Bank Pekao: pożyczka konsolidacyjna bez prowizji! Wiele kredytów, jedna rata – nawet 10 lat spłaty i 3-miesięczna karencja

Trwa do:
31 grudnia 2022

Oferowana przez Bank Pekao pożyczka konsolidacyjna to pierwszy produkt tego typu, który postanowiłem dla Was przeanalizować. Skłoniła mnie do tego liczba napływających od czytelników pytań i wzrost popularności kredytów konsolidacyjnych. W tym artykule opowiem Wam, na jakich zasadach otrzymać można pożyczkę konsolidacyjną Banku Pekao, w jaki sposób o nią zawnioskować, aby poczuć lekkość spłaty, jaką daje możliwość uporządkowania finansów w przeniesieniu zobowiązań z innych banków. Niewątpliwym atutem oferty jest możliwość odłożenia spłaty pierwszej raty o 3 miesiące oraz możliwość otrzymania dodatkowych środków w wysokości 25% spłacanej kwoty na nieprzewidziane wydatki, a także niskie RRSO – 12,96%! Przy okazji wspomnę, że w Banku Pekao czeka na Was też 200 zł premii na start za założenie konta osobistego oraz 8% w skali roku na rachunku oszczędnościowym (do 200.000 zł).

Nie wiesz jak działa kredyt konsolidacyjny? Sprawdź naszą szczegółową analizę.

​Czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł?

Kredyt konsolidacyjny to sposób na uporanie się z problematyczną spłatą kilku różnych zobowiązań. Pozwala zebrać wszystkie zobowiązania w jedną miesięczną ratę. Gdy zdecydujecie się na takie rozwiązanie, okres spłaty zostanie dopasowany do możliwości odciążenia w budżecie domowym, dzięki czemu pozwoli zachować płynność finansową oraz poradzić sobie z trudnym problemem i wyjść na prostą bez wpadania w spiralę zadłużenia.

​Dla kogo pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao?

Przygotowana przez Bank Pekao oferta pożyczki konsolidacyjnej to produkt dostępny zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Oferta jest dostępna z niskim oprocentowaniem 12,25% i bez prowizji (w ramach promocji trwającej do 31 grudnia 2022 roku). Minimalna kwota pożyczki to 10.000 zł, a maksymalna aż 250.000 zł, przy czym gotówka dobrana na własne cele może sięgnąć aż 25% kwoty konsolidowanych zobowiązań z prowizją za przyznanie 0%.

Jedynym ograniczeniem będzie oczywiście – jak zawsze – zdolność kredytowa i dotychczasowa historia spłat.

Bank Pekao – pożyczka konsolidacyjna – analiza, warunki i koszty

Pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao przeznaczona jest na spłatę dowolnych zobowiązań zaciągniętych w innych bankach /instytucjach finansowych . Możecie połączyć w jedną ratę kredyty gotówkowe, limity w kartach kredytowych, raty za sprzęt i inne zakupy oraz pozostałe rodzaje zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych.

Przykładowo: Załóżmy, że posiadacie kilka różnych kredytów, a łączna kwota zobowiązań to 20.000 zł. Wnioskując o pożyczkę konsolidacyjną Banku Pekao, możecie dodatkowo zawnioskować o środki na dowolny cel. W tym przypadku będzie to maksymalnie 5000 zł. Rata za „dodatkowe środki” będzie zawarta w ramach pożyczki konsolidacyjnej.

RRSO pożyczki to 12,96%, a spłata może być rozłożona na okres od 1 do 8 lat (w przypadku pożyczek na kwoty do 15.000 zł) lub nawet na 10 lat (dla kwot od 15.000 zł do 250.000 zł).

Bardzo istotnym atutem produktu jest możliwość odłożenia spłaty pierwszej raty pożyczki konsolidacyjnej o 3 miesiące. Podobnie Bank Pekao daje taką możliwość w przypadku swojej Karty Kredytowej z Żubrem i innych produktów kredytowych. Karencja oznacza, że pierwsza rata pożyczki powinna zostać zapłacona dopiero w 3. miesiącu kalendarzowym od chwili wypłaty pożyczki. Skorzystanie z tej możliwości jest dobrowolne. Odsetki będą jednak naliczane już od chwili wypłaty pożyczki.

Sposób działania kredytu konsolidacyjnego obrazuje poniższy zrzut ekranu. Widać na nim wyraźnie, że suma miesięcznych zobowiązań uległa obniżeniu o 226 zł. Jest to wariant bez dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao bez dodatkowej gotówki

Jeśli jednak zdecydujecie się skorzystać z dodatkowych środków – na przykład 5000 zł, jak na poniższym przykładzie, rata wciąż pozostanie niższa niż teoretyczna suma obciążeń w ciągu miesiąca. Dodatkowe środki pozwolą z kolei uporządkować inne sprawy bez zaciągania dodatkowych kredytów (a o to właśnie chodzi w konsolidacji). Pożyczka dostępna jest wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem (moim zdaniem warto wziąć je pod uwagę, kalkulując wysokość raty w swoimi budżecie).

Wariant z dodatkową pożyczką na dowolny cel

​Bank Pekao – pożyczka konsolidacyjna w kilku krokach

Przedstawione tu warunki pożyczki konsolidacyjnej wynikają z promocji, która potrwa do 31 grudnia 2022 roku. Jeśli czujecie, że konsolidacja kredytów i pożyczek mogłaby pomóc Wam w spięciu domowego budżetu, przejdźcie na dedykowaną stronę pożyczki i zamówcie kontakt. Konsultant/ka pomoże Wam wypełnić wniosek, zbada Waszą zdolność kredytową i przekaże decyzję banku. Pracownik banku odpowie też na wszystkie kwestie związane z pożyczką konsolidacyjną – dla wielu osób jest to w końcu całkowicie nowy kredyt.

Formularz kontaktowy Bank Pekao – pożyczka konsolidacyjna na telefon

Mając już konto w banku, będziecie mogli podpisać umowę po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Możecie też założyć konto wcześniej, odbierając przy okazji 200 zł łatwej premii na start i uniknąć wizyty w oddziale stacjonarnym banku.

Sposób podpisywania umowyArtykuł powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Nie wiesz jak działa kredyt konsolidacyjny? Sprawdź naszą szczegółową analizę.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów