fbpx

Alior Bank: nawet 1700 zł premii w promocji rachunku iKonto Biznes oraz możliwość złożenia elektronicznego wniosku o subwencję z Tarczy finansowej PFR

Ruszyła kolejna odsłona promocji iKonta Biznes, w której do zdobycia jest solidne 1700 zł premii! Na łączny bonus składa się bardzo łatwe 200 zł premii startowej oraz do 1500 zł za aktywne korzystanie z rachunku. Aby zdobyć premię na start wystarczy tak naprawdę wykonać 8 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolną kwotę 🙂 Natomiast zgarnięcie pełnej puli wymaga już pewnego wysiłku. Mimo wszystko, zdobycie bonusu za aktywność na poziomie 500 zł – 600 zł, powinno Wam przyjść raczej bez trudu. Dodatkowym plusem promocji jest fakt, iż prowadzenie iKonta Biznes jest darmowe, zaś proces założenia konta odbywa się w pełni online! Pamiętajcie również, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą tak samo jak klienci detaliczni zakładać niezliczoną ilość kont bankowych i korzystać z oferowanych promocji bankowych. Nie da się ukryć, iż promocje dla przedsiębiorców są o wiele zyskowniejsze, dlatego warto korzystać z nadarzających się okazji. Oprócz tego, iKonto Biznes od Alior Banku umożliwia złożenie elektronicznego wniosku o subwencję w ramach tak zwanej Tarczy finansowej PFR. W ten sposób bez wychodzenia z domu otrzymacie środki dla waszej firmy wprost na konto bankowe. W dzisiejszym artykule dowiecie się również, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać subwencję.

Uczestnicy promocji

Uczestnikiem promocji może być osoba, która dotychczasowo nigdy nie posiadała konta firmowego w Alior Banku. Fakt ten weryfikowany będzie po numerze NIP znajdującym się w bazie banku. Oznacza to, iż w przypadku, gdy posiadacie lub posiadaliście produkty w Alior Banku przeznaczone wyłącznie dla osób prywatnych (konto, pożyczka czy lokata) – śmiało możecie skorzystać z niniejszej promocji dla przedsiębiorców.

Jak przystąpić do promocji

Wniosek o promocyjne iKonto Biznes dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Promocja trwa do 30 czerwca 2020 roku – do tej daty należy podpisać umowę za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego z prywatnego konta lub za pośrednictwem kuriera.

Ponadto od 1 czerwca 2020 roku dostępna będzie możliwość założenia konta w promocji bezpośrednio przez bankowość elektroniczną Alior Banku. Dotyczy to rzecz jasna osób, które posiadają już takowy dostęp (dzięki posiadaniu konta osobistego lub innego produktu). 

Zasady uzyskania 200 zł premii na start

Warunki uzyskania bonusu są banalnie proste. Wystarczy, że w lipcu oraz w sierpniu 2020 roku (w każdym miesiącu z osobna) wykonacie 4 transakcje bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę. Płatności możecie wykonać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. To wszystko, 8 płatności i 200 zł jest wasze 🙂

Premia zostanie wypłacona do 30 września 2020 roku. Po otrzymaniu premii, pamiętajcie aby samodzielnie rozliczyć podatek związany z uzyskanym przychodem. 

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji (§7 Nagroda za otwarcie Rachunku).

Do 1500 zł premii za regularne użytkowanie konta

Akcja “1500 zł dla firm” zapewnia regularne bonusy za aktywne korzystanie z rachunku. Aby zdobyć bonus za dany miesiąc należy wykonać co najmniej 4 płatności bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę. Tradycyjnie, Alior Bank wyłącza niektóre klasy kodów MCC, które umożliwiłyby „zbyt łatwe nabicie premii”.

Maksymalny miesięczny bonus to 125 zł, zaś premie możecie odbierać przez 12 kolejnych miesięcy (12 x 125 zł = 1500 zł). Do dyspozycji macie następujące warianty:

  • Przelew do ZUS lub US – 30 zł 

Premia 30 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS -u (na kwotę minimum 250 zł) lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z iKonta Biznes zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 30 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, ponieważ nawet “mały ZUS” spełnia te wymagania. Po 12 miesiącach zarobicie 360 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców 🙂

  • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. No chyba, że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł będzie na osłodę 🙂

  • Transakcje kartą – 10 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 500 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, dyszka wpadnie bez oglądania się za siebie.

  • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji “Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji “Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

  • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które posiadają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– do 2500 zł – 0 zł,

– od 2500,01 zł do 10.000 zł – 5 zł,

– od 10.000,01 zł do 25.000 zł – 10 zł,

– od 25.000,01 zł do 50.000 zł – 20 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 40 zł,

– od 100.000,01 zł do 150.000 zł – 50 zł,

– od 150.000,01 zł wzwyż – 60 zł,

Kwoty Premii uzyskane w Promocji podlegają opodatkowaniu na zasadach ogólnych tj. na Uczestniku, który otrzyma Premię ciąży obowiązek rozliczenia premii w swoich przychodach z tytułu działalności gospodarczej.

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji.

Symulacja opłacalności promocji

Nie da się ukryć, iż z premii na start trzeba skorzystać, no bo jednak 200 zł piechotą nie chodzi. Zatem za samo założenie konta i 8 płatności zyskujecie już 200 zł na start. Prześledźmy natomiast, ile jeszcze możecie realnie wycisnąć z “aktywnościowej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

W wersji „umiarkowanej” do zdobycia może być 30 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 10 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 10 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 200 zł na start otrzymujemy solidne 800 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić 🙂

Teraz wersja „leniwa”, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 360 zł premii. Do tego dojdzie 200 zł ekstra na start. Summa summarum 560 zł premii w ultra łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez waszą firmę.

Szczegóły iKonta Biznes

 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,

 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za 1 wypłatę z bankomatów sieci Euronet, każda kolejna 5 zł,

– 0 zł za 1 wypłatę z bankomatów sieci Planet Cash, każda kolejna 5 zł,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),

– 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,

– 0 zł za przelew europejski SEPA wykonany przez bankowość online.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Wnioski o subwencje z Tarczy Finansowej PFR.

Właściciele mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw, którzy posiadają w Alior Banku rachunek firmowy w PLN będą mogli już wkrótce składać wnioski o subwencje z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Firm i Pracowników. Wnioski dla tych klientów będą dostępne tylko w systemach bankowości elektronicznej Alior Online lub BusinessPro. Nie będzie możliwości złożenia wniosku papierowego w placówkach banku. Wnioski dużych firm będzie można składać tylko na stronie www.pfr.pl.

Tarcza Finansowa PFR dla Firm i Pracowników to nowy program pomocowy dla przedsiębiorców, którzy odczuli ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa. Skierowany jest do około 670 tysięcy przedsiębiorców.

W sumie polskie firmy, z uwzględnieniem dużych przedsiębiorstw, dostaną 100 miliardów złotych na utrzymanie płynności finansowej oraz ochronę miejsc pracy, z czego aż 60 miliardów zł będą stanowiły bezzwrotne subwencje. Subwencje będą jednak wypłacane w kolejności złożenia wniosków i do wyczerpania środków w programie.

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy?

Mikrofirmy zatrudniające od 1 do 9 pracowników, których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza kwoty 2 mln EUR będą mogły otrzymać do 324 tysięcy złotych.

Małe i średnie firmy zatrudniające do 249 pracowników, których roczny obrót nie przekracza 50 mln EUR lub suma bilansowa nie przekracza 43 mln EUR będą mogły otrzymać nawet 3,5 mln złotych.

Subwencje udzielane będą na 3 lata. 75 procent przyznanej kwoty może być bezzwrotne, jeśli firmy w ciągu kolejnych 12 miesięcy utrzymają poziom zatrudnienia. Spłacanie finansowania rozpocznie się po 12 miesiącach od jego otrzymania i potrwa kolejne dwa lata.

Ważne wskazówki dla przedsiębiorców

Błędnie wypełnione wnioski zostaną odrzucone przez Polski Fundusz Rozwoju. Od takiej decyzji przedsiębiorca będzie mógł się odwołać tylko dwa razy. Warto zatem już teraz dokładnie zapoznać się ze szczegółami programu i przeczytać przygotowany przez PFR poradnik, który zawiera wiele praktycznych wskazówek. Przedsiębiorcy powinni przygotować dane finansowe swojej firmy, w szczególności wysokość obrotów gospodarczych w wybranych miesiącach oraz liczbę zatrudnionych pracowników w przeliczeniu na pełen etat (w tym zatrudnionych na umowy cywilnoprawne).

Należy też zwrócić uwagę na warunek o niezaleganiu z płatnościami z tytułu podatków i składek na ubezpieczenie społeczne i upewnić się, że bank posiada aktualne dane firmy, zgodne z wpisem w rejestrze. Pełnomocnictwo do reprezentowana firmy i dysponowania środkami w banku powinno być aktualne. Firma powinna również posiadać aktualny, zdefiniowany w Alior Banku numer telefonu zaufanego.

Istotne jest również określenie celu, na który ma być przeznaczona subwencja. Jeżeli ma ona spłacić  zobowiązania wobec Alior Banku, we wniosku można wskazać rachunek w PLN, który je obsługuje. W przypadku decyzji o przeznaczeniu subwencji na inny cel , zgodnie z założeniami programu, we wniosku należy wskazać rachunek w PLN , który nie jest powiązany ze spłatą rat kredytów. Pozwoli to uniknąć automatycznej blokady środków z subwencji. Jeżeli jest to konieczne, należy otworzyć rachunek pomocniczy w PLN do obsługi uzyskanego dofinansowania.

Na jaki cel można przeznaczyć subwencję?

Subwencja będzie mogła być przeznaczona na przedterminową spłatę kredytów – do 25% jej wartości lub pokrycie kosztów bieżącej działalności firmy. Obejmują one koszty wynagrodzeń pracowników, zakupu towarów i materiałów, usług obcych, obsługi finansowania zewnętrznego, najmu nieruchomości wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej, należności o charakterze publicznoprawnym czy zakup urządzeń i innych środków trwałych niezbędnych do prowadzenia biznesu. Środki z subwencji nie mogą być przeznaczone na przejęcie w sposób bezpośredni lub pośredni innego przedsiębiorcy.

Szczegółowe informacje o programie oraz informacje, gdzie znaleźć wniosek w bankowości internetowej Alior Online i BusinessPro, dostępne są na dedykowanej podstronie aliorbank.pl/tarcza

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów