fbpx

Bank Pekao: 200 zł premii na start w promocji darmowego konta oraz Pakiet Komfort na 6 miesięcy w prezencie

Trwa do:
30 listopada 2021

Bank Pekao S.A. udostępnia kolejną akcję promującą Konto Przekorzystne, czyli flagowy rachunek banku. Tym razem, w łatwy sposób odbierzecie 200 zł premii na start, na którą składają się dwie „podpromocje”. Co ważne, w stosunku do ostatniej edycji, mocno zostały uproszczone warunki promocji. Zamiast wydawania 1000 zł kartą, wystarczy wykonać kilkanaście transakcji na dowolne kwoty i to w dość długim okresie. Oprócz tego będziecie mogli zarabiać po 100 zł za skuteczne polecenie konta w programie poleceń. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie domówić ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa. Mało tego karta zapewnia bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce! Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako bonus ekstra, Bank Pekao uraczy Was 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł.

Kto może skorzystać z promocji

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 października 2021 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Natomiast posiadacze innych produktów Banku Pekao (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) śmiało mogą wziąć udział również w niniejszej promocji.

PS: pamiętajcie, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).

Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Promocja trwa do 30 listopada 2021 roku – aby skorzystać z całego zestawu promocji w wymienionym terminie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Mastercard oraz aplikacją mobilną banku PeoPay. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako, że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Jeśli natomiast finalizacja umowy się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć wszystkie premie).

Aktywacja – Konto Przekorzystne

Po finalizacji umowy „metodą na selfie”,, wybierzcie się do dowolnej placówki Pekao S.A. w celu zweryfikowania swojej tożsamości na podstawie dowodu osobistego. Podczas wizyty złożycie również swój wzór podpisu. Macie na to czas do 28 lutego 2022 roku – dla kont założonych w listopadzie. Nie ma sensu zwlekać z tym działaniem, ponieważ konto zweryfikowane jedynie przez selfie ma pewne ograniczenia pod względem limitów płatniczych. Pełna weryfikacja w placówce pozwala zdecydowanie podwyższyć te limity.

Po założeniu konta aktywujcie aplikację PeoPay oraz Pakiet Komfort, o którym będzie jeszcze mowa w dalszej części artykułu oraz w dodatkowym artykule. Na aktywację aplikacji i pakietu macie czas do 31 grudnia 2021 roku.

Jak zdobyć 100 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Aby zdobyć 100 zł premii na start, wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnicie wpływ zewnętrzny na konto w kwocie co najmniej 500 zł – może on pochodzić z waszego konta w innym banku,
 • wykonacie minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę).

W ten oto sposób oprócz uzyskania prawa do odbioru premii, jednocześnie zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za konto i kartę.

Praktyka

Otwierając konto w listopadzie 2021 roku, warunki spełnijcie w grudniu 2021 roku oraz w styczniu i lutym 2022 roku. Premię otrzymacie do 31 marca 2022 roku.

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak aplikacja PeoPay oraz Pakiet Komfort. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

Kolejne 100 zł premii ekstra

Aby podwyższyć premię o 100 zł, wystarczy, że w 3 wymienionych miesiącach następujących po założeniu konta wykonacie nie jedną, lecz 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Chodzi oczywiście o transakcje wykonane w grudniu 2021 roku oraz w styczniu i lutym 2022 roku.

Płatności możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Z promocji wykluczone są „nietypowe płatności” typu doładowania portmonetek, czy zakłady hazardowe. Pełna lista wykluczeń według kodów MCC dostępna jest w regulaminie.

Dodatkowa premia zostanie wypłacona jednorazowo w terminie do 31 marca 2022 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji z dodatkową premią.

Nawet 1500 zł premii ekstra w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. Promocję z premią możecie polecać swoim bliskim. Za skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł bonusu ekstra! Maksymalna liczba poleconych to 15 osób. W związku z tym możecie zdobyć nawet 1500 zł dodatkowego dochodu.

Więcej na temat funkcjonowania programu przeczytacie na tej podstronie banku.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na co najmniej 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A,

Dodatkowo, spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

Najnowsza edycja promocji Banku Pekao przyniosła pewną nowość. Mianowicie jest to Pakiet Komfort dołączany do konta. W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć. Przypomnę jeszcze, iż aktywacja pakietu oraz utrzymanie go do momentu wypłaty premii jest obligatoryjnym warunkiem promocji.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 października, zostanie on uruchomiony już 1 listopada). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 października, zostanie on uruchomiony 1 grudnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku oraz w osobnym artykule, w którym szczegółowo analizuję Pakiet Komfort.

Złota karta debetowa VISA Gold, czyli…

…powiew prestiżu bez wysokich kosztów. Oprócz bazowej karty debetowej Mastercard, możecie również wyrobić drugą kartę debetową do tego samego konta. To rzadka okazja do wyrobienia złotej karty, pomimo bycia standardowym klientem. Dotychczasowo, złote karty wydawane były wyłącznie dla klientów private bankingu, czyli osób o aktywach przekraczających milion złotych.

W ramach promocji kartę VISA Gold możecie mieć… za darmo. Jej wyrobienie jest bezpłatne. Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 4 płatności bezgotówkowych na dowolną kwotę w danym miesiącu. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to 9,99 zł. 

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.


Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na konto (z wyłączeniem wpłat gotówkowych) na kwotę co najmniej 5000 zł, wówczas wszystkie krajowe i zagraniczne bankomaty macie za darmo! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs hurtowy zapewniany przez organizację VISA bez dodatkowej prowizji (podobnie jak w przypadku karty Mastercard).

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie karty VISA Gold jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów. Nie musicie spełniać żadnych warunków.

Nawet 100 zł premii dla dziecka

Stówkę ekstra odebrać mogą również Wasze dzieci! Bank Pekao prowadzi aktualnie dwie promocje dla dzieciaków, młodzieży i młodych dorosłych. Pierwsza z nich skierowana jest do osób, które ukończyły już 13 lat, ale nie skończyły jeszcze 18. roku życia. Ich rodzic lub ustawowy opiekun powinien posiadać w Banku Pekao konto osobiste.

Wykluczone są młode osoby, które w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 30 września 2021 roku posiadały w Banku Pekao konto osobiste. Mogły jednak posiadać w tym okresie konto oszczędnościowe Mój Skarb. Wykluczenie obejmuje także osoby korzystające już wcześniej z promocji z „kieszonkowym” Banku Pekao oraz promocji „kieszonkowym” w ramach konta PeoPay KIDS.

Akcja trwa do 31 grudnia 2021 roku. W tym czasie ustawowy opiekun powinien otworzyć swojemu dziecku Konto Przekorzystne dla Młodych (może to zrobić w Panelu rodzica w bankowości elektronicznej lub w dowolnej placówce banku) oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Konieczne jest wykonanie tych dwóch czynności tego samego dnia. Pamiętajcie, by nastolatek wyraził za pośrednictwem rodzica niezbędne zgody marketingowe.

Nagroda w wysokości 50 zł zostanie wypłacona w formie gotówki na konto dziecka do 24. dnia miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Dodatkowe 50 zł wpadnie na konto dziecka za przystąpienie do promocji Ekstra 50 zł dla nastolatka. Wystarczy, że wykona on (do 31 grudnia 2021 roku) co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe kartą lub za pomocą aplikacji PeoPay. Nagroda zostanie przekazana do 24 stycznia 2022 roku.

Z tej części promocji wykluczone są osoby, które posiadały konto w Banku Pekao w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 7 listopada 2021 roku.

Więcej szczegółów na temat drugiej części promocji znajdziecie w regulaminie.50 zł i 5% dla dzieci w wieku 6-13 lat

Akcja numer dwa adresowana jest do młodszych dzieci w wieku 6-13 lat.

Uczestnikiem promocji dla najmłodszych jest dziecko, które za pośrednictwem swojego prawnego opiekuna, posiadającego konto w Banku Pekao, zawrze umowę o wszystkie elementy pakietu PeoPay KIDS.

Z promocyjnego oprocentowania nie skorzystają dzieci, które brały już udział w jednej z promocji rachunku Mój Skarb w dniach od 27 maja 2020 roku do 30 września 2021 roku (czyli do przedednia startu aktualnej edycji).

Akcja obowiązuje do 28 listopada 2021 roku. W tym okresie przedstawiciel ustawowy dziecka powinien zawrzeć (w ciągu jednego dnia) umowę o wszystkie elementy pakietu PeoPay KIDS, czyli: Konto Przekorzystne dla Młodych, aplikację mobilną PeoPay KIDS i konto oszczędnościowe Mój Skarb.

O wymienione produkty zawnioskujecie w Panelu rodzica (w bankowości internetowej) lub w dowolnym oddziale banku.

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje od dnia zawarcia umowy przez rodzica. Konto oferuje oprocentowanie na poziomie aż 5% w skali roku z gwarancją oprocentowania przez 92 dni (potem spada ono do standardowego pułapu 0,06%).  Maksymalna kwota, która zapracuje w promocyjnym oprocentowaniu to 3000 zł. Nadwyżki będą oprocentowane standardowo.

Dodatkowo, za zalogowanie się do aplikacji do dnia 1 grudnia 2021 roku, dziecko otrzyma także 50 zł kieszonkowego od banku. Premia zostanie wypłacona na konto do 24. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Ta część promocji również obowiązuje do 28 listopada 2021 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay KIDS oraz 5% na rachunku oszczędnościowym Mój Skarb.


Advertisement

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów