fbpx

Bank Pekao: konto oszczędnościowe na 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł + 400 zł premii w zestawie promocji

Trwa do:
3 kwietnia 2024

Oferowane przez Bank Pekao konto oszczędnościowe na 7% w skali roku to mocna propozycja dla osób poszukujących solidnego, a zarazem elastycznego depozytu. Zwróćcie uwagę, że tak wysokie oprocentowanie jest już coraz rzadziej spotykane w ofercie kont oszczędnościowych, a i niejedna lokata mogłaby pozazdrościć takiego zwrotu. W połączeniu ze wszystkimi typowymi dla kont oszczędnościowych zaletami i elastycznością, uważam, że to świetny rachunek zarówno dla Waszej poduszki bezpieczeństwa, jak i większych oszczędności (limit kwotowy to aż 100.000 zł!). Gwarancja oprocentowania obowiązuje aż przez 5 miesięcy (152 dni)! Nie mogę też nie wspomnieć, że w terminie do 3 kwietnia 2024 roku możecie odebrać 400 zł łatwej premii na start w promocji konta osobistego i konta dla dziecka. To kolejny powód, by sprawdzić przedstawianą dziś oszczędnościówkę. Analizę promocji z instrukcją zdobywania premii znajdziecie tutaj.

Dla kogo konto oszczędnościowe Banku Pekao?

Promocyjne oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku dostępne jest dla nowych lub mało aktywnych klientów Banku Pekao. Już tłumaczę o co chodzi. Regulamin promocji zakłada dwa scenariusze. W akcji podwyższającej zysk z oszczędnościówki możecie wziąć udział w dwóch sytuacjach:

  • w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 8 stycznia 2024 roku nie posiadaliście w Banku Pekao konta osobistego, oszczędnościowego lub lokaty terminowej

LUB

  • w powyższym terminie byliście posiadaczami jednego z wymienionych produktów, ale w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie, średnie miesięczne saldo tych rachunków wynosiło od 0 zł do 2000 zł.


Oprócz tego konto jest oczywiście skierowane do osób pełnoletnich. Dodatkowe wykluczenie dotyczy osób, które w podanym wyżej okresie były posiadaczami jednostek funduszy inwestycyjnych zakupionych w Pekao TFI.

Ponadto konieczne jest założenie osobistego Konta Przekorzystnego lub Konta Na Świat Premium (krok do pominięcia, jeśli już je posiadacie). To z kolei nagrodzi Was premią o wartości nawet 400 zł! Instrukcję krok po kroku znajdziecie w tym miejscu.

Bank Pekao – konto oszczędnościowe – analiza rachunku

Proponowane przez Bank Pekao konto oszczędnościowe to dosyć standardowy rachunek o niestandardowym oprocentowaniu na poziomie aż 7% w skali roku. Jest ono dostępne w ramach promocji dla nowych lub nieaktywnych użytkowników (co dokładnie scharakteryzowałem w poprzednim akapicie) przez okres 152 dni od dnia zawarcia umowy (około 5 miesięcy). W ten sposób możecie zdeponować kwotę nawet 100.000 zł.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania, Wasze środki zapracują zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania. To samo dotyczy nadwyżki ponad limit 100.000 zł. Będzie to oprocentowanie standardowe, czyli o wiele gorsze niż promocyjne. Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie przeniesienie środków do innego banku. Zbiór najlepszych ofert znajdziecie w rankingu kont oszczędnościowych.

Konto Oszczędnościowe Banku Pekao z 7% w skali roku!

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak polecenia przelewów wewnętrznych – z rachunku oszczędnościowego na inne konta prowadzone w Banku Pekao (za pośrednictwem aplikacji PeoPay). Przelewy zewnętrzne są już niestety płatne – 7 zł kosztował Was będzie każdy z nich. Mówiąc prościej, przelewając środki z konta oszczędnościowego na konto osobiste za pośrednictwem aplikacji mobilnej – nie zapłacicie z tego tytułu ani grosza.

Pamiętajcie, że każda złotówka wpłacona na Konto Oszczędnościowe jest oprocentowana. Bank nalicza odsetki na koniec każdego miesiąca i po potrąceniu podatku dochodowego od osób fizycznych dopisuje je do salda na Koncie Oszczędnościowym.

Jeśli na omawiany rachunek oszczędnościowy Banku Pekao wpłacicie kwotę 100.000 zł to po 152 dniach, czyli 5 miesiącach, będziecie mieć około 102.380 zł, czyli około 2380 zł czystego zysku. To oczywiście przybliżona wartość. W Waszym przypadku zysk dla powyższej kwoty może różnić się o kilka złotych (wpływa na to comiesięczna kapitalizacja odsetek).

Jak założyć oferowane przez Bank Pekao konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe Banku Pekao założycie najszybciej w bankowości elektronicznej. Potrzebujecie do tego konta osobistego, które jest jednym z warunków uzyskania promocyjnego oprocentowania. Najpierw więc załóżcie je online, zdobywając nawet 400 zł premii, by „wyklikać” oszczędnościówkę po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej.

Konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem możecie założyć w terminie do 3 kwietnia 2024 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz w Taryfie opłat i prowizji…

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów