Alior Bank: podwyżki opłat, niższy moneyback dla Konta Rozsądnego oraz ważne zmiany dla byłych klientów BPH

Niezbyt dobre informacje płyną dla klientów Alior Banku. Nie dość, że czekają ich podwyżki, to zostanie również „ścięty” moneyback w przypadku Konta Rozsądnego. Dotychczasowe 3% zwrotu od transakcji bezgotówkowych w sklepach i marketach zamieni się w marne 1,5%. Największe zmiany czekają klientów banku BPH, który został wchłonięty przez Aliora. Dotychczasowe Konto Lubię to! zamieni się w aliorowskie Konto Internetowe, którego warunki nie są już tak atrakcyjne. Bank wycofuje się również z obsługi kart w technologii NFC. Zastąpi je nowsza technologia – HCE. Zmiany wchodzą od 27 marca 2017 roku, więc macie jeszcze trochę czasu, aby ewakuować się do innego banku. Na ten moment polecam w pełni darmowe konto w Nest Banku (darmowe prowadzenie, obsługa karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, przelewy internetowe oraz wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet).

 

 

Zmiany opłat dla wszystkich klientów Alior Banku

 • Konto Rachunki Bez Opłat (również w wersji Plus)

Dotychczas prowadzenie konta kosztowało 6 zł. Po zmianach będzie to 8 zł. Nadal jednak pozostanie warunek zwalniający z opłaty w postaci zapewnienia wpływu z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium. Konto to jest popularne głównie wśród osób starszych, dlatego nie zapomnijcie poinformować o podwyżkach swoich babć i dziadków 🙂

 • Konto Internetowe

Rachunek ten nadal pozostanie bezpłatny. Zmienia się natomiast opłata za kartę debetową z 4 zł do 6 zł. Opłaty nadal można uniknąć w przypadku zapewnienia transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 100 zł lub więcej. Ta zmiana jest raczej bezbolesna (o ile aktywnie używacie karty płatniczej).

 • Wypłaty z bankomatów

Podwyżek nie ominęły również wypłaty z bankomatów. Opłata za wypłatę gotówki z krajowych bankomatów sieci Planet Cash oraz innych niż Euronet wzrośnie z 3 zł do 5 zł.

 • Zmiana moneyback z 3% na 1,5%

Z tej zmiany nie ucieszą się z pewnością posiadacze Konta Rozsądnego. Dotychczasowy moneyback za zakupy spożywcze będzie wynosił jedynie 1,5%. Nie zmienią się natomiast limity bonusów (50 zł miesięcznie, do 400 zł rocznie). Jednak osiągnięcie ich górnej granicy będzie o wiele trudniejsze niż dotychczas.

 • Wycofanie kart NFC

Technologia NFC będzie dostępna jedynie do 31 maja 2017 roku. Później zastąpi ją nowe rozwiązanie – HCE.

 • Zmiany opłat za czynności windykacyjne oraz monitoringowe

W tym przypadku zmiany są pozytywne (chociaż trudno mówić o pozytywach, gdy ma się windykację na karku). Bank nie będzie pobierał opłat za windykację terenową oraz pisma wysyłane listem zwykłym. Monity, wezwania do zapłaty, wypowiedzenie umowy, upomnienia oraz inne wezwania wysyłane listem poleconym „potanieją” z 20 zł na 4,20 zł, zaś w przypadku, listu ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru z 25 zł na 6,20 zł. Bank obniży również opłatę za porozumienie/aneks do umowy kredytowej ze 100 zł do 50 zł. Niech żyje…normalność.

 • Opłata za przewalutowanie

Jeżeli w portfelu posiadacie aliorowską kartę VISA, od teraz zapłacicie 2% prowizji za przewalutowanie, jeśli dokonacie zapłaty w obcej walucie. Dotychczas opłata nie występowała.

 

Zmiany dla byłych klientów banku BPH

27 marca 2017 roku nastąpi fuzja operacyjna dotychczasowych produktów banku BPH z ofertą Alior Banku. Poniżej wykaz najważniejszych zmian:

Źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2016-01-13-fuzja-operacyjna-w-alior-banku-zmiany.html

Najpopularniejsze konto w ramach banku BPH to z pewnością Konto Lubię to!. Dotychczas zapewniało ono darmowe prowadzenie, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz kartę debetową za 0 zł po wykonaniu 4 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Rachunek ten zostanie od teraz zmieniony w Konto Internetowe. O ile prowadzenie zostaje nadal darmowe, o tyle karta będzie bezpłatna w przypadku wykręcenia płatności na 100 zł. Za darmo będziecie mogli wypłacać jedynie z bankomatów własnych Aliora oraz Euronetu. Pozostałe będą kosztować sporo, bo 5 zł od każdej wypłaty.

Korzystne zmiany czekają dotychczasowych posiadaczy Konta Maksymalnego. Rachunek kosztował aż 19,99 zł, jeśli nie zapewniło się wpływów na kwotę 7500 zł. Konto Maksymalne zostanie przemienione w Konto Wyższej Jakości. Tutaj wystarczy wpływ na 2500 zł. W dodatku, w przypadku braku wpływu opłata wyniesie nieco mniej, bo 12 zł.

Do oferty wprowadzony zostanie nowy rachunek – Konto Korzystne, które będzie odzwierciedleniem Konta Kapitalnego. Prowadzenie konta nadal będzie kosztować 9,99 zł.

Więcej na temat zmian znajdziecie w mailach, które otrzymaliście od Alior Banku oraz na stronie internetowej.

Jak żyć panie Aliorze?

Tradycyjnie, w przypadku zmiany TOiP lub regulaminu banku możecie wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym (bez okresu wypowiedzenia) lub złożyć sprzeciw co do wprowadzanych zmian. W drugim przypadku, wasze produkty będą zamknięte 27 marca 2017 roku (w tym dniu wchodzą zmiany). Jeśli szukacie darmowego konta, polecam zapoznać się z ofertą Nest Banku. Jeśli będziecie szybcy, załapiecie się jeszcze na voucher o wartości 80 zł Decathlona. Oprócz tego otrzymacie:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,
 • Lokata Witaj na 4% w skali roku,
 • Konto oszczędnościowe z premią do 30%.

Więcej na temat konta we wpisie. Jeśli natomiast wolicie inny rachunek, zachęcam do zapoznania się z rankingiem kont osobistych bloga.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Darmowy kredyt do 2000 zł od Getin Banku

Inteligo: 100 zł premii za założenie konta

Konto z Lwem w banku ING z 100 zł premii

Nawet 600 zł premii od Idea Banku dla przedsiębiorców

Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku z roczną premią do 500 zł

Karta Citi Simplicity + LG K8 LTE o wartości 549 zł

Voucher o wartości 200 zł do empik.com oraz 240 zł zwrotu na Spotify

Voucher o wartości 400 zł na zakupy w perfumerii Douglas

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów