Bank Pekao: lokaty na 5-6,5% w skali roku, zróżnicowane okresy zapadalności oraz wysokie limity środków (a nawet ich brak) + do 250 zł premii na start!

Trwa do:
12 września 2022

Proponowane przez Bank Pekao lokaty to aż trzy solidne propozycje oszczędnościowe, spośród których żadna nie oferuje oprocentowania mniejszego niż 5% w skali roku. Każdy z trzech produktów założycie na nieco innych zasadach, dlatego pokrótce omówię każdą z możliwości, dodając krótki komentarz – kto moim zdaniem powinien zainteresować się konkretną lokatą i w jakiej sytuacji. Z jednej strony będzie to lokata krótkoterminowa na 5% w skali roku, z innej lokata typowo rentierska na 6% w skali roku. Oprócz oferty oszczędnościowej przypominam też o świetnej promocji Konta Przekorzystnego. Możecie odebrać tam aż 200 zł premii na start + 50 zł w postaci punktów w programie Bezcenne Chwile. Oprócz tego cały czas dostępne jest konto oszczędnościowe na 5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł.

Bank Pekao – lokaty – jak je założyć?

Nie bez powodu zaczniemy nieco od końca, czyli od ustalenia, w jaki sposób otworzyć można lokaty. Niezależnie od wariantu lokaty, który wybierzecie, niezbędne (lub wygodne) będzie posiadanie konta osobistego Banku Pekao z dostępem do bankowości mobilnej i elektronicznej. W przypadku Lokaty Rentierskiej produkt najprościej będzie otworzyć online. Jeśli chodzi o Lokatę PeoPay, dostępna jest ona wyłącznie w aplikacji bądź przeglądarce. Lokata na nowe środki jest co prawda dostępna wyłącznie stacjonarnie, jednak warunkiem jej założenia jest posiadanie konta osobistego.

Nic w tym jednak strasznego. Powiem więcej! Osoby, które nie miały dotąd konta w Banku Pekao (lub zamknęły je do 1 stycznia 2020 roku), oprócz solidnego oprocentowania zarobią znacznie więcej, bo nawet 250 zł premii na start w ramach akcji promującej flagowy rachunek Banku Pekao, czyli Konto Przekorzystne. Analizę prostych warunków tej oferty znajdziecie tutaj. W ramach tej promocji odbierzecie też kolejny ciekawy depozyt, czyli konto oszczędnościowe na 5% w skali roku do kwoty aż 100.000 zł!

Bank Pekao – lokaty na 5-6,5%. Trzy propozycje

Choć na wszystkich trzech lokatach oprocentowanie jest dosyć podobne, to oferty różnią się wieloma szczegółami. Począwszy od okresu depozytu, przez maksymalną kwotę możliwą do zdeponowania, a kończąc na trybie kapitalizacji odsetek. Prześledźmy najważniejsze warunki i zasady otwierania depozytów.

Lokata negocjowana na nowe środki – 6,5% w skali roku

Bank Pekao – lokaty: Lokata negocjowana na nowe środki

Pierwsza z ofert dostępna jest wyłącznie w oddziałach Banku Pekao. Warunkiem jej założenia jest posiadanie konta osobistego w tym banku. Podczas zakładania depozytu konieczne będzie wypełnienie kwestionariusza preferencji potrzeb, podejścia do inwestowania oraz adekwatności, a także wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych.

Produkt Banku Pekao to lokata na nowe środki, co oznacza, że promocyjnym oprocentowaniem mogą zostać objęte wyłącznie pieniądze, które znalazły się w Waszym saldzie po 30 czerwca 2022 roku. Pod uwagę brane są konta osobiste prowadzone w tym banku, lokaty, konta oszczędnościowe, firmowe czy środki pochodzące z biura maklerskiego prowadzonego przez Bank Pekao. Bank oczywiście zabezpiecza się w ten sposób przed praktyką polegającą na wypłaceniu wszystkich środków z kont, a następnie wpłaceniu ich ponownie na wyższy procent. Kapitalizacja odsetek odbywa się tradycyjnie na koniec okresu umownego. Możecie oczywiście zerwać lokatę i wypłacić wszystkie swoje pieniądze, jednak utracicie w ten sposób wypracowany zysk.

Lokata negocjowana na nowe środki to moim zdaniem bardzo uniwersalny produkt – wysoki limit kwotowy, atrakcyjne oprocentowanie i krótki okres, który pozwoli na dynamiczną zmianę, gdy stopy procentowe znowu pójdą w górę. Jedyny minus to konieczność osobistej wizyty w placówce, jednak i to można przeboleć (być może doradca poczęstuje Was dobrą kawą). Sugeruję więc założyć konto online (żeby było szybciej), a następnie udać się do banku i złożyć dyspozycję założenia depozytu.

Lokata dostępna jest także w wersji ze współposiadaczem. W takim wypadku wszystkie formalności trzeba oczywiście dopełnić podwójnie. Oferta jest ograniczona czasowo.

 • Oprocentowanie (uzależnione od okresu lokaty) – 6,5% w skali roku (12 miesięcy), 6% w skali roku (9 miesięcy) lub 5,5% w skali roku (6 miesięcy)
 • Kwota – 20.000-1.000.000 zł 
 • Okres – 6-12 miesięcy
 • Kapitalizacja – na koniec okresu umownego
 • Koszt prowadzenia – 0 zł
 • Oferta ważna do 12 września 2022

Więcej na temat lokaty przeczytacie na dedykowanej stronie produktu.

Lokata PeoPay – 5% w skali roku

Bank Pekao – lokaty: Lokata PeoPay

Lokata PeoPay to z kolei produkt dla osób chcących szybko i sprawnie odkładać niewielkie kwoty. Dostępna jest ona z poziomu aplikacji mobilnej Banku Pekao. Krótki okres obowiązywania sprzyja szukaniu jak najlepszej okazji, a niewielka minimalna kwota nie stanowi zapory dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzać.

Warunkiem skorzystania z oferty jest wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych (szczegóły w regulaminie) oraz rezygnacja z otrzymywania wyciągów ze wszystkich swoich rachunków prowadzonych w banku w formie papierowej. Jeśli spełniacie te warunki, dostęp do lokaty w aplikacji powinien być odblokowany. Jeśli dopiero to zrobiliście, produkt zostanie udostępniony w ciągu 3-5 dni roboczych od chwili spełnienia warunków. Zrezygnować z papierowych wyciągów należy w trakcie trwania oferty, czyli w okresie do 31 sierpnia 2022 roku. Oferta jest ograniczona czasowa, dlatego nie warto zwlekać z założeniem jednej z lokat.

Lokatę założycie w aplikacji mobilnej Banku Pekao w wersji 4.0 lub nowszej.

 • Oprocentowanie – 5% w skali roku
 • Kwota – 1000-30.000 zł
 • Okres – 3 miesiące
 • Kapitalizacja – na koniec okresu umownego
 • Koszt prowadzenia – 0 zł
 • Oferta ważna do 31 sierpnia 2022

Szczegółów szukaj w regulaminie promocji Lokaty PeoPay.

Lokata Rentierska – 6% w skali roku

Bank Pekao – lokaty: Lokata Rentierska

Przeznaczenie Lokaty Rentierskiej pokrywa się z jej nazwą. Lokując na niej odpowiednią kwotę (całkowity brak górnej granicy), będziecie mogli niejako żyć z odsetek. W przypadku tego produktu kapitalizacja odsetek odbywa się bowiem w cyklu kwartalnym. Zysk z oprocentowania jest wypłacany raz na 3 miesiące, a nie, jak ma to zazwyczaj miejsce, na koniec okresu umownego. Lokatę założycie na 36 miesięcy, czyli równe 3 lata. Jednak uwaga! Cokwartalna kapitalizacja nie oznacza jednak, że umowę będzie można zerwać przed końcem okresu umownego bez komplikacji. Jeśli zdecydujecie się na taki ruch – utracicie niestety zyski. Bank odejmie bowiem wartość wypłaconych odsetek od wpłaconego wcześniej kapitału.

 • Oprocentowanie – 6% w skali roku
 • Kwota – od 5000 zł bez górnej granicy
 • Okres – 36 miesięcy
 • Kapitalizacja – co kwartał
 • Koszt prowadzenia – 0 zł
 • Oferta ważna do odwołania.

Więcej na temat Lokaty Rentierskiej znajdziecie na dedykowanej stronie produktu.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów