fbpx

Alior Bank: nawet 1800 zł premii w promocji iKonta Biznes!

Trwa do:
7 czerwca 2021

Alior Bank przygotował kolejną edycję promocji, która od samego początku wzbudza ogromne zainteresowanie przedsiębiorców. Organizator proponuje Wam 300 zł wyjątkowo łatwej premii na start. Kolejne 1500 zł możecie zyskać w regularnej promocji Alior Banku. To, ile uda się Wam wyrwać z puli 1500 zł, zależy już tylko od tego, jak intensywnie będziecie korzystać z konta. Bank nagrodzi Was bowiem za różne czynności: przelewy do ZUS i US, transakcje kartą, przelewy międzynarodowe, skorzystanie z usługi wynajmu kasy fiskalnej czy utrzymywanie wysokiego salda na koncie. Choć zgarnięcie 100% premii będzie dość trudne, to większość przedsiębiorców, oprócz gwarantowanych 300 zł, zarobi na pewno kolejne kilkaset złotych. Zapraszam Was na omówienie ciekawej promocji oraz symulację jej opłacalności. A przy okazji przypominam o rekordowej promocji Konta Jakże Osobistego z 960 zł premii pieniężnej!

 

300 zł na start – uczestnicy promocji

Promocja z 300 zł za otwarcie iKonta Biznes skierowana jest wyłącznie do nowych klientów biznesowych (prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą), czyli osób, które nie posiadają i przed dniem przystąpienia do akcji nie posiadały żadnych rachunków firmowych Alior Banku. Natomiast posiadanie produktów przeznaczonych z myślą o klientach indywidualnych – w żaden sposób nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji 🙂

Dla przykładu, rzutem na taśmę możecie skorzystać z promocji Konta Jakże Osobistego, w której wartość premii sięga aż 960 zł!

Zasady promocji

Żeby otrzymać 300 zł premii, powinniście wykonać kilka czynności. Opiszę je chronologicznie – krok po kroku – pozwoli Wam to wracać do tego artykułu jak do kompletnej instrukcji. 

 1. Pierwszym krokiem będzie przejście do dedykowanej strony promocji i zarejestrowanie swojego udziału w akcji. Macie na to czas do 7 czerwca 2021 roku
 2. Po otrzymaniu wiadomości e-mail, potwierdzającej rejestrację, należy złożyć wniosek o otwarcie iKonta Biznes, korzystając z odnośnika przesłanego w mailu. Powinniście wykonać tę czynność w tym samym terminie – do 7 czerwca. Pamiętajcie o wyrażeniu zgody na wyjawienie tajemnicy bankowej organizatorowi promocji (Bonnier Business Polska Sp. z o.o. – wydawca portalu Bankier.pl). Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku – najpóźniej 7 lipca 2021 roku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online.
 3. Do 60 dni od momentu zawarcia umowy (najpóźniej do 6 września 2021 roku) zapewnijcie wpływ na konto o wartości 500 zł. Może to być przelew od kontrahenta lub Wasza wpłata – na przykład z konta w innym banku. Ta prosta czynność wystarczy do zgarnięcia 300 zł premii.


Przekazanie premii bazowej

Organizator poinformuje Was o fakcie przyznania Wam premii najpóźniej 30 września 2021 roku, a Wy, w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania tej informacji, powinniście przekazać za pomocą dedykowanej strony promocji, numer Waszego iKonta Biznes, na który zostanie przekazana nagroda.

Nagrodę otrzymacie w ciągu 14 dni roboczych od momentu przekazania informacji o przyznaniu premii.

Do tego czasu koniecznie utrzymajcie aktywny rachunek i kartę debetową. Nie wypowiadajcie zatem umowy przed przekazaniem nagrody. 

Pamiętajcie, że jako przedsiębiorcy macie obowiązek rozliczyć każdy przychód firmowy – także ten, będący premią bankową. Poinformujcie swoją księgowość o udziale w promocji. Tam będą już wiedzieć, co należy z tym zrobić. 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.


1500 zł – zasady przyznawania

Mam nadzieję, że choć jesteśmy już po dużej przystawce, nadal macie apetyt na danie główne. 🙂

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności kartą – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony. 

Za co bank będzie naliczał premię:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (na kwotę minimum 250 zł) lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z iKonta Biznes zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR z iKonta Biznes. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba, że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć kod ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu promocji “Kasa za kasę”. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji “Kasa za kasę” znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Przykład: Maciej zrobił we wrześniu premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca października.

Szczegóły w regulaminie promocji „1500 zł dla firm”.

Symulacja opłacalności – realna wartość premii

Nie da się ukryć, iż z premii na start trzeba skorzystać – jednak 300 zł piechotą nie chodzi. Prześledźmy natomiast, ile jeszcze możecie realnie wycisnąć z “aktywnościowej” promocji Alior Banku. Być może niektórym przedsiębiorcom uda się osiągnąć pełny miesięczny bonus wynoszący 125 zł, jednak jest to nie lada wyzwanie.

W wersji „umiarkowanej” do zdobycia może być 20 zł za przelew do ZUS lub US, oraz 25 zł za płatności kartą. Dodatkowo dochodzi premia za saldo, która jest już zależna od wysokości środków na waszych kontach. Załóżmy, że będzie to kwota w granicach pomiędzy 10 a 25 tysięcy złotych, co będzie dodatkowo premiowane kwotą 5 zł miesięcznie. Zatem łączny “łatwy” bonus w każdym z 12 miesięcy wyniesie 50 zł. Rocznie daje to sumę 600 zł. Dodając do tego 300 zł na start, otrzymujemy 900 zł dodatkowego przychodu. Jest się zatem po co schylić.

Teraz wersja „leniwa”, czyli coś dla osób, które chcą założyć konto wyłącznie dla zdobycia premii. W tym przypadku ograniczymy się wyłącznie do jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u lub US. W ten oto sposób po 12 miesiącach na wasze konto wpłynie 240 zł premii. Do tego dojdzie 300 zł ekstra na start. Summa summarum 540 zł premii w dość łatwej promocji konta sprawia, iż będą to najłatwiej zarobione pieniądze przez waszą firmę.

Musicie przyznać, że nawet najniższe kwoty w tym podsumowaniu robią wrażenie. Na blogu znajdziecie jeszcze kilka sposobów na firmowe oszczędności. Osoby nowe w biznesie, zdecydowanie powinny zainteresować się możliwością zaoszczędzenia na składkach ZUS. Ile? Bez naciągania – ponad 24 tysiące złotych w ciągu 36 miesięcy. Tyle zyska osoba korzystająca z dostępnych ulg.iKonto Biznes – podsumowanie kosztów

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwsze 2 wypłaty z bankomatów sieci Euronet oraz Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów