fbpx

Alior Bank: 300 zł premii na start, 100 zł bonusu dla dziecka, 100 zł z punktami Bezcenne Chwile oraz 3% i 3,5% dla oszczędności

Trwa do:
30 kwietnia 2022

Ta promocja jest już zakończona. Sprawdź nową, jeszcze bardziej opłacalną edycję – artykuł dostępny pod tym linkiem.

Kolejna aktualizacja artykułu o Alior Banku! Oprócz 300 zł premii, 100 zł w punktach Bezcenne Chwile i świetnej oferty depozytowej, możecie również założyć konto dla swojego dziecka, dzięki czemu zyskacie kolejne 100 zł premii. Co do oferty depozytowej, preferencyjne oprocentowanie na rachunku Konto Mega Oszczędnościowe zostało podniesione z 2,5% do 3% w skali roku dla kwoty 100.000 zł. Ponadto Alior Bank wprowadził do oferty Lokatę na Nowe Środki (skądś już kojarzę tę nazwę). W tym przypadku to dopiero balanga! 3,5% w skali roku dla lokaty 19-miesięcznej oraz 3% w skali roku dla lokaty rocznej, ale… bez jakichkolwiek limitów kwotowych! Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu! Ponadto w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Na deser 1% moneyback za płatności telefonem – do 240 zł w ciągu roku (to również tak zwana korzyść dodawana do konta). A jeśli zarejestrujecie swoją kartę debetową w programie Mastercard Bezcenne Chwile – czekają na Was vouchery o wartości 100 zł.

Przy okazji sprawdźcie promocję Pożyczki Internetowej od Alior Banku z prowizją 0% oraz darmowymi alertami BIK na 12 miesięcy.

Uczestnicy promocji – Alior Bank

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 22 kwietnia 2022 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 22 kwietnia 2020 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 30 kwietnia 2022 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na dwa sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z konta w banku, w którym posiadacie już zweryfikowany rachunek (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 300 zł premii?

Aby otrzymać 300 zł premii należy w każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych po założeniu konta:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • wykonać minimum 1 płatność kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w kwietniu 2022 roku, wówczas warunki spełnijcie w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu oraz październiku 2022 roku.

Za każdy miesiąc spełnienia warunków otrzymacie 50 zł cząstkowej premii. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w maju 2022 roku, premia zostanie wypłacona w czerwcu 2022 roku i tak dalej. W dniu wypłaty premii należy posiadać aktywne konto i kartę debetową.

Co do płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji.

Konto Jakże Osobiste dla Młodych – 100 zł premii do Allegro!

Alior Bank ma też specjalną promocję dla osób, które ukończyły już 13 lat, ale nie ukończyły jeszcze 18. roku życia. To druga edycja promocji Alior Banku, jeśli chodzi o ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży. Z tej okazji przygotowano nagrodę w postaci 100 zł do wykorzystania w serwisie Allegro. Premia kusi atrakcyjnością (środki do Allegro to prawie jak gotówka – na platformie można kupić niemal wszystko, czego potrzebujecie) oraz prostotą – do zdobycia bonusu wystarczą dwie transakcje kartą.

Alle-akcja, czyli 100 zł dla dziecka.Pod świetną nazwą Młodość ma swoje prawa kryje się promocja dla osób w wymienionym przedziale wiekowym, które w ciągu ostatnich dwóch lat od momentu przystąpienia do promocji nie posiadały rachunku osobistego ani walutowego w banku organizatora. Uczestnikiem oczywiście jest oficjalnie rodzic lub opiekun.

Promocja trwa do 30 kwietnia 2022 roku. W tym czasie należy założyć dziecku Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową i wyrazić niezbędne do udziału w promocji zgody marketingowe (w tym przesyłanie informacji drogą elektroniczną i przez telefon). Konto założycie w placówce stacjonarnej banku. Podczas tego procesu potrzebny będzie dokument poświadczający, że jesteście opiekunem prawnym dziecka (dowód osobisty dziecka z danymi rodziców, akt urodzenia, decyzja sądu lub inne). Inna opcja to założenie konta przez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną banku.

W ciągu 40 dni od momentu podpisania umowy małoletni powinien wykonać co najmniej 2 transakcje wydaną do konta kartą na dowolną kwotę. Bank udostępni nagrodę w ciągu 60 dni od momentu spełnienia warunków. E-kod do Allegro zostanie przekazany na numer telefonu podany we wniosku. Do tego czasu nie odwołujcie zgód marketingowych oraz – rzecz jasna – nie zamykajcie konta.

Konto oszczędnościowe dla dziecka – bonus dla młodych.Konto Jakże Osobiste w wersji dla młodych jest bezwarunkowo zwolnione z opłaty za prowadzenie oraz kartę debetową. Dużym atutem są też darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą (w ramach korzyści). Więcej o koncie dla młodych przeczytacie z kolei na dedykowanej stronie banku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Konto Mega Oszczędnościowe – 3% w skali roku do kwoty 100.000 zł

Konto Mega Oszczędnościowe to mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 2% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym miesiącu zapewnicie wpływy na Konto Jakże Osobiste w wysokości co najmniej 2000 zł, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 3% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Cóż, Alior Bank wręcz słynie z doceniania lojalnych klientów. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku (wykluczone są jedynie przelewy z Alior Banku, w tym Kantoru Alior Banku). Ponadto musicie wyrazić zgody marketingowe i handlowe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od aktywacji konta oszczędnościowego – czyli pierwszego wpływu na to konto (musi to być wpływ zewnętrzny z innego banku, ewentualnie z rachunku firmowego w Alior Banku). Po wpływie środków, informacja o przystąpieniu do promocji pojawi się w szczegółach konta oszczędnościowego. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie od 6 kwietnia 2022 roku do 9 maja 2022 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. Informacje o aktywowaniu promocji pojawią się następnego dnia po aktywacji rachunku.

Konto Mega Oszczędnościowe na 3% w skali roku – Alior BankProwadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:


Lokata na Nowe Środki – Alior Bank

W Alior Banku pojawiła się również świetna oferta lokat terminowych – dla nowych środków. Oprocentowanie lokaty wynosi odpowiednio:

 • 1,5% w skali roku – dla lokaty na 92 dni,
 • 2% w skali roku – dla lokaty na 182 dni,
 • 3% w skali roku – dla lokaty na 365 dni,
 • 3,5% w skali roku – dla lokaty na 19 miesięcy dni.

Lokata na Nowe Środki – Alior BankMinimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, zaś kwoty maksymalnej nie stwierdzono! Lokatę możecie założyć w oddziale, w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej.

Do zawarcia Lokaty na Nowe Środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, to znaczy nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, kontach oszczędnościowych oraz lokatach terminowych (prowadzonych w złotych polskich) według stanu na 1 kwietnia 2022 roku.

Jeśli więc, dopiero zdecydujecie się na założenie konta w Alior Banku – wówczas całość wpłaconych przez Was środków będzie pracowało zgodnie z preferencyjnym oprocentowaniem.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania.

100 zł premii w punktach Bezcenne Chwile

Oprócz premii na start, możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych w ramach akcji „Wiosenne przyspieszenie” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 67.500 sztuk (czyli bardzo dużo). Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały zarejestrowanej jakiejkolwiek karty płatniczej w programie Bezcenne Chwile w terminie przed 28 marca 2022 roku. Mówiąc prościej, akcja ta przeznaczona jest dla całkiem nowych klientów programu Bezcenne Chwile.

W celu zdobycia pakietu 8000 punktów, należy do 30 czerwca 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 3 miesiące. Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Empika, Allegro, Decathlona, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. Więcej na temat działania programu pisałem w tym artykule.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 2% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 240 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

1% moneyback od płatności telefonem – do 240 zł

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów