fbpx

Benefity dla klientów ING Banku Śląskiego: 100 zł premii za wynagrodzenie, 100 zł za regularne inwestowanie, 2,5% w skali roku na OKO

Świetna wiadomość dla obecnych posiadaczy konta w ING Banku Śląskim. W ramach promocji „Benefity za pensje” możecie zdobyć: 100 zł za wpływ wynagrodzenia, 100 zł za przetestowanie regularnego inwestowania, 100 zł za wzięcie pożyczki oraz podniesienie oprocentowania na Otwartym Koncie Oszczędnościowym do 2,5% w skali roku. Wszystkie te gratyfikacje dostępne są jednak wyłącznie dla osób, którym pojawił się baner z zaproszeniem do promocji. Zatem logujcie się na swoje konta i sprawdzajcie, czy bank docenił akurat Was. Nowi klienci ING Banku Śląskiego mogą natomiast liczyć na 150 zł premii na start.

 

 

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać osoby, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny w Moim ING w dniach od 27 czerwca 2017 roku do 31 lipca 2017 roku. Bank w regulaminie promocji nie definiuje do kogo adresowana jest promocja. Być może jest ona skierowana do mniej aktywnych klientów banku. Z promocji raczej wykluczone są osoby, które mają wycofane zgody marketingowe.

 

100 zł za wpływ wynagrodzenia

Po przystąpieniu do promocji należy zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia co najmniej w dwóch dowolnych miesiącach kalendarzowych w dniach od 27 czerwca 2017 roku do 30 września 2017 roku (czyli na przykład w lipcu i w sierpniu). Wynagrodzenie musi wynosić minimum 1000 zł oraz nie może pochodzić z rachunku, którego posiadaczem jest Klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach lub wpłatomatach.

 

Według regulaminowego słowniczka, klient indywidualny definiowany jest jako:

posiadacz rachunku w rozumieniu Regulaminu świadczenia przez ING Bank Śląski S.A. usług w ramach prowadzenia rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz rachunków oszczędnościowych dla osób fizycznych.

Sytuacja nadal jest niejasna. No to teraz sprawdźmy co mówi regulamin świadczenia…:

posiadacz / posiadacz rachunku – nieprowadząca działalności gospodarczej osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, osoba fizyczna małoletnia będąca obywatelem polskim oraz mająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoba fizyczna ubezwłasnowolniona będąca obywatelem polskim oraz mająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, każdy ze współposiadaczy rachunku wspólnego o pełnej zdolności do czynności prawnych posiadający taki sam status dewizowy i podatkowy;

 

Wydaje mi się, że klient indywidualny to osoba, która posiada ROR, ale wyłącznie w ING Banku Śląskim. Regulaminy są w tej kwestii niejasne. Gdyby tok rozumowania banku był taki sam jak mój tok rozumowania, wówczas warunkiem spełniającym wpływ wynagrodzenia byłby przelew na przykład od kogoś bliskiego z konta w innym banku. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli macie możliwość, aby Wasze wynagrodzenie (realne) wpływało do ING – skorzystajcie z tego. Pozostali mogą popróbować innych rozwiązań, a nuż się uda 🙂

Dodatkowym warunkiem promocji jest posiadanie aktywnego OKO co najmniej do 10 października 2017 roku oraz aktywnego konta osobistego do 10 listopada 2017 roku. Wypłata premii nastąpi do 24 października 2017 roku.

 

Podwyższenie oprocentowania OKO do 2,5% w skali roku

Kolejnym benefitem w promocji jest podwyższenie oprocentowania konta oszczędnościowego o 1,8 punktu procentowego. Jako, że standardowe oprocentowanie wynosi 0,7% w skali roku, po podwyżce wyniesie ono 2,5% w skali roku, co jest bardzo przyzwoitą propozycją. Niestety promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie przez 3 miesiące (od 10 października 2017 roku do 10 stycznia 2018 roku) oraz dotyczy kwoty do 10.000 zł. Nadwyżka będzie pracować według standardowego oprocentowania.

 

100 zł premii za regularne inwestowanie

Kolejne 100 zł otrzymacie za przetestowanie usługi regularnego inwestowania z ING, o którym bardzo szeroko pisałem w dwóch artykułach przy okazji wcześniejszych promocji: link 1 i link 2. Premia zostanie przyznana uczestnikowi, który:

  • w dniu 25 czerwca 2017 roku nie posiada aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania,
  • wypełni ankietę odpowiedniości (ankietę inwestycyjną),
  • podpisze umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania.

Teraz wystarczy, że od 27 czerwca 2017 roku do 30 września 2017 roku złożycie zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych (online lub w oddziale), dokonacie pierwszej wpłaty na rejestr, złożycie dyspozycję regularnego inwestowania oraz nabędziecie w jej ramach jednostki co najmniej 2 razy (odbiory potwierdzeń musza odbywać się drogą elektroniczną).

Najłatwiejszym sposobem na spełnienie warunków promocji będzie wybór względnie bezpiecznego funduszu pieniężnego z pierwszą składką równą 100 zł oraz kolejnymi w wysokości 50 zł. W ten sposób, angażując 200 zł na dość krótki okres możecie zdobyć 100 zł premii. Wypłata nagrody nastąpi do 20 października 2017 roku.

 

 

Podsumowanie

Na temat 100 zł za pożyczkę się nie wypowiadam, ponieważ sama prowizja z tytułu jej udzielenia będzie wyższa od premii, jaką możecie uzyskać.

Otrzymanych premii nie musicie wykazywać w deklaracji PIT, wszelkie kwestie podatkowe załatwi za Was bank. Szczegóły promocji znajdziecie na stronie akcji oraz w regulaminie.

Posiadając konto w ING możecie uzyskiwać dodatkowe dochody biorąc udział w programie poleceń. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł (maksymalnie do 1000 zł), zaś osoby, które założą konto z waszego polecenia mogą zdobyć 150 zł premii. Szerzej na ten temat piszę w artykule pod linkiem.

 

Przy okazji przypominam o kończących się dzisiaj promocjach bankowych:

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów