Odbierz 200 zł za założenie konta IKZE w AXA TFI oraz obniż swoje podatki nawet o 2007 zł!

Końcówka roku to świetny okres na świąteczne zakupy, ale również na skorzystanie z możliwości obniżenia swoich podatków. Jednym ze skutecznych sposobów jest założenie konta IKZE, dzięki któremu możecie oszczędzić nawet 2007 zł na podatku dochodowym za 2020 rok! Przełom roku to również okres, w którym podejmujemy ważne decyzje. Z pewnością dla części z Was będzie to rozpoczęcie oszczędzania z myślą o przyszłej emeryturze. Aby Was do tego mocniej zachęcić, AXA TFI organizuje promocję w ramach której otrzymacie aż 200 zł łatwej premii na start! Warto się jednak pospieszyć, ponieważ akcja trwa tylko do końca roku. W odróżnieniu od promocji bankowych, w tym przypadku nie musicie spełniać wyśrubowanych warunków, zaś cały proces odbywa się w pełni online. Koszty? Założenie i prowadzenie rachunku IKZE jest darmowe, tak samo jak nabycie, czy też odsprzedaż jednostek. Osobiście skorzystałem z tej promocji w 2018 roku i bez problemu otrzymałem premię, zaś fundusz osiągnął przyzwoite wyniki. O technikaliach związanych z kontem IKZE możecie też poczytać tutaj.

Uczestnictwo w promocji

Definicja nowego klienta na potrzeby niniejszej promocji jest bardzo przejrzysta. Otóż w promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały wcześniej IKZE w AXA TFI, z którego dokonali zwrotu, wypłaty lub transferu środków. Druga kwestia w zakresie uczestnictwa to fakt, iż ustawowo w jednym momencie można posiadać wyłącznie jedno konto IKZE. Jeżeli zatem posiadacie już IKZE w innej instytucji, możecie wziąć udział w niniejszej promocji w formie przeniesienia IKZE do AXA. W celu przeniesienia IKZE, stosowną informację na ten temat zawrzecie w pierwszym kroku wniosku. Jeśli zaś obecnie nie posiadacie nigdzie konta w IKZE, po prostu zaznaczcie opcję NIE.

Pamiętajcie o wpisaniu kodu 200za2000

Warto również zauważyć, iż ogromnym plusem promocji IKZE jest z pewnością prostota. Otóż w ramach akcji „200 za 2000” nie musicie otwierać kolejnego konta osobistego, umawiać się z kurierem, chodzić po placówkach, pilnować terminów uzupełniania danych do wypłaty premii, czy też wykonywać płatności kartą na określoną kwotę. Rejestracja profilu na platformie oraz zakup jednostek funduszy odbywa się w pełni online i zajmuje tak naprawdę kilka minut. Kolejny duży plus to brak wymogu przesyłania skanów dowodu osobistego. Co ważne, liczba uczestników promocji jest nieograniczona.

Zasady promocji „200 za 2000”

Co należy zrobić, aby uzyskać 200 zł premii? W skrócie, aby wziąć udział w promocji, należy:

  • zarejestrować się na stronie AXA IKZE, klikając Załóż konto,
  • w trakcie rejestracji wpisać w odpowiednim polu kod promocyjny: 200za2000 (pokazałem to na poprzednim screenie),
  • złożyć deklarację nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych w ramach IKZE,
  • wyrazić zgody marketingowe/handlowe podczas wnioskowania o konto,
  • zaakceptować regulamin promocji oraz regulamin programu inwestycyjnego „Tanie oszczędzanie”.

Dla pewności, w kolejnym akapicie krok po kroku opisuję jak dokonać prawidłowej rejestracji w promocji, w jaki sposób wybrać odpowiednie fundusze oraz gdzie dokładnie wpisać kod polecenia. Minimalna kwota za jaką należy nabyć jednostki w ramach promocji to 2000 zł. Natomiast maksymalna kwota jaką można wpłacić do IKZE w 2020 roku to 6272,40 zł. Przelew środków należy wykonać do 31 grudnia 2020 roku. Możecie być jednak spokojni, jeśli chodzi o spełnienie tego warunku, ponieważ decydująca jest data wyksięgowania środków z waszego rachunku bankowego. W związku z tym, do promocji możecie przystąpić nawet ostatniego dnia jej trwania.

Nagroda w promocji wypłacana jest w dwóch transzach po 100 zł. AXA nie wypłaci Wam jednak gotówki na konto, lecz przekaże środki w ramach jednostek tego samego funduszu, co fundusz wybrany w ramach IKZE. Będą to jednak standardowe jednostki poza IKZE – w tym celu AXA otworzy Wam specjalny rejestr podstawowy w ramach programu inwestycyjnego „Tanie oszczędzanie” (z jednostkami kategorii D) i zakupi jednostki za równowartość premii. No chyba, że akurat już posiadaliście takowy rejestr, to drugi raz nie będzie on otwierany 🙂

Jednostki uczestnictwa kupione za kwotę nagrody będziecie mogli zbyć w dowolnym momencie. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

Pierwsza transza zostanie wypłacona do 31 marca 2021 roku, pod warunkiem, iż do 31 grudnia 2020 roku nie zamkniecie swojego konta IKZE. Druga transza powędruje natomiast na wasze rejestry do 31 marca 2022 roku. Tutaj warunkiem jest utrzymanie aktywnego IKZE do 31 grudnia 2021 roku. Dodatkowym warunkiem jest utrzymanie w wymienionych terminach aktywnych zgód marketingowych oraz handlowych. Tutaj z duszą na sercu mogę potwierdzić, iż AXA nie bombarduje swoich klientów nachalnym SPAMem. Przez ostatnie 2 lata nie pamiętam, aby jakakolwiek reklama tego znanego ubezpieczyciela podniosła mi ciśnienie.

Szczegóły w regulaminie promocji „200 za 2000 – VIII edycja”.

Instrukcja „krok po kroku”

Po przejściu na dedykowaną stronę AXA IKZE klikacie ZAŁÓŻ KONTO i oświadczacie, czy posiadacie już IKZE w innej instytucji, czy też nie. W pierwszym przypadku należy podać nazwę instytucji, z której zostaną przeniesione środki. Domyślam się jednak, iż większość z Was nie ma jeszcze nigdzie IKZE, zatem wybieracie opcję Nie. W tym miejscu wpisujecie również kod promocyjny: 200za2000.

Pamiętajcie koniecznie o wpisaniu kodu 200za2000.

Po kliknięciu Dalej, wybieracie interesujący Was fundusz. Do wyboru macie całą paletę funduszy, posegregowanych według typów. Załóżmy, iż dla przykładu wybiorę pierwszy typ funduszy, czyli fundusze dłużne krótkoterminowe. W tym przypadku do wyboru mam tylko jeden sunfundusz – AXA Subfundusz Ostrożnego Inwestowania. Po wejściu w szczegóły wybranego funduszu, na dole możecie sprawdzić jego dokładne warunki. W tym miejscu podajecie kwotę za jaką chcecie nabyć jednostki (przypominam, że promocją objęte są zakupy jednostek za minimum 2000 zł), adres mailowy oraz akceptujecie okienka dotyczące zgód marketingowych i handlowych.

Najłatwiej wybrać opcję „zaznaczam wszystkie poniższe”

Kolejna strona to wasze dane osobowe, w tym rachunek z którego dokonacie przelewu oraz akceptacje różnej maści oświadczeń. Na samym końcu znajdziecie pola dotyczące regulaminu promocji oraz programu inwestycyjnego „Tanie oszczędzanie”, o czym wspominałem nieco wcześniej.

Na koniec ankieta „odpowiedniości produktu” (możecie jej nie wypełniać) oraz weryfikacja SMS. Po tym wszystkim zostaje już tylko wykonanie przelewu. Do wyboru macie szybki przelew poprzez bramkę płatniczą lub tradycyjny przelew bankowy. W ciągu kolejnych 2 dni roboczych otrzymacie dostęp do platformy AXA TFI, gdzie będziecie mogli śledzić wyniki swoich funduszy. To wszystko!

Szczegóły w:

Jaki fundusz AXA wybrać?

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Ważnym kryterium wyboru funduszu są koszty. Warto wybierać fundusze, które nie pobierają opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobierają względnie niską opłatę za zarządzanie (wliczoną w wycenę funduszu). Na szczęście, w przypadku wszystkich funduszy w ramach AXA IKZE, TFI nie pobiera opłaty za nabycie i umorzenie jednostek. Natomiast opłaty za zarządzanie są na obniżonych poziomach względem tradycyjnego inwestowania w fundusze. W przypadku IKZE obowiązuje tabela opłat dla kategorii E. Przykładowo, dla funduszu AXA Subfundusz Ostrożnego Inwestowania, TFI pobiera wyłącznie 0,5% opłaty za zarządzenie funduszem.

Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast decyzje finansowe należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi (osobiście nie mogę rekomendować Wam wyboru konkretnego funduszu).

Rachunek IKZE w AXA TFI – szczegóły

  • 0 zł za otwarcie rachunku,
  • 0 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku,
  • 0 zł za przeniesienie środków do innej instytucji w ramach wypłaty transferowej,
  • 0 zł za zamknięcie rachunku, czyli tak zwany pełny zwrot,
  • 0 zł za nabycie, umorzenie, konwersję oraz zamianę jednostek.

A tak to wyglądało u mnie

Osobiście z promocji AXA IKZE korzystałem w 2018 roku. W związku z tym, premie po 100 zł otrzymałem w marcu 2019 roku oraz w marcu 2020 roku. Aktualnie mógłbym zamknąć swoje konto IKZE, ale postanowiłem, że zostawię je sobie na dłużej. Natomiast spieniężyłem już 200 zł premii wypłacone w ramach jednostek funduszy typu D. Poniżej potwierdzenia wypłat premii.

Maile informujące o wypłacie premii
Moje transakcje na koncie AXA TFI
Skład portfela AXA TFI

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów