Bank Pekao: pożyczka konsolidacyjna bez prowizji! Dobry sposób na optymalizację domowego budżetu?

Trwa do:
31 maja 2023

Oferowana przez Bank Pekao pożyczka konsolidacyjna to jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku. Choć zdania dotyczące konsolidacji są (jak zawsze) podzielone, to sam bardzo pozytywnie podchodzę do tego sposobu optymalizacji finansów. Konsolidacja pomoże nieco odciążyć nas w regulowaniu rat kredytów i pożyczek, wydłużając okres spłaty. Pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao to produkt przyznawany bez prowizji, z niskim RRSO 12,54% i okresem spłaty do 10 lat. Dodatkowym atutem jest możliwość odłożenia spłaty pierwszej raty o 3 miesiące. W tym czasie możecie na przykład powiększyć swoją poduszkę bezpieczeństwa, zwiększając tym samym finansową ochronę gospodarstwa. Przy okazji przypomnę tym, którzy konta osobistego w Banku Pekao jeszcze nie mają, że zakładając je, mogą zdobyć nawet 400 zł łącznej premii na start!

Czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł?

Kredyt konsolidacyjny to wygodny sposób na optymalizację spłaty kilku różnych zobowiązań. Pozwala zebrać wszystkie kredyty i pożyczki w jedną miesięczną ratę. Gdy zdecydujecie się na takie rozwiązanie, okres spłaty zostanie dopasowany do możliwości odciążenia w budżecie domowym, dzięki czemu pozwoli zachować płynność finansową bez stresu doprowadzić spłatę do końca, nie odmawiając sobie przy tym wszystkich przyjemności. Oczywiście pożyczka konsolidacyjna nie jest rozwiązaniem dla każdego. Sprawia też, że łączny koszt spłaty jest w rzeczywistości większy, jednak wydłużenie okresu jest często zwyczajnie bardzo wygodne.​​Dla kogo pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao?

Przygotowana przez Bank Pekao oferta pożyczki konsolidacyjnej to produkt dostępny zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Oferta jest dostępna z niskim oprocentowaniem 11,85% i bez prowizji (w ramach promocji trwającej do 31 maja 2023 roku). Minimalna kwota pożyczki to 10.000 zł, a maksymalna aż 250.000 zł, przy czym gotówka dobrana na własne cele może sięgnąć aż 25% kwoty konsolidowanych zobowiązań z prowizją za przyznanie 0%.

Jedynym ograniczeniem będzie oczywiście – jak zawsze – zdolność kredytowa i dotychczasowa historia spłat. Jeśli do tej pory mieliście spore opóźnienia w płatnościach, bank może nie przyznać Wam takiej kwoty, o jaką zawnioskujecie. Co do zasady pożyczka konsolidacyjna jest przeznaczona dla osób, które do tej pory nie miały większych problemów ze spłatą swoich zobowiązań.

​Bank Pekao – pożyczka konsolidacyjna – analiza, warunki i koszty

Pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao przeznaczona jest na spłatę dowolnych zobowiązań zaciągniętych w innych bankach /instytucjach finansowych (nie możecie więc spłacić w ten sposób zobowiązań wobec Banku Pekao). Możecie połączyć w jedną ratę kredyty gotówkowe, limity w kartach kredytowych, raty za sprzęt i inne zakupy oraz pozostałe rodzaje zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych.

Przykładowo: Załóżmy, że posiadacie kilka różnych kredytów, a łączna kwota zobowiązań to 20.000 zł. Wnioskując o pożyczkę konsolidacyjną Banku Pekao, możecie dodatkowo zawnioskować o środki na dowolny cel. W tym przypadku będzie to maksymalnie 5000 zł. Rata za „dodatkowe środki” będzie zawarta w ramach pożyczki konsolidacyjnej.

RRSO pożyczki to 12,54%, a spłata może być rozłożona na okres od 1 do 8 lat (w przypadku pożyczek na kwoty do 14.999 zł) lub nawet na 10 lat (dla kwot od 15.000 zł do 250.000 zł).

Bardzo istotnym atutem produktu jest możliwość odłożenia spłaty pierwszej raty pożyczki konsolidacyjnej o 3 miesiące. Podobnie Bank Pekao daje taką możliwość w przypadku swojej Karty Kredytowej z Żubrem i innych produktów kredytowych. Karencja oznacza, że pierwsza rata pożyczki powinna zostać zapłacona dopiero w 3. miesiącu kalendarzowym od chwili wypłaty pożyczki. Skorzystanie z tej możliwości jest dobrowolne. Odsetki będą jednak naliczane już od chwili wypłaty pożyczki.

Sposób działania kredytu konsolidacyjnego obrazuje poniższy zrzut ekranu. Widać na nim wyraźnie, że suma miesięcznych zobowiązań uległa obniżeniu o prawie 290 zł. O tyle więcej pozostanie Wam w domowym budżecie, jeśli zaciągniecie pożyczkę o przedstawionych parametrach. Jest to wariant, w którym praktycznie nie decydujecie się na dodatkową gotówkę (kalkulator uwzględnia automatycznie 100 zł – to najniższa wartość dodatkowej pożyczki).


Pożyczka konsolidacyjna Banku Pekao bez dodatkowej gotówki

Jeśli jednak zdecydujecie się skorzystać z dodatkowych środków – na przykład 5000 zł, jak na poniższym przykładzie, rata wciąż pozostanie niższa niż teoretyczna suma obciążeń w ciągu miesiąca. Dodatkowe środki pozwolą z kolei uporządkować inne sprawy bez zaciągania dodatkowych kredytów (a o to właśnie chodzi w konsolidacji). Pożyczka dostępna jest wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem (moim zdaniem warto wziąć je pod uwagę, kalkulując wysokość raty w swoimi budżecie).
Wariant z dodatkową pożyczką na dowolny cel

​​Bank Pekao – pożyczka konsolidacyjna w kilku krokach

Przedstawione tu warunki pożyczki konsolidacyjnej wynikają z promocji, która potrwa do 31 maja 2023 roku. Jeśli czujecie, że konsolidacja kredytów i pożyczek mogłaby pomóc Wam w optymalizacji finansów, przejdźcie na dedykowaną stronę pożyczki i zamówcie kontakt. Konsultant/ka pomoże Wam wypełnić wniosek, zbada Waszą zdolność kredytową i przekaże decyzję banku. Pracownik banku odpowie też na wszystkie kwestie związane z pożyczką konsolidacyjną – dla wielu osób jest to w końcu całkowicie nowy kredyt.

Formularz kontaktowy Bank Pekao – pożyczka konsolidacyjna na telefon

Mając już konto w banku, będziecie mogli podpisać umowę po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Możecie też założyć konto wcześniej, odbierając przy okazji nawet 400 zł łatwej premii na start i uniknąć wizyty w oddziale stacjonarnym banku.

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów