fbpx

Bank Pocztowy: nowa oferta kont osobistych oraz 5% zwrotu za zakupy kartą debetową

Od dziś diametralnie zmienia się oferta produktowa Banku Pocztowego. Znika „Konto Zawsze Darmowe” (choć jego dotychczasowi posiadacze nadal mogą z niego korzystać), zaś w jego miejsce pojawiają się dwa nowe rachunki osobiste: „Bliskie Konto Pocztowe” oraz „Pocztowe Konto Bez Ograniczeń”. Największą zaletą zmian w ofercie Pocztowego jest wprowadzenie programu „Same Korzyści”. Zapewnia on 5% zwrotu za płatności kartą w wybranych kategoriach (na przykład apteki). Miesięcznie maksymalny moneyback może wynieść 20 zł, zaś w skali roku 200 zł. O ile „Pocztowe Konto Bez Ograniczeń” jest horrendalnie drogie (15 zł za prowadzenie, bez możliwości uniknięcia opłaty)' o tyle „Bliskie Konto Pocztowe” może być w zupełności bezpłatne i właśnie na nim skupię się w dzisiejszym wpisie.

 

 

Szczegóły rachunku „Bliskie Konto Pocztowe”

  • 0 zł za prowadzenie konta w przypadku zapewnienia transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł lub 5 zł (dla seniorów 65+)
  • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową,
  • 0 zł za wypłaty gotówki w placówce pocztowej,
  • 0 zł za przelewy internetowe oraz telefoniczne w systemie IVR,
  • 2 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce lub 5 zł za miesięczny abonament uprawniający do darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą
  • szeroka sieć placówek w Polsce.

Pozostałe opłaty w tabeli na stronie banku.

Jak widzicie, prowadzenie konta może być darmowe. Wystarczy zapewniać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę co najmniej 300 zł. Po to jednak zakładacie to konto, by jak najwięcej uzyskiwać na moneyback, więc warunek ten spełnia się z automatu. Trzeba przyznać, że konto jest nieco ułomne pod względem bankomatów. Za darmo wypłacicie…nigdzie. Na szczęście sieć placówek poczty jest tak szeroka, że w przypadku potrzeby wypłaty gotówki, możecie ją wypłacić w okienku. 

 

Jak założyć konto i zdobyć 5% moneyback

Wniosek o konto możecie złożyć internetowo, na infolinii, w placówce Poczty Polskiej (Banku Pocztowego) lub u listonosza. Bank nie precyzuje statusu „nowego klienta”, zatem z promocji prawdopodobnie mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci banku. Gdy wasze konto i karta debetowa będą już aktywne, do programu „Same Korzyści” możecie przystąpić na infolinii lub w placówce. Aby skorzystać z promocji nie możecie wnieść sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz musicie wyrazić i nie odwołać zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

Podczas dołączania do programu premiowego możecie wybrać jedną z trzech kategorii, za które będziecie otrzymywać zwroty: zdrowie, kultura lub sport i rekreacja. Raz wybraną kategorię możecie zmienić na infolinii, aczkolwiek zmiana będzie obowiązywać dopiero od nowego miesiąca.

Bank precyzuje w jakich konkretnie punktach możecie dokonywać premiowanych zakupów (wraz z kodami MCC).

  • ZDROWIE (apteki, apteki i drogerie): 5122, 5912
  • KULTURA (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie): 7832,7922,7929
  • SPORT i REKREACJA:

– sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe – sprzedaż i serwis – 5655, 5940, 5941, 5998,

– pływalnie i baseny, parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne – 7991,7996, 7998, 7999,

– obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca – 7032, 7911, 7941,7997.

 

W celu uzyskania prawa do wypłaty premii należy zapewnić wpływy zewnętrzne na kwotę co najmniej 1000 zł (może to być przelew z waszego konta w innym banku) oraz wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 300 zł. W dniu wypłaty premii konto i karta muszą być aktywne. Premie wypłacane są do 15. dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym spełnicie warunki promocji. Bonus zwolniony jest z opodatkowania. 

Program „Same Korzyści” trwa od 1 lutego 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku. Miesięczny bonus może wynieść maksymalnie 20 zł. Oznacza to, iż w celu maksymalizacji korzyści należy wykonać transakcje na kwotę co najmniej 400 zł. Na stronie promocji znajdziemy zapis, iż rocznie możecie otrzymać do 200 zł zwrotu. Nie mam pewności, ale w rozumieniu banku ostatnim miesiącem wypłaty premii jest grudzień (za transakcje listopadowe), zaś za płatności wykonane w grudniu nie otrzymacie już zwrotu.

Więcej na stronie programu „Same Korzyści” oraz w regulaminie promocji.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów