fbpx

Bank Citi Handlowy: 400 zł premii (w gotówce) za wyrobienie darmowej karty kredytowej Simplicity

W ostatnim czasie, Bank Citi Handlowy wypuszczał coraz to kolejne promocje, w których do zdobycia były vouchery, przeznaczone do realizacji w konkretnym miejscu (Allegro, Answear.com, morele.net, Douglas). Tym razem bank postanowił nagradzać swoich nowych klientów tym co najlepsze, czyli premią w postaci gotówki (a mówiąc bardziej szczegółowo – w postaci przelewu w ramach rachunku karty). Aby zdobyć 400 zł premii wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę 1000 zł. Na spełnienie tego warunku będziecie mieli ponad 2 miesiące. Co do samej karty kredytowej, w promocji możecie wybrać darmową kartę Citi Simplicity. W jej przypadku nie nalicza się żadnej opłaty za wydanie karty, opłaty miesięcznej, czy opłaty za wznowienie. W przypadku terminowego spłacania karty, korzystanie z niej będzie dla Was zupełnie bezkosztowe.

 

 

Uczestnicy promocji

Zgodnie z regulaminem, z promocji wyłączone są osoby, które posiadały główną kartę kredytową w banku Citi Handlowy po 1 stycznia 2015 roku. Ponadto z promocji nie mogą skorzystać pracownicy oraz członkowie władz banku, a także spółek zależnych. Więcej na temat wykluczeń w regulaminie.

Jako, że karta kredytowa wymaga badania zdolności kredytowej, uczestnictwo w promocji determinowane jest również faktem otrzymania „plastiku”. Minimalna kwota dochodu umożliwiająca uzyskanie karty to 1200 zł netto miesięcznie. Oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, powyżej 21-go roku życia (lub 25 lat w przypadku przedsiębiorców), pracujących w obecnej firmie minimum 3 miesiące (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie, kontrakt). O kartę mogą również wnioskować renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o. oraz osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających dochody w załączniku – ostatnie strony regulaminu.

W przypadku przedsiębiorców, działalność gospodarczą należy prowadzić przez minimum 2 lata.

 

Jak wyrobić promocyjną kartę kredytową

Jeśli zdecydowaliście się na udział w promocji, pierwszym krokiem będzie wypełnienie formularza na dedykowanej stronie akcji. W tym miejscu wystarczy podać podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, pesel, numer kontaktowy oraz adres e-mail. Promocja trwa od 1 czerwca 2017 roku do 30 listopada 2017 roku.

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić dane oraz poinformować o wymogach udokumentowania dochodu niezbędnego do ubiegania się o wydanie karty kredytowej. Jeśli wstępna akceptacja będzie pozytywna, konsultant zaproponuje terminy wizyty kuriera. Zapewne będzie Was on również namawiał na różne dodatkowe produkty, które nie są raczej opłacalne (na przykład ubezpieczenie). Pamiętajcie, nie musicie korzystać z propozycji konsultanta. Powiedźcie wprost, iż interesuje Was sama karta kredytowa bez żadnych dodatków.

Po podpisaniu dokumentów w obecności kuriera, zostaną one przesłane do centrali w celu weryfikacji. Jeśli ostateczna weryfikacja będzie pozytywna, karta zostanie dosłana listem.

 

Warunki uzyskania 400 zł premii

Głównym warunkiem otrzymania nagrody jest wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę minimum 1000 zł nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia będzie widoczna na umowie). Przykładowo, gdy umowę podpiszecie na początku czerwca, na wykonanie transakcji będziecie mieli czas do końca sierpnia 2017 roku (prawie 3 pełne miesiące). Zważywszy, iż płatności możecie wykonywać zarówno w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe), jak i w punktach stacjonarnych (na przykład sklepy, stacje paliw, kina), spełnienie warunków promocji nie powinno być większym problemem. Warto mieć na uwadze, iż wartość premii to aż 400 zł, zatem Wasz „moneyback” wyniesie nawet 40%.

Dodatkowym warunkiem jest co najmniej 1 zalogowanie się (na przykład w celu aktywacji karty) w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile. Na wykonanie tej czynności również macie czas do końca drugiego miesiąca, licząc od miesiąca podpisania umowy.

 

Wypłata premii

W ciągu miesiąca od spełnienia warunków promocji, bank prześle Wam wiadomość (w ramach bankowości online) z informacją o przyznaniu premii. W tym samym czasie zostanie wypłacona premia w formie przelewu na rachunek waszej karty debetowej. Zatem im szybciej wykonacie warunki promocji, tym szybciej zdobędziecie bonus.

Zastanawiacie się w jaki sposób zostanie zaksięgowana wypłata premii? Otóż jeśli w ramach rachunku karty wygenerowane będzie zadłużenie, przelew zredukuje je o kwotę 400 zł. Wypłacona premia może również utworzyć nadwyżkę na rachunku karty. Wówczas możecie ją po prostu wydać podczas kolejnych zakupów lub zlecić (poprzez wiadomość w poczcie wewnętrznej) dokonanie wypłaty środków na wasze konto bankowe. Operacja ta jest bezpłatna. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

 

Zamów kartę kredytową z 400 zł premii

 

Szczegóły karty kredytowej

Konsultant podczas rozmowy zapyta Was, którą kartę kredytową chcecie otrzymać. W ofercie Citibanku znajduje się kilka kart kredytowych, aczkolwiek osobiście rekomenduję jedną – darmową kartę Citi Simplicity. Na czym polega jej darmowość? Oto szczegóły:

  • opłata za wydanie karty – 0 zł,
  • opłata roczna za kartę – 0 zł,
  • opłata za wysłanie monitu – 0 zł,
  • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł.

Jeśli z karty będziecie korzystać w rozsądny sposób, za jej użytkowanie nie zapłacicie ani złotówki. Ale co znaczy „w rozsądny sposób”? Wystarczy, że kartę będziecie używać wyłącznie do transakcji bezgotówkowych (czyli głównie do płatności za usługi i towary), zaś wygenerowane zadłużenie będziecie spłacać terminowo. Karta banku Citi Handlowy wyposażona jest w okres bezodsetkowy sięgający do 56 dni. Oznacza to, że nawet przez 56 dni możecie obracać pieniędzmi banku, podczas gdy wasze środki będą w tym czasie procentować na przykład na koncie oszczędnościowym.

A jaka jest druga strona medalu? Jeśli z karty będziecie korzystać nierozsądnie, wówczas od waszego zadłużenia naliczane będą odsetki wynoszące 10% w skali roku. Zadzieje się tak w przypadku nieterminowej spłaty karty kredytowej lub korzystania z transakcji gotówkowych (na przykład wypłaty z bankomatów, przelewy z karty). W tym drugim przypadku oprócz prowizji za wypłatę lub przelew, odsetki będą naliczane od momentu realizacji transakcji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania kart kredytowych, polecam mój autorski poradnik Jak działa karta kredytowa?

 

Screen Shot 01-08-16 at 08.27 PM
 .
 
Karty kredytowe Citi Handlowego obarczone są miesięczną opłatą abonamentową za korzystanie z usługi Citiphone (6 zł). Na szczęście, zaraz po aktywacji karty możecie zrezygnować z tej usługi. W tym celu należy zalogować się do serwisu Citionline i w wiadomości wewnętrznej złożyć dyspozycję rezygnacji z usługi Citiphone. Przykładowo, możecie napisać krótkie sformułowanie: Rezygnuję z obsługi Citiphone, jednocześnie zostaję zwolniony/a z comiesięcznej opłaty z tego tytułu.
 

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 
A jeśli będę chciał zrezygnować z karty?

Jeżeli z pewnych przyczyn będziecie chcieli zrezygnować z karty (mimo, iż jest bezwarunkowo bezpłatna), możecie to uczynić w każdej chwili. To Wy decydujecie jak długo chcecie z niej skorzystać, bank nie narzuca żadnego obowiązkowego okresu utrzymywania karty. Jedyny wymóg to fakt, iż w dniu przyznania nagrody powinniście być posiadaczami karty. W przypadku chęci zamknięcia karty, wystarczy złożyć stosowną dyspozycję poprzez wiadomość w serwisie bankowości elektronicznej.

Po szczegóły promocji odsyłam do regulaminu.

 

 

Kolejne 400 zł z kontem osobistym Citi Priority

To jeszcze nie wszystko. Po wyrobieniu karty możecie zwiększyć swoje dodatkowe dochody o kolejne 400 zł w ramach promocji konta Citi Priority. Dla posiadaczy dowolnej karty kredytowej Citi, warunki promocji stają się o wiele łatwiejsze do spełnienia. Więcej na temat promocji konta Citi Priority znajdziecie w tym artykule.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów