Alior Bank: nawet 2000 zł premii w promocji darmowego rachunku iKonto Biznes i karty debetowej Mastercard

Trwa do:
4 maja 2022

Alior Bank wystartował z nową edycją promocji konta firmowego. W praktyce jednak to trzy różne akcje. 150 zł premii dostępne jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, z kolei 1500 zł bonusu będą mogli zdobyć przedsiębiorcy, którzy nie mieli konta firmowego ani innego produktu biznesowego w Alior Banku. Do puli dorzucił się także portal Bankier.pl, sponsorując dodatkową nagrodę w wysokości 350 zł na start. To, ile ostatecznie znajdzie się na Waszym koncie zależy wyłącznie od Waszej aktywności – „symulację opłacalności” znajdziecie w dzisiejszym artykule. Wspomniane 1500 zł bonusu wypłacane będzie za rutynowe aktywności związane z kontem. Zdobycie pełnej puli nie jest takie proste, ale uzyskanie dodatkowych kilkuset złotych nie będzie zbyt angażujące (wystarczy wykonywać podstawowe czynności). Mało tego, w prosty sposób zapewnicie sobie zwolnienie z podstawowych opłat za użytkowanie rachunku.

 

350 zł premii od Bankier.pl

Promocja zatytułowana Zgarnij Premię z iKonto Biznes Alior Banku – 12 edycja sponsorowana jest przez spółkę zarządzającą portalem Bankier.pl. W ramach promocji uczestnicy mogą zdobyć 350 zł za spełnienie prostych warunków, które opiszę w następnym akapicie.

W tej części promocji mogą wziąć udział osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały w Alior Banku konta firmowego w ciągu 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia startu promocji. Oznacza to, że nie mogliście mieć konta firmowego Alior Banku od 14 marca 2021 roku. Bank będzie weryfikował w tym przypadku numer NIP firmy.

Korzystanie z produktów Alior Banku dla klientów indywidualnych nie wyklucza z udziału w promocji, dlatego z powodzeniem możecie odebrać najpierw 300 zł premii na start, 100 zł bonusu dla dziecka + konto oszczędnościowe na 2% (do 10.000 zł) oraz 1,7% (do 100.000 zł) w promocji konta osobistego.

Na uwagę zasługuje również Pożyczka Internetowa Alior Banku z 0% prowizji oraz 8,69% z pakietem darmowych Alertów BIK na 12 miesięcy.

Zasady promocji Bankier.pl

W celu otrzymania 350 zł premii powinniście wykonać następujące czynności:

 • Pierwszym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę promocji i zarejestrowanie swojego udziału w akcji. Macie na to czas do 4 maja 2022 roku
 • Po otrzymaniu wiadomości e-mail, potwierdzającej rejestrację, należy złożyć wniosek o otwarcie iKonta Biznes, korzystając z odnośnika przesłanego w mailu. Powinniście wykonać tę czynność w tym samym terminie – do 4 maja 2022 roku. Pamiętajcie o wyrażeniu zgody na wyjawienie tajemnicy bankowej organizatorowi promocji (Bonnier Business Polska Sp. z o.o. – wydawca portalu Bankier.pl). Dzięki temu będzie on wiedział, komu wypłacić premię, a kto musi się obejść smakiem.
 • Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku – najpóźniej 3 czerwca 2022 roku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online.
 • Do 60 dni od momentu zawarcia umowy (najpóźniej do 2 sierpnia 2022 roku) zapewnijcie wpływ na konto o wartości 500 zł. Może to być przelew od kontrahenta lub Wasza wpłata – na przykład z konta w innym banku. Ta prosta czynność wystarczy do zgarnięcia 350 zł premii.

Przekazanie 350 zł premii

Organizator poinformuje Was o fakcie przyznania Wam premii najpóźniej 31 sierpnia 2022 roku. W ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania tej informacji powinniście przekazać za pomocą dedykowanej strony promocji numer Waszego iKonta Biznes, na który zostanie przekazana nagroda. Oczywiście link do strony promocji zawarty będzie w mailu od organizatora.

Nagrodę w postaci przelewu na konto firmowe w Alior Banku otrzymacie w ciągu 14 dni roboczych od momentu przekazania informacji o przyznaniu premii. Do tego czasu koniecznie utrzymajcie aktywny rachunek i kartę debetową. Nie wypowiadajcie zatem umowy przed przekazaniem nagrody. 

Pamiętajcie, że jako przedsiębiorcy macie obowiązek rozliczyć każdy przychód firmowy – także ten, będący premią bankową. Poinformujcie swoją księgowość o udziale w promocji. Tam będą już wiedzieć, co należy z tym zrobić.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Uczestnicy promocji – 150 zł premii ekstra

Kolejna premia o wartości 150 zł przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów Alior Banku. Posiadanie konta osobistego lub firmowego czy jakiegokolwiek innego produktu Alior Banku w dniu startu promocji nie wyklucza z udziału w akcji. Jedynym warunkiem jest nieposiadanie wcześniej premiowanego produktu, czyli firmowej karty debetowej Mastercard z Plusem.

W puli znajduje się 4900 nagród. Bank poinformuje o jej prawdopodobnym wyczerpaniu na 7 dni przed prognozowanym osiągnięciem limitu. Informacja pojawi się na tej stronie.

Zasady promocji – 150 zł premii

Żeby otrzymać 150 zł premii, powinniście spełnić proste warunki.

 • Podczas zakładania iKonta Biznes wybierzcie kartę debetową Mastercard z Plusem. Kartę, zaraz po jej otrzymaniu, należy aktywować według przekazanej w kopercie instrukcji. Na wykonanie powyższych kroków macie czas do 30 czerwca 2022 roku. Za tę prostą akcję zostaniecie nagrodzeni pierwszą częścią nagrody, czyli pierwszym multivoucherem o wartości 50 zł.
 • Do końca miesiąca, następującego po miesiącu aktywacji karty, wykonajcie płatności bezgotówkowe kartą o wartości co najmniej 200 zł. Wypełnienie tego warunku dostarczy Wam kolejny multivoucher o wartości 50 zł.
 • Ostatnią część nagrody otrzymacie, jeśli w terminie do 30 czerwca 2022 roku zarejestrujecie swoją kartę w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Więcej na temat programu Mastercard przeczytacie tutaj. Rejestrację należy wykonać za pomocą bankowości elektronicznej lub – opcjonalnie – w placówce Alior Banku. Jeśli mieliście już wcześniej konto w programie i dodawaliście inne karty – nic nie szkodzi, po prostu dodajcie kolejną. Jeśli jesteście nowymi klientami, konieczne będzie założenie nowego profilu. Rejestracja trwa kilka minut, jednak utworzenie konta może zająć nawet 14 dni roboczych. Nie zapomnijcie też o wyrażeniu niezbędnych zgód marketingowych i zgody na kontakt.

Bank w regulaminie wyklucza pewne kategorie transakcji, które nie zostaną zaliczone jako spełnienie warunków promocji. Dokładną listę kodów MCC wraz z opisem znajdziecie w regulaminie. Od siebie dodam tylko, że wykluczenia są dosyć standardowe i dotyczą transakcji w kasynach online, firmach bukmacherskich, u brokerów ubezpieczeniowych, w instytucjach finansowych i tak dalej. Wykluczone są więc wszystkie „ułatwiacze”, pozwalające przesyłać pieniądze na saldo innych portfeli i kont.

Przekazanie 150 zł premii i informacje o nagrodzie

Każda z trzech składowych części nagrody zostanie przekazana w ciągu 60 dni kalendarzowych od chwili spełnienia poszczególnych warunków. Nagrody trafią do Was w formie elektronicznej – na adres e-mail lub telefon podany we wniosku.

Premia ma formę środków do wykorzystania na platformie multivoucher.pl, pozwalającej na zakup kart podarunkowych do różnych sklepów i usług. W ofercie znajdziecie vouchery do Allegro, sklepów Empik, IKEA, TK MAXX, H&M, Zalando i wielu innych.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

1500 zł premii – zasady przyznawania

Mam nadzieję, że choć jesteśmy już po dużej przystawce, nadal macie apetyt na danie główne. Na wstępie zaznaczę, iż o ile w promocji z 150 zł mogli uczestniczyć także aktualni klienci Alior Banku, tak w niniejszej promocji udział mogą wziąć wyłącznie nowi klienci firmowi, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta dla przedsiębiorców w Alior Banku.

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności bezgotówkowych firmową kartą debetową – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony. 

Za co bank będzie naliczał premię? Oto odpowiedź:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba, że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć kod ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji “Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji “Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– od 250,01 do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Przykład: Maciej zrobił we wrześniu premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca października.

Szczegóły w regulaminie promocji 1500 zł dla firm.

Symulacja opłacalności – realna wartość premii

Sprawdźmy, ile pieniędzy możecie realnie wycisnąć z “aktywnościowej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

W wersji „umiarkowanej” do zdobycia może być 20 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 25 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 5 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 150 zł na start, otrzymujemy 750 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić.

Teraz wersja „leniwa”, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 240 zł premii. Do tego dojdzie 150 zł ekstra na start. Summa summarum 390 zł premii w dość łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez Waszą firmę.

iKonto Biznes – szczegóły rachunku

Na wstępie zaznaczę, że w ramach promocji Karta na plusie, osoby, które nie posiadały karty Mastercard z Plusem w dniu 28 października 2021 roku i zdecydowały się ją założyć do 30 czerwca 2022 roku zostaną zwolnione z opłat za kartę bezwarunkowo w całym roku 2022.

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwsze 2 wypłaty z bankomatów sieci Euronet oraz Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,
  • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów