Ostatni dzień promocji Alior Banku: nawet 650 zł premii w promocji konta oraz 8% w skali roku na rachunku oszczędnościowym (do 400.000 zł) i lokacie mobilnej (do 50.000 zł)

Trwa do:
30 listopada 2022

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

To ostatni dzień obowiązywania zestawu promocji od Alior Banku. A co w nim znajdziemy? Oj, bardzo dużo! W ramach VI edycji promocji „Bankuj mobilnie” czeka na Was aż 400 zł premii na start. Kolejne 150 zł bonusu to zasługa programu Mastercard Bezcenne Chwile (12.000 punktów powitalnych, które wymienicie na vouchery o wartości 150 zł). Jeśli zaś posiadacie dziecko/dzieci, możecie przy okazji wziąć udział w promocji Konta Jakże Osobistego dla młodych, gdzie do zdobycia jest 100 zł bonusu (do wydania na Allegro). Na deser czeka na Was 1% moneyback za płatności telefonem – do 240 zł w ciągu roku (to również tak zwana korzyść dodawana do konta). Razem daje to 650 zł, a wliczając moneyback nawet 890 zł premii. Konto w Alior Banku możecie założyć bez wychodzenia z domu – poprzez VideoSelfie, przelewem weryfikacyjnym lub za pośrednictwem kuriera. Z resztą, zarówno otwarcie, jak i zamknięcie konta w Alior Banku możliwe jest bez wychodzenia z domu.

A jak wygląda oferta depozytowa Alior Banku? Równie dobrze! Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wynosi 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł. Tyle samo możecie zyskać na Lokacie Mobilnej (okres: 100 dni, kwota: do 50.000 zł). Natomiast na rocznej Lokacie Nowe Środki – 7% w skali roku i to bez limitu środków!

Przy okazji sprawdźcie promocję Pożyczki Internetowej od Alior Banku z prowizją 0%.

Uczestnicy promocji „Bankuj mobilnie” – 400 zł premii

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 30 listopada 2022 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 30 listopada 2020 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji, należy w okresie od 1 września 2022 roku do 30 listopada 2022 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego zawnioskujcie również o kartę debetową Mastercard, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na dwa sposoby:

 • VideoSelfie – proces ten dokończycie w aplikacji mobilnej banku. Przypomina on otwieranie konta w fintechach typu Revolut,
 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z konta w banku, w którym posiadacie już zweryfikowany rachunek (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia.

Oprócz tego, w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o konto, wybierzcie w bankowości elektronicznej lub mobilnej przynajmniej dwie „korzyści” w Koncie Jakże Osobistym. Więcej na temat czym są owe „korzyści” w dalszej części artykułu, w akapicie poświęconym analizie konta.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 400 zł premii?

Aby otrzymać 400 zł premii należy w każdym z 8 kolejnych miesięcy kalendarzowych po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • wykonać minimum 1 płatność kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w listopadzie 2022 roku, wówczas warunki spełnijcie w grudniu 2022 roku oraz styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu i lipcu 2023 roku.

Za każdy miesiąc spełnienia warunków otrzymacie 50 zł cząstkowej premii. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w grudniu 2022 roku, premia zostanie wypłacona w styczniu 2023 roku i tak dalej. W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową.

Co do płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji.

100 zł premii dla dziecka

Po założeniu konta dla siebie, możecie również założyć rachunek dla swojej pociechy. Warunkiem uczestnictwa jest nieposiadanie przez Wasze dziecko konta w Alior Banku w ciągu 2 lat wstecz od momentu złożenia wniosku w promocji. Aby zdobyć łatwe 100 zł premii ekstra należy:

 • otworzyć dla dziecka Konto Jakże Osobiste dla Młodych z kartą debetową,
 • W ciągu 40 dni zachęcić dziecko do wykonania 2 transakcji bezgotówkowych kartą do konta na dowolną kwotę.
 • …i tyle. 100 zł premii w postaci kart podarunkowych Allegro zostanie przekazane SMS-owo na telefon dziecka w terminie do 60 dni od spełnienia warunku.

Promocja „Młodość ma swoje prawa – IV edycja” obowiązuje w terminie od 4 listopada 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej „Młodość ma swoje prawa – IV edycja” oraz na podstronie promocji.


Konto Jakże Osobiste dla Młodych dostępne jest dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat (nieukończone 18 lat). Jego prowadzenie jest darmowe, jednak karta wymaga już miesięcznych transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300 zł. W przeciwnym razie koszt karty debetowej wynosi 5 zł miesięcznie (wydanie karty jest darmowe). Niepełnoletni tak samo jak dorośli mogą korzystać z korzyści dołączanych do Konta Jakże Osobistego.

Vouchery o wartości 150 zł od Mastercarda

Oprócz premii pieniężnej na start, możecie również otrzymać 12.000 punktów powitalnych Mastercard Bezcenne Chwile w ramach akcji „Nagroda na start w Programie Mastercard dla kart Alior Banku”. Ich wartość to około 150 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 10.000 sztuk (czyli bardzo dużo) lub do dnia zakończenia – 31 grudnia 2022 roku. Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

W promocji mogą wziąć udział osoby, posiadające kartę Mastercard Alior Banku, które w terminie przed 28 września 2022 roku nie posiadały zarejestrowanej w programie Bezcenne Chwile jakiejkolwiek karty Alior Banku. Jeśli zaś posiadacie już konto w programie Bezcenne Chwile dla innej karty – możecie wziąć udział w promocji. Wystarczy, że dodacie do programu dane nowo-wydanej karty Aliora.

Mastercard Bezcenne Chwile – Vouchery o wartości 150 złW celu zdobycia pakietu 12.000 punktów, należy w terminie do 31 grudnia 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 100 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 1 miesiąc (w tym czasie należy je zamienić na nagrody). Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Carrefour, Empik, Allegro, Decathlon, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. Co ciekawe, bank promuje głównie wymianę punktów na bony paliwowe Circle K, ale… to tylko taki chwyt marketingowy ze względu na drożejące ceny paliw. Tak naprawdę wybór jest dowolny.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji oraz na dedykowanej stronie promocji (trzeba przewinąć poniżej loterii).

Konto Mega Oszczędnościowe – 8% w skali roku do kwoty 400.000 zł

Konto Mega Oszczędnościowe to mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym miesiącu zapewnicie wpływy na Konto Jakże Osobiste w wysokości co najmniej 2000 zł, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 8% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł. Cóż, Alior Bank wręcz słynie z doceniania lojalnych klientów. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku (wykluczone są jedynie przelewy z Alior Banku, w tym Kantoru Alior Banku). Ponadto musicie wyrazić zgody marketingowe i handlowe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od momentu aktywacji konta oszczędnościowego – czyli pierwszego wpływu na to konto (musi to być wpływ zewnętrzny z innego banku, ewentualnie z rachunku firmowego w Alior Banku). Po wpływie środków informacja o przystąpieniu do promocji pojawi się w szczegółach konta oszczędnościowego. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie do 14 grudnia 2022 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. Informacje o aktywowaniu promocji pojawią się następnego dnia po aktywacji rachunku oszczędnościowego. Więcej na temat jego działania w osobnym artykule.

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:


Lokata na Nowe Środki – Alior Bank

W Alior Banku dostępna jest również świetna oferta lokat terminowych dla nowych środków. Oprocentowanie lokaty wynosi odpowiednio:

 • 6,5% w skali roku – dla lokaty na 92 dni,
 • 7% w skali roku – dla lokaty na 182 dni.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, zaś kwoty maksymalnej nie stwierdzono! Lokatę możecie założyć w oddziale, w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej.

Do zawarcia Lokaty na Nowe Środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, to znaczy nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, kontach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych (prowadzonych w złotych polskich) według stanu na 8 listopada 2022 roku.

Jeśli więc, dopiero zdecydujecie się na założenie konta w Alior Banku – wówczas całość wpłaconych przez Was środków będzie pracowało zgodnie z preferencyjnym oprocentowaniem.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

Lokata mobilna na 8% w skali roku

Oferta Lokaty Mobilnej dostępna jest wyłącznie w bankowości mobilnej Alior Mobile dla klientów dokonujących po raz pierwszy aktywacji systemu bankowości mobilnej, którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie danych do celów marketingowych (w tym otrzymywanie informacji marketingowych w formie wiadomości elektronicznych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych).

Możecie otworzyć tylko jedną taką lokatę na kwotę od 1000 zł do 50.000 zł włącznie. Czas trwania Lokaty Mobilnej to 100 dni. Więcej na temat Lokaty Mobilnej na tej podstronie banku.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na kwotę co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł.

Dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty gotówki z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Warto zwrócić uwagę, iż wybór dwóch korzyści jest jednym z warunków przystąpienia do promocji z premią. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 4% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 240 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

1% moneyback od płatności telefonem – do 240 zł

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów