Alior Bank: łatwe 200 zł premii w promocji Money Mania, konto oszczędnościowe na 3% w skali roku (do 20.000 zł) – bez wychodzenia z domu!

Alior Bank w ramach najnowszej edycji promocji Money Mania ponownie oferuje 200 zł premii gotówkowej na start za założenie Konta Jakże Osobistego. Oprócz tego, Alior Bank organizuje istny festiwal promocji pod względem produktów depozytowych. Flagowym produktem konto oszczędnościowe dodawane jako korzyść do Konta Jakże Osobistego. W tym przypadku oprocentowanie wyniesie 3% w skali roku. Co prawda maksymalna kwota ograniczona jest do 20.000 zł, jednak dużą zaletą jest fakt, iż obowiązywanie preferencyjnego oprocentowanie jest stale przedłużane (obecnie gwarancja oprocentowania ma obowiązywać do czerwca tego roku). Idąc dalej natrafiamy na Konto Mega Oszczędnościowe na 2,5% w skali roku. Jednak w tym przypadku oprocentowanie obowiązuje aż do kwoty 100.000 zł! Podsumowując, wasze oszczędności będą otulone bardzo przyjemnymi procentami łącznie do kwoty 120.000 zł. Co do samego Konta Jakże Osobistego, warto również wspomnieć o możliwościach płacenia w 152 walutach bez kosztów przewalutowania oraz 1% moneyback od płatności wykonanych telefonem (Google Pay, Apple Pay, BLIK, HCE). Maksymalny moneyback w skali roku to 240 zł. Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu

 

 

Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu roku od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Banku. Przykładowo, składając wniosek 5 marca 2020 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 5 marca 2019 roku. To naprawdę krótki okres karencji jak na dotychczasowe promocje Alior Banku. 

 

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza Was z promocji. Ba, posiadacze konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe również mogą wziąć udział w niniejszej promocji 🙂

 

Jak założyć promocyjne konto?

Aby wziąć udział w akcji, na początek dołączcie do akcji na dedykowanej stronie promocji, klikając Weź udział, po czym zarejestrujecie lub zalogujecie się w Money Manii. W przypadku rejestracji, wystarczy, że podacie imię, nazwisko, adres e-mail, hasło a także zaakceptujecie wszystkie cztery okienka. Na podany adres e-mail otrzymacie link aktywacyjny. Po kliknięciu w link zostaniecie przeniesieni z powrotem na stronę promocji, co będzie równoznaczne z aktywacją waszego profilu. Natomiast osoby, które korzystały już z poprzednich edycji promocji Money Mania nie muszą się ponownie rejestrować. Wystarczy samo zalogowanie na dedykowanej stronie promocji.

 

Po zalogowaniu się w profilu, złóżcie wniosek o konto wraz z kartą debetową po kliknięciu w Wyślij wniosek. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 2 marca do 30 kwietnia 2020 roku. Pamiętajcie, iż we wniosku o konto należy użyć tego samego adresu e-mail, co podczas rejestracji w promocji. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub nadal macie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji. Pamiętajcie tylko, aby poinformować konsultanta, iż korzystacie z promocji Money Mania.

 

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie czas do 31 maja 2020 roku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (lista banków ulega pewnym wahaniom). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu).
 • poprzez videorozmowę z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

 

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 200 zł premii?

Aby zdobyć premię należy przez 3 kolejne pełne miesiące po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na łączną kwotę co najmniej 500 zł,
 • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

 

Wymagany wpływ może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku. Jeśli macie więcej niż 26 lat, wówczas rekomenduję Wam zapewnić wpływy na co najmniej 1500 zł. W ten oto sposób za jednym razem spełnicie warunki promocji, jak i zapewnicie sobie darmowe prowadzenie rachunku. Po zaksięgowaniu wpływu, środki możecie z powrotem przelać na swoje konto (nie musicie ich utrzymywać przez określony czas). 

 

Co do 3 płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (Google Pay oraz Apple Pay są jak najbardziej akceptowalne). Bank nie reguluje natomiast minimalnej kwoty transakcji, zatem drobne zakupy w sklepie spełnią warunki promocji. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Sprytny Bill, Blue Media itp.).

 

Wypłata premii i finalizacja promocji

Po podpisaniu umowy, do 31 sierpnia 2020 roku koniecznie uzupełnijcie numer konta do wypłaty premii po zalogowaniu na stronie Money Manii. Organizator nie będzie przypominał o tym obowiązku, zatem warto go sobie gdzieś zanotować, na przykład ustawić przypomnienie w telefonie.

 

W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową. Premie będą wypłacane na Konto Jakże Osobiste w trzech różnych terminach, w zależności kiedy otwieraliście konto:

 • 7 sierpnia 2020 roku dla uczestników, którzy założyli konto w marcu 2020 roku i spełnili warunki przyznania premii do 30 czerwca 2020 roku,
 • 4 września 2020 roku dla uczestników, którzy założyli konto w kwietniu 2020 roku i spełnili warunki przyznania premii do 31 lipca 2020 roku,
 • 2 października 2020 roku dla uczestników, którzy założyli konto w maju 2020 roku i spełnili warunki przyznania premii do 31 sierpnia 2020 roku.

 

Na około tydzień przed wypłatą premii otrzymacie maila z potwierdzeniem spełnienia warunków promocji.

Szczegóły w regulaminie promocji „Money Mania 22”.

 

 

 

 

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie lub bezwarunkowo dla osób w wieku do 26 lat, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,

0 zł zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł (aby uniknąć opłaty można na przykład doładowywać Revoluta),

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu, wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów (chyba, że wybierzecie korzyść dotyczącą darmowych bankomatów),

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay oraz karty wirtualnej HCE,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

 

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz powyższych warunków bazowych, możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych poniżej „korzyści” dołączanych do konta. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was trzy pierwsze korzyści:

 • konto oszczędnościowe na 3% w skali roku (do 20.000 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach.

 

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku na (tradycyjnym) koncie oszczędnościowym obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie. Aby uzyskać preferencyjne oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku należy wykonać w danym miesiącu płatności kartą na poziomie minimum 300 zł. W ten oto sposób przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za kartę. W przypadku braku płatności na trzy stówki, oprocentowanie wyniesie nieco mniej, bo 2% w skali roku. Warunki te obowiązują od 1 kwietnia 2020 roku. Do 31 marca 2020 roku oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku naliczane jest bezwarunkowo. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny, zaś każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania (ważna od 6 marca 2020 roku).

 

 

W Alior Banku możecie wykonywać płatności zagraniczne kartą bez kosztów przewalutowania dla 152 walut! Dla dolara, euro i funta brytyjskiego stosowany będzie średni kurs NBP, zaś w przypadku pozostałych walut kurs organizacji płatniczej Mastercard (bez doliczania prowizji oraz marży banku). Dzięki temu nie musicie korzystać z kantoru walutowego lub wyrabiać dodatkowych kart walutowych. Karta Alior Banku sprawdzi się również podczas zakupów w zagranicznych sklepach internetowych oraz podczas wypłaty gotówki za granicą.

 

 

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay lub poprzez technologię HCE (karta ztokenizowana w aplikacji banku). Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

 

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

 

 

 

 

Konto Mega Oszczędnościowe

Konto Mega Oszczędnościowe to kolejny mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 2,1% w skali roku. Jednak wystarczy, że spełnicie warunki zwalniające z opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 2,5% w skali roku. Cóż, Alior Bank słynie wręcz z doceniania lojalnych klientów. Warunki uzyskania oprocentowania są bardzo proste. Wystarczy zasilać comiesięcznie konto osobiste na kwotę minimum 1500 zł. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku.

 

Oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od aktywacji konta. Nadwyżka ponad 100.000 zł oprocentowana jest według zmiennej stawki naliczanej według schematu: WIBID1M – 0,55 punktu procentowego (obecnie 0,88% w skali roku). Konto Mega Oszczędnościowe otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. 

 

 

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły w tabeli oprocentowania oraz w regulaminie Konta Mega Oszczędnościowego (oba dokumenty ważne od 6 marca 2020 roku)

 

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

 

Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Zapytanie, Rachunki bankowe, Zamknięcie konta osobistego… W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany osad pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona, co potwierdza poniższy screen 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów