Alerty BIK za 0 zł przez 12 miesięcy – załóż profil w BIK-u i zabezpiecz się przed wyłudzeniami kredytów w listopadowej edycji promocji

BIK

Pamiętacie sierpniową zawieruchę medialną związaną z wyciekiem danych z bazy PESEL? Okazało się, że żadnego wycieku nie było, aczkolwiek impuls informujący o potencjalnym zagrożeniu dotarł do wielu z nas. Wówczas Biuro Informacji Kredytowej udostępniło usługę Alerty BIK za 0 zł przez 12 miesięcy od momentu aktywacji. Standardowo usługa kosztuje 19 zł rocznie. Okazuje się, iż w listopadzie BIK powtórzył promocję, umożliwiając bezpłatną aktywację usługi na najbliższy rok. Promocja obowiązuje zarówno osoby, które założyły konto w BIK-u, ale zapomniały o aktywacji Alertów, jak i osoby, które założą nowy profil BIK.

 

 

Tytułem wstępu

W sierpniowym artykule oprócz analizy promocji, szczegółowo opisałem czym zajmuje się BIK, a także czym jest informacja ustawowa, Profil Kredytowy Plus oraz BIK Pass. Aby drugi raz tego nie powtarzać, odsyłam zainteresowane osoby do wpisu na temat działalności BIK-u.

 

Alerty BIK za 0 zł przez 12 miesięcy

Alerty BIK to usługa, dzięki której będziecie informowani o każdej próbie zaciągnięcia zobowiązania z wykorzystaniem waszych danych osobowych w banku lub innej instytucji korzystającej z usług bazy danych BIK. W momencie złożenia wniosku kredytowego (również o kartę kredytową czy limit w koncie) otrzymacie mail i/lub SMS ze stosowną informacją. Kontakt z BIK-iem oraz z bankiem, w którym próbowano wyłudzić pożyczkę, skutecznie zablokuje próbę wykorzystania waszej tożsamości. 

Standardowo Alerty BIK są płatne – 19 zł rocznie. Nie jest to zbyt wygórowana kwota, zważywszy na spokój jaki zapewniają alerty, szczególnie, gdy dość często podajecie swoje dane osobowe w różnych instytucjach. W ramach promocji BIK-u przez pierwsze 12 miesięcy za usługę Alerty BIK nie zapłacicie ani złotówki. Cena pakietu zostaje obniżona do 0 zł. Promocja trwa do 30 listopada 2016 roku. Aby móc skorzystać z promocji należy posiadać konto podstawowe w BIK oraz aktywować ją w systemie, wpisując kod rabatowy: ALERTY-1851.

Konto w BIK możecie założyć na dedykowanej stronie. Przez pierwsze 60 dni możecie korzystać z pakietu próbnego, który zawiera zalety Konta Premium (Konto Podstawowe + Alerty BIK + BIK Pass + Profil Kredytowy Plus). Jeśli jednak będziecie chcieli skorzystać z promocji darmowych Alertów BIK, przed końcem listopada powinniście skontaktować się z infolinią BIK, by zmienić profil na Konto Podstawowe i wówczas aktywować usługę na 12 miesięcy. Z racji, iż do końca listopada zostało trochę czasu, spokojnie zdążycie przetestować pozostałe usługi w ramach Konta Próbnego. Ewentualnie od razu możecie zamówić Konto Podstawowe, by zaraz po jego aktywacji uruchomić Alerty BIK.

Zakładając konto w BIK nie musicie wysyłać skanu swojego dowodu osobistego. Wiem, wiem, nie lubicie tego. BIK udostępnia możliwość weryfikacji klienta poprzez wysyłkę listu poleconego z kodem identyfikacyjnym. Po otrzymaniu kodu, wpisujecie go podczas aktywacji konta. Inną opcją „bezskanową” jest kwalifikowany podpis elektroniczny, jednak nie wiele osób go posiada.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Comperia Bonus 7: Lokata Plan Depozytowy + 110 zł premii

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Bank Millennium: do 360 zł premii w ramach moneyback

Money Mania 9: Konto w BZ WBK na 4% oraz 100 zł premii

Konto z Lwem w banku ING z 150 zł premii

Nawet 600 zł premii od Idea Banku dla przedsiębiorców

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł do mall.pl

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł do Allegro.pl

Bonus 100 zł za otwarcie konta Inteligo

Karta kredytowa Simplicity + telefon LG o wartości 549 zł

„Strażnik Przyszłości” w Nationale Nederlanden z premią do 500 zł

Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku z roczną premią do 500 zł

Konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności z premią do 30%

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Zapisz się na NewsletterJAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów