fbpx

Bank Zachodni WBK: Konto Godne Polecenia z oprocentowaniem 4% w skali roku + 120 zł premii oraz konkurs dla uczestników promocji

750x200_1

Ruszyła kolejna promocja Konta Godnego Polecenia z oprocentowaniem rachunku 4% w skali roku. Tym razem, w akcji BZ WBK organizowanej razem z Agorą do zdobycia jest aż 120 zł premii. Wystarczy, że otworzycie konto w trybie określonym przez regulamin oraz zapewnicie odpowiednie wpływy w trzech kolejnych miesiącach. Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i powracający klienci BZ WBK. Prowadzenie konta jest darmowe, natomiast karta jest za 0 zł pod warunkiem wykonania 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Spełnienie powyższego warunku jednocześnie uprawnia Was do udziału w promocji „Konto z kartą procentuje”, zapewniającej oprocentowanie rachunku na 4% w skali roku (i to aż do grudnia 2017 roku), co znacząco wyróżnia się na tle pozostałych ROR-ów, czy nawet kont oszczędnościowych. Na deser konkurs z cennymi nagrodami do zdobycia! Pamiętajcie – akcja trwa tylko do 15 grudnia 2016 roku.

 

 

Uczestnicy

Z promocji konta z premią 120 zł mogą skorzystać zarówno nowi, jak i powracający klienci banku BZ WBK. W przypadku tych drugich, warunkiem jest nieposiadanie konta od 5 grudnia 2015 roku.

Z promocji wykluczeni są pracownicy i współpracownicy organizatora akcji (spółki Agora).

Jeśli nie spełniacie warunków uczestnictwa w akcji z premią, równolegle trwa promocja Polecaj Bank, gdzie do zdobycia jest premia wynosząca 50 zł. Jednak tam warunek bycia nowym klientem jest nieco bardziej liberalny. Z tej opcji możecie skorzystać pod warunkiem, iż swoje dotychczasowe konto zamknęliście przed startem programu, a mianowicie przed 4 kwietnia 2016 roku. W ramach tej promocji możecie otworzyć na przykład Konto 1|2|3 z oprocentowaniem rachunku do 3% w skali roku oraz zwrotem za płatności rachunków domowych od 1% do 3% lub Konto Aktywni 50+ z kijkami do Nordic Walking w prezencie oraz darmowym pakietem Medical Assistance.

 

Jak założyć promocyjne konto

Aby wziąć udział w akcji należy zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji w okresie od 9 do 15 grudnia 2016 roku. Podczas rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz zaakceptować regulamin wraz ze zgodą na przetwarzanie danych przez organizatora (wystarczy zaznaczyć pierwsze okienko).

Tradycyjnie, złożenie wniosku z innego źródła (na przykład ze strony głównej banku) nie uprawnia Was do zdobycia bonusu. Jeżeli z waszego komputera, w promocji będzie się rejestrowało kilka osób, pamiętajcie, iż każda z nich musi zarejestrować się osobno na unikalny adres e-mail (pomiędzy poszczególnymi rejestracjami warto też wyczyścić cookies, użyć trybu incognito lub wykorzystać inną przeglądarkę).

Po zarejestrowaniu się na stronie promocji, na waszą skrzynkę mailową trafi wiadomość z potwierdzeniem założenia profilu oraz hasłem do logowania w aplikacji. Hasło posłuży do logowania w przyszłości, gdy będziecie uzupełniać dane do wypłaty premii. Natomiast w tym momencie zostaniecie zalogowani automatycznie. Teraz wystarczy, że złożycie wniosek o Konto Godne Polecenia z wykorzystaniem linku udostępnionego na stronie promocji, klik Przejdź do strony banku.

Wniosek o konto należy złożyć do 15 grudnia 2016 roku, przy okazji wnioskując również o kartę VISA SOL oraz usługi bankowości elektronicznej. Podczas wypełniania wniosku należy wyrazić zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej w zakresie przeprowadzenia promocji (chodzi głównie o przekazanie danych uczestników do wypłaty premii). Umowę zawrzecie z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego, bądź dokumenty dostarczy Wam kurier.

Pamiętajcie o tym, iż z promocji mogą skorzystać osoby, które:

 • nie złożyły w banku sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
 • wyraziły w banku zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną,
 • podały w banku numer telefonu komórkowego do kontaktu.

 

Warunki uzyskania 120 zł premii

Gdy wasze konto będzie już aktywne wystarczy, że w styczniu, lutym oraz marcu 2017 roku zasilicie je kwotą co najmniej 1000 zł (w każdym miesiącu). Wpływy mogą pochodzić z waszego konta w innym banku. Może to być pojedynczy wpływ na 1000 zł lub kilka mniejszych wpływów, na przykład 2 x 500 zł. Weryfikacji podlega data zaksięgowania środków na koncie.

…i to w zasadzie tyle. Trzeba przyznać, iż są to bardzo proste warunki, jeśli porównamy promocję do innych tego typu akcji. Bank nie wymaga dokonywania żadnych transakcji bezgotówkowych kartą, by otrzymać 120 zł bonusu (co jest dość często spotykaną praktyką). Ba, regulamin nie mówi nic o potrzebie utrzymywania karty przez określony czas, poza faktem jej wyrobienia. Jednak warto zostawić sobie kartę VISA SOL na dłużej, o czym przekonacie się w dalszej części analizy.

Gdy spełnicie już te banalne warunki, organizator powiadomi Was o przyznaniu premii do 17 kwietnia 2017 roku. Dostaniecie wówczas maila, w którym będziecie poproszeni o zalogowanie się na stronie promocji oraz wypełnienie danych do wypłaty bonusu. Będzie to numer Konta Godnego Polecenia, na który ma zostać przelana premia oraz wasze dane osobowe (takie same jak w przypadku dokonywania przelewu). Na wypełnienie tych danych będziecie mieli czas do 24 kwietnia 2017 roku

Premia gwarantowana zostanie wypłacona przez organizatora w terminie do dnia 30 kwietnia 2017 roku.

 

Kalendarium promocji:

 • Od 9 do 15 grudnia 2016 – rejestrujecie się w promocji

 • Styczeń 2017 – zapewniacie wpływ (wpływy) na łączną kwotę 1000 zł

 • Luty 2017 – zapewniacie wpływ (wpływy) na łączną kwotę 1000 zł

 • Marzec 2017 – zapewniacie wpływ (wpływy) na łączną kwotę 1000 zł

 • Do 17 kwietnia 2017 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych

 • Do 24 kwietnia 2017 – wypełniacie dane do wypłaty premii

 • Do 30 kwietnia 2017 – bonus ląduje na waszych kontach 🙂

 

Po szczegóły odsyłam do regulaminu.

 

Konkurs „Moje zimowe ferie z kartą Visa Sol”

Oprócz premii pieniężnej możecie również zdobyć cenne nagrody w konkursie „Moje zimowe ferie z kartą Visa Sol”. Aby wziąć w nim udział, należy spełnić warunki dla premii pieniężnej, a także zaproponować hasło promujące korzystanie z karty „Moje zimowe ferie z kartą Visa Sol do Konta Godnego Polecenia Banku Zachodniego WBK”. Długość hasła konkursowego nie może przekraczać 250 znaków, licząc razem ze spacjami. Hasło nie może być wulgarne, obraźliwe, ani naruszać praw osób trzecich i zasad współżycia społecznego. Dodatkowym warunkiem jest utrzymanie aktywnego Konta Godnego Polecenia do dnia wyłonienia zwycięzców.

Do dnia 30 kwietnia 2017 roku Organizator opublikuje na stronie Serwisu wyniki Konkursu oraz powiadomi o nich zwycięzców Konkursu, wysyłając wiadomość na adres e-mail wskazany Aplikacji.

Nagrodzony uczestnik Konkursu zobowiązany jest w terminie do dnia 10 maja 2017 roku wysłać pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w powiadomieniu, wiadomość e-mail zawierającą dane niezbędne do przekazania nagrody, tj. imię, nazwisko, adres właściwy dla doręczenia nagrody oraz numer telefonu.

Nagrodami w konkursie są:

a) nagroda I stopnia: zestaw obejmujący nagrodę rzeczową tj. Telewizor Samsung UE49KU6670S Curved o wartości 3599 zł.

b) 5 nagród II stopnia: Smartwatch Kruger & Matz Style KM0431 o wartości 299 zł.

c) 15 nagród III stopnia: Ekspress Tchibo Cafissimo Compact o wartości 299 zł.

Organizator dodatkowo załatwia kwestie związane z opodatkowaniem nagród. Szczegóły konkursu w regulaminie.

 

„Konto z kartą procentuje”, czyli 4% na koncie osobistym

Nie da się ukryć, iż ostatni rok należał do promocji Konta Godnego Polecenia na 4% w skali roku. Po kilkumiesięcznej przerwie, promocja powróciła w nowej odsłonie jako „Konto z kartą procentuje”. Regulamin promocji jest o wiele bardziej dopracowany niż poprzednio, co świadczy o sile blogów finansowych, które wypunktowały wszelkie nieścisłości wcześniejszych akcji.

Tym razem możecie założyć tylko jedno konto z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Dodatkowym wymogiem jest 12-miesięczna karencja w kwestii posiadania konta osobistego w BZ WBK. Jeśli zatem posiadacie konto w BZ WBK (albo sześć takich kont 😀 ), niestety nie założycie następnego, oprocentowanego na 4%.

Nowi i powracający klienci jak najbardziej mogą skorzystać z tej intratnej propozycji. Co warto zauważyć, oprocentowanie obowiązuje do końca grudnia 2017 roku, czyli jeszcze przez 12 miesięcy. Oprocentowanie konta prezentuje się następująco:

 • saldo do 4000 zł – oprocentowanie 4% w skali roku,
 • nadwyżka ponad 4000 zł – oprocentowanie 0% w skali roku.

Jeśli więc posiadacie na koncie mniej niż 4000 zł – całość środków pracuje na 4%. Natomiast gdy zgromadziliście więcej środków, wówczas kwota 4000 zł oprocentowana jest na 4%, zaś nadwyżka już na 0%.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje jednak niebezwarunkowo. Aby wasze środki pracowały na 4% w skali roku musicie zapewnić co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolną kwotę. Transakcje muszą zostać zaksięgowane na koncie w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym zostały wykonane. Mogą to być zarówno transakcje w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych (sklepy, stacje benzynowe itp.), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe itp.). Dla potrzeb promocji wyróżniamy:

 • miesiąc weryfikacji – miesiąc, w którym spełniacie warunek zapewnienia transakcji, jest nim już pierwszy, cząstkowy miesiąc, w którym podpisaliście umowę,
 • miesiąc bonusowania – jak łatwo się domyśleć następuje on po miesiącu weryfikacji, wówczas naliczane jest promocyjne oprocentowanie.

Przykładowo umowę zawieracie w grudniu i sprytnie wykonujecie 5 transakcji bezgotówkowych kartą jeszcze w tym samym miesiącu. Wówczas środki zgromadzone na koncie w styczniu będą już oprocentowane według skali 4%. W następnych miesiącach oprocentowanie będzie naliczane analogicznie. Jeśli nie spełnicie warunku w danym okresie weryfikacji, wówczas całość środków oprocentowana będzie standardowo, na…0%. Oczywiście, nawet jeśli w którymś miesiącu powinie się Wam noga, i tak możecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania w kolejnych miesiącach.

Zamknięcie konta lub przemianowanie go z Konta Godnego Polecenia na inny rachunek oferowany przez bank wyklucza Was z promocji. 

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Konto z kartą procentuje”.

 

Ile można na tym zarobić

Załóżmy, iż uda się Wam jeszcze w grudniu zawrzeć umowę o konto oraz wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą. Wówczas wasze środki będą pracować na 4% w skali roku od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku, czyli przez pełne 12 miesięcy. Kapitalizacja jest miesięczna, jednak każda złotówka ponad 4000 zł oprocentowana jest na 0%. W związku z tym lokując równo 4000 zł, po 12 miesiącach zarobicie:

4000 zł x 4% =  160 zł brutto

160 zł x (100% – 19%) = 129,60 zł netto

Dodając 120 zł nieopodatkowanej premii, na czysto zdobędziecie 249,60 zł.

 

Szczegóły Konta Godnego Polecenia

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę VISA SOL pod warunkiem rozliczenia 5 transakcji bezgotówkowych, w przeciwnym razie karta kosztuje 4 zł,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci BZWBK24, 2 zł w bankomatach sieci Cashzone oraz 3%, minimum 5 zł w pozostałych bankomatach,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za pierwsze 5 smsKodów w danym miesiącu, smsKod 6-ty i kolejny w danym miesiącu wiąże się z opłatą równą 20 groszy (do 30 kwietnia 2016 roku smsKody są darmowe bez ograniczeń),
 • szeroka sieć placówek w Polsce,
 • bardzo dobra aplikacja mobilna.

 

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

>>> Załóż Konto Godne Polecenia z bonusem 120 zł <<<

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów