Alior Bank: 2000 zł w promocji bezwarunkowo darmowego konta dla firm – w tym ultra łatwe 350 zł!

Trwa do:
14 czerwca 2022

Alior Bank ogłosił kolejną edycję promocji swojego flagowego konta firmowego, jakim jest iKonto Biznes. Za założenie konta, aktywację karty Mastercard, zarejestrowanie jej w programie Bezcenne Chwile i spełnienie prostych warunków otrzymacie na start łatwe 500 zł premii. Ponadto nowi klienci firmowi cały czas mogą zdobyć nawet 1500 zł premii za aktywność, czyli rutynowe czynności związane z użytkowaniem konta. Maksymalna wartość premii pozostaje w Waszych rękach. Co prawda zdobycie pełnej puli może okazać się dość trudne, jednak nawet mniej aktywni użytkownicy, korzystający ze swojego konta w bardzo podstawowy sposób, mogą bez problemu wzbogacić się o co najmniej 1000 zł lub więcej. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, zaś w ramach promocji dodatkowo zostaniecie zwolnienie z opłaty za kartę debetową.

Oprócz ciekawej promocji konta firmowego Alior Bank ma w zanadrzu także 400 zł premii na start wraz z innymi bonusami dla użytkowników indywidualnych oraz pożyczkę online z 0% prowizji i RRSO 9,04%.

Uczestnicy promocji Alior Bank

W promocji mogą wziąć udział osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały w Alior Banku żadnego produktu biznesowego w ciągu 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia przystąpienia do promocji. Oznacza to, że jeśli do promocji przystąpicie 14 maja 2022 roku, poprzednie konto powinniście zamknąć do 14 maja 2021 roku. Bank będzie weryfikował w tym przypadku numer NIP firmy, zatem posiadanie produktów przeznaczonych dla klientów indywidualnych nie przeszkadza w możliwości wzięcia udziału w niniejszej promocji.

Zasady promocji Alior Bank

Omawiana dziś akcja to tak naprawdę aż 3 promocje, które nagrodzą Was trzema różnymi premiami. Za założenie konta i spełnienie prostych warunków otrzymacie 350 zł premii gotówkowej. 

150 zł w formie voucherów przypadnie Wam po aktywacji i zarejestrowaniu w programie Bezcenne Chwile karty Mastercard. 

Premia 1500 zł to nagroda za aktywność. Zdobycie pełnej puli może być trudne, postarajcie się jednak wykroić z tego tortu jak najwięcej. 🙂

350 zł za założenie iKonta Biznes

 • Pierwszym krokiem będzie przejście na dedykowaną stronę promocji i złożenie wniosku o otwarcie iKonta Biznes wraz z kartą debetową Mastercard z Plusem. Macie na to czas do 14 czerwca 2022 roku
 • Podpisanie umowy o rachunek powinno odbyć się w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku. Finalizacja umowy może się odbyć w pełni online.
 • Do 60 dni od momentu zawarcia umowy zapewnijcie wpływ na konto o wartości 500 zł. Może to być przelew od kontrahenta lub Wasza wpłata – na przykład z konta w innym banku. Ta prosta czynność wystarczy do zgarnięcia 350 zł premii.

Przekazanie 350 zł premii

Organizator przekaże Wam premię do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnicie warunki (najpóźniej do 31 października 2022 roku). Do tego momentu nie wypowiadajcie umowy, ani też nie przekształcajcie swojego konta w inny produkt.

Pamiętajcie, że jako przedsiębiorcy macie obowiązek rozliczyć każdy przychód firmowy – także ten, będący premią bankową. Poinformujcie swoją księgowość o udziale w promocji. Tam będą już wiedzieć, co należy z tym zrobić.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji 350 zł na start.

150 zł za rejestrację karty Mastercard od Alior Bank

Żeby otrzymać 3 vouchery o wartości 50 zł każdy, powinniście do 30 czerwca 2022 roku zawnioskować o wydanie Karty z Plusem. Najprościej oczywiście zrobić to przy okazji wnioskowania o iKonto Biznes. W tym samym terminie należy aktywować „plastik”. Za tę prostą czynność otrzymacie pierwszy voucher o wartości 50 zł.

Drugi voucher o wartości 50 zł trafi do Was pod warunkiem zarejestrowania karty debetowej w programie Bezcenne Chwile w tym samym terminie, czyli do 30 czerwca 2022 roku. Zrobicie to w bankowości elektronicznej lub placówce banku, a proces tworzenia konta punktowego może potrwać nawet 14 dni roboczych. Pamiętajcie, by wyrazić niezbędne zgody marketingowe.

Kolejny voucher o wartości 50 zł trafi do Was, jeśli w miesiącu następnym po miesiącu aktywacji karty, wykonacie transakcje bezgotówkowe o wartości co najmniej 200 zł.

W kwestii płatności bezgotówkowych kartą, tradycyjnie już wykluczone są niektóre transakcje (na przykład w punktach i serwisach bukmacherskich/hazardowych, czy u brokerów ubezpieczeniowych). 200 zł to jednak na tyle mała kwota, że bez problemu wydacie ją na rutynowe zakupy.

Multivouchery będziecie otrzymywali mailowo w ciągu maksymalnie 60 dni kalendarzowych po spełnieniu warunków dla danej części premii. Możecie wymienić je w serwisie multivoucher.pl na karty podarunkowe – na przykład do IKEA, Biedronki, RTV Euro AGD, Empiku, Decathlona, W.Kruk, Zalando czy Cinema City.

Pula nagród wynosi 4900 sztuk. Pamiętajcie o rozliczeniu nagrody jako przychodu. Jako klienci firmowi nie będziecie niestety zwolnieni z opodatkowania. 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Do 1500 zł za aktywność

Jeśli chodzi o największą część premii, jest to w pewnym sensie „stała” promocja Alior Banku. W niniejszej promocji udział mogą wziąć wyłącznie całkowicie nowi klienci firmowi, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta dla przedsiębiorców w Alior Banku.

W teorii do zgarnięcia jest aż 1500 zł bonusów. Trzeba jednak zaznaczyć, że prawdopodobnie niewielu przedsiębiorców wypracuje maksymalny poziom premii. Nie traćcie jednak rezonu, nawet mało aktywni “gracze” mogą ze spokojem upolować dodatkowe kilkaset złotych!  

Przejdźmy do konkretów. Bonus naliczany będzie co miesiąc, przez 12 kolejnych miesięcy, od momentu założenia konta (miesiąc otwarcia rachunku jest już pierwszym liczącym się miesiącem). Każdego miesiąca będziecie mogli zgarnąć maksymalnie 125 zł, co w skali roku da omawiane 1500 zł. Niezależnie od tego, które czynności wykonacie każdego miesiąca, nadrzędnym warunkiem będzie zrobienie co najmniej 4 płatności bezgotówkowych firmową kartą debetową – co miesiąc. Bez tego bonus za dany miesiąc nie zostanie wypłacony (nie dotyczy pierwszego miesiąca udziału w promocji). 

Za co bank będzie naliczał premię? Oto odpowiedź:

 • Przelew do ZUS lub US – 20 zł

Premia 20 zł za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub do Urzędu Skarbowego (na kwotę minimum 500 zł) – to bardzo prosty warunek. Wystarczy z zapłacić tradycyjnym przelewem składki do ZUS-u lub zaliczkę na podatek, by cieszyć się zwrotem wynoszącym 20 zł. Z tej premii może skorzystać praktycznie każdy, nawet osoby opłacające składki w ramach rządowej Ulgi na start. Po 12 miesiącach zarobicie 240 zł na jednej z najbardziej znienawidzonych czynności wśród przedsiębiorców. Pamiętajcie jednak, by nie korzystać z przelewów natychmiastowych ani usługi zlecenia stałego, które nie zostaną zaliczone w promocji. Jeśli korzystacie z programów do księgowości, które pośredniczą (za pomocą bramki płatniczej) w przelewach do urzędu, taka płatność również nie powinna zostać zaliczona. Skupcie się na bezpośrednim przelewie z konta.

 • Przelew SEPA – 10 zł

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany w kwocie minimum 100 EUR. Ta część premii niestety nie jest zbyt opłacalna, gdyż koszty przewalutowania “przejedzą” uzyskany bonus. Chyba że i tak mieliście wykonać takowy przelew. Wówczas 10 zł nieco złagodzi ból portfela.

 • Transakcje kartą – 25 zł

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł. Jest to niejako moneyback naliczany w zamian za użytkowanie karty. Jeśli i tak wykonujecie zakupy firmowe, 25 zł wpadnie bez oglądania się za siebie. Mimo wszystko, nie wszystkie płatności zostaną zaliczone przez bank. Mowa tu o podmiotach bukmacherskich i hazardowych, transportowych czy ubezpieczeniowych. Pełną listę znajdziecie w regulaminie. Wystarczy użyć skrótu ctrl+f, a następnie wpisać frazę MCC.

 • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł

Premię za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku otrzymacie, jeśli na wasz rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF (Polskie Centrum Kas Fiskalnych) w kwocie 100 zł. O jaki bonus chodzi? Otóż każdy klient, który po raz pierwszy dokonuje zakupu kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, otrzymuje 100 zł bonusu z tytułu dedykowanej promocji. Oprócz tego możecie otrzymać upust cenowy w wysokości 15% od rekomendowanej ceny producenta oraz zwrot lub ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości maksymalnie 90% wartości urządzenia fiskalnego (nie więcej niż 700 zł). Regulamin promocji znajdziecie tutaj.

 • Premia za średniomiesięczne saldo

Ten bonus jest niejako substytutem oprocentowania rachunku. Nie jest może ono zbyt wysokie, aczkolwiek mało który rachunek firmowy posiada jakiekolwiek oprocentowanie. Ta transza bonusu jest w pewnym sensie nagrodą dla osób, które mają wysoką płynność na koncie firmowym. Bonus wynosi odpowiednio, dla kwoty:

– od 250,01 do 10.000 zł – 0 zł,

– od 10.000,01 zł do 50.000 zł –5 zł,

– od 50.000,01 zł do 100.000 zł – 10 zł,

– powyżej 100.000 zł – 20 zł.

 • Możecie także zgarniać 25 zł miesięcznie za wykonanie transakcji walutowych o wartości od 5000 jednostek waluty obcej w usłudze Autodealing i 15 zł za wykonanie co najmniej 3 przelewów zagranicznych.

Miesięczne bonusy będą wypłacane do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wypełnicie poszczególne warunki. 

Przykład: Maciej zrobił w maju premiowany przelew składek ZUS i wydał za pomocą karty wymaganą kwotę. Jego średniomiesięczne saldo wyniosło 11.990 zł. Premia w wysokości 50 zł zostanie dodana do jego konta najpóźniej do końca czerwca.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji 1500 zł dla firm.

iKonto Biznes – szczegóły rachunku

Na wstępie zaznaczę, że w ramach promocji Karta na plusie, osoby, które nie posiadały karty Mastercard z Plusem w dniu 28 października 2021 roku i zdecydowały się ją założyć do 30 czerwca 2022 roku zostaną zwolnione z opłat za kartę bezwarunkowo w całym roku 2022.

 • 0 zł  za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł  za kartę do konta w przypadku dokonania 4 transakcji bezgotówkowych (w przeciwnym razie opłata wyniesie 8 zł),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,
 • 0 zł za pierwsze 2 wypłaty z bankomatów sieci Euronet oraz Planet Cash, każda kolejna 5 zł,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet (również do US i ZUS),
 • 0 zł za pierwsze 10 SMS autoryzacyjnych, za każdy kolejny opłata wyniesie 20 groszy,
 • 0 zł za 1 przelew natychmiastowy w miesiącu, każdy kolejny 10 zł,
 • 0 zł za przelewy SEPA wykonywane przez bankowość online.

Szczegółowo o opłatach poczytacie tutaj.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów