fbpx

Bank Pekao: 200 zł premii na start, 200 zł bonusu za konto dziecka oraz 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
30 września 2024

W kolejnej edycji promocji Banku Pekao ponownie odbierzecie 200 zł łatwej premii pieniężnej na start. Na uwagę zasługuje również bardzo wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego na poziomie 7% w skali roku (dla kwoty do 100.000 zł)! Warto dodać, iż zakładając konto w bieżącej promocji, macie gwarancję promocyjnego oprocentowania przez okres 152 dni, czyli około 5 miesięcy. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako dodatkowy przywilej, Bank Pekao uraczy Was bezpłatnym 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on między innymi darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie zamówić też ekskluzywną kartę debetową Visa/Mastercard Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa. Ponadto karta Gold zapewnia bezwarunkowo darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie oraz korzystne kursy przeliczeniowe.

Kto może skorzystać z promocji z premią

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 13 czerwca 2024 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A. Ponadto na dzień przystąpienia do promocji nie możecie posiadać żadnego produktu kredytowego Banku Pekao.

WAŻNE! Pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).


Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Z promocji możecie skorzystać w terminie do 30 września 2024 roku (do godziny 23:59) – w wymienionym okresie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z dowolną kartą debetową Mastercard (standardową lub złotą) oraz bankowością elektroniczną i aplikacją mobilną PeoPay. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji (choć oczywiście lepiej zrobić to odpowiednio wcześniej).

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) nie powiedzie się z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię). Jeśli zaś od razu wybierzecie opcję podpisania umowy w oddziale (bez próby weryfikacji), wówczas automatycznie wyautujecie się z promocji.

Jak zdobyć 200 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Pierwszą część bonusu w wysokości 50 zł otrzymacie już za sam fakt założenia rachunku z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej oraz aplikacji metodą „na selfie”. Aby zdobyć pozostałe 150 zł premii, wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonacie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (w przypadku aplikacji zaliczają się jedynie transakcje wykonane zbliżeniowo) – na dowolną kwotę.


Aby otrzymać 150 zł premii, należy spełnić warunki we wszystkich trzech miesiącach. Jeśli w którymś z nich Wam się to nie uda – premia przejdzie Wam koło nosa. Warunki są jedna bardzo proste, więc na pewno nie będziecie mieć z tym kłopotu 😉

Z promocji wyłączone są rodzaje płatności, które w zbyt łatwy sposób mogłyby pomóc „nabić liczbę wymaganych transakcji”. Chodzi tu głównie o różnego rodzaju przekazy pieniężne, niebędące faktyczną zapłatą za towary czy usługi. Wykluczono także płatności BLIK. Szczegółowy wykaz „niedozwolonych” kodów MCC znajdziecie w regulaminie. Jedno jest pewne! Wszelkie standardowe transakcje w sklepach, kinie, muzeum, w parkometrze, czy na Allegro – bezproblemowo zapewnią spełnienie warunków promocji.

Przykładowo, otwierając konto w czerwcu 2024 roku, warunki dotyczące transakcji spełnijcie w lipcu, sierpniu i wrześniu 2024 roku.

Wypłata premii – Bank Pekao

Bank będzie wypłacał premie w różnych terminach, w zależności od terminu zawarcia umowy o rachunek:

Schemat wypłaty nagrody w promocji Banku Pekao

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak karta debetowa, aplikacja PeoPay oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

200 zł premii za konto dla dziecka!

Akcja jest przeznaczona dla osób, które nie skończyły jeszcze 18 lat i których rodzice posiadają konto w Banku Pekao. Dziecko (lub dzieci) nie mogło posiadać swojego konta w banku w okresie od dnia 1 stycznia 2021 roku do 20 maja 2024 roku. Wykluczone są osoby korzystające wcześniej z poprzednich edycji promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciomPierwsze kieszonkowe z PeoPay KIDS lub Ekstra 50 zł dla nastolatka. Za dziecko lub nastolatka konto formalnie zakłada oczywiście prawny opiekun, posiadający konto osobiste w Banku Pekao.

Zasady promocji dla dzieci i nastolatków

Osoby otwierające Konto Przekorzystne dla Młodych z rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb (oprocentowanym na 7% w skali roku), otrzymają aż 200 zł premii na start.

Promocja potrwa w terminie do 1 lipca 2024 roku. W tym czasie jako prawni opiekunowie załóżcie swojemu dziecku Konto Przekorzystne dla Młodych, przechodząc na dedykowaną stronę promocji i klikając Załóż pakiet. Rachunek otworzycie, logując się do swojego konta w bankowości internetowej.

Następnie, w zależności od wieku dziecka, wykonajcie nieco inne czynności.

 • W przypadku dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6. roku życia – wystarczy samo założenie konta i złożenie przez rodzica potrzebnych oświadczeń (w dniu założenia konta),
 • W przypadku dzieci, które ukończyły 6. rok życia, ale nie ukończyły jeszcze 13. roku życia – musicie otworzyć także inne produkty PeoPay KIDS, czyli konto osobiste, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz dedykowaną aplikację mobilną dla młodych użytkowników i kartę Mastercard PeoPay KIDS oraz złożyć potrzebne oświadczenia w dniu zawarcia umowy o konto,
 • W przypadku nastolatków przed 18. rokiem życia (ale już po „trzynastce”) – oprócz konta osobistego należy zawnioskować także o kartę debetową Mastercard i aplikację mobilną PeoPay.

Po spełnieniu tych warunków, przejdźcie do drugiej części promocji:

 • W przypadku uczestników poniżej 6 lat należy zapewnić na Koncie Przekorzystnym dla młodych saldo na poziomie co najmniej 200,01 zł w dniu 31 lipca 2024 roku,
 • W przypadku uczestników w wieku co najmniej 6 lat lub starszych, należy zalogować się do aplikacji mobilnej oraz wykonać co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę – stacjonarnie lub online (wykluczone są wpłaty i wypłaty gotówkowe) w terminie do 31 lipca 2024 roku.

Nagroda zostanie przekazana w terminie do 31 sierpnia 2024 roku przelewem na konto dziecka. Do tego czasu jego konto osobiste oraz oszczędnościowe musi pozostać aktywne. Bonus jest oczywiście zwolniony z opodatkowania.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard pod warunkiem zapewnienia wpływu zewnętrznego na kwotę co najmniej 500 zł (w jednym przelewie) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty oraz wykonanie 1 płatności kartą debetową lub zbliżeniowo aplikacją PeoPay, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A.

Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 152 dni (5 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 100.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, bądź lokaty w Banku Pekao S.A. w okresie od 1 lipca 2023 roku do 13 czerwca 2024 roku lub ich średnie miesięczne saldo na tych rachunkach wynosiło do 2000 zł. Posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI wyklucza jednak z udziału w promocji bez wyjątków.

Bank Pekao podnosi oprocentowanie – 7% w skali roku!Z promocji konta oszczędnościowego również możecie skorzystać w terminie do 30 września 2024 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie do 30 września 2024 roku. Ewentualnie konto oszczędnościowe będziecie mogli uruchomić w placówce banku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji możecie skorzystać z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana (nie jest to rzecz jasna obowiązek, a jedynie miły dodatek). W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 czerwca, zostanie on uruchomiony już 1 lipca). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 czerwca, zostanie on uruchomiony 1 sierpnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku.

Złota karta debetowa Visa/Mastercard Gold dla każdego!

Skrycie marzy się Wam złota karta płatnicza? Chcielibyście mieć w swoim portfelu mieniący się w słońcu „plastik”, którym można pochwalić się znajomym? 😉 Do tej pory szanse na taki środek płatniczy dla większości z nas były równe zera – złote karty wydaje się zazwyczaj klientom o milionowych aktywach. Za sprawą Banku Pekao możecie jednak poczuć się jak Rockefeller, płacąc za niedzielny obiad z rodziną. Karta Gold dostępna jest w ramach promocji za darmo! Jej wyrobienie nie kosztuje nawet złotówki!

Co do kosztów miesięcznych, karta Gold jest darmowa po wykonaniu 5 płatności bezgotówkowych złotą kartą na dowolną kwotę w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty oraz zapewnieniu wpływów zewnętrznych na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to tylko 9 zł – a więc i tak niewielka cena za tak duży zastrzyk prestiżu 😉 Oprócz tego musicie posiadać wyrażone zgody na kontakt telefoniczny w celach marketingowych oraz na wysyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej przez Bank Pekao w celu promocji swoich usług i niezmieniania ich w całym poprzednim miesiącu kalendarzowym. Wymienione warunki obowiązują dla kart wydanych od 3 czerwca 2023 roku.

Karta debetowa Pekao Mastercard GoldZłota karta Banku Pekao dostępna jest również dla osób w wieku do 26 lat i to bezwarunkowo za darmo.

Karta Gold zapewnia nielimitowane wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą – bez żadnych warunków! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs organizacji Mastercard bez dodatkowej prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów