Alior Bank: 300 zł premii w promocji Konta Jakże Osobistego, voucher 50 zł od Mastercarda oraz do 240 zł moneyback

Trwa do:
30 września 2021

W Alior Banku ruszyła kolejna promocja z solidną premią za założenie Konta Jakże Osobistego. Tym razem do zdobycia jest nawet 300 zł premii gotówkowej. Jak to w przypadku promocji Alior Banku przystało, aby zdobyć pełny bonus, należy się wykazać pewnym stopniem aktywności. Jednak, korzystając rutynowo z rachunku bankowego, bez problemu możecie zgarnąć pełną pulę nagród. Kolejna premia to 4000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Wymienicie je na vouchery o wartości co najmniej 50 zł. Wachlarz dostępnych nagród jest bardzo szeroki (między innymi Circle K, Decathlon, RTV Euro AGD, Free Now, Cinema City). Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu! Ponadto w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Na deser 1% w skali roku na rachunku oszczędnościowym dla kwoty do 10.000 zł oraz moneyback za płatności telefonem – do 240 zł w ciągu roku. Po założeniu konta waszą uwagę może zwrócić również pierwsza pożyczka od Alior Banku. W ramach promocji prowizja wynosi okrągłe 0%, zaś RRSO tylko 5,12%. To świetny pomysł na tanie zbudowanie historii kredytowej.

Kto może zostać uczestnikiem promocji Alior Bank?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), karty kibica Alior Banku, bądź konta w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.

Przykładowo, składając wniosek 18 czerwca 2021 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 18 czerwca 2019 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, czy też konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) pozwala na udział również w niniejszej promocji! A gdy już jesteśmy przy temacie innych produktów, sprawdźcie również promocję Kantoru Alior Banku z 50 zł premii na start. Możecie najpierw założyć konto w kantorze, a dopiero później konto osobiste. W ten sposób zgarniecie obie premie.

Sprawdź również – konto firmowe Alior Banku z premią do 2000 zł!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 30 września 2021 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową, a także wyraźcie zgody marketingowe, w tym między innymi na otrzymywanie informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych oraz połączeń głosowych. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premie powędrują na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub aktualnie posiadacie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji z premią.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie maksymalnie 30 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie zawrzeć na dwa sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  w tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu). Przelew zostanie wykonany poprzez bramkę BlueMedia.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 300 zł premii?

Premia od Alior Banku podzielona jest na dwa różne typy – nagrodę I stopnia oraz nagrodę II stopnia. Dodatkowo 1% moneyback za płatności telefonem (do 240 zł) to stała – wewnętrzna promocja banku, dostępna w ramach korzyści dodawanych do Konta Jakże Osobistego. W związku z tym, opcja ta będzie opisana osobno, już po analizie samego konta.

Nagroda I stopnia

Nagroda I stopnia wynosi łącznie 180 zł i podzielona jest na sześć miesięcznych premii po 30 zł każda. Aby otrzymać premię miesięczną należy:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • wykonywać minimum 5 płatności kartą na dowolne kwoty.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w czerwcu, wówczas od lipca zacznie się Wasz okres obowiązywania promocji. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w lipcu, premia zostanie wypłacona w sierpniu i tak dalej.

Co do płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Nagroda II stopnia

Nagroda II stopnia wynosi łącznie do 120 zł i jest podzielona na sześć miesięcznych premii po (maksymalnie) 20 zł każda. Warunkami koniecznymi do otrzymania premii miesięcznej jest wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym następujących czynności:

 • spełnienie warunków do wypłaty nagrody I stopnia,
 • wykonanie minimum jednej transakcji (na dowolną kwotę) w aplikacji mobilnej w ramach usługi Bilety i parking i/lub Płatność za Autostrady.Zatem ta premia zostanie wypłacona jako zwrot za zakup biletów komunikacji miejskiej (w systemach obsługujących moBILET), opłacania parkingów w strefach płatnego parkowania w mieście oraz przejazdów autostradami (usługa Autopay). Nie będzie to sztywne 20 zł premii, lecz zwrot do 20 zł premii rzeczywiście poniesionych kosztów. Co tu kryć, przykładowo za 3 godziny parkowania w strefie czerwonej Gdańska zapłacicie ponad 20 zł, zatem nagrodę zgarniecie za jednym razem 🙂

Nagroda II stopnia będzie wypłacana razem z nagrodą I stopnia. Wypłaty premii będą odbywały się do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków.

Szczegóły obu rodzaju nagród znajdziecie w regulaminie promocji.

50 zł w promocji Mastercard „Bezcenne chwile”

Oprócz 300 zł premii od Alior Banku, kolejne (ponad) 50 zł ekstra możecie uzyskać w formie voucherów w promocji Bezcenne Chwile. Mówiąc bardziej szczegółowo, otrzymacie 4000 punktów powitalnych, które wymienicie później na vouchery do: RTV Euro AGD, Circle K, Douglas, Decathlon i do wielu innych miejsc. Voucher o wartości 50 zł „kosztuje” 3200 punktów, zatem jeszcze trochę Wam zostanie na koncie 🙂

Jeśli korzystaliście już z promocji Bezcenne Chwile dla karty Alior Banku, możecie wziąć udział również w niniejszej promocji. Warunkiem jest podpisanie umowy o nową kartę w terminie od 18 czerwca 2021 roku. Oznacza to, iż biorąc udział w akcji z 300 zł premii i wyrabiając przy okazji nową kartę debetową – będziecie mogli dodatkowo zdobyć punkty wymienne na vouchery.

Aby przystąpić do promocji, zarejestrujcie swoją kartę w bankowości elektronicznej lub w aplikacji mobilnej banku. Po udanej rejestracji, wystarczy już tylko wykonać płatności bezgotówkowe kartą (online lub w tradycyjnych sklepach) na łączną kwotę minimum 50 zł. Może to być jedna płatność na kwotę co najmniej 50 zł lub suma mniejszych płatności. Do promocji nie kwalifikują się między innymi wybrane kody MCC, doładowania portfeli elektronicznych (na przykład Revolut lub SkyCash), zakupy kart podarunkowych i prezentowych. Szczegółowy zapis wyłączeń znajdziecie w regulaminie, w sekcji Zakup Premiowany.

Na wykonanie transakcji macie 30 dni kalendarzowych, liczonych od momentu prawidłowej rejestracji, czyli zaakceptowania Waszej karty i włączenia jej do programu. Do 25 dni roboczych po wykonaniu ostatniej płatności, w Waszych profilach Bezcenne Chwile pojawi się bonusowe 4000 punktów.

Punkty zachowają ważność przez 4 miesiące. Promocja trwa do odwołania. W przypadku jej zakończenia, organizator powiadomi o tym fakcie z 14-dniowym wyprzedzeniem na stronie promocji. Szczegóły w regulaminie promocji – 4000 punktów powitalnych.

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści, o których wspominałem już wcześniej. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 1% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł (zgodnie z tabelą oprocentowania),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem (do 240 zł),
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

1% moneyback od płatności telefonem – do 240 zł

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów