fbpx

Alior Bank: 300 zł premii na start + 2% na Koncie Oszczędnościowym

Trwa do:
28 lutego 2022

Wraz z nowym rokiem w Alior Banku ruszyła nowa edycja promocji Konta Jakże Osobistego. W stosunku do ostatniej edycji, możemy zaobserwować sporo plusów! Warunki promocji uległy uproszczeniu, premia jest o 100 zł wyższa, zaś produkty oszczędnościowe Alior Banku – bardziej korzystne. Ale do rzeczy. 300 zł łatwej premii na start – to baza. Dalej mamy wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 2% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (jest to tak zwana korzyść dodawana do konta). Kolejną zaletą oferty Alior Banku jest Konto Mega Oszczędnościowe na 1,7% w skali roku dla kwoty 100.000 zł. Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu! Ponadto w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Na deser 1% moneyback za płatności telefonem – do 240 zł w ciągu roku (to również tak zwana korzyść dodawana do konta).

Uczestnicy promocji – Alior Bank

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 1 stycznia 2022 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 1 stycznia 2020 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 28 lutego 2022 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na dwa sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z konta w banku, w którym posiadacie już zweryfikowany rachunek (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 300 zł premii?

Aby otrzymać 300 zł premii należy w każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • wykonać minimum 1 płatność kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w styczniu 2022 roku, wówczas warunki spełnijcie w lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu oraz lipcu 2022 roku.

Za każdy miesiąc spełnienia warunków otrzymacie 50 zł cząstkowej premii. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w lutym 2022 roku, premia zostanie wypłacona w marcu 2022 roku i tak dalej.

Co do płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji.

100 zł bonusu jako punkty powitalne Mastercard Bezcenne Chwile

Oprócz premii gotówkowej na start, możecie również otrzymać 6800 punktów powitalnych Mastercard Bezcenne Chwile w ramach akcji „Paliwo na zimę”. Jednak spokojnie – to tylko nazwa marketingowa. Nie musicie specjalnie kupować paliwa, tak samo wybór nagród będzie dotyczył wielu podmiotów, a nie tylko stacji Circle K, jakby mogła wskazywać nazwa. Zdobyte punkty pozwolą Wam wybrać vouchery o wartości 100 zł, przykładowo do Allegro, RTV Euro AGD, Decathlon, empik i wielu innych miejsc. Pula nagród to aż 8740 pakietów po 6800 punktów. Promocja zostanie zakończona wraz z wyczerpaniem puli. Informacja ta zostanie zamieszczona z tygodniowym wyprzedzeniem na stronie promocji (bank oszacuje ostateczny termin analizując zainteresowanie promocją).

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które przed 20 grudnia 2021 roku nie były uczestnikami programu Mastercard Bezcenne Chwile. Jeśli zatem nie spełniacie tego warunku, możecie spróbować założyć nowe konto punktowe, na unikalny adres e-mail. Nie gwarantuję, że to zadziała, ale spróbować zawsze warto.

W celu zdobycia pakietu 6800 punktów, należy w okresie od 20 grudnia 2021 roku przystąpić do programu Mastercard Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials), a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 25 zł. Co ważne, do tej sumy wliczają się płatności wymagane w promocji bazowej, czy też w programie poleceń, dzięki czemu możecie upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to 6 miesięcy. W tym czasie warto je wymienić na wybrany voucher lub nagrodę rzeczową.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji – Paliwo na zimę – zgodnie z komunikatem promocja została zakończona 19 stycznia 2022 roku – szczegóły.

Konto Mega Oszczędnościowe – 1,7% w skali roku do kwoty 100.000 zł

Konto Mega Oszczędnościowe to mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym miesiącu zapewnicie wpływy na Konto Jakże Osobiste w wysokości co najmniej 2000 zł, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 1,7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Cóż, Alior Bank słynie wręcz z doceniania lojalnych klientów. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku (wykluczone są jedynie przelewy z Alior Banku, w tym Kantoru Alior Banku). Ponadto musicie wyrazić zgody marketingowe i handlowe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od aktywacji konta oszczędnościowego – czyli pierwszego wpływu na to konto. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie od 14 grudnia 2021 roku do 17 stycznia 2022 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. Informacje o aktywowaniu promocji pojawią się następnego dnia po aktywacji rachunku.

Konto Mega Oszczędnościowe na 1,7% w skali roku – Alior BankProwadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:


Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 2% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 240 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

2% w skali roku na koncie oszczędnościowym

W ramach tak zwanych „korzyści” dodawanych do Konta Jakże Osobistego możecie wybrać konto oszczędnościowe z preferencyjnym oprocentowaniem na poziomie 2% w skali roku. Aktualnie promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 31 marca 2021 roku dla kwoty do 10.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

Aby uzyskać preferencyjne oprocentowanie na poziomie 2% w skali roku należy wykonać w danym miesiącu płatności kartą na poziomie minimum 300 zł. W ten oto sposób przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za kartę. W przypadku braku płatności na wymaganą kwotę, oprocentowanie wyniesie o wiele mniej, bo 0,5% w skali roku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny, zaś każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania Alior Banku.

1% moneyback od płatności telefonem – do 240 zł

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów