Alior Bank: 500 zł ultra łatwego bonusu na start, do 1500 zł za rutynowe płatności oraz 10% zwrotu za zakup paliwa (do 200 zł miesięcznie)

Trwa do:
30 września 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Ważna aktualizacja! Alior Bank postanowił ponownie podbić i tak już wysoką stawkę, oferując dodatkową premię w wysokości aż 500 zł za zastosowanie specjalnego kodu podczas zakładania iKonta Biznes. Oczywiście mamy ten kod i znajdziecie go w treści artykułu! Zestaw promocji od Alior Banku składa się z szeregu korzyści. Pierwsza część promocji pozwoli zaoszczędzić na paliwie w formie 10% zwrotu od transakcji na stacjach paliw. Dodatkowo będziecie mieli okazję zdobyć nawet 1500 zł premii za aktywność oraz 500 zł bonusu, o którym wspomniałem na początku. Maksymalna wartość premii jak zawsze pozostaje w Waszych rękach. Co prawda zdobycie pełnej puli może okazać się dość trudne, jednak nawet mniej aktywni użytkownicy, korzystający ze swojego konta w bardzo podstawowy sposób, mogą całkiem sporo zarobić. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, zaś w ramach promocji dodatkowo zostaniecie zwolnieni z opłaty za kartę debetową. Przy okazji przypominam o trwającej promocji konta osobistego, w której do zdobycia jest nawet 450 zł premii na start + 240 zł zwrotu za płatności telefonem.

Uczestnicy promocji Alior Bank

Zestaw promocji, który dla Was opisuję, to trzy oddzielne akcje, różniące się od siebie warunkami.

 • Promocja z 500 zł premii na start skierowana jest do użytkowników prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie posiadają i nie posiadali w Alior Banku żadnego produktu firmowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do promocji.
 • Promocja z 1500 zł maksymalnej premii za aktywność dotyczy wyłącznie nowych klientów firmowych banku. Jeśli kiedykolwiek posiadaliście w Alior Banku któryś z produktów dla firm – nie weźmiecie udziału w tej części promocji.
 • Trzecia promocja to 10% zwrotu za paliwo do 100 zł lub nawet 200 zł miesięcznie. Wyższa stawka dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów. Nowy klient to według regulaminu osoba, która nigdy wcześniej, przed dniem rozpoczęcia promocji (czyli 2 stycznia 2023 roku), nie posiadała konta firmowego Alior Banku. Jeśli macie już rachunek, nadal możecie skorzystać z promocji, pod warunkiem, że dotąd nie wydano do niego żadnej karty debetowej. Zyskacie wówczas do 900 zł zwrotu za paliwo.

Jeśli więc Alior Bank jest dla Waszej firmy całkowitą nowością, możecie odebrać do 2000 zł premii oraz do 200 zł miesięcznie za paliwo i to nawet wtedy, gdy macie już w Alior Banku swoje konto osobiste lub inny produkt indywidualny! A jeśli nie posiadacie jeszcze konta osobistego w Alior Banku, przypominam o trwającej promocji, w której do zdobycia jest nawet 450 zł premii na start + 240 zł zwrotu za płatności telefonem.

Zasady promocji Alior Banku

W tej sekcji rozpiszę po kolei zasady dostępnych w Alior Banku akcji dla firm. Premie możecie ze sobą łączyć, o ile spełniacie opisane wyżej wymagania.

 • Premia 1500 to nagroda za aktywność. Zdobycie pełnej puli może być trudne, postarajcie się jednak wykroić z tego tortu jak najwięcej 🙂
 • 10% zwrotu za paliwo to w obecnych czasach bardzo ciekawa promocja. 10% to nie w kij dmuchał – rzadko spotyka się bank z tak dużą wartością zwrotu za jakiekolwiek zakupy. Biorąc pod uwagę, że litr „dizelka” kosztuje około 6,20 zł, uczestnicy promocji zapłacą za niego „jedynie” 5,58 zł! Matematykę zostawiam Wam 😉
 • 500 zł premii na start – zdobycie bonusu wymaga jedynie wpisania kodu PROMO500 i wykonania przelewu do ZUS lub organów podatkowych (domyślnie dla większości – Urzędu Skarbowego).

Zakładanie rachunku iKonto Biznes

 • Pierwszym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę promocji i złożenie wniosku o otwarcie iKonta Biznes wraz z kartą debetową Mastercard z Plusem. Macie na to czas do 30 września 2023 rokuPamiętajcie, by we wniosku wpisać kod PROMO500 uprawniający Was do odbioru aż 500 zł premii na start (po wykonaniu przelewu do ZUS/US w określonym terminie – szczegóły w dalszej części artykułu). Zwróćcie jednak uwagę, że ta część premii będzie dostępna wyłącznie dla wniosków złożonych do 15 sierpnia 2023 roku. Jeśli więc nastawiacie się na maksymalny wymiar premii, musicie zmieścić się w tym terminie 😉
 • Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu 15 dni od momentu złożenia wniosku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online lub za pośrednictwem kuriera.

Do 1500 zł bonusu za aktywność + 500 zł premii na start

Jeśli chodzi o tę część premii, jest to w pewnym sensie „stała” promocja Alior Banku. W niniejszej promocji udział mogą wziąć wyłącznie całkiem nowi klienci firmowi, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta dla przedsiębiorców w Alior Banku.

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł w postaci bonusów. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych dodatkowego dochodu dla swojej firmy!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł premii, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności bezgotówkowych firmową kartą debetową – w każdym miesiącu. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony (nie dotyczy pierwszego miesiąca udziału w promocji). 

Za co bank będzie naliczał premię? Oto odpowiedź:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł premii na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji. Jeśli korzystacie z programów do księgowości, które pośredniczą (za pomocą bramki płatniczej) w przelewach do urzędu, taka płatność również nie powinna zostać zaliczona. Skupcie się na bezpośrednim przelewie z konta.

Uwaga! Jeśli w ciągu 45 dni kalendarzowych od otwarcia konta firmowego wykonacie przelew do ZUS lub organów podatkowych, spełnicie przy okazji warunek przyznania 500 zł premii w promocji „500 zł na start” (pod warunkiem, że we wniosku o konto wpiszecie kod PROMO500).

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje bezgotówkowe wykonane kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć skrótu ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu dedykowanej promocji. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– od 250,01 do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Krótka ściąga dla uczestników promocji Alior Bank 🙂

Przykład: Maciej zrobił w lipcu premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Jako że podczas wnioskowania o konto wykorzystał kod PROMO500, powyższy przelew do ZUS wykonany w terminie do 45 dni kalendarzowych od otwarcia konta zaowocował także przyznaniem premii w wysokości 500 zł. Otrzyma więc łącznie 550 zł premii za spełnienie wszystkich warunków – do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków, czyli do końca sierpnia 2023 roku. W kolejnych miesiącach wypłata premii będzie przebiegać w podobny sposób, jednak już bez 500 zł specjalnego bonusu na start.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji 1500 zł dla firm oraz 500 zł na start.

10% zwrotu za paliwo od Alior Banku

Udział w tej promocji mogą wziąć zarówno osoby, które nigdy wcześniej przed 2 stycznia 2023 roku nie posiadały konta firmowego w Alior Banku, jak i te, które posiadają konto, jednak dotychczasowo nie wydano do niego żadnej karty debetowej. Nagrodą w promocji jest comiesięczny zwrot za transakcje wykonane na stacjach paliw kartą Mastercard z Plusem, o którą zawnioskujecie podczas zakładania rachunku lub później – w bankowości elektronicznej. Pod uwagę brane będą Wasze transakcje wykonane w terminie do 30 września 2023 roku. Macie więc jeszcze trochę czasu, by zaoszczędzić na paliwie 200 zł lub 100 zł miesięcznie. Jak wcześniej wspomniałem, na wyższą pulę mogą liczyć całkiem nowi klienci, zaś na niższy zwrot aktualni posiadacze konta, którzy domówią do niego kartę płatniczą.

Rachunek jest prosty. Aby miesięcznie otrzymać zwrot na poziomie 200 zł, na stacjach należałoby wydać kwotę co najmniej 2000 zł.

Żeby jednak bank wypłacił Wam zwrot za paliwo w danym miesiącu, należy spełnić w każdym z nich dwa warunki:

 • Warunek pierwszy to wykonanie kartą lub kartami wydanymi do konta firmowego w Alior Banku transakcji na kwotę co najmniej 500 zł w miesiącu, za który chcecie otrzymać zwrot za paliwo. Zapis o 500 zł nie odnosi się wyłącznie do płatności na stacjach paliw. Wasze wydatki kartą powinny po prostu opiewać na łączną kwotę co najmniej 500 zł. Mogą to być zarówno płatności bezgotówkowe (kartą stacjonarnie lub online), jak i gotówkowe, czyli zwykłe wypłaty kartą z bankomatów. Nie zostaną jednak zaliczone płatności polegające na wypłatach z terminali i podobne transakcje.
 • Warunek drugi to wykonanie co najmniej 1 przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego w tym samym miesiącu. Kwota nie ma znaczenia.

Zwroty będą wypłacane przez bank do 15. dnia kolejnego miesiąca. Przykładowo, zwrot za transakcje wykonane w styczniu 2023 roku otrzymacie do 15 lutego 2023 roku.

Zwrot za paliwo od Alior Bank!

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

iKonto Biznes Alior Bank – szczegóły rachunku

W ramach promocji „Karta na plusie – edycja nr 3” trwającej do 30 września 2023 roku (promocją zostaną objęte karty wydane do tego czasu) zostaniecie zwolnieni z opłat za wydanie i użytkowanie karty Mastercard z Plusem do końca 2023 roku. Warunkiem udziału w akcji jest nieposiadanie w okresie od 1 listopada 2021 roku do 31 grudnia 2022 roku ani jednej karty debetowej do żadnego z rachunków firmowych.

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w ramach wspomnianej promocji,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatu sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatu sieci Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów