Bitstamp – po 20 USD premii (około 80 zł) dla obu stron programu poleceń

Stali czytelnicy z pewnością zauważyli, że na blogu pojawia się coraz więcej promocji, związanych z kryptowalutami. Tym sposobem chcę nieco urozmaicić Wam przygodę z promocjami oraz dać nowe możliwości. „Promocje kryptowalutowe” mają często dużo prostsze warunki niż ma to miejsce w przypadku promocji tradycyjnych banków. Tym sposobem, wkładając znacznie mniej wysiłku, możecie zapewnić sobie spory zastrzyk gotówki. Dziś przyjrzymy się jednemu z najstarszych graczy na rynku krypto – Bitstamp, czyli londyńskiej giełdzie, działającej nieprzerwanie od 2011 roku! W ramach programu poleceń możecie zarobić tam 20 USD na start i kolejne 20 USD za każde skuteczne polecenie. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka minut, zaś prowadzenie wirtualnego konta jest darmowe.

Aktualizacja 17 czerwca 2021 roku: program poleceń został wstrzymany dla obywateli Polski.

Bitstamp – charakterystyka

Bitstamp to londyńska giełda kryptowalut, założona w 2011 roku przez Damiana Merlaka i Nejca Kodrica – dwóch Słoweńów, którzy przenieśli swoją firmę na Wyspy Brytyjskie dwa lata po jej założeniu. Po małych zawirowaniach własnościowo-lokalizacyjnych twórcy giełdy zdecydowali się sprzedać platformę koreańskiej spółce NXC. Jeden z założycieli zachował część udziałów i nadal jest częścią firmy. Drugi z kolei skupił się na własnych projektach.

W Bitstamp znajdziecie kilkanaście najpopularniejszych kryptowalut oraz trzy waluty tradycyjne – euro, dolara oraz funta brytyjskiego. Handel walutami odbywa się w parach utworzonych pomiędzy walutami fiducjarnymi (tradycyjnymi), kryptowalutami, a także w parach waluta FIAT – waluta krypto.

Aktualna lista dostępnych na giełdzie kryptowalut przedstawia się następująco:

 • Bitcoin (BTC), XRP (XRP), Litecoin (LTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Stellar Lumens (XLM), Paxos Standard (PAX), Chainlink (LINK), OMG Network (OMG), USD Coin (USDC), AAVE (AAVE), Basic Attention Token (BAT), UMA (UMA), DAI (DAI), Kyber Network (KNC), Maker (MKR), 0x (ZRX), Gemini Dollar (GUSD), Synthetix (SNX), Uniswap (UNI), yearn.finance (YFI).

W chwili pisania tego artykułu Bitstamp znajduje się aktualnie na 10. miejscu listy serwisu CoinMarketCap.

Bitstamp – bezpieczeństwo

Bitstamp jest pierwszą licencjonową giełdą kryptowalut w UE. Giełda podlega oczywiście kontroli odpowiednich organów – w tym Komisji Nadzoru Sektora Finansowego. Platforma ściśle współpracuje ze szwajcarskim bankiem Dukascopy Bank – dużym graczem rynków walutowych. Współpraca ta owocuje możliwością wypłacania przez klientów banku środków w BTC.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieniędzy, środki na rachunkach klientów Bitstamp są przechowywane zgodnie z zasadami tzw. cold storage, czyli w zimnych portfelach – bez dostępu do sieci internetowe i możliwości defraudacji.

Konto Bitstamp – szczegóły

 • 0 zł za założenie i prowadzenie konta (Euro, USD i krytpowaluty),
 • 0 zł za wpłatę Euro, USD i kryptowalut,
 • 0 zł za przechowywanie kryptowalut,
 • 5% prowizji przy doładowaniu konta kartą płatniczą,
 • 3 euro za przelewy wychodzące SEPA w walucie euro,
 • bardzo niskie prowizje w przypadku wypłaty kryptowalut (nawet kilka groszy),
 • korzystne prowizje w zakresie obrotu kryptowalutami – tylko 0,5% wartości transakcji.


Jak założyć i zweryfikować konto w Bitstamp

Niezbędnik, czyli co przygotować przed rozpoczęciem procesu:

 • paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty.

Wniosek o konto w Bitstamp możecie zacząć składać na smartfonie (w aplikacji mobilnej) lub na komputerze. Dla wygody, osobiście proces przeprowadziłem na komputerze, aby w formie przejrzystych screenów przestawić Wam, co i jak należy wykonać. W pierwszej kolejności należy przejść do dedykowanej strony promocji i zdecydować, czy zakładane konto będzie kontem prywatnym (personal) czy firmowym (corporate).

Rejestracja w Bitstamp

Większość z Was z pewnością wybierze konto osobiste. Po zaznaczeniu opcji na ekranie pojawi się formularz, w którym powinniście podać swoje podstawowe dane: imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie zaznaczyć widoczny na dole checkbox.

Bitstamp – strona powitalna


Na ekranie pojawi się potwierdzenie.

Bitstamp – potwierdzenie maila

Przejdźcie do swojej skrzynki mailowej. Powinna czekać tam na Was wiadomość z linkiem. Kliknijcie przycisk Complete your registration, a następnie, w wyświetlonym formularzu, utwórzcie hasło do swojego konta.

Bitstamp – mail
Pamiętajcie o stworzeniu silnego i bezpiecznego hasła

Po wpisaniu hasła (tego samego w obu polach) konto zostanie utworzone. Następnym przystankiem będzie weryfikacja konta. Można zrobić to nieco później, tylko po co? 🙂 Bez weryfikacji nie wykonamy praktycznie żadnej potrzebnej nam akcji.

Na samej górze ekranu wyświetli się Wasz identyfikator. Nieco niżej zobaczycie podsumowanie następnych kroków. Klikamy Start your verification i zaczynamy końcowy etap rejestracji.

Bitstamp – weryfikacja

Na poniższym ekranie znajdują się 4 pola, w których wpisać należy kolejno: kraj, adres zamieszkania, miejscowość i kod pocztowy. Zaznaczając okienko, potwierdzacie swoje obywatelstwo we wskazanym kraju.

Bitstamp – dane lokalizacyjne

W następnych kroku należy podać swój numer telefonu, a otrzymany kod SMS (4 cyfry) wpisać w odpowiednie miejsce na ekranie. Później wybieramy jeden z czterech dostępnych dokumentów, pozwalających na weryfikację tożsamości: paszport, prawo jazdy, dowód osobisty lub pozwolenie na pobyt.

Weryfikacja konta w Bitstamp

Po wybraniu dokumentu (w moim przypadku będzie to dowód osobisty), należy kontynuować rejestrację na telefonie lub wgrać z komputera zdjęcie obu stron dokumentu (według informacji na ekranie – skan lub kopia nie przejdą procesu weryfikacji). Ja wybieram możliwość wgrania zdjęć z komputera – dzięki temu mogę pokazać Wam cały proces na wygodnych zrzutach ekranu (aplikacja mobilna blokuje taką możliwość). Najpierw wgrywacie lub robicie zdjęcie dowodu z jego przedniej strony (front), następnie załączacie fotografię tyłu (back).

Zwieńczeniem Waszej weryfikacji będzie nagranie za pomocą kamerki w telefonie lub laptopie dwóch prostych akcji (sposób znany z weryfikacji w innych portfelach online i platformach kryptowalutowych). W moim przypadku było to wypowiedzenie na głos trzech cyfr wyświetlanych na ekranie (może być po polsku) oraz obrócenie głowy w prawą stronę – u Was gest może być nieco inny. W razie problemów ze zrozumieniem skorzystajcie z tłumacza Google Translate.

Teraz pozostaje już tylko odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Na poniższym ekranie wybierzcie odpowiednio: obecną sytuację zawodową (większość z Was zaznaczy prawdopodobnie employed – zatrudniony lub self employed, czyli samozatrudniony), obecną branżę, w której pracujecie, szacunkową wartość rocznego depozytu i źródło dochodu (dla większości z Was będzie to pewnie Salary, czyli wynagrodzenie).

Bitstamp – dane statystyczne

Po kliknięciu Continue, musicie jeszcze odpowiedzieć na dwa pytania: do czego użyjesz Bitstamp? (większość z Was z pewnością zaznaczy Investing lub Trading) oraz czy zamierzasz zdeponować kryptowaluty z innych źródeł na swoje konto Bitstamp?

Bitstamp – cel założenia konta

Ostatni krok to odpowiednie zabezpieczenie konta w Bitstamp. W tym celu, ze Sklepu Play lub Apple Store pobierzcie jedną z dwóch aplikacji: Google Authenticator albo Duo Mobile.

Bitstamp – zabezpieczenie konta
Bitstamp – Google Authenticator

Po pobraniu aplikacji otwórzcie ją i kliknijcie na ekranie telefonu Zeskanuj kod QR, a następnie, na ekranie komputera (lub tam, gdzie przeprowadzacie weryfikację Bitstamp), kliknijcie I have the app. Wyświetli się kod QR, który powinniście zeskanować aplikacją w telefonie. Ewentualnie w przypadku aplikacji mobilnej Bitstamp, zamiast kodu QR możecie po prostu przekopiować wyświetlony kod do Google Authenticator (jeśli używacie już tej aplikacji do logowania w innej platformie, kliknijcie „plusik” i dodajcie nowe konto). Po zeskanowaniu na ekranie smartfona pojawi się kod, który należy wpisać w Bitstamp. To wszystko. Teraz wystarczy poczekać na zweryfikowanie Waszego konta.

Bitstamp – potwierdzenie weryfikacji

Gdy konto zostanie zweryfikowane, otrzymacie stosowną wiadomość email. 🙂

Bitstamp – mailowe potwierdzenie weryfikacji

Bitstamp – jak wpłacić środki

Warunkiem otrzymania premii, oprócz założenia konta i złożenia depozytu, jest kupno lub sprzedaż dowolnej kryptowaluty o wartości co najmniej 100 USD. Istotne jest, byście zdeponowali na swoim koncie nieco więcej środków (powiedzmy – około 105 USD) – dla pewności, że żadna niespodziewana prowizja nie sprawi, że na koncie znajdzie się finalnie 99 USD, a Wy będziecie musieli dosłać kilka dodatkowych dolarów. Takowa prowizja może się pojawić w przypadku zasilenia konta przy pomocy karty płatniczej. Możecie również wpłacić środki do Bitstamp w walucie euro, wymienić jest na dolary i dopiero wtedy dokonać zakupu kryptowaluty. Do dokonania wpłaty polecam konto Bitwala z 15 euro premii na start.

Po zalogowaniu się do swojego konta w Bitstamp (oprócz wpisania adresu email i hasła należy też zajrzeć do aplikacji Google Authenticator i przepisać widoczny tam kod), zobaczycie ekran, za pomocą którego będziecie mogli zdeponować środki. Dostępne są trzy opcje: tradycyjny przelew środków (Make a bank deposit), zasilenie konta posiadanymi już wcześniej kryptowalutami (Make a crypto deposit) oraz kupno kryptowalut bezpośrednio z karty debetowej (buy crypto instantly with credit or debit card).

Szybki depozyt w Bitstamp

Sam wybrałem najszybszy sposób, czyli zakup kryptowaluty za środki bezpośrednio z karty. Dzięki temu depozyt momentalnie pojawił się na koncie. Wykorzystałem do tego kartę Revoluta (kupując wcześniej w aplikacji Revolut dolary za złotówki). Uniknąłem w ten sposób kosztów przewalutowania.

Jeśli zdecydujecie się na taki sam sposób składania depozytu, kliknijcie po prostu podświetlony przycisk credit or debit card, wybierzcie kryptowalutę, jaką chcecie kupić, walutę, którą wykorzystacie przy płatności (USD) oraz wartość kryptowalut. Od tej kwoty zostanie odjęta opłata transakcyjna.

Bitstamp – zakup kryptowaluty

Następnie kliknijcie Buy… i wpiszcie dane karty płatniczej, potwierdzając wybór poprzez kliknięcie przycisku Buy Now. To wszystko. Już po chwili jednostki wybranej kryptowaluty trafią na Wasze konto.

Na ekranie pojawi się potwierdzenie wykonania płatności. Podsumowanie transakcji otrzymacie również za pośrednictwem poczty email.

Bitstamp – potwierdzenie transakcji

Jeśli jednak wybierzecie przelew tradycyjny, wyświetli się podsumowanie i dane, na które powinniście zaadresować płatność. Wcześniej wybierzcie jednak kraj, w jakim zarejestrowane jest Wasze konto, wpłacaną walutę i kwotę.

Najważniejsze jest, abyście w tytule przelewu wpisali swój własny kod referencyjny (Unique reference). Bez tego platforma nie zaksięguje pieniędzy na Waszym koncie.

Bitstamp – kod referencyjny

Jeśli z kolei zdecydujecie się na zdeponowanie posiadanych jednostek kryptowalut, to prawdopodobnie wiecie już, jak wykonać tę operację i nie potrzebujecie szczegółowej instrukcji. 🙂

Bitstamp – odbiór 20 USD premii na start

Odpowiedź na pytanie, jak spełnić warunki promocji, jest po części zawarta w poprzednim akapicie. Zasady są bardzo proste. Należy:

 • zarejestrować i zweryfikować konto,
 • dokonać depozytu (w walucie tradycyjnej lub jednej z obsługiwanych kryptowalut),
 • wykonać transakcję kupna/sprzedaży o wartości co najmniej 100 USD.

Oznacza to, że jeśli na konto wpłacicie dolary amerykańskie, powinniście kupić dowolną kryptowalutę za minimum 100 USD, jeśli wpłacicie posiadane już kryptowaluty, powinniście wymienić je na jednostki walut tradycyjnych o wartości co najmniej 100 USD. W ten sposób przykładowo możecie przesłać kryptowaluty typu CoinSmart i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Kupując jednostki kryptowaluty za środki pochodzące bezpośrednio z karty Revoluta, postanowiłem dodatkowo sprzedać zakupione monety „dla pewności”, że warunek zostanie zaliczony. Sami możecie sprawdzić, czy bezpośredni zakup krypto za pomocą karty będzie zaliczony jako wymagana akcja.

Żeby kupić kryptowalutę za posiadane środki, lub sprzedać posiadane już jednostki, przejdźcie do zakładki Markets, odszukajcie interesującą Was walutę (posiadaną lub pożądaną) i wybierzcie opcję Buy (kup) lub Sell (sprzedaj).

Bonus powinien pojawić się na Waszym koncie maksymalnie w ciągu 15 dni, jednak w moim przypadku było to mniej niż 24 godziny. Po przyznaniu nagrody otrzymacie stosowną wiadomość email.

Bitstamp – informacja o przyznaniu bonusu.

Jak wypłacić środki z Bitstamp?

Wypłata środków może odbyć się na dwa sposoby: przez tradycyjny przelew bankowy lub poprzez wysyłkę jednostek kryptowalut. Szczególnie polecana jest ta druga opcja. Po zakupieniu kryptowaluty warto jest przelać wirtualne monety na przykład na konto w platformie Bitpanda (z premią na start). Unikniecie w ten sposób opłaty za przelew SEPA, która wynosi 3 euro. Co ważne, zasilenie konta przez przelew SEPA jest darmowe.

Żeby zlecić wypłatę, kliknijcie Withdrawal (na górnym pasku), a następnie wybierzcie w sekcji po lewej stronie jedną z dostępnych opcji. W przypadku przelewu bankowego, będziecie musieli po prostu uzupełnić dane Waszego konta, na które chcecie otrzymać wypłacane środki. W przypadku przekazu kryptowalut, należy wskazać adres portfela.

Program poleceń, czyli 20 USD za skuteczne polecenie Bitstamp

Przedstawiona premia to jednak nie jedyna opcja zarobienia z Bitstamp. Teraz to Wy możecie wcielić się w rolę polecających i rozsyłać swoje kody wśród znajomy. Wystarczy, że spełnią oni warunki, które opisałem wyżej, a zarówno Wy jak i nowi użytkownicy otrzymacie kolejne 20 USD.

Indywidualny link polecający znajdziecie po zalogowaniu się do swojego konta w Bitstamp i kliknięciu w ikonę profilu w prawym górnym rogu. Z rozwijanego menu wybierzcie zakładkę Referral. Na ekranie zobaczycie swój link polecający (Your referral link), w prawej części ekranu pojawi się podsumowanie dotychczasowych bonusów.

Bitstamp – program poleceń

Program poleceń ma trwać do 22 marca 2022 roku – czasu jest więc sporo! Może zostać przedłużony lub nie, ale nie powinien zakończyć się wcześniej. W ciągu roku kalendarzowego możecie zgarnąć maksymalnie 500 USD ze skutecznych poleceń. Przy obecnym kursie daje to nieco ponad 1900 zł. 🙂

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Bitstamp są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów