fbpx

Program Allegro Polecam: jak zarabiać z największą platformą sprzedażową w Polsce

Marka Allegro, po latach panowania na polskim rynku e-commerce, postanowiła wdrożyć kolejne narzędzie, mające na celu podniesienie poziomu sprzedaży. W ramach projektu Allegro Polecam, platforma podzieli się swoją prowizją z osobami, które będą skutecznie polecać produkty sprzedawane w serwisie. Prostota działania i przejrzysty system prowizyjny zapowiadają prawdziwy przełom. Udział w programie dostępny jest dla wszystkich. Nie trzeba być blogerem ani właścicielem jakiejkolwiek strony internetowej. Wystarczy, że link do produktu, który chcecie polecić, prześlecie swoim znajomym lub udostępnicie gdziekolwiek w internecie. Jeśli jakaś osoba zdecyduje się dokonać zakupu – zostaniecie nagrodzeni uczciwą prowizją. Brzmi prosto? Bo takie jest. Przejrzałem dla Was regulamin programu i dzielę się swoimi spostrzeżeniami oraz w przejrzysty sposób tłumaczę zasadę działania tego mechanizmu. A jeśli już mowa o Allegro, to przypominam o promocji PKO Banku Polskiego z 200 zł premii do wydania na zakupy w serwisie Allegro.pl.

Program Allegro Polecam – co to takiego

Allegro Polecam to program partnerski, w ramach którego klienci Allegro mogą bez skrępowania dzielić się ofertami sprawdzonych produktów. Uczestnicy programu będą oczywiście otrzymywać za tę czynność wynagrodzenie. Jeśli kupiliście zestaw patelni, które doskonale sprawdzają się w Waszej kuchni, możecie opublikować na Facebooku (lub w innym kanale) krótką opinię na ich temat wraz z linkiem do oferty. Wystarczy, że ktoś ze znajomych zaufa Waszej rekomendacji i kupi ten produkt (lub inny z tej samej kategorii), a prowizja za polecenie trafi na Wasze konto. 

Tego typu programy partnerskie znane są na całym świecie. Podobne rozwiązanie spotkacie na amerykańskich platformach Amazon i eBay. Osoby z całego globu zarabiają realne pieniądze, polecając sprzedawane tam książki, gadżety i produkty.   

Kto może dołączyć do programu 

W programie może zarejestrować się każda pełnoletnia osoba, która posiada w serwisie standardowe konto użytkownika. Z programu wyłączone są konta Junior oraz konta firma.

Żeby sprawnie działać w Allegro Polecam nie musicie prowadzić działalności gospodarczej ani podpisywać papierowych umów. Wystarczy krótki proces rejestracji, by zacząć zarabiać realne pieniądze. 

Jak dołączyć do Allegro Polecam

Żeby dołączyć do programu partnerskiego Allegro należy przejść na dedykowaną podstronę serwisu i kliknąć pomarańczowy przycisk Dołącz do programu. System poprosi Was jedynie o zaznaczenie pola dotyczącego zapoznania się z zasadami programu i potwierdzenie swojego wyboru. To wszystko. Możecie już dzielić się opiniami i zbierać pierwsze prowizje.

Pamiętajcie jednak, by uzupełnić profil o swoje dane osobowe. Są one niezbędne do prawidłowych rozliczeń (które Allegro będzie przeprowadzać do 15. dnia każdego miesiąca). Możecie to zrobić tuż po dołączeniu do programu, klikając Uzupełnij dane

Wygodne polecanie ofert

Udostępnienie oferty z własnym linkiem partnerskim to bułka z masłem. Po zarejestrowaniu się w programie i przejściu do dowolnej oferty, w górnej części ekranu, tuż nad tytułem aukcji, pojawi się przycisk Udostępnij. Wystarczy jedno kliknięcie, wybór kanału udostępnienia i gotowe. Teraz pozostaje Wam już tylko czekać, aż znajomi zaczną kupować polecone przez Was produkty. Linki możecie udostępniać w mediach społecznościowych, w formie zwyczajnego postu lub przesyłać je do konkretnych osób, za pomocą najpopularniejszych komunikatorów. 

Allegro Polecam przykłady
Polecanie ofert ogranicza się do dwóch kliknięć.

Jeśli Wasz znajomy przejdzie do oferty z Waszego linku, a następnie, w ciągu maksymalnie 24 godzin, kupi polecany przez Was produkt (lub inny, sprzedawany w tej samej kategorii) otrzymacie swoją prowizję. 

Zasady przyznawania prowizji

Allegro ustaliło bardzo przejrzysty system wynagradzania. Po zapoznaniu się z zasadami naliczania prowizji nie będziecie mieli żadnych wątpliwości, ile pieniędzy tak naprawdę powinniście otrzymać za każde udane polecenie. 

Główną przesłanką do naliczenia prowizji jest przejście do oferty z linka polecającego i dokonanie zakupu w ciągu 24 godzin od momentu pierwszego kliknięcia. Co ciekawe, zakup nie musi dotyczyć konkretnie polecanego produktu. Osoba, która przez link przejdzie do oferty, może kupić dowolny produkt, pod warunkiem jednak, że będzie on wystawiony w tej samej kategorii. Link będzie działał tak długo, jak długo aktywna w serwisie pozostanie oferta. Limit 24 godzin będzie naliczany dopiero od momentu kliknięcia w link. 

Przykład: W niedzielę Tomasz postanowił opublikować na swojej facebookowej tablicy link polecający do zestawu audio. Jego kolega trafił na ten post w środowy wieczór. Przeszedł z niego do oferty i zaczął zastanawiać się nad zakupem. Odłożył decyzję do rana i około południa zamówił produkt dla siebie. Tomasz otrzyma prowizję, ponieważ od momentu kliknięcia w link do momentu zakupu nie minęło więcej, niż 24 godziny.Jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione i dzięki Wam, któraś z ofert w serwisie zyska kolejną sprzedaż, Allegro podzieli się Wami aż 20% swojej prowizji od sprzedaży, którą serwis pobiera od sprzedających. Wartość prowizji różni się w zależności od poszczególnych kategorii. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyjcie do zakładki dla sprzedających. Omówiono tam wszystkie zasady naliczania prowizji i innych opłat. 

Przykład: Polecany przez Tomka zestaw audio kosztował 2500 zł. Prowizja pobierana przez Allegro w kategorii Zestawy stereo to 5% wartości produktu. Oznacza to, że sprzedający zapłaci serwisowi 125 zł. 20% prowizji Allegro trafi do Tomka. Otrzyma on więc na swoje konto aż 25 zł i to bez żadnego wysiłku.  Kategorie wykluczone z Programu Allegro Polecam

Program partnerski Allegro daje Wam ogromną dowolność, jeśli chodzi o dobór ofert do polecania. Praktycznie każda osoba znajdzie w serwisie produkty, na których się zna, w związku z czym może uchodzić za eksperta w ich zakupie – zarówno wśród znajomych, jak i ich obserwujących w mediach społecznościowych. Istnieje jednak spis kategorii, które zostały wykluczone z udziału w przedsięwzięciu. Pełny wykaz wszystkich kategorii, z których ofert nie da się polecać, znajdziecie tutaj

Program Allegro Polecam – ile można na tym zarobić?

To, ile zarobicie w programie partnerskim Allegro, zależy od kilku czynników: ilości Waszych znajomych oraz osób obserwujących Wasz profil w mediach społecznościowych, produktów, które polecacie (z pewnością więcej osób zdecyduje się kupić drobiazg, niż drogi gadżet), Waszego autorytetu i umiejętności sprzedażowych. W skrócie – im większą będziecie mieli skuteczność, tym więcej zarobicie. 

Program Allegro Polecam jest dla wszystkich – zarówno dla konsumentów, którzy dzieląc się opinią o produkcie, mogą zarobić kilka złotych i przy okazji potraktować to jako rekompensatę części kosztów zakupu, jak również dla blogerów i dużych portali czy serwisów internetowych, które na programie będą zarabiać pokaźne sumy. 

Aktywne polecanie ofert może okazać się dobrym sposobem na poprawę domowych finansów.


Wypłata środków – jak to się odbywa? 

System Allegro będzie automatycznie wypłacał Wam zgromadzone na koncie środki do 15. dnia każdego miesiąca. Pamiętajcie jednak, by w swoim profilu uzupełnić dane niezbędne do realizacji wypłaty.  

Wypłata nastąpi po zgromadzeniu minimum 20 zł. Powinniście też wziąć pod uwagę zapis regulaminu, który mówi o tym, że środki będą przeznaczone do wypłaty dopiero po okresie, kiedy produkt, za który otrzymaliście prowizję, może zostać zwrócony. Okres walidacji obowiązujący w programie to 45 dni. Po tym czasie środki będą gotowe do wypłaty. Firma zabezpiecza się w ten sposób przed kłopotliwymi sytuacjami oraz, co tu dużo mówić, próbami oszustwa. 

Kwestie podatkowe

Niezależnie od tego, czy zostaliście afiliacyjnym gigantem, czy na poleceniach zarobiliście “tylko trochę”, prawo podatkowe jest nieugięte. Żadna akcja generująca dochód nie umknie czujnemu oku Urzędu Skarbowego. Nie musicie się jednak martwić koniecznością zgłębiania tajników księgowości. Allegro w odpowiednim czasie przygotuje dla Was deklarację PIT, którą pobierzecie z zakładki programu partnerskiego. Deklarację otrzymacie także na podany podczas dołączania do Allegro Polecam adres mailowy.


Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: regulamin Programu Allegro Polecam.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów