Alior Bank: 200 zł premii na start, lokata i konto oszczędnościowe na 3% w skali roku (łącznie do 70.000 zł) + voucher 100 zł lub 8 biletów do kina

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

W ostatnim czasie Alior Bank przyzwyczaił nas do swoistych zestawów promocji. W najnowszej „paczce z bonusami” Alior poszedł o krok dalej i podwyższył premię bazową do rekordowej kwoty 200 zł. Co ciekawe, tym razem promocja organizowana jest bezpośrednio przez bank, a nie jak w poprzednich akcjach, we współpracy z firmą zewnętrzną. Dzięki temu, warunki promocji są łatwiejsze, ponieważ nie będziecie musieli pamiętać o uzupełnianiu danych do wypłaty premii. Po założeniu Konta Jakże Osobistego będziecie mogli zarejestrować swoją kartę w programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials za co uzyskacie 6800 punktów powitalnych, wymienialnych na voucher o wartości 100 zł (różne sklepy do wyboru) lub osiem biletów do kina Cinema City o wartości ponad 200 zł! Na uwagę zasługuje również oferta depozytowa Alior Banku. Na start możecie skorzystać z Lokaty na 100 dni z oprocentowaniem 3% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł oraz konta oszczędnościowego na 3% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł z gwarancją oprocentowania do końca roku. Co do samego Konta Jakże Osobistego, warto również wspomnieć o możliwościach płacenia w 152 walutach bez kosztów przewalutowania oraz 1% moneyback od płatności wykonanych telefonem (Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE). Konto założycie oraz zamkniecie w pełni online!

Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które po 31 sierpnia 2018 roku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Banku. 

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza Was z promocji. Ba, posiadacze konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe również mogą wziąć udział w niniejszej promocji 🙂

Jak założyć promocyjne konto?

Aby skorzystać z promocji należy w dniach od 16 września 2019 roku 16 października 2019 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie 30 dni od momentu podpisania wniosku, nie później jednak niż do 15 listopada 2019 roku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (możliwe, że lista banków została poszerzona). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu).
 • poprzez videorozmowę z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 200 zł premii?

Aby zdobyć premię należy przez 3 kolejne pełne miesiące po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na łączną kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

Wymagany wpływ na konto może stanowić pojedynczy wpływ na 1000 zł lub na przykład dwa przelewy po 500 zł. Może to być zarówno wpływ z konta w innym banku, jak i z Alior Banku. Jedynym warunkiem jest fakt, iż nie możecie być posiadaczami rachunku, z którego wysłany będzie przelew. Najprostsze spełnienie tego warunku to wpływ od kogoś znajomego lub członka rodziny. Po zaksięgowaniu środków na koncie w Alior Banku możecie je z powrotem wypłacić na swoje główne konto.

Co do 3 płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych lub w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (Google Pay oraz Apple Pay są jak najbardziej akceptowalne). Bank nie reguluje natomiast minimalnej kwoty transakcji, zatem drobne zakupy w sklepie spełnią warunki promocji. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Sprytny Bill, Blue Media itp.).

Premia zostanie wypłacona na Konto Jakże Osobiste w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji (będzie to zatem czwarty miesiąc po zawarciu umowy). W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową.

Szczegóły w regulaminie promocji „z nami najlepiej” .

Voucher o wartości 50 zł lub cztery bilety do kina Cinema City

Premia na start to jeszcze nie wszystko! Wyrabiając w ramach promocji kartę Mastercard, będziecie mogli przystąpić do programu lojalnościowego Priceless Specials. W ramach bieżącej promocji, na start otrzymacie aż 6800 punktów powitalnych. Wymienicie je na vouchery o wartości 100 zł (RTV EURO AGD, Decathlon, empik.com, Circle K i wiele innych) lub na osiem biletów do kina Cinema City, których łączna wartość przekracza 200 zł! 

Głównym warunkiem uzyskania punktów powitalnych jest wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych lub w Internecie. Macie na to 30 dni kalendarzowych od momentu przystąpienia do programu.

Więcej na temat promocji Priceless Specials znajdziecie w dedykowanym artykule.

Lokata na 3% w skali roku do 50.000 zł

Dla nowych klientów, Alior Bank przygotował dodatkowo preferencyjną lokatę na 100 dni dla kwoty do 50.000 zł. Lokata skierowana jest do osób, które nie posiadały nigdy kartoteki klienta w Alior Banku. Lokatę możecie założyć w dowolnej placówce banku (oddział banku lub agencja) w ciągu 14 dni od momentu otwarcia Konta Jakże Osobistego. 

Szczegóły w Tabeli oprocentowania Alior Banku.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie lub bezwarunkowo dla osób w weiku do 26 lat, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,

0 zł zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł (aby uniknąć opłaty można na przykład doładowywać Revoluta),

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu, wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów (chyba, że wybierzecie korzyść dotyczącą darmowych bankomatów),

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay oraz karty wirtualnej HCE,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz powyższych warunków bazowych, możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych poniżej „korzyści” dołączanych do konta. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was trzy pierwsze korzyści:

 • konto oszczędnościowe na 3% w skali roku (do 20.000 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach.

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku na (tradycyjnym) koncie oszczędnościowym obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny, zaś każdy kolejny kosztuje 10 zł.

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay lub poprzez technologię HCE (karta ztokenizowana w aplikacji banku). Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

Konto Mocno Oszczędnościowe

Konto Mocno Oszczędnościowe to kolejny mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 2,3% w skali roku. Jednak wystarczy, że spełnicie warunki zwalniające z opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 2,6% w skali roku. Cóż, Alior Bank słynie wręcz z doceniania lojalnych klientów. Warunki uzyskania oprocentowania są bardzo proste. Wystarczy zasilać comiesięcznie konto osobiste na kwotę minimum 1500 zł. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku.

Oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od aktywacji konta. Nadwyżka ponad 100.000 zł oprocentowana jest według zmiennej stawki naliczanej według schematu: WIBID1M – 0,55 punktu procentowego (obecnie 0,88% w skali roku). Do promocji Konta Mocno Oszczędnościowego można przystąpić do 23 października 2019 roku (do tego czasu trzeba wpłacić środki). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. 

Prowadzenie Konta Mocno Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Zapytanie, Rachunki bankowe, Zamknięcie konta osobistego… W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany osad pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona, co potwierdza poniższy screen 🙂

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów