjonarnie (również poprzez Google Pay lub Apple Pay), jak i online. Jak zazwyczaj bywa w tego typu promocjach, środki nie mogą być przeznaczone na zasilanie portfeli internetowych typu Revolut, zakłady bukmacherskie lub kasyno, czy też spłacanie debetu w innych rachunkach. Jeśli macie wątpliwości, czy planowana przez Was płatność nie sprzeciwia się zasadom, zajrzyjcie do regulaminu promocji. Za każdy miesiąc spełniania warunków otrzymacie voucher o wartości 100 zł (czyli razem do zdobycia jest 400 zł).

Co ciekawe, w ramach promocji organizator akceptuje również transakcje gotówkowe w formie wypłaty gotówki z bankomatu oraz zlecenia wykonania przelewu środków w ciężar karty. Tego typu operacje nie są jednak darmowe. Koszty prowizji wynoszą 4,9% wartości transakcji, minimum 10 zł. Dla przykładu, w przypadku wypłaty z bankomatu lub przelewu środków na kwotę 1000 zł, zapłacicie 49 zł prowizji. Ponadto, w przypadku transakcji gotówkowej, odsetki naliczane są już od dnia wykonania transakcji. Dlatego spełnienie warunków promocji wyłącznie za pośrednictwem transakcji gotówkowych, będzie mniej opłacalne.

Warto jednak wspomnieć, iż transakcje gotówkowe mogą się mocno przydać, gdy do regulaminowego 1000 zł brakuje Wam już niedużej kwoty (na przykład 100 zł, czy 200 zł), a termin spełniania warunków zbliża się ku końcowi. Wówczas niewielkim kosztem spełnicie warunki promocji, dzięki czemu odbierzecie swój voucher.

Przykład: Piotr zawarł z bankiem umowę o kartę kredytową w czerwcu 2022 roku. Warunki promocji będzie musiał spełnić w lipcu, sierpniu, wrześniu oraz październiku 2022 roku. Za każdy z tych miesięcy otrzyma voucher do Allegro o wartości 100 zł – razem 400 zł 🙂

Wydanie nagród

Aby odebrać nagrodę, na początek zarejestrujcie się na stronie programu lojalnościowego mambonus.pl. Warto to zrobić zaraz po otrzymaniu karty ze względu na możliwość zbierania punktów lojalnościowych wymiennych na nagrody. Mimo wszystko macie na to maksymalnie 2 miesiące. Każdy voucher do Allegro zostanie udostępniony na platformie w ciągu 60 dni kalendarzowych od momentu spełnienia warunków promocji. Przykładowo, za warunki spełnione w lipcu, pierwszy voucher otrzymacie we wrześniu (na jego odbiór będziecie mieli czas do końca listopada). Łącznie w promocji odbierzecie 4 karty podarunkowe, każda o wartości 100 zł.

W chwili wydania nagród wasza karta kredytowa musi pozostawać aktywna. Nie jest to jakiś szczególny wyczyn ze względu na 12-miesięczne zwolnienie z opłaty za użytkowanie karty kredytowej.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Karty podarunkowe Allegro ważne są do 31 grudnia 2024 roku. Mają one niejako charakter wielorazowy. W przypadku, gdy kwota wykorzystana przy transakcji jest niższa niż wartość użytego vouchera, otrzymacie nowy voucher, który zostanie przypisany do konta w Allegro, o nowej wartości, równej tej, jaka pozostała po wykorzystaniu pierwotnego vouchera. Przykładowo płacąc voucherem o wartości 100 zł za zakupy na kwotę 70 zł, od razu otrzymacie nowy voucher o wartości 30 zł. Podczas jednej transakcji nie można łączyć kilku voucherów.

Program mamBonus – nagrody, vouchery, rabaty

Jeśli to Wasze pierwsze spotkanie z programem mamBonus, warto wyjaśnić jego główne założenia. Jak w każdym projekcie tego typu, transakcja wykonywana zarejestrowaną kartą, będzie skutkowała otrzymaniem punktów lojalnościowych. Za każde wydane 2 zł otrzymacie 1 punkt. Dlatego spełniając warunki na poczet promocji zyskacie co najmniej 2000 punktów.

Katalog nagród w programie mamBonus znajdziecie tutaj. Możecie sami zdecydować, na co wydacie swoje punkty. 

Oprócz opisywanej promocji, program lojalnościowy mamBonus może nagrodzić Was za kilka dodatkowych akcji:

 • za rejestrację w programie otrzymacie 200 punktów, 
 • jeśli w ciągu dwóch miesięcy (60 dni) od momentu podpisania umowy o kartę kredytową, wykonacie 4 transakcje na minimum 50 zł (każda z nich), dostaniecie 5000 punktów ekstra – regulamin promocji.

W ten sposób oprócz premii głównej, zdobędziecie punkty w programie, które wymienicie przykładowo na vouchery Allegro o wartości 20 zł. „Koszt” takiego kuponu to 6000 punktów. Zatem wasze 7200 punktów (2000 + 5000 + 200) idealnie sprawdzi się w przypadku odebrania premii ekstra, a i jeszcze coś zostanie.

Oprócz tego, program mamBONUS zapewnia wiele zniżek i rabatów u swoich partnerów, na przykład 15% zniżki na przejazdy Flixbusem, 10% rabatu w Wittchen lub Bytom, czy też 35 zł zniżki na frisco.pl.


Ile kosztuje karta kredytowa w BNP Paribas?

W ramach promocji możecie wybrać kartę Mastercard w wersji Standard lub w wersji Gold. W obu przypadkach wydanie karty jest darmowe. Według tabeli opłat, miesięczna opłata za kartę Standard to 9 zł, zaś za kartę Gold 15 zł. Można ich uniknąć po wykonaniu transakcji na odpowiednią kwotę.

Na szczęście Wy nie musicie się tym przejmować przez pierwsze 12 miesięcy. Mianowicie, regulamin gwarantuje Wam w tym okresie bezwarunkowe zwolnienie z opłat. Dopiero po upływie roku opłaty mogą zostać naliczane, o ile oczywiście utrzymacie do tego czasu swoją kartę. Zwolnieniu z opłat podlega również karta dodatkowa, którą możecie wręczyć komuś z bliskich (obie karty mają wspólny rachunek kredytowy).

Zwróćcie ponadto uwagę, iż w przypadku wypowiedzenia umowy w ciągu 6 miesięcy od jej zawarcia, bank naliczy Wam 25 zł „opłaty karnej”. W związku z tym lepiej odczekać pełne pół roku, zanim zdecydujecie się wypowiedzieć umowę. Będzie to jednak dość naturalne działanie, jeśli chcecie zdobyć pełną pulę nagród.

Okres bezodsetkowy wynosi maksymalnie 56 dni. RRSO poza okresem bezodsetkowym to 25,75%. Jednak spłacając terminowo kartę w trakcie trwania okresu bezodsetkowego – nie zapłacicie ani grosza z tytułu odsetek (wasze RRSO wyniesie wówczas 0%). To czym jest RRSO przeczytacie w tym artykule. Natomiast funkcjonowanie karty kredytowej omawiam w moim autorskim poradniku.

Więcej na temat opłat w Tabeli opłat i prowizji.

Pakiet ubezpieczeń dla karty Gold

W przypadku karty Gold możecie skorzystać z darmowego ubezpieczenia podróży zagranicznej. Zapewnia ono szeroką ochronę oraz wsparcie assistance na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń związanych z podróżowaniem za granicą dla posiadacza oraz użytkownika karty kredytowej, jego małżonka lub partnera oraz dzieci do 25. roku życia pozostających na jego utrzymaniu. Ubezpieczenie od BNP Paribas zapewnia ochronę podczas podróży zagranicznej w zakresie:

 • śmierci lub trwałego inwalidztwa w wyniku NNW,
 • kosztu poszukiwania i transportu zwłok,
 • kosztów leczenia i  Assistance medyczny za granicą,
 • dziennego świadczenia szpitalnego,
 • opóźnienie/zagubienie  bagażu,
 • opóźnienie podróży/spóźnienie na połączenie,
 • usługi assistance (ogólny, medyczny, prawny w podróży ),
 • usługi Concierge.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdziecie tutaj.

…a oprócz tego, karta Mastercard Gold prezentuje się naprawdę okazale

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów